Перейти до змісту

Вакцинація (щеплення) дітей


Roman_1984

Рекомендовані повідомлення

Пропоную не стукатись рогами без толку - всі дописувачі вже визначили долю своїх дітей щодо вакцини. "Полеміка" теми швидше нагадує агітацію до "своєї" релігії. У Вікі написали, що рух антивакцинації почався зразу ж після проведення перших щеплень, ну десь там, в 19 столітті. ;) Тому давайте розумні непривиті направо, а красіві привиті наліво і звільнимо місток для проходу. :).

З.І. Я із "красівих".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 697
  • Створено
  • Остання відповідь

які дитячі інфекційні хвороби знакли завдяки прививкам?

перш, ніж таке сказати, варто було просто почитати.

чуму не будемо рахувати

Чума? Це не тільки дятяча хвороба.

Якщо згадав чуму, то чому не згадав тиф?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Причому тут спадковість і екологія до прививок?

Зв'язок самий прямий.

Від здорових батьків - родяться здорові діти.

Розказати ще, як радіація (Чорнобиль) і хренова екологія впливатиме на генофонд? На те, що спадкових хвороб з'являється все більше і більше.

і що в таких випадках, вакцина проти одної хвороби - може стати причиною іншої. (а це вже халатність батьків)

Як впливає нестача йоду на організм людини?

В принципі можеш і сам знайти в неті. Але ж ти не те шукаєш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моє переконання таке, що якщо МАСОВО не робити ЯКІСНЕ щеплення, на людство чекає чергова епідемія, яка призведе до знову ж таки масового щеплення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Десь там проскакувала фраза про те, що зараз на вакцинах заробляють. Що держава, що аптеки.

Це правда. перед грошима (великими грошима) не встоїть ніхто. І тим, хто тими грошима "ворочає" пофіг на смертність.

Але я не це хотів сказати. Якщо зараз вакцинують усіх заради вигоди, то заради чого вакцинували у СРСР?

Також заради грошей?

А про експеременти в той час ви не задумуїтесь? У період СРСР якраз то ставили ексеременти не на мишах, а на наших батьках, нас.

Це тепер ми маємо інтернет, телевізор з різними каналами, зв"язок з родичами за бугром і більш проінформовані про вакцинацію і що то таке.

Та вже й багато професорів, які розробляли ці прививки відкривають секрети про їх непотрібність та страшну силу каліцтва після них.

Екологія, продукти харчування? Частково згідна. Та сюди ж, до несприятливих факторів, які знижують наш імунітет, можна і віднести нас батьків, які мали усі ці щеплення і автоматично вбили свій імунітет та здоров"я. Не задумувались? А варто було б.

Уже давно всі ці вакцини у сьогоднішньому вигляді є недієздатними, бо вироблені десятки років назад, а ми усі знаємо, що кожен вірус проходить мутацію, то ж та чи інша вакцина на нього просто може не подіяти. Те саме з антибіотиками та іншими лікарськими препаратами.

Були б якісні нові вакцини - без питань, я б була перша в черзі. А так, просто не бачу необхідності і я не медик, щоб брати на себе повну відповідальність. Навіть сьогодні, коли тисячі випадків, не прописано ні в яких нормативних документах чи законах, що можуть бути будь які ускладнення після вакцинації і нікому нічого не докажеш, що твоя дитина прийшла здорова, а після вакцинації злягла. Це є просто відмивання грошей та винищування нації.

П.С. Ніхто нікого переконувати не збирається, просто навчіться сприймати людей з іншим поглядом на цю ситуацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приїхали європейці до індіанців, які ніколи не хворіли хворабоми європейців і здохли індіанці...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та вже й багато професорів, які розробляли ці прививки відкривають секрети про їх непотрібність та страшну силу каліцтва після них.

тих професорів уже й живих немає. А ті, хто із лікарів Застав СРСР - нічого поганого не кажуть. Каліцтва, наголошу, були не скільки через вакцину, скільки через недбальство (людський фактор) - план - вакцинувати всіх до початку Нового навчального року. От і колють усім. Здоровим, хворим. Усім. А потім наслідки.

