Перейти до змісту

Тарифи за комунальні послуги


Рекомендовані повідомлення

rl72, продовж, будь-ласка, свою логічну нитку, бо я щось не розумію, яким чином дорога комуналка має змусити власника магазину платити своєму продавцю хоча б більшу зарплату? Я вже мовчу про "європейську" і "офіційну"..

елементарно... як працівник на отримувану зарплату не зможе оплачувати тарифи, то буде шукати іншу роботу.... а до власника магазину, який платить низьку зарплату, ніхто не піде працювати на таку зарплату, тому він буде вимушений або піднімати зарплату, або ставати сам торгувати, або закривати бізнес...

Як економлять на опаленні у багатих країнах

Розміщено: 20 березня 2015 11:30Категорія: Світові новиниРозмістив: Alexandra NaumovaПереглядів: 478

11.jpegВідсутність у багатьох країнах Європи та Азії центрального опалення - в класичному для українця розумінні - не тільки стимулює до жорсткої економії, а й виховує почуття високої відповідальності за особисті витрати енергоносіїв.

Зокрема, кожен британець, француз, німець, фін та японець використовує будь-яку можливість, аби зменшити споживання газу та електроенергії - і, як результат, зберегти свій сімейний бюджет, повідомляє espreso.tv.

Так, у будинках і квартирах Великої Британії встановлені бойлери - індивідуальні газові колонки, які нагрівають воду і батареї. Завдяки функції програмування дана система опалення працює декілька годин на добу – вранці, коли британці йдуть на роботу, та ввечері, коли повертаються до своїх осель. Як правило, жителі Туманного Альбіону не опалюють спальні - вночі від холоду їх рятує піжама і тепла ковдра, а також ванни та туалети, де взимку температура не перевищує 10 градусів.

З свого боку британські фізіологи запевняють, що нижній поріг комфорту – це 18 градусів, температура вище 21 градуса – це вже дискомфорт, а вище 24 градусів – підвищення ризику серцевих нападів. Примітно, що понад п'ять мільйонів будинків Королівства підтримують нормальну температуру – від 16 до 18 градусів.

Деякі британці, керуючись однією з порад, яку дають компанії-постачальники електрики та газу, заводять «теплого» котика, інші - ходять відігріватись до теплих і затишних бібліотек, де є безкоштовний Інтернет.

В свою чергу приватні будинки Німеччини мають котельні, а багатоквартирні - окреме газове обладнання, яке гріє воду для батарей. На останніх стоять вентилі з термостатами, які дозволяють регулювати температуру у приміщенні. Згідно з рекомендаціями, у вітальні, де сім'я проводить багато часу, необхідно підтримувати 20 градусів тепла у ванній – до 22 градусів, у спальних кімнатах - 16-18 градусів, а у туалетах і коморах - 14-16 градусів. Німцям, які не мають маленьких дітей, радять споживати менше тепла: зменшення температури в приміщеннях на 1 градус дозволяє економити до 6% теплової енергії. Заощадливі жителі Німеччини вночі користуються електричними простирадлами - грілкою на все тіло, яка включається і вимикається автоматично.

Для обігріву приватних будинків використовуються здебільшого дрова, пелети з відходів деревообробки, теплові насоси і сонячні батареї. Домовласникам, які перейшли на екологічні види палива, держава за різними програмами компенсує до 15% витрат на придбання та установку нового обладнання. Нещодавно в Німеччині набув чинності закон, який змушує новобудови, які здаються в експлуатацію, частину необхідної їм енергії отримувати з поновлюваних джерел.

У Франції використовується загальнобудинкове опалення - централізоване опалення в окремо взятому багатоквартирному будинку та індивідуальне опалення. В першому випадку, тепло вмикає управління будівлі – у квартирі для цього немає обладнання, у другому – температура води регулюється завдяки розміщеному у кухні, ванні або туалеті апарату, до якого підключені батареї. Французи надають перевагу електричним нагрівачам, які, на відміну від газових, не вимагають регулярних та дорогих перевірок і обслуговування. Країна має два тарифи на електрику: повний - з 7.00 до 23.00 і пільговий(у півтора рази менший) - з 23.00 до 7.00.

