Перейти до змісту

питання по ПДР


Dima4s

Рекомендовані повідомлення

Виникають в мене інколи питання на які я не можу знайти чіткої відповіді.
Так що буду писати їх тут)

1) недавно в новинах була ситуація https://www.volynnews.com/news/all/u-lutsku-vodiy-reno-namahavsia-provchyty-marshrutnyka/
 

https://prntscr.com/ldipkh 
наскыльки я поняв, рено розверталось по траєкторії 2 і тому мало пропустити?
Бо по ідеї, якщо розвертався з крайньої лівої- маршрутки не оказалось би під лівим боком?

2)http://prntscr.com/ldiumi
 

Розвертаюсь тут інколи. Двічі мені сигналили водії, які чомусь вирішили я розвернутись тут не можу. Хтось може пояснити їх логіку? чи це просто не знання пдр?
включив поворот, пропустив зустрічних і розвернувся собі. знаків заборони розвороту немає. Чи я щось упускаю?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 є багато нюансів в даній ситуації

яку він полосу зайняв  праву чи ліву?

з якої сторони його підрізала маршутка?

включений був у нього поворот?

чи впевнився водій не маршутки а легковика у безпечності свого маневру?

плюс ПДР де можна робити розворот там дорожня смуга повина мати певний розмір.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навіть якщо легковик правий тепер йому треба доказати свою правоту у судді найнявши адвоката мін. за 3000грн.  Тоді друге питання а воно йому треба  було? скільки буде потрачено часу на  суд ,  апеляцію, страхові виплати які можуть тягнутись до пів року?

  • Збентежений 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 02.11.2018 в 14:03, Dima4s сказал:

Виникають в мене інколи питання на які я не можу знайти чіткої відповіді.
Так що буду писати їх тут)

1) недавно в новинах була ситуація https://www.volynnews.com/news/all/u-lutsku-vodiy-reno-namahavsia-provchyty-marshrutnyka/
 

https://prntscr.com/ldipkh 
наскыльки я поняв, рено розверталось по траєкторії 2 і тому мало пропустити?
Бо по ідеї, якщо розвертався з крайньої лівої- маршрутки не оказалось би під лівим боком?

2)http://prntscr.com/ldiumi
 

Розвертаюсь тут інколи. Двічі мені сигналили водії, які чомусь вирішили я розвернутись тут не можу. Хтось може пояснити їх логіку? чи це просто не знання пдр?
включив поворот, пропустив зустрічних і розвернувся собі. знаків заборони розвороту немає. Чи я щось упускаю?

Водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям з відповідного крайнього положення на проїзній частині даного напрямку, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, а при виконанні цих маневрів не з крайнього лівого положення на проїзній частині — і попутним транспортним засобам.

 

Розворот забороняється:

a)

на залізничних переїздах;

б)

на мостах, шляхопроводах, естакадах і під ними;

в)

у тунелях;

г)

за видимості дороги менше 100 м хоча б в одному напрямку;

ґ)

на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;

д)

на автомагістралях, а також на дорогах для автомобілів, за винятком перехресть і місць, позначених дорожніми знаками 5.26 Знак 5.26 "Місце для розвороту" або 5.27 Знак 5.27 "Зона для розвороту".

 

А що не заборонено - те дозволено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, volks сказано:

ґ)

на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;

   

 

 

Випадок 1. Там за поворотом одразу перехід здається. Тому місце розвороту вибрано з порушенням правил. 

Випадок 2. Це не перехрестя а виїзд другорядної. з обох сторін пішоходні. Завжди розвертаюся там далі на світлофорі біля обласної якщо влом коло зробити до вокзалу. 

 

Відповідь універсальна на 2 випадки :)   

 

  • Збентежений 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@LSDА що означає " крім випадку дозволеного розвороту на перехресті"? Тут напевно йдеться про розворот просто на дорозі без суцільної посередині, от тоді біля переходу чи на ньому не можна. А на перехресті нічого не порушується, майже всі перехрестя в містах оточені пішохідними переходами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В рекомендаціях  до ПДР написано що краще розвертатися на регульованих перехрестях, це значно знижує шанси ДТП. Коли ти пропустиш  зустрічну то всіх інших триматиме світлофор ... 

Рекомендую, навіть якщо Ви будетие праві то незнчить що водій камаза\маршрутки Вас невклеїть :)

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, LSD сказано:

Випадок 2. Це не перехрестя а виїзд другорядної.

