Перейти до змісту

Волиньгаз обнаглів!


Рекомендовані повідомлення

1 hour ago, weldermaster said:

Що воно вам дасть? 

Все буде залежати від отриманих результатів.

В любому випадку краще заміряти та отримати якісь результати ніж обсмоктувати "що воно дасть"

Змінено користувачем Waver
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, nickel сказано:

Більший тиск буде сильніше тиснути на мембрану і вона буде швидше крутити шестерню лічильника, а менший тиск, відповідно, менше накрутить за той же час

Це точно не так, бо мембранний лічильник по тактах працює. Набрав в камеру газ - пів оберта, випустив газ з камери - ще пів оберта, що складуть один оберт лічильника. Тобто лічильник зарахує якийсь мінімальний об'єм газу.

Більша витрата газу - буде більше тактів, рухів мембрани туди сюди.

Але об'єм робочої камери лічильника залишається фіксованим. Тиск в камері не враховується ніяк. 

Візьми для прикладу два автомобілі з однаковим об'ємом двигуна - один атмосферник, другий з турбонаддувом. Нехай обидва двигуни працюють на 3000 об/хв - де витрата повітря буде більша? 

 

Цитувати

Чому газ горить жовтим/червоним полум'ям

Єдиною причиною цього є тиск в трубі. Від нього ж залежить погіршення якості газу.

https://104.ua/ua/analytics/id/jak-ce-pracjuje.-energetichni-odinici-zamist-kubom-21751

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, Waver сказано:

І все-таки, як та чим можна поміряти тиск на виході?

Манометром, але можливо питання стоїть як документально зафіксувати тиск газу?

А тиск має бути таким:

Цитувати

Згідно з п. 2.5 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міненерговугілля від 15.05.15 №285, для систем газопостачання низького тиску до 306 мм вод. ст. (300 даПа) нижня межа встановлюється газорозподільним підприємством так, щоб перед газовикористовуючим обладнанням споживача, яке приєднане до газопроводу у найбільш віддаленій від газорегуляторного пункту (далі – ГРП) точці, надлишковий тиск був не менше ніж 71 мм вод. ст. (70 даПа).

https://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/9A81628485529AC3C2257ACB002EDA94

 

ну і ще звідти:

Цитувати

Варто зазначити, що для опалювального обладнання максимальна ефективність використання палива забезпечується за номінального тиску. При відхиленні тиску від номінального значення ККД газовикористовуючого обладнання суттєво знижується. Відповідно, це зумовлює збільшення необхідного обсягу використання природного газу, що відображається у показах лічильника газу.

 

При виявленні порушень роботи газовикористовуючих приладів (відповідно до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.15, №2494 далі – Кодекс) споживачу газу необхідно письмовою заявою звернутись до відповідного газорозподільного підприємства стосовно контролю тиску та теплоти згоряння природного газу в розподільних мережах. Газорозподільне підприємство (як оператор газорозподільної мережі) протягом п'яти робочих днів з дня надходження такої заяви надає споживачу копії паспорта фізико-хімічних показників природного газу за останній календарний місяць, погодженого з Оператором газотранспортної системи. У разі надходження відповідної заяви Оператор газорозподільної мережі зобов'язаний направити свого представника для перевірки тиску газу та/або фізико-хімічних показників газу, що надходить споживачеві, за місцем виклику протягом двох робочих днів у містах і п'яти календарних днів у сільській місцевості в узгоджений із споживачем час. Якщо за результатами перевірки величини тиску та/або фізико-хімічних показників газу Оператором газорозподільної мережі буде підтверджено факт їх невідповідності вимогам Кодексу, Оператор газорозподільної мережі здійснює перерахунок об'ємів (обсягів) розподіленого/спожитого природного газу по об'єкту споживача відповідно до вимог Кодексу, а споживач отримує від Оператора газорозподільної мережі компенсацію, яка розраховується відповідно до глави 3 розділу 2 Кодексу. В іншому випадку споживач повинен компенсувати Оператору газорозподільної мережі витрати, понесені ним на перевірку якості та тиску газу.