У період СРСР якраз то ставили ексеременти не на мишах, а на наших батьках, нас

Ну прямо Зона 51!! Чесне слово.. На вас особисто багато експериментів поставили?

Уже давно всі ці вакцини у сьогоднішньому вигляді є недієздатними, бо вироблені десятки років назад, а ми усі знаємо, що кожен вірус проходить мутацію, то ж та чи інша вакцина на нього просто може не подіяти.

Я повторюся - купуйте з кордоном, там вдосконалюють і да ТРАТЯТЬ БАБЛО ВЕЛИЧЕЗНЕ на вдосконалення вакцини, бо вони знають, що віруси зазнають мутації, та робляться стійкішими до вакцини.

Були б якісні нові вакцини - без питань, я б була перша в черзі.

Поаторю те ж саме - не купуйте у нас. Є аптеки, де все це продається. Привезене із-за кордону. Попросіть знайомих - нехай привезуть. навіть за нашими рецептами дають там ліки. та ж Польща. В спеціальній капсулі запаяні ліки (контейнер, вакуумний), відкривають при вас і роблять щеплення.

Ми уже із СРСР вилізли давно. Я так як і ви, мабуть, ще застали кип'ятіння шприців? так от пройдений етап. Так і з вакциною! Вона еволюціонує!

Навіть сьогодні, коли тисячі випадків, не прописано ні в яких нормативних документах чи законах, що можуть бути будь які ускладнення після вакцинації і нікому нічого не докажеш, що твоя дитина прийшла здорова, а після вакцинації злягла.

Нереально, просто нереально осягнути все, є індивідуальні особливості КОЖНОГО організму. І з 10 000 ніби то однакових людей - всі різні.

І неможливо із 1000% впевненістю сказати, що все безпечно.

приклад - йод користний? Корисний. Нехватка йоду на волині? нехватка. Тоді чому у багатьох спостерігається на нього алергія? Чому в лікарських препаратах ЗАВЖДИ пишуть в протипоказання про "индивидуальную непереносимость отдельных компонентов препарата".

Ніби й доказано, проба Манту лише проба, і не має ніяких побічних дій? А в моєї старшої кожен раз після проби - температура. Але я все одно її робив.

Це є просто відмивання грошей та винищування нації.

Зрада! Всесвітня змова! ми всі помремо!" ААААА!АА!А!!! ....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приїхали європейці до індіанців, які ніколи не хворіли хворабоми європейців і здохли індіанці...

Там ще було, що похворіли індіанськими хворобами європейці, бо у індіанців був імунітет. Не уколи кололи, звісно ж, а їли щось для підвищення імунітету. Хоча, там і смертність у них така що ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та сюди ж, до несприятливих факторів, які знижують наш імунітет, можна і віднести нас батьків, які мали усі ці щеплення і автоматично вбили свій імунітет та здоров"я. Не задумувались? А варто було б.

*facepalm*

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та сюди ж, до несприятливих факторів, які знижують наш імунітет, можна і віднести нас батьків, які мали усі ці щеплення і автоматично вбили свій імунітет та здоров"я. Не задумувались? А варто було б.

Ви, напевне, не розумієте, що таке вакцина. Я Вам поясню на прикладі кору. Є вірус кір. Відбирають "знесилені" зразки вірусу кору, додають в якусь рідину, скажімо фізрозчин, для текучості, і вводять його в організм людини. Організм починає боротися з цим вірусом і виробляє антитіла. Оскільки вірус ослаблений і великої шкоди не наробить, то організм з легкістю з ним бореться і запам'ятовує, як це робити в майбутньому. Коли в подальшому в організм потрапить природній вірус, організм вже буде знати, як з ним боротися і поборе його з мінімальними втратами. Це і є підвищення імунітету.