Французи, які проводять теплоізоляцію житла - старого або ж тільки що відбудованого, встановлюють енергозберігаюче обладнання - сонячні батареї, газові або електричні нагрівачі з підвищеною енерговіддачею, мають право вписати витрати у податкову декларацію та знизити прибутковий податок. Згідно з законом, близько 25-50% від вартості утеплювальних робіт зараховується кожному платнику податку зі знаком «мінус».

У будинках Фінляндії все частіше встановлюють теплонасос і використовують енергію землі, температура якої на глибині 200 метрів може сягати 10 градусів. Фінські скелі, які схожі на гігантські радіатори, накопичують тепло влітку, а взимку його віддають.

За оцінками експертів, теплонасос, як правило, окупається за 5-7 років і дозволяє економити від 30% і вище електроенергії.

Власники невеликих будинків - не більше 120 метрів житлової площі – використовують кондиціонер, холодна частина якого знаходиться на вулиці, а нагрівальна система з циркулюючою спеціальною речовиною - в приміщенні. Пристрій ефективно працює при морозах до -25, коли, витративши на роботу 1 кВт електроенергії, тепловий насос виробляє до 2 і навіть 5 кВт тепла. Така система опалення, для якої не треба бурити землю і встановлювати дороге обладнання, обійдеться у 2-3 тис. євро.

У Японії система центрального опалення діє тільки у найхолоднішій частині країни - префектурі Хоккайдо. Решта японських будинків обігрівається за допомогою електричних кондиціонерів (зима/літо) та електричних, масляних, гасових або газових обігрівачів. Вдень японці гріються біля електричних килимів, температура яких регулююється. Такий виріб можна вмикати у певному місці, наприклад, там де сидить людина.

У кожному японському домі є стіл з встановленим під кришкою нагрівальним елементом - так званий «котацу», біля якого традиційно збирається родина не тільки для вечері, а й для спілкування, настільних ігор, перегляду телевізора. До слова, у японських школах, які не опалюються, працюють точки локального обігріву, де діти можуть погріти руки на перерві.

Очевидно, заможні країни не можуть собі дозволити марнотратство енергоресурсів, в якому Україна живе вже не одне десятиліття.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

доречі, sergkots, а ти про що? "європейські цінності... не смітити, поважати, працювати (а ми, значить, не працюєм?! всі крадуть?)"... То що, з нас потрібно брати "європейські" вартості газу/води/електрики, але не платити нам "європейської" зарплатні, бо дехто з нас лузає сємки на асфальт? Логіка чиновника, далеко підем...

Працюємо та недопрацьовуємо - дуже високий рівень браку. Крадіжок дійсно дуже багато. Високий рівень алкоголізму.

Вартість комунальних повинна відповідати нашій а не європейській собівартості. Собівартість повинна бути прозора - онлайн моніторинг всіх витрат та доходів.

Проблема не в тих хто лузає сємки на асфальт - проблема в людях, що бачать таке неподобство і мовчать. Мовчки спостерігають сємки, туалети в під’їздах, завищені тарифи на комуналку, хабарника сусіда, що в час кризи нову автівку прикупив.

А в чиновника логіка інша, цілі на роботі вони собі ставлять геть не ті, що озвучують нам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття заказуха про теплові насоси.

Частковий бред, особливо про 200 метрів в граніті

Скандинавія і фіни гріються здебільшого дровами, електрикою

Так як живуть у своіх домівках.

Тепловий намос не окупиться ніколи і про економію бред

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

rl72, навіть не перечитував всієї цитати про буржуїв

а до власника магазину, який платить низьку зарплату, ніхто не піде працювати на таку зарплату, тому він буде вимушений або піднімати зарплату, або ставати сам торгувати, або закривати бізнес..