 

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 хвилин тому, sergkots сказано:

надлишковий тиск був не менше ніж 71 мм вод. ст. (70 даПа).

Потрібно знати десь чутливий манометр,  перехідник можна нескладно зробити,  там ніби невеликий тиск. 

70 Декапаскалей =

0,007 бара
 
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 годин тому, Valerka сказано:

Скільки зараз коштує встановлення газового лічильника в квартирі?

І хто встановлює лічильник?

То хтось знає?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

10 часов назад, sergkots сказал:

Візьми для прикладу два автомобілі з однаковим об'ємом двигуна - один атмосферник, другий з турбонаддувом. Нехай обидва двигуни працюють на 3000 об/хв - де витрата повітря буде більша? 

Оце ти загнув. Порівнювати турбіну і лічильник, це як порівнювати вітрячка і вентилятора. Обидва мають лопасті, але перший приводиться в дію від руху через них якогось газу (повітря), а другий від двигуна, і рухаючись заставляє рухатися газ (повітря). Так і турбіна: має привід і рухає газ (повітря), а лічильник приводиться в дію від руху газу.

10 часов назад, sergkots сказал:

Це точно не так, бо мембранний лічильник по тактах працює. Набрав в камеру газ - пів оберта, випустив газ з камери - ще пів оберта, що складуть один оберт лічильника. Тобто лічильник зарахує якийсь мінімальний об'єм газу.

Більша витрата газу - буде більше тактів, рухів мембрани туди сюди.

Але об'єм робочої камери лічильника залишається фіксованим. Тиск в камері не враховується ніяк. 

Я знайшов роз'яснення і я таки правий. Тиск майже не впливає на облік газу, а от температура газу дуже суттєво. При падінні тиску в два рази менше паспортного, похибка лічильника буде менше 1%.

https://www.forumhouse.ru/threads/280397/

Цитата

Ну сейчас я всех помирю. Ну или поссорю. Я спец по газу.
Максимальное давление в газопроводе к жилым домам - 2кПа (20мБар).
Платим мы по счетчику за нм3, перевожу - метры кубические газа при нормальном давлении и температуре, т. е при Р=101325Па и Т=293,15К (20 град. С).
Бытовой счетчик измеряет ОБЪЕМНЫЙ расход газа.
Расход в нм3/ч: Qнм=Qр*(293,15*Р)/(Т*101325), где Qр (рабочий расход) - расход по счетному лимбу, т. е. то что насчитал счетчик, Р - АБСОЛЮТНОЕ давление в газопроводе (с прибавкой атмосферного), Т-температура газа в кельвинах).
Теперь из формулы понятно, что чем ниже температура газа и чем выше давление тем больше нормальных кубов пройдёт через счетчик, при этом рабочий расход не изменится.

Промышленные счетчики расхода газа ВСЕ оснащены корректором и по давлению и по температуре, но там и давление повыше и расходы побольше чем у населения.
Обращу Ваше внимание, что температура на порядок сильнее влияет на нормальные кубы чем давление.

Теперь о том, сколько мы теряем, если давление ниже паспортного, пример:
По лимбу примем что всегда расход 100м3.
По паспорту 2кПа (2000Па), по факту 1кПа - потеряли 0,98м3 газа, т. е. около 1%. Печалька!

НО! немаловажно! в основном потребляем газ зимой, когда его температура около 0 если г-д подземный и до -10...-20 если надземный.
Посчитаем если давление равно паспортному, а температура -10 гр. С - получили лишних 11,63м3,
т. е. выгода почти 12%. Профит!


Ну и наконец посчитаем если температура 0 гр. С, но давление 1кПа вместо 2кПа - получили лишних 6,41м3, т. е. почти 6,5%. Тоже профит но меньше!

Кому интересно - можете построить график на каждый день потребления газа и посчитать кто кого больше обманул, Газовщики вас, или вы их.

П. С. Кстати, промышленных потребителей ЗАСТАВЛЯЮТ ставить коррекцию по температуре) Дальше объяснять?

 

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 часов назад, Waver сказал:

І все-таки, як та чим можна поміряти тиск на виході?