А тепер уявіть, що природній (непослаблений) кір потрапляє в організм невакцинованої людини. Звісно, що організм буде боротися з вірусом, а чи справиться, чи ні і з якими ускладненнями?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Або уявляємо 0,5 % дітей після прививки в яких з тих чи інших причин почалися ускладнення. Наприклад менінгіт. І твоя дитина в кращому випадку повністю вилікуєть а в найгіршому помирає. Погодьтеся не хочеться попасти в ці 0,5 %.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Або уявляємо 0,5 % дітей після прививки в яких з тих чи інших причин почалися ускладнення. Наприклад менінгіт. І твоя дитина в кращому випадку повністю вилікуєть а в найгіршому помирає. Погодьтеся не хочеться попасти в ці 0,5 %.

Погоджусь, не хочеться. Але таку дитину можна зараз вилікувати, а при епідемії вона 100% помре.

А ще треба дитину не випускати на вулицю бо є ймовірність, що її зіб'ють на дорозі, впаде цеглина з даху, підверне ногу і т.п. Теж не хотілося б.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви, напевне, не розумієте, що таке вакцина. Я Вам поясню на прикладі кору. Є вірус кір. Відбирають "знесилені" зразки вірусу кору, додають в якусь рідину, скажімо фізрозчин, для текучості, і вводять його в організм людини.

вакцин є багато видів, і *живі* і *мертві*, в тому числі багато збудників живе, скажем так, в не дуже дружньому серидовищі самому по собі для людини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але на те чи її зіб'ють по дорозі і чи впаде цеглина несуть персональну відповідальність батьки. Тобто якось можуть повпливати. А що вколять твоїй дитині, прицьому не провівши мінімального огляду стану здоров'я не говорячи про якісь проби переносимості і т.д. Веду до того що в нашій країні навіть не можна бути впевненим чи при нормальному температурному режимі дана вакцина зберігалася, не кажучи про якісь сертифікати чи результати перевірок.

Я не проти вакцинації. Я проти її сучасного стану в нашій країні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не проти вакцинації. Я проти її сучасного стану в нашій країні.

Не повіриш, я те ж.

Ви, напевне, не розумієте, що таке вакцина. Я Вам поясню на прикладі кору. Є вірус кір. Відбирають "знесилені" зразки вірусу кору, додають в якусь рідину, скажімо фізрозчин, для текучості, і вводять його в організм людини.

вакцин є багато видів, і *живі* і *мертві*, в тому числі багато збудників живе, скажем так, в не дуже дружньому серидовищі самому по собі для людини.

Це вже медичні "дєбрі". Імунітет вони піднімають чи ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви, напевне, не розумієте, що таке вакцина. Я Вам поясню на прикладі кору. Є вірус кір. Відбирають "знесилені" зразки вірусу кору, додають в якусь рідину, скажімо фізрозчин, для текучості, і вводять його в організм людини. Організм починає боротися з цим вірусом і виробляє антитіла. Оскільки вірус ослаблений і великої шкоди не наробить, то організм з легкістю з ним бореться і запам'ятовує, як це робити в майбутньому. Коли в подальшому в організм потрапить природній вірус, організм вже буде знати, як з ним боротися і поборе його з мінімальними втратами. Це і є підвищення імунітету.

А тепер уявіть, що природній (непослаблений) кір потрапляє в організм невакцинованої людини. Звісно, що організм буде боротися з вірусом, а чи справиться, чи ні і з якими ускладненнями?

На послухай розуміючий!!!!!!!

Ось як діє вірус розповідає компитентна людина доктор біологічних наук!!!

І там ще й якраз розказують про експеремент на дітях прокурор розповідає!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На послухай розуміючий!!!!!!!

Ось як діє вірус розповідає компитентна людина доктор біологічних наук!!!

І там ще й якраз розказують про експеремент на дітях прокурор розповідає!!!

Ага! А у нас хунта, дітей їдять, і рабів в кожно по три. Ти ще Кіселя сюда приплети. Подивись російського ТБ, там багато такого. Але ж ти вже знаєш, правда?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ага! А у нас хунта, дітей їдять, і рабів в кожно по три. Ти ще Кіселя сюда приплети. Подивись російського ТБ, там багато такого. Але ж ти вже знаєш, правда?