То як? Мені чомусь здавалось завжди що то Т подібне перехрестя...
Тоді в нас майже всі перехрестя -не перехрестя... бо на кожному є виїзд з другорядної
крім рівноправних) або тих де знаки спі....)

Змінено користувачем Dima4s
  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

6 хвилин тому, Dima4s сказано:

То як? Мені чомусь здавалось завжди що то Т подібне перехрестя...
 

Це і є Т-подібне перехрестя нерівнозначних доріг.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, LSD сказано:

Це не перехрестя а виїзд другорядної

І давно виїзд з другорядної на головну не вважається перехрестям? Дурниць не мели.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, LSD сказал:

В рекомендаціях  до ПДР написано що краще розвертатися на регульованих перехрестях, це значно знижує шанси ДТП. Коли ти пропустиш  зустрічну то всіх інших триматиме світлофор ... 

Рекомендую, навіть якщо Ви будетие праві то незнчить що водій камаза\маршрутки Вас невклеїть :)

То краще взагалі не розвертатись. Бо навіть на регульованому перехресті, коли береш радіус для розвороту, завжди знайдеться спішаче чмо, яке поверне наостро перехрестивши тобі траекторію і влізе в сліпу зону.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, S30 сказано:

І давно виїзд з другорядної на головну не вважається перехрестям? Дурниць не мели.

 

Так,  омовився, мав на увазі що то  нерегульоване перехрестя. 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.11.2018 at 14:03, Dima4s сказано:

Виникають в мене інколи питання на які я не можу знайти чіткої відповіді.
Так що буду писати їх тут)

вже є тема на цю тему :) Можна писати і там, щоб не розпорошувати

 

On 02.11.2018 at 14:03, Dima4s сказано:

1) недавно в новинах була ситуація https://www.volynnews.com/news/all/u-lutsku-vodiy-reno-namahavsia-provchyty-marshrutnyka/
image.thumb.jpeg.8bd087bb85092dacbf6b2ed8dadbc93e.jpeg
наскыльки я поняв, рено розверталось по траєкторії 2 і тому мало пропустити?

По їх взаємоположенню схоже, що саме так. Вірніше, можливо, що Рено теж спочатку рухалось "лівою" смугою, що і маршрутка, але потім взяло правіше, щоб розвернутись.

Насамперед, водій Рено обрав непідходяще перехрестя для розвороту, і він добре це розумів (я, наприклад, для розвороту там заїжджаю до Драмтеатру, і вже там розвертаюсь і виїжджаю)

В ПДР є такий п.10.4

Цитувати

10.4 Перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в'їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, установленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою.

Водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям з відповідного крайнього положення на проїзній частині даного напрямку, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, а при виконанні цих маневрів не з крайнього лівого положення на проїзній частині - і попутним транспортним засобам. Водій, що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, які рухаються попереду нього і виконують розворот.

З одного боку, перше речення

"Перед ... розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, ....",

а "Рено" спочатку заїхало вправо, потім почало розвертатись, прийнявши при цьому положення авто, яке виїжджає з другорядної дороги, і відповідно вже мав пропускати маршрутчика.

З іншого боку, цей пункт - один з прикладів розмазаного формулювання, бо в другому абзаці є окреме речення:

"Водій, що виконує поворот ліворуч (типу маршрутчик), повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, які рухаються попереду нього і виконують розворот (типу Рену)" - тобто відповідно цього маршрутчик вродь як мав би пропустити "РЕно", але це речення по змісту відноситься все ж до другого абзацу, а значить до "Водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям ..."

На мою думку, все ж "Рено" неправий. Неправий і по пунктах ПДР і чисто по здоровому глузду (з огляду на невдалий вибір місця розвороту), і нема чого було бикувати і шось там доводити.

Крім того, ще не факт, що Рено не порушило підпункт ґ пунтку 10.7, який цитував Волкс

 

 

On 02.11.2018 at 14:03, Dima4s сказано:

2)

image.thumb.jpeg.54080fc47674927296b4a845d9b69207.jpeg

Розвертаюсь тут інколи. Двічі мені сигналили водії, які чомусь вирішили я розвернутись тут не можу. Хтось може пояснити їх логіку? чи це просто не знання пдр?
включив поворот, пропустив зустрічних і розвернувся собі. знаків заборони розвороту немає. Чи я щось упускаю?