На ютубі чувак таким міряв

IMG_2252

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

11 годин тому, sergkots сказано:

Чому газ горить жовтим/червоним полум'ям

Єдиною причиною цього є тиск в трубі. Від нього ж залежить погіршення якості газу.

от як ти сприймаєш таку "аналітику" під таким соусом?

в цьому реченні - написано що це "єдина причина".

а нижче по тексту ті ж аналітики пишуть, що є й інші вагомі причини, наприклад -

Цитувати

На якість газу впливають вентиляція - наявність повітря, з яким поєднується газ для горіння. Для нормальної роботи газових приладів необхідно потрійне заміщення повітря протягом години.

 

тепер обгрунтую вже зі свого досвіду.

на газовій плиті, яка дісталась від старих господарів, давго чайник закипав і полум'я було жовте.

плита була стара й негарна, і дружина добилась заміни її на нову - з п'єзозапалом, і конвекцією в духовці.

і сталось чудо! полум'я стало синім, і чайник став закипати швидше.

думаєш, це нова плита тиск підвищила?

чи, все ж, нова плита більш ефективна - і правильно повітряно-газову суміш готує, і форсунки незасранікоксовані?

 

ще один приклад.

стояв котел без автоматики, горіло жовте полум'я... після встановлення нового котла, трохи сучаснішого, з євростіом 630-м - полум'я на запальнику жовте, під час включення котла - синє, витрата газу зменшилась в рази.

 

 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 годин тому, Waver сказано:

Теща постійно жаліється що в системі дуже малий тиск газу і має проблеми з колонкою (яку я сам і встановлював) та з котлом, газ часто горить з жовто-червоним полум'ям... питання: який має бути стандартний тиск в системі на виході та як та чим можна його перевірити?

тиск газу, (внізапнно???) міряється маномеметром.

але є один маленький нюанс - прилад має бути в руках кваліфікованого спеціаліста.

природній газ - це смертельно небезпечно, помилок не схильний прощати.

тому правильне запитання - не "чим міряти", а "хто може прийти й перевірити"?

приватно можна спробувати домовитись з газовиками - працівниками монополіста, або приватними сервісантами-ремонтниками з досвідом та інструментами.

 

проблеми з котлом і колонкою можуть бути з різних причин - і відсутність достатньої приточної вентиляції, і засране обладнання (яке може залишитись таким і після криворукої чистки навіть!), і неправильне використання - після продажу квартири, нові власники заселили квартирантів, через трохи покликали мене - колонка не працює! довелось приходити й проводити лікбез, як правильно користуватись газовою колонкою з автоматичним розпалюванням...

причин може бути купа.

 

але для початку, в строгій відповідності з правилами, варто накатати письмову скаргу на відсутність достатнього тиску газу, що виражається в жовтому кольорі полум'я - протягом 5 днів мають прийти і перевірити, як вище писали.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

55 хвилин тому, nickel сказано:

Я знайшов роз'яснення і я таки правий. Тиск майже не впливає на облік газу, а от температура газу дуже суттєво. При падінні тиску в два рази менше паспортного, похибка лічильника буде менше 1%.

За роз'яснення дякую, але там вказано:

56 хвилин тому, nickel сказано:

Расход в нм3/ч: Qнм=Qр*(293,15*Р)/(Т*101325), где Qр (рабочий расход) - расход по счетному лимбу, т. е. то что насчитал счетчик, Р - АБСОЛЮТНОЕ давление в газопроводе (с прибавкой атмосферного), Т-температура газа в кельвинах).
Теперь из формулы понятно, что чем ниже температура газа и чем выше давление тем больше нормальных кубов пройдёт через счетчик, при этом рабочий расход не изменится.

Промышленные счетчики расхода газа ВСЕ оснащены корректором и по давлению и по температуре, но там и давление повыше и расходы побольше чем у населения.
Обращу Ваше внимание, что температура на порядок сильнее влияет на нормальные кубы чем давление.

Тобто і я правий, але без формули не знав наскільки саме тиск впливає.

А температура (і тиск в малій мірі) має такий вплив тому, що діафрагма має фіксований робочий об'єм - як я і писав.

