Перейти до змісту

питання по ПДР


Dima4s

Рекомендовані повідомлення

55 хвилин тому, S30 сказано:

Знак покажи?

Знак чого тобі ще показати?)
Глянь в правила))
знак головної чіпляється ПЕРЕД ПЕРЕХРЕСТЯМ. що таке перехрестя, написано вище.


 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Dima4s сказано:

знак головної чіпляється ПЕРЕД ПЕРЕХРЕСТЯМ. що таке перехрестя, написано вище.

Тут  признаю, перед перехрестям і може бути і за ним. Волкс збив зі своїми підйобками.

Суті це не міняє. В твоєму питанні головна дорога не міняє напрямку.  А це значить що ти разом з тим що маєш приорітер можеш не вмикати лівий, бо по суті (згідно цього знаку) ти нікуди не звертаєш, а рухаєшся головною "прямо". Іншими словами маєш приорітет, їдеш головною, перехрестя не є нерегульованим, "перешкоди справа" нема.

Як би головна дорога міняла напрямок і це було б нерегульоване перехрестя, то був би додатково знак 7.8. А при ньому ти зобовязаний показати поворот, бо міняєш напрямок руху навіть якщо рухаєшся головною.

Так зрозуміло?

Змінено користувачем S30
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Їду з мосту від порта, перша зупинка навпроти 5 школи, там маршрутка в правому ряду. я в лівому, переді мною машина метрів за 7-8. ПРидурок який їде в правій, бачить маршрутку і на ходу перестроюється в лівий в мою безпечну дистанцію. машина в цей час переді мною починає тормозити, і цей придурок влітає в корок, різко тормозить, я так само торможу, але в мене виходить без печної відстані прост оне залишилось, в висновку чудом я не цілую придурка в бампер. залишилось сантиметрів 20-30.
http://prntscr.com/nrffnq
Питання:
По правилах, якби я придурка всеж вдарив, хто був би винен?
Як запобігти таким ситуаціям?

Змінено користувачем Dima4s
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, Dima4s сказано:

Їду з мосту від порта, перша зупинка навпроти 5 школи, там маршрутка в правому ряду. я в лівому, переді мною машина метрів за 7-8. ПРидурок який їде в правій, бачить маршрутку і на ходу перестроюється в лівий в мою безпечну дистанцію. машина в цей час переді мною починає тормозити, і цей придурок влітає в корок, різко тормозить, я так само торможу, але в мене виходить без печної відстані прост оне залишилось, в висновку чудом я не цілую придурка в бампер. залишилось сантиметрів 20-30.
http://prntscr.com/nrffnq
Питання:
По правилах, якби я придурка всеж вдарив, хто був би винен?
Як запобігти таким ситуаціям?

Цитувати

Тобто, якщо водій змушений був з-за вашого перестроювання різко гальмувати або змінювати напрям руху, ваша вина. Але на практиці все відбувається з точністю до навпаки. В аварії звинувачують, як правило, того, хто «примазався» ззаду. Єдине, що може допомогти в таких випадках, це запис з відеореєстратора, де видно небезпечне перестроювання.

Перестроювання: про що мовчать ПДР?

 

Цитувати
  • При перестроюванні ви зобов’язані дати дорогу тим, хто рухається прямолінійно по тій смузі, на яку ви збираєтеся виїхати. Ваші дії не повинні змушувати інших водіїв різко гальмувати або змінювати траєкторію руху.
  • Пам’ятайте, що при одночасному перестроюванні перевага у того, хто справа.

 

Ну і є таке:

Цитувати

11.2. На дорогах, які мають дві і більше смуг для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом.

11.5. На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, коли це не суперечить правилам зупинки (стоянки).

 

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Dima4s сказано:

По правилах, якби я придурка всеж вдарив...

по Правилах такого статись не мало б, тому що він мав би переконатись в безпечності маневру (п.10.1)

Цитувати

10. ПОЧАТОК РУХУ ТА ЗМІНА ЙОГО НАПРЯМКУ

10.1. Перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.

, мусив пропустити весь транспорт на смузі, на яку він хоче вскочити (п.10.3)

Цитувати

10.3. У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.

За одночасного перестроювання транспортних засобів, що рухаються в одному напрямку, водій, який знаходиться ліворуч, повинен дати дорогу транспортному засобу, що знаходиться праворуч.

 і не повинен був створювати аварійної ситуації (п.2.3.д.)

Цитувати

2.3. Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний:

...

д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;

 

але... але в житті все не так просто, тому що

1 година тому, Dima4s сказано:

...якби я придурка всеж вдарив, хто був би винен?

... тому що от хто винен - вирішував би суд. Далі пояснювати, думаю, не потрібно?

Саме тому  існує "аксіома", що "хто ззаду, той і винен"...

 

1 година тому, Dima4s сказано:

Як запобігти таким ситуаціям?

