Перейти до змісту

питання по ПДР


Dima4s

Рекомендовані повідомлення

1 hour ago, Arden said:

Це да, але там вранці всі влітають по правій смузі, типу я в лівій, а він в правій, звичайно якби я з'їжджав з правої смуги, то питань немає, але я так щось не ризикую обїжджати кільце по правій смузі. І ще може бути що станеш на переході пропустити пішохода, справа стане ще авто і що тоді, як правильно поділити смугу?

Я там не часто їжджу, але коли їду від НЛ в центр, то рухаюсь на кільці по правій смузі. В зворотньому напрямку так само, бо якщо з центру їхати до НЛ по лівій смузі, то на міст доведеться заїжджати через трикутник-острівець. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та нема там нічого складного якщо дотримуватись ПДР.

Заїзд на кільце згідно розмітки і ПДР. Нема додаткових знаків розмітки - просто ПДР.

Кільце головна (якщо не зазначено знаками інше )- повинен пропустити виїжджаючих з нього.

Якщо кільце має дві смуги явних чи уявних, а ти заліз в ліву то зїжджаючи з кільця переконайся що нема перешкоди справа, бо той хто в правій смузі має перевагу в русі.

Все.

Все що поза кільцем регулюється відповідними правилами ПДР.

І стосовно перестроювання по смугах. Ніхто переваги немає при перестроюванні зі смуги на смугу (згідно ПДР повинен переконатися при переналаштуванні що нема перешкоди і ти не створюєш її також) крім одного виключення коли два ТЗ знаходяться відносно поряд і проводять взаємну зміну смуг то в цьому випадку перевагу має ТЗ в правій смузі.

Тобто той хто перестроюється з лівої на праву, але бачить що правий ТЗ теж перестроюється в ліво то ти повинен дати йому завершити маневр а потім перестроїтися самому. Але таке буває вкрай рідко.

І як вже зазначали - бачиш придурка на дорозі то дай йому дорогу і не бикуй знаннями правил і спробами "наказати нєгодяя" самому. Збережеш нерви і можливо життя. Для відловлювання таких є спеціально навчені люди ну і з реєстратора можеш їм відео закинути. :)

ПС І прохання - вмикайте покажчики поворотів заздалегідь, а не коли вже в процесі поворота.

 

Змінено користувачем S30
  • +1 7
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, timomaas said:

правильна вдь на скрін не вмістилась

що забороняє зупинку у місці Б?

Screenshot_20200831-112231.png

З нових ПДР, що таке перехрестя: "перехрестя- місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг. Не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території"/

Про зупинку: "на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга".

 

В даному випадку водій зупинився безпосередньо на перехресті, так як його межу умовно рахуються, як на картинці нижче:

image.png.fcdd71c03b2849fe3580fe9c62387827.png

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 28.08.2020 at 09:01, S30 сказано:

Та нема там нічого складного якщо дотримуватись ПДР.

Заїзд на кільце згідно розмітки і ПДР. Нема додаткових знаків розмітки - просто ПДР.

Кільце головна (якщо не зазначено знаками інше )- повинен пропустити виїжджаючих з нього.

Якщо кільце має дві смуги явних чи уявних, а ти заліз в ліву то зїжджаючи з кільця переконайся що нема перешкоди справа, бо той хто в правій смузі має перевагу в русі.

Все.

Все що поза кільцем регулюється відповідними правилами ПДР.

І стосовно перестроювання по смугах. Ніхто переваги немає при перестроюванні зі смуги на смугу (згідно ПДР повинен переконатися при переналаштуванні що нема перешкоди і ти не створюєш її також) крім одного виключення коли два ТЗ знаходяться відносно поряд і проводять взаємну зміну смуг то в цьому випадку перевагу має ТЗ в правій смузі.

Тобто той хто перестроюється з лівої на праву, але бачить що правий ТЗ теж перестроюється в ліво то ти повинен дати йому завершити маневр а потім перестроїтися самому. Але таке буває вкрай рідко.

І як вже зазначали - бачиш придурка на дорозі то дай йому дорогу і не бикуй знаннями правил і спробами "наказати нєгодяя" самому. Збережеш нерви і можливо життя. Для відловлювання таких є спеціально навчені люди ну і з реєстратора можеш їм відео закинути. :)

ПС І прохання - вмикайте покажчики поворотів заздалегідь, а не коли вже в процесі поворота.

 

Перед в'їздом на кільце який поворот потрібно показати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 минуты назад, sergkots сказал:

Перед в'їздом на кільце який поворот потрібно показати?

В залежності від того, в якій автошколі вчився.

  • Ха-ха 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

42 хвилин тому, sergkots сказано:

Перед в'їздом на кільце який поворот потрібно показати?

ніякий.

Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку:

a)

перед початком руху і зупинкою;

б)

перед перестроюванням, поворотом або розворотом.
 

мене вчили показувати поворот якщо не зрозуміло куди ти поїдеш. тобто якщо в тебе є полоса прямо і полоса з заїздом на кільце в тому ж напрямку. як наприклад біля варшавки з сторони мясокомбінату

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, Dima4s сказано:

ніякий.

Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку:

a)

перед початком руху і зупинкою;

б)

перед перестроюванням, поворотом або розворотом.
 

мене вчили показувати поворот якщо не зрозуміло куди ти поїдеш. тобто якщо в тебе є полоса прямо і полоса з заїздом на кільце в тому ж напрямку. як наприклад біля варшавки з сторони мясокомбінату

Колись гаішники мене переконували, що перед кільцем потрібно лівий поворот показувати - і пункт про переїзд звичайних перехресть показували. Сторінку перевертаєш - а там пункт про проїзд перехресть із круговим рухом. Не довели нічого - відпустили. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, volks сказано:

Мене вчили вмикати лівий.

