Перейти до змісту

Як нині живеться в США?


Рекомендовані повідомлення

8 хвилин назад, Ole3 сказав:

незнаю   що в голові у вас але якщо проаналізувати трафік  в час пік  біля 5-ої школи  на кольці

Ну, для початку, біля 5-ої школи "кольца" немає. Це перше. 

По-друге, забитість машинами доріг аж ніяк не є показником рівня зарплат, а скоріше неякісною дорожною логістикою, недостатньою пропускною спроможністю і т.д., оскільки всі ці розв'язки будувались 40-50 років тому, коли машин було в 20 разів менше.

По-третє, якщо не вірите, то поцікавтесь який рівень зп в середньому по школах (не в директора), в персоналу лікарень (не в завідувача відділення і головного хірурга, а в 90% персоналу), в садочках, в жкп, в бюджетних установах, в продавців в магазинах і т.д. Та й навіть на тому ж кромбергу немає таких казкових зп щоб люди від щастя пісялись.

А повертаючись до теми машин, люди різними шляхами виходять із ситуацій, дехто дійсно готовий напівголодним сидіти 3 роки аби назбирати на того омріяного тазіка, декому батьки підкидають, декого друга половинка субсидує, по різному, але навіть маючи низькі доходи їздять. Я особисто знаю мінімум 3 жіночок і 1 чоловіка, що мають зп в районі 12 тис, але щодня їздять на роботу на машині ! І не найгірші машини мають. І вони створюють той трафік на дорогах, але від цього не стають учасниками клубу "у кого 1к" :D

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 764
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

31 хвилину назад, Ole3 сказав:

і опуститися з небес на землю, якщо все життя працювати офіційно за зп  на бізнесмена довбойоба  то так і буде 300-500 баксів

А що значить "опуститися на землю і офіційно працювати" ? Тобто всі повинні працювати "в темну" і тільки так щось реально заробити ? :D  Ок, не будем переливати з пустого в порожнє про сфери де і ким можна заробити багато/мало. Повернемося до суті питання, коли я написав, що 90% працює в Луцьку саме за ті 300-500$, я саме і говорив про основну масу звичайних легальних робочих місць в місті, а те що хтось "знає айтішніка/елєктріка/сантєхніка, який рубає по 15к$ в місяць", то це аж ніяк не відміняє загальної картини для більшості населення. 

Змінено користувачем SergLutsk
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 години назад, SergLutsk сказав:

Ти всерйоз вважаєш, що саме зп під 1к є в Луцьку переважаючою ? Чи так просто аби посперечатись зі спортивного азарту заперечуєш ? :D

Ок, 9 чоловік їсть капусту, 1 їсть м'ясо, в середньому всі вони їдять голубці. Тобто для середньостатистичного показника всі харчуються добре... Але ! Для одного їдуна м'яса це і справді вірно, тобто він харчується справді добре, а от 9 інших лише по статистиці їм добре. Тобто висновок такий, що в оману вводить саме той, чий показник в меншості, і його вплив спотворює загальну картину.

А тепер перепитаю ще раз, ти справді гадаєш, що більшість зп в Луцьку не знаходяться в межах 300-509$ ?

А хто де написав, що зп 1000 є переважаючою.

І досить вже цю хрінь писати про м'ясо. Ще про бл@дєй напиши.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, SergLutsk said:

По-третє, якщо не вірите, то поцікавтесь який рівень зп в середньому по школах (не в директора), в персоналу лікарень (не в завідувача відділення і головного хірурга, а в 90% персоналу), в садочках, в жкп, в бюджетних установах, в продавців в магазинах і т.д. 

Будь ласка, якщо маєш, скинь актуальну інфу по зарплатах перечислених тобою бюджетників... реально цікавить для порівняння.

Змінено користувачем Waver
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 09.12.2023 в 14:04, Nokian сказав:

Наче офіційно в США така градація.

Заробіток до 32 тис дол на рік- за межею бідності 

До 60 тис дол на рік- малозабезпечені .

До 200 тис дол на рік- середні американці.

Ну і вище 200 тис доларів на рік,це вже багатії.

 

Мені якось хтось в фейсбуці доказував, що середній клас починається десь з 60 тисяч

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щодо цін на продукти харчування.

 

В США продукти є органічні та не органічні. 

 

Наприклад, банани за 3 LBS - 2.49 органік та 1.99 $ звичайні - вчора бачила такі ціни в Костко (аля наше Метро). А тиждень тому в іншому маркеті - за 1 LB -0.69 $ органік та 0.59.

 

Яйця 24 штуки - 7.59 $ органік та 4.99 $.

 

 

 

Отож, тиждень тому була на закупах в Костко ,поробила фото деяких продуктів, щоб написати Вам про ціни. 