 

П.С. Про турбіну ти не зрозумів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минут назад, sergkots сказал:

Тобто і я правий, але без формули не знав наскільки саме тиск впливає.

Ти настільки правий, що постачальник ігнорує цей вплив у розрахунках в побутових користувачів. :)

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, nickel сказано:

Ти настільки правий, що постачальник ігнорує цей вплив у розрахунках в побутових користувачів. :)

постачальник не ігнорує цей вплив, хоча законом заборонено коригувати побутових споживачів, волиньгаз проводить коригування до стандартних умов нажаль....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Vikvik Mawr сказал:

постачальник не ігнорує цей вплив, хоча законом заборонено коригувати побутових споживачів, волиньгаз проводить коригування до стандартних умов нажаль....

Постачальник проводить коригування до стандартних умов по температурі, а не по тиску.

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, nickel сказано:

Постачальник проводить коригування до стандартних умов по температурі, а не по тиску.

і тим не менше він не повинен, не має права цього робити щодо побутових споживачів  (протизаконно)

Змінено користувачем Vikvik Mawr
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 минут назад, Vikvik Mawr сказал:

і тим не менше він не повинен, не має права цього робити щодо побутових споживачів  (протизаконно)

Мова була не про це. Судись. Я тільки за, щоб не платити абонплату.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні свято, тому я лише з добрими новинами - Луцькводоканал також буде постачати газ, в них навіть труби свої є, тому не прийдеться платити Волиньгазу за доставку. Правда ще не визначилися з форматом доставки: доставляти газовану воду, чи можливо по парних числах воду, а не парних - газ. Чи заплатив - маєш воду, не заплатив - пустили газ. В обшем є куди рухатися. :)

image.png.4e16e45e60f60cbee00fb82fb7b829c5.png

  • Ха-ха 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, nickel сказал:

Хто не хотів платити Волиньгазу за доставку? Тепер є така можливість.

 

 «Чернівцігаз збут» першим серед 16 облгазів Фірташа програв апеляцію.
 Тепер споживачі мають право на перерахунок та стягнення з компанії шкоди в подвійному розмірі.
 Протягом жовтня 2018 - серпня 2019 років 16 облгазів «Регіональної газової компанії», діяльність якої пов’язують з олігархом Д. Фірташем, неправомірно донарахували побутовим споживачам плату за газ вищу за показники лічильників.
 Споживачам, в яких лічильники не були обладнані функцією корекції температури та тиску газу до стандартних умов, надходили платіжки, в яких крім плати за спожитий газ за лічильником, також були вказані донарахування «за приведення до стандартних умов» (фактично нормативні та виробничо-технологічні втрати газу). При цьому ні регулятор, ні Міністерство енергетики не затверджувало розміру таких донарахувань.
 10 грудня 2019 в ситуацію втрутився Антимонопольний комітет та оштрафував 16 компаній-порушників на загальну суму 278 млн грн. за зловживання монопольним становищем та зобов’язав їх перерахувати платіжки.
 Облгази не виконали рішення Комітету та вирішили захищатись у судах. По черзі вони вигравали суди в перших інстанціях, які скасовували рішення Комітету та накладені мільйонні штрафи. Позов «Чернівцігаз збуту» Господарський суд м. Києва задовольнив 16 липня 2020 року та визнав недійсним рішення Комітету № 799-р від 10.12.2019 про накладення на компанію штрафу на суму понад 1,2 млн грн. (https://reyestr.court.gov.ua/Review/90565016).
 Але вже 17 листопада 2020 року Північний апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції та відмовив ТОВ «Чернівцігаз збут» у задоволенні позову (https://reyestr.court.gov.ua/Review/93101048).
 Апеляційний суд встановив у своєму рішенні, що витрати на закупівлю природного газу для покриття виробничо-технологічних витрат вже включені до тарифу на розподіл природного газу. Отже повторне включення окремо цих витрат до платіжок побутовим споживачам є порушенням закону.
 Тепер «Чернівцігаз збут» має сплатити штраф та зробити перерахунок в платіжках.
 Крім цього мешканці Чернівецької області, постачальником природного газу яких у 2018 – 2019 роках був «Чернівцігаз збут», та які отримували платіжки із завищеними обсягами газу, ніж показував їхній лічильник, мають право на відшкодування шкоди у подвійному розмірі. Для цього необхідно звернутись з відповідним позовом до суду.
 «Ліга антитрасту» та наші партнери – юридична фірма ADVANQ готові надати допомогу в цьому: підготувати колективну позовну заяву та супроводжувати цей процес на безкоштовній основі. Якщо ви були споживачем цього зловживаючого монополіста – заповніть форму за посиланням https://forms.gle/K61hotBLpnPSBBLu8 або напишіть нам на електронну адресу [email protected]. Ми обов’язково з вами зв’яжемось в найкоротший строк та спільними зусиллями змусимо монополіста заплатити.
---------------------------------------------------
 Якщо вам подобається те, що ми робимо – задонатьте https://secure.wayforpay.com/payment/league_antitrust
Тоді ми зможемо робити ще більше