А фактично автомобіль їде праворуч?

Відповідно якому пункту ПДР так вчили робити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, sergkots сказано:

А фактично автомобіль їде праворуч?

Відповідно якому пункту ПДР так вчили робити?

Мені в автошколі інструктор розказував, що якшо заїжджаєш на кільце то вмикаєш лівий, якщо з'їжджаєш - вмикаєш правий, якшо з правої полоси їдеш в перший з'їзд то вмикаєш правий.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, sergkots сказал:

 

Відповідно якому пункту ПДР так вчили робити?

Мені інструктор пояснював, що кільце - це декілька т-подібних перехресть і ти їдеш або наліво на кільце, з відповідним поворотником або направо, якщо зібрався з'їхати з кільця. Тобто навіть рухаючись прямо, ти проїжджаєш два т-перехрестя, заїзд і перший з'їзд з лівим сигналом, а з'їзд з правим.

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Без поворотників не радив їхати, бо навіть якщо ти їдеш прямо, то той, що їде тобі на зустріч і хоче заїхати на кільце не бачив і не знає де ти заїжджав на кільце і куди їдеш відповідно.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 хвилин тому, nickel сказано:

Без поворотників не радив їхати, бо навіть якщо ти їдеш прямо, то той, що їде тобі на зустріч і хоче заїхати на кільце не бачив і не знає де ти заїжджав на кільце і куди їдеш відповідно.

Є інший момент - коли за тобою їде з іншого міста, ти вмикнув лівий поворот а сам поїхав фактично праворуч. Ще плюс туман додай. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну при зїзді із кільця поворотник включати "абязатєльна", +нать потрібно стати в крайню праву полосу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Vikvik Mawr сказано:

ну при зїзді із кільця поворотник включати "абязатєльна", +нать потрібно стати в крайню праву полосу

Це само собою, а який пункт пдр про заїзд на коло і як показати це?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

згідно ПДР відсутній обов'язок вмикати показчик повороту при вїзді на кільце.

Ви це хотіли почути?

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, sergkots сказал:

Є інший момент - коли за тобою їде з іншого міста, ти вмикнув лівий поворот а сам поїхав фактично праворуч. Ще плюс туман додай. 

Іногородні також мають знати правила ПДР і знаки, зокрема про кільцевий рух, а в тумані скинути швидкість до такої, щоб встигнути прочитати цей знак.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 хвилин тому, Vikvik Mawr сказано:

згідно ПДР відсутній обов'язок вмикати показчик повороту при вїзді на кільце.

Ви це хотіли почути?

Я це колись вичитав, але чому інструктора вчать вмикати лівий поворот так і не зрозумів. Сам теж колись вмикав поки не вчитався в пдр. 

Змінено користувачем sergkots
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, sergkots сказал:

Я це колись вичитав, але чому інструктора вчать вмикати лівий поворот так і не зрозумів. Сам теж колись вмикав поки не вчитатися в пдр. 

Ти робиш на дорозі тільки те що в ПДР прописано? Тобто інших водіїв не пропускаєш, коли ПДР тебе не зобов'язує? Я вмикаю лівий поворот при в'їзді на кільце з поваги до інших, щоб бути зрозумілим для інших.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, nickel сказано:

Ти робиш на дорозі тільки те що в ПДР прописано? Тобто інших водіїв не пропускаєш, коли ПДР тебе не зобов'язує? Я вмикаю лівий поворот при в'їзді на кільце з поваги до інших, щоб бути зрозумілим для інших.

Я завжди показую напрям руху. З кільцем питання відкрите - бо в правилах це не вказано та логіка дій порушена (показуєш лівий поворот, а їдеш направо).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, sergkots сказал:

Я завжди показую напрям руху. З кільцем питання відкрите - бо в правилах це не вказано та логіка дій порушена (показуєш лівий поворот, а їдеш направо).

Але всі розуміють і це головне. Ще ніхто не включив лівий поворот і не пішов по колу проти течії. А от для тих хто на кільці, авто без увімкнених поворотів і з увікненим правим поворотом виглядає однаково, але перший їде на кільце, а другий - ні.

І по факту ти не їдеш вправо а лише об'їзджаєш перешкоду, ну якось так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взагалі в п 10.4 ПДР є 

Цитувати

Перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух

А в п. 9.2 

Цитувати

Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку:

a)

перед початком руху і зупинкою;

б)

перед перестроюванням, поворотом або розворотом.

Тобто поворот все-таки є. Інша річ - куди. Я вважаю тут принцип як у смуги для розгону - при в'їзді на кільце ти вливаєшся у смуги, котрі зліва від тебе.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, YVitaliy сказано:

Взагалі в п 10.4 ПДР є 

А в п. 9.2 

Тобто поворот все-таки є. Інша річ - куди. Я вважаю тут принцип як у смуги для розгону - при в'їзді на кільце ти вливаєшся у смуги, котрі зліва від тебе.

Аргумент, але на смузі для розгону автомобіль таки вліво перестроюється, а тут чітко вправо повертає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В правилах чітко не оаисано насправді.  Але,  як на мене,  було б правильно всіх зобов'язати вказувати поворот (правий чи лівий)  щоб однозначно трактувати,  куди їхати плануєш.  Бо зараз одні так трактують,  інша по іншому,  в результаті їде хтось без поворотів,  і ти вгадуєш,  чи він завтикав включити,  чи їде таки по кільцю.  Чисто практично зручно було б якби всі керувалися одним простим правилом (трактували коло як набір послідовних розвилок з рухом в право або вліво). А те,  що хтось ти візуально еіби вправо їдеш,  а поворот лівий,  то фігя,  бо якщо буде у всіх однакове трактування,  то й всі знатимуть,  як правильно сприймати таке. 

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...