Блін люди що з вами діється??? чим ви кращі за тих же кісельових російського тб і т.д. якщо ведете себе ж аналогічно, відео ж виложив не на шоу якесь а де говорять компитентні люди навіть дуже доктор Гаряєв працює в америці між іншим яку ви так обожнюєте і в кінці відео говорить відомий вірусолог яка саме і займається вакцинами!!!! а про експерименти розказує прокурор а ніхто інший!!!!

При чому тут кисиль чи російське тб????????? подивіться на себе ви ж реальні зомбі, люди які не спроможні думати і аналізувати, просто під масою толпи!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Досить дискусій! Просто залишіться мовчки при своїх думках, бо це вже перетворюється не на інформаційну тему, а суперечку кількох впертих людей.

Вас ніхто не просив довести мені та іншим протилежну думку.

Ви прививаєте своїх діток - все гаразд і чудненько, хай ростуть здорові вам на радість!

П.С. Не люблю битись об бетонну стінку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Досить дискусій! Просто залишіться мовчки при своїх думках, бо це вже перетворюється не на інформаційну тему, а суперечку кількох впертих людей.

Вас ніхто не просив довести мені та іншим протилежну думку.

Ви прививаєте своїх діток - все гаразд і чудненько, хай ростуть здорові вам на радість!

П.С. Не люблю битись об бетонну стінку

Дякую, і вашим не хворать.

П.с: Взагалі то це і є дискусійна а не інформаційна тема. Кожен наводить аргументи на користь своєї думки. Я навів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

При чому тут кисиль чи російське тб????????? подивіться на себе ви ж реальні зомбі, люди які не спроможні думати і аналізувати, просто під масою толпи!!!

По-перше, розмова йшла про штучні віруси (свинячий грип тощо), а ми про давно знайомі людству.

По-друге, я не є масою толпи, оскільки дію на основі відомих мені доведених фактів.

По-третє, інформацію про будь-яку вакцину, яку надає безкоштовно держава, можна прочитати, як мінімум в інеті (де зроблена, побічні дії тощо), перевірити дату партії. і вирішити, давати своїй дитині чи ні.

По-четверте, про Кисельова, як порівняння інколи дивлюсь певні російськи "ток-шоу" з кандидатами різних наук. То вони часто несуть таку ахінею, що вуха в'януть.

По-п'яте, в даному інтерв'ю вирвані шматки доповіді професора і доточено висновки ЧЕСНОЇ російської прокуратури про "досліди" над людьми. В мордорі то. Пахне заказушкою.

Для мене такий ресурс не є авторитетним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це вже медичні "дєбрі". Імунітет вони піднімають чи ні?

Напевно правильніше сказати вчить імунітет вирізняти потрібні віруси. І таки є вакцини із живими але ослабленими вірусами, а є вакцини із неживими шматками вірусу. Від вірусу залишають ключовий фрагмент по якому імунна система вчиться розпізнавати ворога. Розмножуватись, виділяти токсини ці фрагменти не можуть. Може бути алергія, чутливість до компонентів - деякі речі потрібно помічати перед вакцинацією, підвищена увага після. Стан нашої медицина ніякий, тому батьки повинні базові речі знати.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось ще про вакцинацію чи профанацію вакцинації. Але не дай бог нікому тієї болячки.

http://ua.racurs.ua/937-poliomiielit-v-ukrayini-vpershe-vyyavyla-laboratoriya-rosiyi

Заява медиків Закарпаття про те, що поліомієліту в області немає, не зацікавила російські ЗМІ. Натомість дуже розсердила як Міністерство охорони здоров’я, так і міжнародні організації

Завезена навесні вакцина проти поліомієліту вистрілила в перший день осені на прес-конференції в Міністерстві охорони здоров’я, як театральна рушниця наприкінці спектаклю. Експерти, що з цікавістю спостерігали, як чиновники гарячково шукають виправдання для використання двічі замороженої вакцини, навіть подумати не могли, що міністр на всю країну оголосить про спалах поліомієліту.