запобігти? Ніяк. Або не сідати за кермо, а їздити громадським транспортом, бо від мудака не вбережешся, якщо він є.

Єдине - є неписане правило "трьох Де": Дай Дорогу Дурню.

 

А от що робити, коли таке все ж сталось - не заглядати собі і йому під бампери, як в нас люблять повилазити і дивитись, а потрібно швиденько ловити свідків і записувати їхні контакти. Бо попереду СУД.

Ну і, звісно, бажано мати реєстратора. Бо свідки різні бувають... на місці все бачать, а поки до суду, то амнезія звідки не візьми береться... 

Змінено користувачем jack74
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

нове питання. https://prnt.sc/u3wh6y
я , показаний червоним, повертаю праворуч.
Інший водій, зустрічний, показаний жовтим, повертає ліворуч.
ПОявилось останнім часом багато "розумних" які бачачи що є місце для двох авто, повертають ліворуч не пропускаючи мене, що повертає праворуч. і ми якби стаємо поруч в притірочку, але за 20 метрів, дорога стає знову лише на одне авто, тілкьи я тепер впираюсь в бровку.
питання. чи має право такий водій, показаний жовтим, повертати ліворуч в той час коли я повертаю праворуч? і хто на вашу думку буде винен, якщо я такого водія черпану в бік?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

45 minutes ago, Dima4s said:

чи має право такий водій, показаний жовтим, повертати ліворуч в той час коли я повертаю праворуч?

по правилах - ні (наскільки я знаю, він повинен пропустити попутний транспорт і тих хто робить поворот правороч), але зазвичай часто так роблять коли є дві смуги, логіка така - я нікому не заважаю

16.13. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч.

45 minutes ago, Dima4s said:

і хто на вашу думку буде винен, якщо я такого водія черпану в бік?

тут усе складніше, якщо ви його в бік, то більш усього вас порахують винним, якщо він вас то його, логіка просто хто раніше вїхав на перехрестя той правий)

Змінено користувачем Revolver
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 22.08.2020 at 09:46, Dima4s сказано:

нове питання. https://prnt.sc/u3wh6y
я , показаний червоним, повертаю праворуч.
Інший водій, зустрічний, показаний жовтим, повертає ліворуч.
ПОявилось останнім часом багато "розумних" які бачачи що є місце для двох авто, повертають ліворуч не пропускаючи мене, що повертає праворуч. і ми якби стаємо поруч в притірочку, але за 20 метрів, дорога стає знову лише на одне авто, тілкьи я тепер впираюсь в бровку.
питання. чи має право такий водій, показаний жовтим, повертати ліворуч в той час коли я повертаю праворуч? і хто на вашу думку буде винен, якщо я такого водія черпану в бік?

В межах перехрестя винен буде, звісно, він, а от там далі, "за 20 метрів, дорога стає знову лише на одне авто" це вже не перехрестя, вже про нього забудь, це вже інша ділянка дороги, тут вже ти перестроюєшся і тут вже ти повинен дати дорогу, інакше винен будеш ти. Так що, якщо хочеш провчити і "черпанути в бік", то роби це в межах перехрестя :)

....але чи воно тобі треба? Краще згадай правило "ДДД" ;)  нерви собі збережеш

Змінено користувачем jack74
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 часов назад, jack74 сказал:

а от там далі, "за 20 метрів, дорога стає знову лише на одне авто" це вже не перехрестя, вже про нього забудь, це вже інша ділянка дороги, тут вже ти перестроюєшся і тут вже ти повинен дати дорогу, інакше винен будеш ти.

 

А хіба тут не перешкода справа?

Аналогічне питання, кільце біля Нової Лінії. Я їду з кільця в центр по лівій смузі (Їду з набережної, від СуперМийки), а інший водій їде в центр з набережної (від Світязя) не заїжджаючи на кільце. І там далі дорога стає з двох полос в одну. Хто кого повинен пропустити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

51 хвилин тому, Arden сказано:

 

А хіба тут не перешкода справа?

Аналогічне питання, кільце біля Нової Лінії. Я їду з кільця в центр по лівій смузі (Їду з набережної, від СуперМийки), а інший водій їде в центр з набережної (від Світязя) не заїжджаючи на кільце. І там далі дорога стає з двох полос в одну. Хто кого повинен пропустити?

Як на мене тут "помєха справа".

  • Збентежений 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

59 хвилин тому, Arden сказано:

 

А хіба тут не перешкода справа?

Аналогічне питання, кільце біля Нової Лінії. Я їду з кільця в центр по лівій смузі (Їду з набережної, від СуперМийки), а інший водій їде в центр з набережної (від Світязя) не заїжджаючи на кільце. І там далі дорога стає з двох полос в одну. Хто кого повинен пропустити?

