Plum

Команда форума
 • Кількість зміста

  12 335
 • Дата реєстрації

 • Останній візит

 • Days Won

  21

Репутація громади

1 681 Гуру

Про Plum

 • Ранг
  Зануда
 • День народження 10.01.1980

Останні відвідувачі профілю

44 260 перелядів профілю
 1. Світла пам'ять, пронесена через роки (віки) -- найкраща нагорода. Бандера вже став Героєм і без офіційного звання і символічного ордена. Я не закликаю викидати нагороди. Я констатую факт, що не всі герої мають нагороди і не всі нагороди свідчать про заслуги і міряти героїзм нагородами не правильно.
 2. Можливо, це просто традиція? І символ того, що пам'ять наших героїв ми будемо відстоювати з вогнем в руках. Зрештою, для чого протиставляти Чорновола Бандері? Для чого обирати або/або? Вони обоє боролись за одне і те ж, обоє відстоювали інтереси України, обоє віддали їй кращі роки свого життя, провівши їх частину у в'язницях ворожих режимів. Це ви міряєте, порівнюєте, зважуєте. Для мене ці люди на одному рівні поваги. Різниця лише в тому, що заслуги Чорновола, на відміну від Бандери, ніхто не відкидає, ніхто не намагається заплямувати його пам'ять і викреслити його з історії України, зробити з нього злочинця і ворога. А для чого ви акцентуєте увагу на якомусь культі особи? Його немає, насправді. Просто з одного боку люди, яким не байдуже, намагаються таким чином відстояти ім'я Бандери і зберегти його в історії як позитивну постать, на рівні з іншими. А з іншого вороги України намагаються це ж ім'я використати для розколу і ворожнечі, вдаючи існування "культу особи". Танцювати під чиюсь забаганку ми будемо, якщо на неоднозначну вимогу сусідніх держав будемо викреслювати з нашої історії імена людей, які боролись за незалежність України. Наразі ж ми, як самостійний народ і з власною історією і з власним незалежним погладом на спільну історією з іншими народами, відстоюємо право мати своїх визначних людей, в тому числі політичних і військових діячів, які не хотіли прогнутись під ярмо загарбників, з якого б боку вони не перетнули кордони України. Неоднозначною вона є лише для маргіналів і (не)прихованих сепаратистів і колаборантів, які з москальськими триколірними ганчірками і колорадськими стрічками стояли на площах Харкова, Одеси, Донецька, Луганська і інших міст. Для нащадків тих, кого тисячами і мільйонами з Росії заселили на територію східних областей після винещиння українського населення голодоморами, розстрілами і зсилками в конц-табори. Для тих, для кого думка вороже налаштованих громадян сусідніх держав важливіша, ніж власна історія і власні герої, а економічні зв'язки дорожчі, ніж незалежність і історична правда. Я не збираюсь і не закликаю робити ідола ні з Бандери, ні з Шухевича, ні з Коновальця, ні зі Чорновола. Але пам'ятати людей, які зробили так багато для України -- обов'язок кожного свідомого українця. І ми повинні відстоювати право вільно згадувати про цих людей, що б нам не намагались диктувати інші держави.
 3. Звісно, не в Бандері. Справа в нагороді, яка зараз перестала будь-що значити, бо її почали видавати людям, того не вартим.
 4. Я був за присвоєння Бандері звання Героя України. Але тепер я категорично проти. Тому що присвоєння такого звання Гаді Савченко повністю дискредитувало цю нагороду. Ще я маю питання до тих, хто говорить про "боготворіння" Бандери -- а ви окрім білого і чорного якісь кольори розрізняєте? Чи у вас або ворог, або бог і інших варіантів немає? Він був теоретиком і ідеологом тієї України, яку наші хлопці на Донбасі зараз відвойовують своєю кров'ю. Певно ж, святим не був, однак він не причетний, на відміну від "канонізованого" москалями Сталіна, до масових голодоморів і мільйонних катувань і вбивств мирних людей. На сьогоднішній день немає доказів участі "бандерівців" до набігів на села і злочинів, про які заявляють і москалі, і поляки. Однак, в розсекречених Україною документах КДБ (НКВД) є докази, що диверсанти НКВД переодягались в форму солдат ОУН і під виглядом "бандерівців" розстрілювали цілі села. Я собі уявляю, скільки ще доказів про злочини радянського режиму є в документах КДБ, які москалі по сьогодншінй день вважають державною таємницею і зберігають в архівах під грифом "Секретно"... Як би там не було, але навіть сьогодні, коли існує стільки засобів зв'язку, спостереження і відео-фіксації, окремі люди і загони дозволяють собі вчиняти на війні недостойні вчинки і злочини, що казати вже про ті часи, коли проконтролювати це все було практично неможливо. В будь-якій армії є свої відморозки і мародери, зарікатись і стверджувати, що їх не було серед вояків Бандери, на жаль, не можна. Війна є війна, там буває всяке, але це не значить, що особисто Бандера причетний до таких випадків, або що він був їх організатором. Дивують