 

Яблука - 3 LB - 4.99 $ органік

 

Кавун 7.99

 

Помідори 4 LB - 7.99, помідори 2 LBS - 6.99

 

Помідори чері 2 LB - 6.99

 

Лохина 510 гр - 8.99, органік 9.99

 

шпинат бебі 1 LB - 4.99

 

Цезар салат органік - в комплекті листя салату, соус, сир та сухарики -8.99

 

малина органік 340 гр - 7.99

 

вигоград 3 LBS - 8.99

 

Лисички (450 грам) - 13.99

 

Шампіньони органік -5.99

 

ананас - 2.99

 

картопля 10 LB - 6.99

 

Лимони - 5 LB - 7.99

 

огірки органік - 3 шт довгі - 5.99

 

креветки хвости  4 LB - 37.99, 2  LB - 13.99 , 15.99

 

свинні ребра 5.9 LB - 17.64 

 

куряче філе - 1 LB - 3.79 $ , органік 5.99

 

крила курячі органік 3.99 за  LB

 

молоко органік 4 упаковки , в  одній1.8 л- 13.99

 

сир чедер 2.5  LB - 9.79, 10.99

 

моцарела -680гра-9.99

 

піца заморожена маленька 12 шт - 12.49

 

масло 4 упаковки - 14.49

 

філадельфія - 1.36 кг -10.59

 

риба mahi-mahi 3  LB - 25.99

 

олія авокадо органік 1 л - 15.99

 

цукор 10  LB - 8.69 , 25  LB - 20.99

 

цукор органік 10  LB - 9,49

 

мигдаль органік 1.7  LB - 6.99, мигдаль 3  LB - 8.99

 

макарони Garofalo органік за 6 упаковок - 10.99

 

макарони баріла 1.75-2 $

 

кетчуп heinz - 3 банки -13.49

 

свинина на відбивні, вирізка у нас  -2.99 за  LB

 

свинна шия -  LB - 1.99

 

фісташки 3  LB - 15.99

 

батарейки duracell пальчики 40 шт -17.99

 

 

 

я зробила закупи на 425 доларів

IMG_5225.jpeg

IMG_5222.jpeg

  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Далі був інший супермаркет

Цибуля жовта 0.69 $ та біла 0.99

Цибуля жовта органік 1.19

морква органік 2.79

перець органік 2.19  /шт, зелений 1.29

фарш курячий 1 LB - 5.99

сосисок тут смачних немає, такі більш-менш 5 доларів за 2 упаковки

бекон LB -4.99

8 трикутничків сиру весела корівка-4.79

пармезан тертий 170 гр -2.49

яйця органік 12 шт-6.99

сметана 450 гр -2.49

йогурти є по 0.85,1.29 за стаканчик ,я купую з гарним складом за 1.79

вершки 3.99, 6.40

кіндер Джой був по акціі - 2 шт за 3 долара

борошно органік 2.27 кг - по акціі 7.99, без неі 11.49, звичайне - 4.99 та 6.49 відповідно

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Дякую! 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@paksivatova чи @Waver а порівнювали ви щось особисто органік/не органік на смак? я розумію що тут питання в хімії і т д, а не в смаку.. але просто цікаво чи умовний помідор і органік і не органік смачні обоє, чи не органік відчувається що якийсь не дуже? чи навпаки хімічний якраз таки смачніший але шкідливіший?

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 години назад, paksivatova сказав:

Мені якось хтось в фейсбуці доказував, що середній клас починається десь з 60 тисяч

Так і в нас ,як і по Європі ,середній клас починається з 5 тис доларів на місяць.

 

  • Cумний 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин назад, vampirich сказав:

а порівнювали ви щось особисто органік/не органік на смак?

овочі смачніші часто не від того органік вони чи ні, а від того чи встигли вони дозріти нормально на грядці.
МОї домашні помідори і огірки дуже різняться по смаку від куплених. При тому що я всю городину кроплю. Зараз без кропіння і підживлення просто нічого нормально не росте.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Самою корисною ,здоровою, та й смачною вважається середземноморська кухня .

В нас взагалі культурі їжі( здорової) приділяють  критично недостатньо уваги 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 годину назад, Nokian сказав:

Так і в нас ,як і по Європі ,середній клас починається з 5 тис доларів на місяць.

німець мені якось казав якщо сімя 4 чоловіки, в обоє мають 4000 євро чистми то вони живуть суперово, вистачає і відкласти. Так будинок в кредит на 30 років, але діти в гарних садаках, школах, і т.д.