розповім тобі випадок буквально місяць тому. Працювала жінка продавцем в магазині "секонд-хенду", отримувала зарплатню 65 грн. за день. Звичайно неофіційну, без офіційного працевлаштування. Власниця продала магазин іншій баришні. Та спочатку пообіцяла платити ті ж гроші... Пройшов тиждень і вона заявляє "Платити буду 20 грн. в день + 1% від виторгу". Якщо перерахувати на 20 робочих днів, виходить 400 грн. на місяць! 1% виторгу на гуманітарці - це в день найдешевшої ціни є 30-40 грн., а інші дні тижня копійки. Якщо відняти плату на доїзд, якийсь бутерброд в обід.... Про якусь там оплату квартплати з цієї "зарплати" я взагалі мовчу... ЖІнка, звичайно, пішла з тієї роботи. Ти думаєш не знайшлось бажаючих там працювати продавцем на таких умовах?!?!?

Тому я повторюю, не треба рівняти наші умови з Європою. Ми навіть до рівня Польщі за 23 роки не дотягнулись... Навіть до рівня тієї Польщі, 23-річної давнини...

Працюємо та недопрацьовуємо - дуже високий рівень браку. Крадіжок дійсно дуже багато. Високий рівень алкоголізму.

Вартість комунальних повинна відповідати нашій а не європейській собівартості. Собівартість повинна бути прозора - онлайн моніторинг всіх витрат та доходів.

Проблема не в тих хто лузає сємки на асфальт - проблема в людях, що бачать таке неподобство і мовчать. Мовчки спостерігають сємки, туалети в під’їздах, завищені тарифи на комуналку, хабарника сусіда, що в час кризи нову автівку прикупив.

А в чиновника логіка інша, цілі на роботі вони собі ставлять геть не ті, що озвучують нам.

по-перше, конкретно про який брак ти розповідаєш і конкретно хто і де краде?

По-друге, "Високий рівень алкоголізму"...? Це який? Чи в порівнянні з ким?

А по-третє, ми не мовчимо. Ми вийшли Майдани, ми скинули злодіську владу і ми тепер копаєм і штурхаєм "нову"

Змінено користувачем jack74
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо газ має коштувати 7 грн за куб, то і якість його має бути відповідною.. А щось йде його значно більше останнім часом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А щось йде його значно більше останнім часом.

Бо азотом розбавляють. Азот не горить але крутить лічильник і дешевий.

Змінено користувачем Maniko
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття заказуха про теплові насоси.

Частковий бред, особливо про 200 метрів в граніті

Скандинавія і фіни гріються здебільшого дровами, електрикою

Так як живуть у своіх домівках.

Тепловий намос не окупиться ніколи і про економію бред

Вам сюди за цифрами: http://www.sulpu.fi/

Ну хто краще за фінів розповість про фінів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

по-перше, конкретно про який брак ти розповідаєш і конкретно хто і де краде?

брак робили у мене. Там же і крали :)

По-друге, "Високий рівень алкоголізму"...? Це який? Чи в порівнянні з ким?

цифри та статистика не передадуть всієї "краси". Заїдьте у генделик в селі - самі все побачите.

і ми тепер копаєм і штурхаєм "нову"

а влада це відчуває?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"брак робили у мене. Там же і крали " - да..., багато конкретики... По цьому дійсно моджна судити про все наше суспільство...

"Заїдьте у генделик в селі - самі все побачите" - ти знаєш, по роботі я вже років 17 по селах соваюсь. І по генделиках теж буваю. Там одиниці, і ті - "постійні клієнти", а не так, як звучить в тебе - "Високий рівень алкоголізму". Чи по генделику в одному селі ти теж зробив висновок, що суспільство в нас п'є?

"а влада це відчуває?" - хочеш сказати, що теперішня влада себе так само вольготно і комфортно відчуває, як минула? Не думаю. Поживем - побачим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"брак робили у мене. Там же і крали " - да..., багато конкретики... По цьому дійсно моджна судити про все наше суспільство...

торгові та гральні автомати, програмне забезпечення, вироби з пластмаси, первинна деревообробка, столярні вироби, дерев’яна тара, вирощування зеленої цибулі.