звинувачення, що він воював проти радянської армії. Люди, ви при своєму розумі?! Радянська армія -- це загарбницькі війська, точно такі ж, які зараз намагаються захопити схід України! Тільки 100 років тому вони були не лише на сході, а практично по всій території України. Але тоді, на жаль, ворог переміг і засобами пропаганди (тоді "кисельовщина" теж працювала!) розказав вашим батькам і вам, що Бандера -- це ворог. Звісно ж, ворог! Тільки не наш, а наших загарбників! Німецькі і радянські війська (які спочатку були союзниками і спільно нападом на Польщу почали другу світову війну в вересні 1939 року) були для Бандери однаковими ворогами, саме тому він і пробув в тюрмах і конц-таборі в Німеччині з 1941 по 1944 роки. Це була дуже достойна людина, яких дуже бракує в наш час. Людина, яка присвятила своє життя, а зрештою і поклала його, за Україну і її незалежне і сильне майбутнє. Вороги України завжди, до останнього, боялися Бандеру і його вбивство москалями аж в 1959 році -- зайвий доказ цьому. А найгірше, що і про "героїзацію", і про "злочини" Бандери кричать люди, які про нього не знають практично нічого, його ім'я тупо використовується в політичних іграх і в розпалюванні ворожнечі і між українцями, і між Україною і іншими країнами.
 5. Ярчику, щирі вітання! Будь крепкий!
 6. Да, а ще -- уяви, що лікарями будуть ставати лише ті, хто не зміг себе пристроїти на "комерційну" спеціальність...
 7. Ну от коли в нас лікарні і школи почнуть боротись за лікарів/вчителів -- тоді і повернемось до цієї дискусії А поки візьми почитай, що таке зазвичай "страхова медицина", як там з кожного випадку нежиті на одних аналізах зі страховки викачують стільки, що за ті гроші можна пів африканського села вилікувати. В мене багато родичів в США і тесть був лікарем, тому я про цю тему чув дуже багато цікавого. Не кажу, що страхова медицина це зовсім погано, але там не менше проблем, ніж в державних стипендіях майбутнім лікарям. Тим більше, в державі з таким рівнем безробіття. Власне, проблем є дуже багато, але вирішувати їх беруться не з того боку. Стипендії я б лишив на самий кінець.
 8. Ти уявляєш ситуацію, коли українська якась районна лікарня буде оплачувати стипендію майбутнім лікарям, якщо вона не здатна сама себе забезпечити самим необхідним? А навчання майбутніх офіцерів хто має оплачувати? А скільки ще таких професій? І знову ж, скільки реальних життєвих ситуацій, коли і на "комерційні" спеціальності вчаться діти, які дійсно варті того, але не здатні забезпечити навчання жодним чином? Не варто всіх гребти одним гребінцем. Міняти щось потрібно, але не скасовувати державні стипендії взагалі.
 9. Я теж з 10 класу працюю, після школи їздив в магазин "Каскад" на роботу. Теж двічі поступав, двічі покинув після 1 курсу. Перший раз -- бо "не моє", другий раз через сімейні і робочі обставини (одружився в 21 рік, через рік народився перший син, я працював на 2 роботах одночасно і паралельно "підробляв" де міг). А ситуації бувають різні. Наприклад, якщо дитина поїхала вчитись в інше місто, то фінансових потреб в неї значно більше буде, ніж вдома, біля батьків, і тоді навіть 800 грн можуть суттєво вплинути на (не)можливість вчитись. Та що там казати, для мене, батька 4 дітей, і зараз 800 гривень -- це гроші. А бажання тут дійсно ні до чого, справа в можливостях.
 10. От в тому і проблема, що державні стипендії часто дістаються тому, "кому треба", а не тому, хто вартий. Позбавляти студентів державних степерндій не варто, бо є дійсно талановиті і варті стипендії діти, в тому числі з проблемних сімей (не обов'язково бідних), сироти або з забитих сіл, які через певні життєві обставини, упереджене ставлення або непорозуміння з вчителями або ще з якихось причин (в тому числі, залежних від шкільного колективу, а не від них особисто) вони не змогли себе проявити в школі, щоб "заробити" комерційну стипендію. Але от саму систему, певно, потрібно якось реорганізувати.
 11. Насправді, знання з навчальних закладів як такі часто досить швидко втрачають актуальність. Більш важливі набуті вміння і здібності до адаптації, до пошуку потрібної інформації, до соціалізації і комунікабельності. Так чи інакше, в більшості підприємств нові кадри "переучуються". Саме тому дуже часто вимогою є вища освіта, але не так важливо, за якою спеціальністю.
 12. Ну, насправді в нас така школа, що дійсно бувають обдаровані діти з дуже поганими атестатами. І деякі з них лише в ВУЗах себе знаходять. А бувають і тупі мажори з золотими медаями...
 13. http://hromadske.ua/posts/uriad-zatverdyv-stypendii-u-1100-hryven http://hromadske.ua/posts/kambin-zbilshyv-finansuvannia-stypendii-na-500-mln-hryven Пацани, кому вірити? Констакевич чи кабміну? Тєряюсь!
 14. резерв до понеділка, мають поміряти...