Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Мда, а я не врахував що струм то на -12 невеликий... відповідно мені до 4-х ампер як до неба...

Прочитав цю статтю, хто займається ремонтом БЖ підскажіть будь ласка у яких блоках є TL494, може хтось продасть робочий Ват так на 200-250?

Провів дослід з лампочкою як обмежувач струму, все чудово, лампа не дає жерти акуму більше ампер аніж треба...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, TL494 є у більшості недорогих БП, та і не обов'язково щоб була вона, при бажанні переробити можна будь-який БЖ на будь-якій мікросхемі ШИМ.

Варіант з лампочкою ненадійний, вона не зможе тримати постійний струм при широких умовах вхідної і вихідної напрузі, вже краще використати простий параметричний стабілізатор струму, втрати будуть ті самі, а стабільність і надійність значно вищою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для Вас може і простий але для мене ні :( напевно.

Доречі лампочка під'єднується вже на виході, там де 15 вольт. Читав що якщо для звичайної лампочки розжарення напругу збавити у двійчі то її ресурс виросте у 10 разів натомість я на лампочку подаю ті лишні 2 вольта ізза яких електроліт "закипає"

------------------------------------------------

Цікаво як влаштовано у ББЖ все? Думаю там напруга тримається на рівні 13.8 щоб електроліт не "кипів" ? Ніхто не цікавився такими речами?

Як я казав раніше, хочу зробити у дома зелену розетку яка би живила хоча б ноутбук (~20Вт) і три метрі світлодіодної стрічки(10 Вт) а акум знаходиться у підвалі а туди метрів 15 провода нада прокласти...

orooro.png

А коли живишся від сонячної батареї кожен ват на рахунку...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво як влаштовано у ББЖ все? Думаю там напруга тримається на рівні 13.8 щоб електроліт не "кипів" ? Ніхто не цікавився такими речами?

Я щось нічого з цього не зрозумів...

Електроліт підбирається під конкретні умови, і не тільки напругою а й ємністю. І вхідна напруга може варіюватись в широких межах, незалежно від напруги акумулятора, завжди можна її або повисить, або понизити, все залежить від конкретних умов.

І нічого там нема складного, все вже давно розжовано і розписано, варто тільки прочитати і зрозуміти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лампочка працює проте не так як хотілося би, напруга все-рівно росте, аукм шипить... Ось подумую як можна зробити так щоб при досягненні 14 В релюха просто вимикала живлення блока і заодно ж своє.

Погуглив недовго і натрапив на

scan10ihi.jpg

І відразу виникла ідея замінити світлодіод релюшкою

wrw.png

При досягненні 14 вольт в колі реле розімкне живлення тим самим вимкне зарядне. Ось така от автоматика :)

Щоб увімкнути зарядне ми замикаємо ключ К підключаємо батарею і розмикаємо його... Або сидимо і дивимось на тестер поки напруга не підніметься до 14 вольт і виймаємо з розетки.

Таке реально зробити так як я намалював на малюнку?

Ха! релюсі треба зробити окреме живлення, ну то таке...

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman от, що ти завше, щось намагаєшся вигадати, а як наслідок - забиваєш мікроскопом цвяхи. Вивчи краще компаратори!

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Реально, але резистор тоді не треба. Стабілітрон підбирається під напругу спрацювання реле, точніше підібрати напругу спрацювання можна буде послідовним увімкненням діодів, на кремнієвому діоді буде падати приблизно 0,7В.

А взагалі то брєд, простіше зробити нормальний зарядний пристрій, простих схем яких повно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Те шо я не врахував це те що реле живиться від того ж самого джерела струму що і акум, тобто при вимкнені напруга спаде тим самим замкне реле... і воно буде так щьолкати постійно по завершенні зарядки, зараз думаю як з цим боротись... scratch_one-s_head.gif

Стільки речей строїлось на ентузіазмі а ви... бред, краще зробити нормальну...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стільки речей строїлось на ентузіазмі а ви... бред, краще зробити нормальну...

HWman, ти замість того щоб виготовити сокиру з металу вперто намагаєшся заточити камінь. Замість того щоб освоїти ази електроніки і почати розвиватись далі, ти вперто топчешся в кам'яному віці з релюшками і лампочками.

п.с. по намальованій тобою схемі - релюшка спрацює відразу ж після подачі живлення, чому так? розказувати не буду, дам шанс самостійно подумати і знайти помилку ;)

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

блін, залишилось придумати як реле заставити розімкнутися при досягненні 14 В...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нема толкового модера в цьому розділі... Шоб банив і тер явно пупі пости... Вже ж не один раз казали - досить вигадувати велосипед. ПОчитай літературу і все стане на місця... ТАк нє...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не буде з тебе інженера.

Або сидимо і дивимось на тестер поки напруга не підніметься до 14 вольт і виймаємо з розетки.