Так більш конкретно?

ти знаєш, по роботі я вже років 17 по селах соваюсь. І по генделиках теж буваю. Там одиниці, і ті - "постійні клієнти", а не так, як звучить в тебе - "Високий рівень алкоголізму". Чи по генделику в одному селі ти теж зробив висновок, що суспільство в нас п'є?

кілька років працював у сільському господарстві - рівень алкоголізму бачив не проїздом.

"а влада це відчуває?" - хочеш сказати, що теперішня влада себе так само вольготно і комфортно відчуває, як минула? Не думаю. Поживем - побачим.

а ви поцікавтесь у тих хто дотичний із теперішньою владою. Головна ідея у них одна: "Я тут не надовго, потрібно набратись чим швидше", так і живуть.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З 1 травня тарифи на воду зростуть до 100%

Підвищення тарифів на воду становитиме від 4% до 100% залежно від конкретного водопостачального підприємства

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на УНІАН.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), через зростання вартості електроенергії та валютних кредитів ряду водоканалів з 1 травня 2015 року підвищує тарифи на воду для населення.

Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 26 березня.

Згідно з ухваленим рішенням, підвищення тарифів на воду становитиме від 4% до 100% залежно від конкретного водопостачального підприємства.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як правило, жителі Туманного Альбіону не опалюють спальні - вночі від холоду їх рятує піжама і тепла ковдра, а також ванни та туалети, де взимку температура не перевищує 10 градусів.

Деякі британці, керуючись однією з порад, яку дають компанії-постачальники електрики та газу, заводять «теплого» котика, інші - ходять відігріватись до теплих і затишних бібліотек, де є безкоштовний Інтернет

Читала цю статтю дуже давно і деякі факти в мене викликали шок і обурення. Не можу собі уявити, як ціла сім'я зігрівається від котика чи ходить в бібліотеки після роботи, щоб відігрітися. І з жахом уявляю собі, як можна приймати ванну в приміщенні, де температура менша 10 градусів, особливо, коли є маленька дитина.

Коротше кажучи, економія має бути розумною. Особисто я краще буду заощаджувати на чомусь іншому, аніж постійно мерзнути.

Останнім часом кілька разів думала над тим, що нас так заохочуть економити і дають приклади того, як економлять інші, але не дають встановити автономне опалення.

П.С. Плата за опалення в нашій квартирі 560 грн. за місяць. Останній тиждень опалення відключають вдень і включають вночі. Я не проти цього, але це мало б відобразитися в кінцевому рахунку.

Змінено користувачем talja
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

. Не можу собі уявити, як ціла сім'я зігрівається від котика

А жителі Габрово, відрізають котам хвости, щоб ті швидше заходили в хату взимку - тепло економиться. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читала цю статтю дуже давно і деякі факти в мене викликали шок і обурення. Не можу собі уявити, як ціла сім'я зігрівається від котика чи ходить в бібліотеки після роботи, щоб відігрітися. І з жахом уявляю собі, як можна приймати ванну в приміщенні, де температура менша 10 градусів, особливо, коли є маленька дитина.

Коротше кажучи, економія має бути розумною. Особисто я краще буду заощаджувати на чомусь іншому, аніж постійно мерзнути.

Підтримую, дуже дивна економія: померз, захворів, накупував ліків на н-сто гривень, пропустив роботу - недозаробив. що тут зекономиш?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не розумію от того слова - економія. Хіба хтось включає воду, щоб вона постійно текла з крана ніби звук водопаду? Чи вночі включає світло, щоб світліше було і газ в камфорках? В кожного в квартирах душ і більшість приймає саме його а не ванну, бо швидше і в декілька разів менше води. Практично всі хто міг повставляли вікна, поутеплювались. Десь на селах там взагалі газу немає, електрики тільки на освітлення вистачає, бо фаза просівша, вода з криниці - що їм економити? От хто не економить так це теплокомуненерго - офшорні мутні кантори, які забезпечують центральне опалення. От від них ви ніколи економії не отримаєте, бо це їх прямий заробіток - перевитрати. І отримаємо ми повний комплект тепла вчотиридорога.