не бачу перешкод для розвороту. ...Хіба що ти якось розвертаєшся як те "Рено" ;) 

 

3 годин тому, LSD сказано:

В рекомендаціях  до ПДР написано

4 годин тому, LSD сказано:

Випадок 2. Це не перехрестя а виїзд другорядної.

Оце то ти зморооозив! Вчи ПДР, термінологію!, а не якісь там "рекомендації" читаєш (і то, бачу, без толку)

Цитувати

перехрестя - місце перехрещення, прилягання або розгалуження доріг на одному рівні, межею якого є уявні лінії між початком заокруглень країв проїзної частини кожної з доріг. Не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території;

 

Змінено користувачем jack74
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розворот забороняється:

 

ґ)

на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;

 

 

На перехресті грушевського-шухевича в радіусі 10 метрів 3 пішохідних перрехода, тому там розвертатися неможна.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, gorik сказано:

Розворот забороняється:

 

ґ)

на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;

 

 

На перехресті грушевського-шухевича в радіусі 10 метрів 3 пішохідних перрехода, тому там розвертатися неможна.

так в нас на всіх перехрестях пішоходи по лінії доріг...
 вызьми будь яке перехрестя...
я тут раніше дивився. і вчився по книжці цієї фірми
https://monolith.in.ua/pdr-pochatok-ruhu-zmina-yogo-napryamku/
глянь пункт 10.7

Змінено користувачем Dima4s
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Dima4s сказано:

я тут раніше дивився. і вчився по книжці цієї фірми
https://monolith.in.ua/pdr-pochatok-ruhu-zmina-yogo-napryamku/
глянь пункт 10.7

О! бачте, а тут зовсім інше трактування тексту "... крім випадку дозволеного розвороту на перехресті;" ніж багато з нас розуміли :) Ще один приклад "розмитості" пунктів ПДР

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

57 хвилин тому, jack74 сказано:

Оце то ти зморооозив! Вчи ПДР, термінологію!, а не якісь там "рекомендації" читаєш (і то, бачу, без толку)

 

Ну з термінологією  може не ідеально знайомий  але думаю рекомендації місцями  можуть бути кориснішими.  

Звичайно під камазом ти може виявишся і правий але чи живий? 

 

По тексту по ходу прямої заборони розвороту нема значить можна, практично це звичайно зайвий привід потрапити в ДТП

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це не просто термінологія, а основа!, на якій ґрунтується вся система ПДР!, пазл, з якого складається вся картина, і без розуміння якої (основа) неможливе розуміння всього остального. Це як вчити математику, не розуміючи різницю між цифрою і числом, чи дільником і діленим.

 

Колись, ще за часів "ДАІй" мене зупинив схожий на тебе (схожий за міркуваннями) ДАєць, і втирав мені про "великі" і "малі" перехрестя :) :

кінець робочого дня був, і мені терміново потрібно стало в Зміїнець (не за власним бюажанням, а по роботі). Ну от поспішаю я, і на виїзді з Луцька, біля колишнього поста ДАІ (хто пам'ятає ту будку) гальмує мене "пахар з палкою" і відразу "Ідіть до машини". Підхожу до його "напарника" в машині і бачу в того на колінах "фара" лежить, а він, беручи мої "права", стандартне "Куди поспішаємо, Євгенович?!"... Ну, першим ділом думаю, певно я так поспішав, що не помітив, як перевищив, і починаю щось виправдовуватись що по роботі, мол, "аварія в нас, змушений поспішати...", а він тим часом піднімає "фару" і показує мені мою швидкість "58 км/год"! А я ж то подумав, що я типу в населеному пункті дозволені 60 перевищив! А по Ковельській на під'їзді до того поста ДАІ колись висів знак "40", спочатку з табличкою 7.2.1 "300м" (Зона дії знаку) під ним, але яку потім його прибрали (хтось збив, чи що), і знак цей, відповідно, діяв лише пару метрів, до перехрестя :) А перехрестя - це поворот ліворуч на Боголюбську (до Боголюбської лікарні) :) Ну, запитую тоді в нього, "то що ж я порушив?"

Він: - а ви що, знака не бачили?

Я: - бачив, але він вже тут не діє;

Він: - як це не діє?!

Я: - цей знак діє лише до перехрестя;

Він: - до якого перехрестя? Тут нема ніякого перехрестя!