Підказка:

Старий аналоговий вольтметр, фізичне роз'єднання контактів при досягненні стрілкою потрібних показів на табло.

Якщо потрібне постійне розірвання контактів - один провідник загнути вверх, другий вниз, між ними діелектрик.

p.s. все одно толку мало ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, ти замість того щоб виготовити сокиру з металу вперто намагаєшся заточити камінь. Замість того щоб освоїти ази електроніки і почати розвиватись далі, ти вперто топчешся в кам'яному віці з релюшками і лампочками.

Я просто хочу зібрати з того, що є...

п.с. по намальованій тобою схемі - релюшка спрацює відразу ж після подачі живлення, чому так? розказувати не буду, дам шанс самостійно подумати і знайти помилку

Взагалі стабілітрон можна викинути, взяти підстроєчний резистор і налаштувати таким чином щоб при напрузі 14 В коло розімкнулося... але так як релєха живиться від того ж джерела при повному заряді буде клацати постійно... тут є щось позитивне навіть, таким чином якщо я не помиляюсь відновлюють засульфовані пластини...

Всьо придумав

2gpg.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже краще, але релюха всеодно спрацює відразу ж після подачі напруги, і ідея з підстроєчним резистором погана

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже краще, але релюха всеодно спрацює відразу ж після подачі напруги, і ідея з підстроєчним резистором погана

Чому? завдяки йому я виставлю напругу розмикання а там напруга різко підпригне до 15 в...

З релюхами досвіду як такого не мав, сорі єслі шось не те кажу...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вже краще, але релюха всеодно спрацює відразу ж після подачі напруги, і ідея з підстроєчним резистором погана

А ну да, для того я добавив ключ К щоб як підєднаємо акб напруга відразу впаде від навантаження і реле замкнеться, так вімкнеться автоматичний режим, ключ К розмикаємо...

Нема толкового модера в цьому розділі... Шоб банив і тер явно пупі пости... Вже ж не один раз казали - досить вигадувати велосипед. ПОчитай літературу і все стане на місця... ТАк нє...

По моєму ви просто напрошуєтесь на компліменти типу +1 чи Thanks... але для чого?

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Реле спрацює у випадку коли напруга на його котушці досягне напруги спрацювання, тобто спрацювання реле можливе тільки при зростанні напруги, це по-перше.

По друге уважно подивись на те куди підключена обмотка реле.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По друге уважно подивись на те куди підключена обмотка реле.

До моста, при відсутності акб напруга у колі близько 15-16 вольт реле розімкнуте(ключем К можна замкнути при необхідності). При під'єднанні акума напруга просяде до 12-13 вольт, якщо використати стабілітрон який при 14 вольтах відкриваеться тим самим розмикає акб від зарядки, напруга різко піднімається до стандартних 15-16 вольт за умови що ключ К розімкнутий. Ось так я хотів...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Контролювати напругу треба на АКБ а не на джерелі, це поперше. А подруге, про реле я вже написав вище.

Взагалі дану схему можна реалізувати на двох реле і потужному діоді (це для того щоб АКБ не розряджалась від реле), або трьох реле, а якщо не страшно що одне з реле буде постійно підключено до АКБ після закінченні процесу заряду, то можна і на двох зробити.

п.с. а взагалі контролювати напругу за допомогою реле це як міряти відстань кроками, можна тільки приблизно.

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я по іншому не вмію :( а на це все треба купу часу, не можна ж лише теорію мати, треба і практикуватись, а це все час і гроші, часом першого не вистачає часом другого...

В теорії моя ідея повинна спрацювати, залишилось підібрати відповідний стабілітрон... наскільки я зрозумів наругу спрацьовування можна точно настроїти резистором, послідовно під'єднаним до стабілітрона... другий нюанс чи напруга у 15-16 вольт буде критична для стабілітрона? я тут абсолютно не шарю...

Погуглив і найшов силку але які із них доступні у нас в луцьку я не знаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоч зробити зарядку знайди десь старий АТ БЖ комповий і перероби по цій схемі http://radiostroi.ru/index.php/dliaavfto/130-2012-11-25-15-21-30.html , простіше нема куди.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я по іншому не вмію а на це все треба купу часу, не можна ж лише теорію мати, треба і практикуватись, а це все час і гроші, часом першого не вистачає часом другого..

А хулі тут вміти? Головне робити все поступово... Спочатку мат. часть, потім досліди... а ти хочеш спочатку досліди, а потім, шоб тобі вказували на помилки... Це не ефективно. Якби ти теорію вчив нормально, то 90% твоїх тупих запитань просто не виникли б...

З.І. Ти спробуй зарегатись на форумах типу монітор чи влаб... І потім там задати якесь зі своїх пиатнь... Про результат відпишись ).

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По друге уважно подивись на те куди підключена обмотка реле.

Ви певно мали на увазі, що релюха мала бути після лампочки...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...