Дебільний мінстець-пропаганда і чинуші розпочали компанію по втовкмачуванню українцям, які вони неекономні і марнотратні. Для цього наводять маразматичні факти типу "як уєвропах". Хто з вас був у Європах чи географію хоч вивчав? В Європах тепло, бо там Гольфстрім - найтеліша течія планети. Вона дає Альбіону тепло і температура в британців дуже рідко опускається нижче нуля. При мінус двадцять їм труба, але про них дбає Гольфстрім. До чого нам приклад британців? Те ж саме в німців. Для них нуль-мінус один - ЧП національного маштабу. Ми ночували в Франкфурті в будинку. Так там через деревяні рами був протяг, з крана текла гаряча вода і батареї гарно гріли. Вони собі можуть позволити комфортне середовище. Японці також користуються теплом Тихого океану. В них зима на декількох островах, а дальше субтропіки. При мінус пятнадцять-двадцять їм жопа.

Але наші, та які наші, чиновники парять нам про невмахєнські економії. Тільки парять нам не через те щоб економили, бо це їм не вигідно, інакше б автономки запустили, а парять щоб виправдати неоправдану ціну за український газ, електроенергію і воду. А також за те що ми мусимо оплачувати того нереформованого монстра у вигляді нашої держави з мільйоном неефективних туніядців. Фестиваль продовжується.

  • +1 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну йдемо до європейських цін на житлово комунальні послуги при африканських зарплатах. Зато у європу. Уря.

Цікаво, слідуючий кредит від мвф дадуть при умові що усі пенсіонери та бідні в Україні застреляться?

  • +1 3
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11, для справедливості потрібно і про фінів згадати - морози у них сильніші ніж у нас.

За енергоносії потрібно платити справедливу ціну, наголошую не європейську а справедливу для України - у нас є власний видобуток газу. Ціна мусить бути для всіх одна - як для підприємств так і для населення. Це буде справедливо. Будемо економити - менше потрібно буде експортувати (газу, вода у нас власна на 100%), відповідно ціна має бути нижча.

Головне питання в прозорості ринку - хто може документально підтвердити, що у 2014 році український газ йшов суто для населення? Що він не йшов на заводи фірташа, пороха, ахметки, пінчука та інших? Де це можна подивитись?

Державна таємниця? Депутати можуть зробити запит.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у нас є власний видобуток газу

Про це всі знають і тільки Кабмін мутить і змішує цей газ з імпортованим і продає (дурить) людям за європейськими цінами (з зарплатою людей України меньшою ніж у Гондурасі)! А всі мовчать, мов так і треба... А нас все дурять, дурять...оббирають, оббирають...:(

Депутати можуть зробити запит.

Майже всі депутати кішенькові і під якимось з олігархів ходять і хто туди носа всуне - швидко "відірвуть"! Нехай, для прикладу, Гузь з Лапіним зроблять запит, подивитесь на реакцію... :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це по європейськи, можете готуватись вже. цікаво, а у нас бібліотеки теплі будуть?

Будуть заманювати в бібліотеки різними способами людей, щоб по нанотехнології люди своїм диханням опалювали бібліотеку!

Змінено користувачем seolutsk
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

romaxa11, для справедливості потрібно і про фінів згадати - морози у них сильніші ніж у нас.

правильно. Стоїть собі якесь село на десять хаток серед якогось фьйорду. Хто до нього газ тягнутиме? Тільки сонячна енергія, телові насоси. Вони ще виробляють електроенергію з вітру - вітряками і з енергії хвиль - довг ""ковбаски" з'єднані по декілька штук, що розміщуються вздовш хвиль і згинаються-розгинаються в ритмі з хвилями. Але до чого тут ми з центральним опаленням від офшорної фірми? За тих в кого лічильник я не переживаю, померзнуть але лишнього не заплатять, а з центральним - потенційні виселенці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...