Я: - ну чого ж нема, он, поворот на Боголюбську (і показую йому рукою навіть);

Він: - на яку сторону діють заборонні знаки?!

Я: - заборонні, в основному, так - на ту сторону, на якій вони встановлені, але саме цей конкретний знак обмеження швидкості діє до перехрестя, якщо під ним додатково не встановлено таблички зони дії;

Він: - то ви не знаєте Правил!

Я: - знаю;

Він: - Ану беремо ПДР! (дістає книжечку :) і починає читати зону дії знака 3.29, тоді ще російською) "Зона действия знаков 3.1-3.15, 3.19-3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33-3.37 – от места установки до ближайшего перекрестка за ним!" (роблячи наголос саме на останньому словосполученні "за ним") - до перехрестя ЗА НИМ!, а ДЕ ж ви бачите перехрестя за ним?!!  Воно не за ним, а на протилежному боці!

(тут я вже не міг стримувати посмішку :))

Я: - перехрестя, це не лише пооворот в ту ж сторону, на якій знак, а будь куди :) 

Він: - ні, "за ним", значить саме "за ним"!

Я: - (:)) а давайте прочитаємо, що таке "перехрестя"?;

Він починає гортати "Правила", я бачу, що він навіть не знає, де це написано, підказую "на початку, є термінологія", він знаходить і починає читати:

Він: - "перекресток- место пересечения, прилегания или разветвления дорог на одном уровне!..."

знову робить наголос на останньому словосполученні, на що я йому відразу пояснюю: 

Я: - на одному рівні, це не з мостом чи з тунелем, а на одному горизонті;

Він дочитує пункт до кінця "..., границей которого являются условные линии между началом закруг­лений краев проезжей части каждой из дорог. Не считается перекрестком место прилегания к дороге выезда с прилегающей территории;", трішки задумується і видає коронну фразу!:

Він: - розумієте, тут ви трішки праві, але це для ВЕЛИКИХ ПЕРЕХРЕСТЬ, а це ж маленьке...

 :0016: Після цього шедевра я вже повністю відкрито сміючись просто забрав в нього з руки свої права, і зі словами "вибачай, в мене нема часу вчити теба ПДР просто поїхав собі далі. :)

Години через дві я повертався тією ж дорогою і бачив, що вони і далі там стоять і і далі косять бабло з лохів...

Змінено користувачем jack74
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

https://www.google.com/maps/@50.7657003,25.3494604,3a,75y,356.14h,93.92t/data=!3m6!1e1!3m4!1sRJWmg1klAcE4eh1PE5XG2Q!2e0!7i13312!8i6656
 

підкажіть, чому ніхто на цьому перехресті не вмикає поворот?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Можу припустити, судячи що головна перекрита на рем роботи, ті що їдуть по головній не встигають переварити інфу і ввімкнути поворот на право. З іншої сторони, раз головна прекрита, то рух там лише на право і перехрестя там лише формально, хоча за правилами мали б показувати.

 

ПС Що стосується знаків. Там знак жд переїзду , напрямок дії знаку, головна дорога. Може в ступор вводити те що напрямок дії знаку висить під знаком переїзду. По логіці мав би висіти під знаком головної вказуючи її напрямок.

Змінено користувачем S30
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, S30 сказано:

Можу припустити, судячи що головна перекрита на рем роботи, ті що їдуть по головній не встигають переварити інфу і ввімкнути поворот на право. З іншої сторони, раз головна прекрита, то рух там лише на право і перехрестя там лише формально, хоча за правилами мали б показувати.

кадр з гугл мапс для описання. я не привязувався до тимчасового знаку рем робіт і кірпічя.
Часто катаюсь сюдою. Водії їдучи по маршруту показаному стрілкою не вмикають поворот.

https://prnt.sc/mbi39m
 

Змінено користувачем Dima4s
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, S30 сказано:

малюнка не бачу.

поправив.
Цікаво що і поліцаї не вмикають поворот)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну так К-К це головна

Ти по головній рухаєшся нікуди не звертаючи. Нафіга повороти вмикати? На знаки глянь.

Змінено користувачем S30
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, S30 сказано:

Ну так К-К це головна

Ти по головній рухаєшся нікуди не звертаючи. Нафіга повороти вмикати? На знаки глянь.

http://prntscr.com/mbichp
 

тобто якби був знак напрямку головної. як я намалював тут, то б треба було вмикати? А без нього, не потрібно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...