Це не просто новина, а сенсація, бо спалахів поліомієліту в європейських країнах, у тому числі в Україні, не було вже давно. З дня на день Африка отримає статус регіону, вільного від поліомієліту, оскільки останній випадок був зафіксований понад 12 місяців тому. А Україна, маючи статус polio-free, раптом вирушила у зворотному напрямку.

На такі неординарні прес-конференції, як правило, запрошують головних позаштатних спеціалістів МОЗ, вчених із Академії медичних наук, Академії післядипломної освіти — тобто тих, хто добре знає проблему, може компетентно пояснити, дати рекомендації, відповісти на запитання журналістів. Але цього разу чиновники чомусь вирішили обійтися без них. Тому так і залишилися без відповідей питання, які в цій ситуації є принципово важливими. Хто і коли поставив діагноз поліомієліт двом малюкам на Закарпатті? Млявий параліч у дітей автоматично не означає, що вони хворі саме на поліомієліт. До такого важкого ускладнення може призвести будь-який із декількох десятків ентеровірусів.

Поки наші журналісти шукали інформацію, російські ЗМІ вже повідомили, що «хохли дострибатися — спалах поліомієліту зачинив перед ними двері в ЄС». Вся Росія «дізналася», що «у бандерівців епідемія поліомієліту», а провідні медики про це ні сном, ні духом. Висновки підкріпили цитатами одного лікаря, який обурювався, що перед хорошими артистами Україна кордон закрила, а вірус поліомієліту — пропустила.

Сьогодні вже відомо, як спрацювали ті журналісти. Декількох фахівців, компетентних у цій темі, телефоном попросили відповісти на питання: чи є в Україні спалах поліомієліту? (Коли ті ще не знали, про що заявив міністр на прес-конференції.) Відповіді вийшли однаковими: поліомієліту в Україні немає, але рівень вакцинації знижується, дітям необхідно робити щеплення.

Звідки така оперативність і обізнаність про те, кого, коли і про що потрібно питати? Можна ж фантазувати і без коментарів фахівців — раніше був розіп’ятий хлопчик, тепер — паралізований.

Заява медиків Закарпаття про те, що поліомієліту в області немає, не зацікавила російські ЗМІ. Натомість дуже розсердила як Міністерство охорони здоров’я, так і міжнародні організації.

На брифінгу «Як зупинити епідемію: поліомієліт вже в Україні» представник українського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я різко відповіла на слова українських фахівців, заявивши, що не в компетенції українських лікарів ставити чи знімати діагноз поліомієліту. Для цього є сертифікована лабораторія ВООЗ. Її підтримав і радник ЮНІСЕФ із вакцин та щеплень, який повідомив, що «27 червня було отримано підтвердження лабораторій ВООЗ, а також Центру з контролю за захворюваннями США про циркуляцію вірусу поліомієліту в Україні». Він вважає, що оголошений 1 вересня спалах поліомієліту від вірусу вакцинального походження може стати початком епідемії. Якщо ситуацію не візьмуть під контроль, у майбутньому, на його думку, це може призвести до обмежень у міжнародному співробітництві.

Привид епідемії поліомієліту, який пустили бродити по Україні, змушує враховувати і перевіряти всі дати, цифри, заяви.

Майже тиждень неможливо було домогтися чіткої відповіді на питання: яка лабораторія підтвердила поліомієліт в українських дітей? Щоразу звучало розпливчасте — референс-лабораторія ВООЗ, іноді згадувалася Женевська лабораторія ВООЗ. У МОЗ сказали, що в Україні немає сертифікованих лабораторій, тому аналізи відправляються за кордон.

На сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я можна прочитати повідомлення про ситуацію в Україні, адресоване Європейському регіональному бюро ВООЗ, і російською, і англійською мовами. Помиляється той, хто вважає їх ідентичними. У тексті багато відмінностей, особливо в цифрах. В англійській версії сказано, що в Україні підтверджено два випадки циркуляції поліовірусу вакцинного походження. Дати виявлення паралічу — 30 червня і 7 липня 2015 року. У російському варіанті ці дати чомусь відсутні. А на брифінгу було заявлено, що вже 27 червня отримано підтвердження із зарубіжних лабораторій.