В нас якось подивишся на декого то з 4000 ледь кінці зводить і то каже мало якось :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

57 хвилин назад, MACCEN сказав:

обоє мають 4000 євро чистми то вони живуть суперово

Чоловік з дружиною разом мають 4 чи кожен по 4 ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин назад, vampirich сказав:

@paksivatova чи @Waver а порівнювали ви щось особисто органік/не органік на смак? я розумію що тут питання в хімії і т д, а не в смаку.. але просто цікаво чи умовний помідор і органік і не органік смачні обоє, чи не органік відчувається що якийсь не дуже? чи навпаки хімічний якраз таки смачніший але шкідливіший?

Я порівнювала банани.

Органік набагато смачніші, вони такі солоденькі навіть поки ще шкурки не зовсім жовті(я не люблю "зелені" банани).

 

До речі, свинина тут мені подобається. А от куряче мʼясо (що органік, що не органік) - не дуже (мені особисто).

Лосось тут смачний, чомусь фото не зробила. Заплатила за 2 філейки десь 40 $, одна філейка дикого - до 20 $. Вперше скуштувала дикий лосось-мені не дуже сподобався.

 

Найпротивніше тут - це американський майонез. Я один раз по незнанню придбала - це така кисловато- противна суміш, от не знаю як це можна їсти)

 

Є магазини з украінськими та москальськими товарами. Певно, на цьому тижні побуваю в такому-напишу ціни. 
Майонези, сири, каші, згущене молоко,  сода, томатна паста, продукція Рошен тощо. Деякі наші ліки продають.
В цих магазинах смачна ковбаса, зазвичай європейського виробництва-але максимально схожа до нашої. 
В цих магазинах купуємо Рафаело, в американських супермаркетах ці цукерки окремо не продаються, лише в наборах з Фереро. 
Кіндери з іграшкою, бо в американських сюрпризів теж немає.

Тут Буено більше популярне.

 


Не памʼятаю, чи писала. В США дуже смачна картопля, принаймні та Gold що ми купуємо. Цю картоплю можна просто зварити "в мундирі" в підсоленій воді - і це мега смачно.

 

 

Крім органіка, в фермерських магазинах можна ще купити , наприклад, йогурт в глиняному стаканчику за майже 5 $ і з дуже хорошим складом.

Ці фермерські магазини з дорожчою продукцією. 
Я в них практично не буваю, бо далеко. Але є інтерес зʼіздити та подивитися.

Десерт з магазину "Metropolitan", яким пригощала мене сестра - на рівні десерту з нашого "Pur Pur". 
 

 

 

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щось про хліб не написала.

Хліб є і смачний, і не дуже.

Смачний +~ 5 доларів.

Але такого, як я люблю, чорного та круглого - тут і близько немає)

Багет в межах 2.5-3 $.

 

Булочки типу для хотдогу-купувала французькі теж за 5.5 $, на вигляд гарні, ніби 6 штук.

Такі ж не дуже на вигляд американські-1.7 $.

 

Щось на склад тих булочок я не подивилася) я взагалі не заморочуюсь зі складом. Мої все купують органік, то я теж таке беру як є. А як нема - те, що є.
А от сестра дуже заморочується тим. Навіть сіль якусь там купує і собі і нам якусь "дуже правильну"... 

А одного разу, як сіль закінчувалася, батько привіз з супермаркету звичайну рожеву, вона по текстурі схожа на нашу камʼяну - і з нею смачніше, то у нас тепер 2 солонки - для мене з рожевою, для них - з правильною)

 

 

  • Ха-ха 1
  • Збентежений 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 hours ago, Dima4s said:

овочі смачніші часто не від того органік вони чи ні, а від того чи встигли вони дозріти нормально на грядці.
МОї домашні помідори і огірки дуже різняться по смаку від куплених. При тому що я всю городину кроплю. Зараз без кропіння і підживлення просто нічого нормально не росте.

Все правильно, більше залежить від нормального дозрівання та сортів… біда в тому, що більшість овочів та фруктів в магазинах - спеціально виведені сорти для комерційного продажу, тобто щоб довше зберігались, не псувались при мінімальних пошкодженнях, були трошки твердіші і т.д., але при цьому дуже страждають смакові властивості… тому звичайні, наприклад, помідори з грядки, огірки, яблука, полуниця чи малина - завжди будуть смачніші ніж магазинні. Але, вони й псуються в рази швидше… доречі, в америці з домашньою городиною все як раз таки навпаки - на диво все дуже гарно росте без нікого підживлення і кроплення, і ті ж домашні помідори та огірки по смаковим властивостям не йдуть ні в яке зрівняння з магазинними навіть найдорожчими органік.

Змінено користувачем Waver
  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин назад, Waver сказав:

доречі, в америці з домашньою городиною все як раз таки навпаки - на диво все дуже гарно росте без нікого підживлення і кроплення

Але немає такої масової практики саджання грядок як в Україні ? Чи залежить від регіона ?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин назад, SergLutsk сказав:

Але немає такої масової практики саджання грядок як в Україні ? Чи залежить від регіона ?

Теж буде цікаво почути.

