Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

:0069:

Щойно клава мігала...

Народ розсудіть нас, хто правий із нас а хто ні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звідки взявся мінус?

бо Х2 це ємнісний елемент

Змінено користувачем makson
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

трохи натупив

X1=wL; Ом

X2=1/wC; Ом

вроді так

Z1=-/R1^2+X1^2; - повний першої вітки -/ корінь

Z2=-/R2^2-X2^2; - повний другої вітки

тоді Z=Z1*Z2 / -/(R1+R2)2^+(X1-X2)^2;

вроді так? хз я нуб

Змінено користувачем makson
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

аналогічно, проте моя формула для кола постійного струму робила би, для зміного незнаю, але усі значеня у Омах були і R i X

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Онлайн-калькулятор "Розрахунок резисторного дільника напруги" тут :

http://avrproject.ru/blog/raschet_rezistornogo_delitelja_naprjazhenija/2012-11-23-82

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Там формула розрахунку трохи не повна, не враховують струм споживача. Для високоомного навантаження підійде, а от для більш потужного споживача ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот цікаво скільки ват можна взяти від двигуна від вінта(шпіндєля) у режимі генератора? Тут три фази що є суд, на виході можна отримати майже рівну лінію та і три котушки, можна просумувати струм чи напругу...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

практично нічого. малі катушки, і паршивий магніт — розбери глянь.

можна спробувати поміряти. підпаятись до любої катушки, включити його в роботу, почекати поки розкрутиться, відключити і заміряти шо назад вертається, поки шпиндель по інерції буде крутитись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

поки шпиндель по інерції буде крутитись

Або до дрельки пыдключити :)

збоченці !

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тестував сьогодні якийсь ноунейм, крутив двигуном від бамбіни(асинхроник 1400 об) через простенький мультиплікатор 1 до 3(4200 об.) розкручував його цифри:

Напруга на фазі 3 вольти

Струм 0.5 А(при кз)

Розібрав, магніт не такий як у кулерах, не гнучкий, феритовий чи як там їх називають, чорний карочє. По 4 зуба на фазу тобто 12 зубів статор, всі з'єднані послідовно.

Цікаво які цифри двиг від флопіка видасть?

18103666.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Подумую зробити зарядку з БЖ ПК але стикнувся із проблемою, напруга там 12 В +/- 0,2 В і немає можливості обмежити струм... Якось прочитав статтю, що якщо використати лінію 12 і 3.3 то можна отримати 15.3 В, для герметичних, а з такими я буду працювати, це канєшно багато, вот роздумую як збавити напругу і обмежити струм, і при цьому зробити мінімум... Найперше, що прийшло до голови це підключити лінії 12 і 5 і послідовно до тих 17-ти вольт під'єднати автомобільну 50 ватну лампочку тим самим обмежити струм до 4 А... лампочка звісно буде грітись, обдувати її кулером 80-ю...

Які у кого думки? Реально влом щось міняти з паяльником там у схемі...

БЖ куплю з дня на день якийсь китайській ват так на 250...

ЗІ навіть вийде такий собі індикатор зарядки, типу лампа ледь горить значить через неї тече малий струм... ну ви зрозуміли...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мало що зрозумів що ви хочете отримати, але спробуєм розібратись!

Хто вам сказав, що струм впаде до 4А при підключенні лампи? Зарядка АКБ проводиться струмом(!!!), а не напругою! Вже цю тему тут обговорювали - почитайте..

Р.С,. Зєднувати послідовно 12 і 5 В БЖ- я вам не рекомендувавби

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мало що зрозумів що ви хочете отримати, але спробуєм розібратись!

Хочу зарядку зробити, струм треба обмежити до 4 А, да це понятно, що заряджати треба струмом, та і не простим а 0.1 С (4 А).

Р.С,. Зєднувати послідовно 12 і 5 В БЖ- я вам не рекомендував би

Так там нічого не треба послідовно під'єднувати, там нада взяти плюс 5 В і плюс 12 і заміряти тестером полярність, таким чином можна отримати і не тільки 17 вольт а і 7 вольт(12 і 5), щоб кулер у ПК не гудів, але це інша тема вже...

Ок полистаю темко...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так там нічого не треба послідовно під'єднувати, там нада взяти плюс 5 В і плюс 12 і заміряти тестером полярність, таким чином можна отримати і не тільки 17 вольт а і 7 вольт(12 і 5), щоб кулер у ПК не гудів, але це інша тема вже... Ок полистаю темко...

Можна отримати, але якщо джереда стуруму мають різний внутрішній опір, то один одного буде "підігрівати"

0.1С - не обовязково.

Треба дивитись який тип АКБ. Є це таке поняття як швидка зарядка.

Викладаю статтю про зарядки акумулятоів - для себе там прочитав багато цікавого..

зарядкаАКБ.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за статтю, почитаю.

4 Ампери це якраз те, що мені треба, акум має бути 40 А/год тбто навіть бажано його заряджати 2 А щоб на довше хватило, знаю ресурс акума залежить від того як і у яких умовах його експлуатувати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зібрав маленький стендик навісним монтажем який складається із лампочки(дві спіралі одна 15 ват друга 35) дж. постійного струму(15В 2А), транс і міст, і парочка тестерів для моніторинга. Ситуація наступна, як і планував лампочка обмежує силу струму до 0.45 і 0.65 відповідно і при цьому жевріє, спочатку трішки яскравіше а потім геть тускло, що і зрозуміло, менше вольт на ній менше ампер(закон Ома) відповідно і на акум менший струм йде... продовжую тестування...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читав, що маленькі качери під'єднують навіть...

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По комп'ютерному БЖ, точно не пам'ятаю звідки там береться 3,3 В а от 5В (принаймні у більш старіших БЖ) береться, як частина обмотки трансформатора яка дає 12В, тобто як би не вмикав оці обмотки, більше 12В отримати не вийде, зате запросто можна отримати більше 12В з трансформатора, змінивши елементи подільника зворотнього зв'язку стабілізатора.

Також при бажанні комп'ютерний БЖ зі стабілізатора напруги можна перевести в стабілізатор струму, схем в мережі можна знайти багато на цю тему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По перегорілим економкам, якщо згоріла одна із спіралей, як правило, достатньо закоротити згорілу спіраль резистором на 1-2Ом, і лампочка знов буде світити, правда не так стабільно загорятись як при робочих обох спіралях, і, що важливо, може не на всіх типах електроніки спрацювати, принаймні на тому типі, що запалює лампочку через декілька секунд після старту, даний метод працював.

Звичайно можна запалити таку лампу по принципу трубки з холодним катодом, але для цього потрібно городити нову схему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Натхнення черпав звідси http://mistergid.ru/sovet/electronics/21395-istochnik-postoyannogo-napryazheniya-iz-bloka-pita.html

Тобто стабілізатор? Якщо у мене є джерело на 20 вольт передєлка дасть мені отримати 13.8 ? А ККД який буде?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто стабілізатор? Якщо у мене є джерело на 20 вольт передєлка дасть мені отримати 13.8 ? А ККД який буде?

Залежить від джерела. Якщо імпульсне джерело, то ККД може бути досить велике, залежатиме від параметрів самого джерела, а якщо аналогове, то ККД буде відповідним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, скажу навіть троха більше, не важливо яке у Вас джерело живлення, з меншою чи більшою вихідною напругою, при правильно розрахованим імпульсним стабілізатором, майже завжди можна отримати ККД більше 90 відсотків (хоча більш реальний ККД біде лежати у межах більше <80%)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...