Алгоритм дій при підозрі на поліомієліт затверджений і відпрацьований: якщо у дитини виявлено млявий параліч, її аналізи відправляються в лабораторію Українського центру з контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України та в лабораторію ВООЗ — щоб підтвердити або виключити поліомієліт.

Національна лабораторія з діагностики поліомієліту Українського центру контролю та моніторингу захворювань одержала акредитацію Європейського регіонального бюро ВООЗ, що підтверджує високу якість лабораторних досліджень та відповідність критеріям глобальної лабораторної мережі ВООЗ. Як відомо, її фахівці не виявили поліомієліту.

А де виявили поліомієліт у закарпатських дітей? В Росії.

Експерти стверджують, що аналізи зі Східної Європи відправляють у Москву в референт-лабораторію ВООЗ Інституту поліомієліту та вірусних енцефалітів імені Чумакова.

Чи можна цьому вірити? Невже ті, хто вимагає суворого виконання міжнародних директив, досі не знають, як розвиваються відносини між Росією та Україною починаючи з весни 2014 року? Перш ніж оприлюднювати цей факт, довелося витратити чимало часу на його верифікацію. У Міністерстві охорони здоров’я твердо переконували, що мова йде виключно про Женевську лабораторію. Цю інформацію багаторазово повторювали експерти міжнародних організацій.

У Національній академії медичних наук і в Національній академії післядипломної медичної освіти підтвердили, що аналізи робили в Москві. Цю подію українські вчені обговорювали по телефону з керівництвом Інституту Чумакова. (Тут багато років випускають живу вакцину проти поліомієліту, якою робили щеплення дітям Радянського Союзу, а пізніше — СНД, зрозуміло, українським теж.)

Підтвердив інформацію і головний імунолог Києва Ф. Лапій, який високо оцінює науковий потенціал інституту і не бачить жодного конфлікту інтересів. З України начебто повинні відправляти аналізи в лабораторію ВООЗ у Фінляндію, але з огляду на обставини цю справу довірили москвичам.

У підсумку на питання, чи є спалах поліомієліту в Україні, країна отримала дві діаметрально протилежні відповіді від двох лабораторій, сертифікованих ВООЗ.

Українські фахівці стверджують, що «станом на 31 серпня нинішнього року хворих із діагнозом поліомієліт не зареєстровано». Губернатор Закарпаття наполягає на тому ж і повідомляє, що чотирирічна дитина одужала і відвідує дитячий садок. Про те, що здоров’я дитини повністю відновилося, сказав на одному з брифінгів і заступник міністра охорони здоров’я І. Перегінець.

Але й після цього МОЗ разом із представниками міжнародних організацій наполягають на тому, що спалах є. Згідно міжнародних директив, спалахом вважається виявлення двох зв’язаних між собою випадків, коли хворі діти контактують — живуть в одній сім’ї, на сусідніх вулицях або ходять в один садочок. На Закарпатті сім’ї живуть в різних районах, вони не знайомі.

Але саме не поодинокий випадок, а спалах дає право оголосити про створення оперативного штабу і провести масову вакцинацію всіх дітей, не дотримуючись строків, визначених національним календарем щеплень. При спалаху дозволяється використовувати живу вакцину, починаючи з першого щеплення.

Наші фахівці звертають увагу на принципово важливий момент: перші два щеплення малюкам необхідно робити інактивованою вакциною (ІПВ). А для ревакцинації використовують живу оральну (ОПВ). Мамам це легко розрізняти: ІПВ — укол, а ОПВ — краплі.

Давно вже доведено зв’язок між ОПВ вакциною і вакциноасоційованим паралічем (ВАП). Перше щеплення ОПВ підвищує ризик розвитку паралічу — від 7 до 20 разів порівняно з наступним прийомом цієї ж вакцини. Як приклад учені наводять статистику Центру з контролю і профілактики захворювань США — CDC. Щоб уникнути появи млявих паралічів, у США відмовилися від використання живої вакцини ще в 2000 році.