точно не пригадую, як саме там дорога звужується, але пропускає той, чию смугу усікають, бо по факту, він повинен перестроїтись в сусідню смугу, і при цьому пропустити ТЗ, що по ній рухаються.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Unknown сказал:

точно не пригадую, як саме там дорога звужується, але пропускає той, чию смугу усікають, бо по факту, він повинен перестроїтись в сусідню смугу, і при цьому пропустити ТЗ, що по ній рухаються.

усікається права смуга

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Arden сказано:

Аналогічне питання, кільце біля Нової Лінії. Я їду з кільця в центр по лівій смузі (Їду з набережної, від СуперМийки), а інший водій їде в центр з набережної (від Світязя) не заїжджаючи на кільце. І там далі дорога стає з двох полос в одну. Хто кого повинен пропустити?

черкани на гугл мапсі.  щоб було зрозуміло хто куди і як

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, Arden сказано:

Аналогічне питання, кільце біля Нової Лінії. Я їду з кільця в центр по лівій смузі (Їду з набережної, від СуперМийки), а інший водій їде в центр з набережної (від Світязя) не заїжджаючи на кільце. І там далі дорога стає з двох полос в одну. Хто кого повинен пропустити?

 

Тут все просто. Вас мають пропустити згідно ПДР.

Змінено користувачем $ΩLΩMΩN
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Dima4s сказал:

черкани на гугл мапсі.  щоб було зрозуміло хто куди і як

 

naberezhna_800.jpgi.gif

 

Я - зелений, інші машини - червоні.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Arden сказано:

Я - зелений, інші машини - червоні.

якщо стоїть знак звуження з правої сторони то тебе мають пропустити. а якщо знака немає, то я б всеж пропустив того хто праворуч їде.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, Dima4s сказано:

то я б всеж пропустив того хто праворуч їде

на підставі чого?, просто з доборї волі? тоді + тобі. Але, згідно правил, той, хто перестроюється, має пропустити.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 хвилин тому, Dima4s сказано:

 я б всеж пропустив того хто праворуч їде.

 

Отак і утворюються корки на кільці, що потім туди не можна заїхати і звідти з'їхати. Хоча правило 3Д ніхто не відміняв.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

38 хвилин тому, Unknown сказано:

на підставі чого?, просто з доборї волі? тоді + тобі. Але, згідно правил, той, хто перестроюється, має пропустити.

так а хто перестроюється як визначити якщо немає знака чи розмітки...
то треба глянути що там і як намалювали наші дорожні художники. чи взагалі намалювали)

 

34 хвилин тому, $ΩLΩMΩN сказано:

 

Отак і утворюються корки на кільці, що потім туди не можна заїхати і звідти з'їхати. Хоча правило 3Д ніхто не відміняв.

треба дивитись по факту. коли останній раз там їхав, взагалі такої проблеми не виникало. водії з сторони ковельської стояли і чекали поки буде вільна смуга.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, Dima4s сказано:

так а хто перестроюється як визначити якщо немає знака чи розмітки...

Ну якщо хтось вилазить на твою траєкторію,  а ти їдеш прямо,  поруч з розділювальною лінією,  то перестроюється той "хтось", а не ти. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конкретно по тому місці написали ж,  що усікається права сторона,  тобто тому,  хто їде справа (по червоній траєкторії), перешкода,  тому він перестроюється,  міняючи смугу руху .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/860-2017-п#Text

Цитувати

“Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.”.

Тобто, пропустити мусить той хо в'їжджає на кільце.  

Цитувати

Виїзд з перехрестя, де організовано круговий рух, може здійснюватися з будь-якої смуги, якщо напрямок руху не визначено дорожніми знаками чи розміткою і це не створить перешкод транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку праворуч.”

тут "ті що рухаються в попутному напрямку праворуч" - це ті, хто вже на кільці.

Тобто все однозначно, хіба що відсутній знак 4.10 - тоді спрацьовує правило "перешкода справа".

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 hours ago, Arden said:

 

А хіба тут не перешкода справа?

Аналогічне питання, кільце біля Нової Лінії. Я їду з кільця в центр по лівій смузі (Їду з набережної, від СуперМийки), а інший водій їде в центр з набережної (від Світязя) не заїжджаючи на кільце. І там далі дорога стає з двох полос в одну. Хто кого повинен пропустити?

Так там для усіх "зі Світязя" розмітка 1.13

 

1.13r_2.png

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 минуты назад, Zeiss сказал:

Так там для усіх "зі Світязя" розмітка 1.13

Це да, але там вранці всі влітають по правій смузі, типу я в лівій, а він в правій, звичайно якби я з'їжджав з правої смуги, то питань немає, але я так щось не ризикую обїжджати кільце по правій смузі. І ще може бути що станеш на переході пропустити пішохода, справа стане ще авто і що тоді, як правильно поділити смугу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...