Але зважайте, що тут будинки не завжди мають 10 сот землі)

у нас це як правило, а тут -ні)

 

Фактично навіть при бажанні - може не бути місця для грядок.

Крім того, стиль життя такий що фізично може не вистачати часу на це "хоббі".

На мою думку, грядки реальні для заможних американців) 

 

 

 

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Один з найзначніших імператорів Риму , Діоклетіан ,  Досягнувши влади, він встановив мир  в Римській імперії, став необмеженим володарем, не зважає навіть з сенатом, прославився жорстокими гоніннями християн. А віком приблизно 60 років він віддалився від усіх справ і поїхав вирощувати капусту.  В імперії почався бардак 

Коли Максиміліан в листі запропонував йому повернутися в політику, то Діоклетіан відповів, що якби він побачив, яку капусту йому вдалося виростити в своєму городі, то він би сам зрозумів неможливість прийняття його пропозиції.

 

На мою думку , крутіше грядок, лише коні)

  • Подобається 1
  • Ха-ха 3
  • Cумний 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 12/9/2023 at 4:04 PM, Nokian said:

Наче офіційно в США така градація.

Заробіток до 32 тис дол на рік- за межею бідності 

До 60 тис дол на рік- малозабезпечені .

До 200 тис дол на рік- середні американці.

Ну і вище 200 тис доларів на рік,це вже багатії.

 

   Згоден, десь так і є.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 hours ago, paksivatova said:

Мені якось хтось в фейсбуці доказував, що середній клас починається десь з 60 тисяч

Це якщо брати середнє по америці то десь так і є, тобто в більшості маленьких містечок всередині америки подалі від мегаполісів, де нерухомість значно дешевша - це дійсно початок планки середнього класу. Якщо брати мегаполіси типу Сіетла чи Чикаго та всі пригороди цих мегаполісів, тобто де ви чи я зараз проживаємо, тобто де проживає десь 80% всіх українців в сша - то середній клас десь тільки починається від $100 000 на рік на сім'ю. Все впирається в нерухомість та ціни на житло, якщо просто то в основному бідні живуть в квартирах а середній клас живе а своїх будинках. На сьогоднішній день доходу $60 тисяч на сім'ю недостатньо щоб придбати чи побудувати свій будинок та жити в ньому як середній клас. Хоча, по сьогоднішнім цінам з таким доходом все-таки ще можна щось придбати в самих найвіддаленіших пригородах чи районах метро-ерії, але жити вже будеш на всьому економлячи як бідний, зате вже в свому невеличкому зовсім не новому будинку.

Змінено користувачем Waver
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 hours ago, paksivatova said:

Теж буде цікаво почути.

Але зважайте, що тут будинки не завжди мають 10 сот землі)

у нас це як правило, а тут -ні)

 

Фактично навіть при бажанні - може не бути місця для грядок.

Крім того, стиль життя такий що фізично може не вистачати часу на це "хоббі".

На мою думку, грядки реальні для заможних американців) 

 

 

 

 

Массової практики сажання грядок серед американців тут дійсно немає, це скоріше як рідке хоббі в маленьких містечках (села тут теж називають маленькими містечками) а також скоріш як хоббі серед наших емігрантів в пригородах. І то, я би навіть назвав би це більш вкусовою звичкою до домашніх смачніших за магазині фруктів та овочів. І в основному, садять тільки по трошки для свіжого споживання. І так, для цього потрібно жити у власному будинку та ще й мати хоч трошки цієї вільної землі для грядки, бо найперше це зелений газон для відпочинку, для гамака, столика, диванчика, місце для ігр дітей, місце для якихось качель, гірок чи навіть надувного басейну... а потім уже місце для грядок. В моїх батьків, наприклад невеличка грядка 2х2 метри, де завжди є 5-7 кущів помідорів, стільки ж само рослин огірків, трошки петрушки та укропчика, ну і трошки щавеля для борщика... і все, з овочів чи зелені нічого іншого чи чогось в більших кількостях - навіть не потрібно. А ще, вздовж забору в батька є трошки винограду, дві маленькі сливки, маленька груша та маленька щеплена яблуня на якій  родить 6 різних сортів яблук, один кущ аґрусу та кущ смородини. І доречі, в жодному американському магазині, ні за які гроші, ви не знайдете аґрусу чи смородини, чи навіть свіжого щавелю. А ще, в сусіда під забором який межує з батьківською ділянкою є дві великі смачні японські груші і він колись дуже переживав що їхні гіляки звисають над нашою територією і декілька разів пропонував їх обрізати, на що я йому завжди казав щоб не парився бо ті "груші" дуже смачні і ми їх теж їмо... правда, їх родить так багато що я вже й сам ті гіляки трохи підрізав.

Змінено користувачем Waver
  • +1 7
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...