Має свій досвід використання ОВП і Росія, куди в 2010 році докотилася хвиля поліомієліту з Таджикистану. (Тоді було зареєстровано випадки не тільки паралічу, але й смерті дітей.) У 2011 році Мінздоровсоцрозвитку включило щеплення живою вакциною від поліомієліту в національний календар, дозволивши застосовувати її з шестимісячного віку на третьому етапі вакцинації. Примітний той факт, що експерт ВООЗ В. Таточенко засудив включення живої вакцини в російський прищеплювальний календар, стверджуючи, що всі педіатри та імунологи підтримують його позицію. При цьому експерт запропонував використовувати живу вакцину для щеплень жителів Північного Кавказу.

Україна отримала вакцини ІПВ і ОПВ ще навесні. Але якість живої вакцини викликає серйозні побоювання фахівців у зв’язку з тим, що при її зберіганні була грубо порушена інструкція виробника. Імунобіологічні препарати змінюють свої властивості, якщо порушується холодовий ланцюжок. Після розморожування-заморожування вакцина може набути непередбачених якостей, які не досліджені виробником. Але чиновники МОЗ не бачать жодних перешкод на шляху до масової вакцинації за допомогою саме цієї вакцини. Всі інші думки та рекомендації сприймаються як антивакцинальні настрої.

Голова парламентського комітету з охорони здоров’я О. Богомолець на брифінгу висловила думку, яку підтримують усі: лікарі, санепідемслужба, лабораторії та, звичайно ж, батьки — в Україні необхідно робити дітям щеплення проти поліомієліту. Але при цьому необхідно індивідуально підходити до кожної дитини, враховувати її імунний статус, бо це має величезне значення. І обов’язково дотримуватися протоколів і стандартів.

Радник ЮНІСЕФ запевняє, що саме жива оральна вакцина зводить ризик захворювання на поліомієліт до нуля. «Вона абсолютно не шкодить дітям — можна навіть прийняти 5, 10, 50, 70 доз — і нічого страшного не трапиться». На його думку, кожна дитина від 0 до 71 місяця повинна отримати щеплення.

Багато фахівців, які уважно стежать за розвитком ситуації, вважають, що вакцинацію від поліомієліту потрібно було робити «ще вчора». Але це не означає, що слід ламати календар, ігноруючи протоколи і стандарти. Ніякого спалаху, а тим більше епідемії, немає. Діти — в спокійній обстановці — повинні отримати щеплення відповідно до свого віку та імунного статусу.

Багато країн давно перейшли на інактивовану вакцину. Україна має шанс приєднатися до їх списку — за умови, що наступний транш гуманітарної допомоги, гроші на яку надала Канада, включатиме тільки інактивовану вакцину. Тут є що обговорювати. Але ось у чому сходиться більшість фахівців: ОПВ вакцину, що зберігалася не за правилами, не можна використовувати для щеплень дітей. Звичайно, якщо держчиновники не мають наміру порушувати законодавство України.

Довідка. Протягом 1999–2012 років в Україні зареєстровано 28 випадків вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту (ВАПП). Найбільшу їхню кількість спостерігали в 1999 році (8 випадків), коли розрахунковий показник дорівнював одному випадку на 430 тис. використаних доз ОПВ.

При застосуванні лише ОПВ найбільшу частку ВАПП реєстрували після 1-го та 2-го щеплень. Крім того, випадки ВАПП спостерігалися навіть після 7–9 доз ОПВ.

Усі випадки ВАПП починаючи з 2001 року мали місце або при порушенні схеми імунізації (щеплення ОПВ замість ІПВ), або у невакцинованих дітей, чи тих, що за віком усі щеплення отримали ОПВ.

Науково-практичний журнал «Профілактична медицина», № 1–2 (20)/2013.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Просто картинка дууууже велика. Але в ній вся суть.

%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%81%D1%8B-Maki-Nar-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-2513108.jpeg

Я хоч і за прививки, але здобувати інформацію через комікси - це для дітей, а не для дорослих. Є серйозні сайти де в науково-популярній формі це пояснюють, вчері, лікарі, але не комікси з джойреактору. :_20:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...