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не мала баба клопоту, купила порося. Так і я. Побачив на новій версії сайту Волиньгазу можливість додати декілька особових рахунків в один акаунт. Раніше в мене було два акаунта, в яких було по одному рахунку (мамина квартира і моя). Щоб додати рахунок в новий акаунт, його треба видалити в старому. Видалив. Додаю в інший акаунт, пише: сума останньої проплати не сходиться. Написав в підтримку 3 січня, сьогодні прислали відповідь: якщо не пам'ятаєте суму, то її можна уточнити в постачальника. 22 дні вони думали як мені це написати. Знову пробую додати акаунт і розумію, що я не пам'ятаю номера особового рахунку в Волиньгазі. Бо ж я тепер в Нафтогазі. Де тепер взяти той номер о/р Волиньгазу з 10 цифр? Номер особового рахунку місцевого обчислювального центру не підходить. Написав в підтримку, але це знову місяць чекати. Номер мусить бути, я ж їм плачу за постачання газу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 20.01.2021 at 12:47, nickel сказано:

 

ну якщо піде діло то наступним буде волиньгаз напевно....

хто платив за приведення до стандарту може судитися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ціна газу у Волньгаззбуті 7 грн, а доставка  1.90, виходить ті самі 8,90  що і були.

А в Нафтогазі доставка скільки?

  • Збентежений 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Nokian сказал:

Ціна газу у Волньгаззбуті 7 грн, а доставка  1.90, виходить ті самі 8,90  що і були.

А в Нафтогазі доставка скільки?

Нафтогаз не доставляє, їхній газ доставляє Волиньгаз і вартість доставки така ж.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На що ці придурки розраховують зі своїм триндінням про ,,зниження цін на газ,,?

Що народ знову проковтне цю лапшу?

  • Cумний 1
  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 хвилин тому, Nokian сказано:

На що ці придурки розраховують зі своїм триндінням про ,,зниження цін на газ,,?

Що народ знову проковтне цю лапшу?

Вони  маніпулюють, піднімуть ціну на 100%, а потім на 50% снижуюють, б'ють себе у груди, типу знизили ціну, по факту, підняли на 50%

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 минут назад, Nokian сказал:

Що народ знову проковтне цю лапшу?

Спорим, що проковтне

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А у меня вообще прикол :)  пришла рекламка от конторы "Мегаватт" мол переходите к нам. Ну думаю спрошу что и как, в рекламке написано " Рекомендуется установить счётчик газа, иначе будем считать по кубам (ну типа это 3 куба на чел. прописанного в квартире) . Ну говорю им меня устраивает :) а они НИХРЕНА пока Счетчик не поставите не примем вас в нашу дружную семью :) Я им говорю , так у вас же написано что это рекомендовано иначе бла, бла, бла.... Короче послали меня нахер :) 

Странно ведут бизнес :) у меня трое прописанных а из оборудования только 4 конфорки плиты :) даже духовка у меня электро. Моглиб на мне подзаработать , но что то видно у них с мозгами не порядок :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...