Перейти до змісту

LED лампочки


Plum

Рекомендовані повідомлення

Ой Вей.

Кожен читає лише те що його цікавить. Не варто змішувати котлети з мухами.

1. Частота після моста буде 100Гц. Хтось хоче посперечатись? Тобто лед живиться випрямленою напругою з частотою 100Гц

2. Частота після ОДНОГО діода буде 25Гц.

Де там візьметься

включіть її через діод до мережі 220в і повісьте в туалеті чи під'їзді. поспостерігайте як воно весело виглядає 50 Гц.
?

3. Звичайна лампа має інертність завдяки чому оком нормально сприймається частота 50Гц.

4. Не плутайте СРТ монітор і лампи освітлення. Хоч і там і там використовується частота, але принципи роботи різні.

1. так після моста 100 гц, але світлодіоди (ми ж їх розглядаємо а не лампи ілліча) мають малу інертність, а в дешевих драйверах згладжуючі конденсатори як правило малі і не достатні, тому можлива наявність перної амплітуди мерехтіння. а те що ми його не бачимо, то не значить що воно на нас не впливає. ультрафіолету ми теж не бачим, але очі випалює. так само і тут. на перший погляд буде все нормально, але очі можуть напружуватись і втомлюватись.

2. ви не праві, зазирніть в совєцкі довідники і там писатиме якось так: "Частота пульсаций двухполупериодного (в т. ч. мостового) выпрямителя превышает частоту входного питающего напряжения переменного тока вдвое, тогда как при однополупериодном выпрямлении частота пульсаций совпадает с частотой питающего напряжения. Например, если выпрямитель питается от бытовой электросети, то для двухполупериодного выпрямителя частота пульсаций будет равна 2 · 50 = 100 Гц, а для однополупериодного — только 50 Гц."

i-03.jpg

3. знову ж таки, причому тут звичайні лампи? ми розглядаємо LED

4. так, в моніторах принцип інший, але я привів приклад вказуючи на те, що одні люди сприймають марехтіння і інші не сприймають. тому якщо вам і так добре світить то це не значить що іншим комфортно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 451
  • Створено
  • Остання відповідь

так після моста 100 гц, але світлодіоди (ми ж їх розглядаємо а не лампи ілліча) мають малу інертність, а в дешевих драйверах згладжуючі конденсатори як правило малі і не достатні, тому можлива наявність перної амплітуди мерехтіння. а те що ми його не бачимо, то не значить що воно на нас не впливає. ультрафіолету ми теж не бачим, але очі випалює. так само і тут. на перший погляд буде все нормально, але очі можуть напружуватись і втомлюватись.

чомусь споживачі на це звертають мало уваги, але для очей, як не дивно, більше шкодить амплітуда коливань, а не самі "герци". в РФ є санітарний стандарт, який визначає допустимий рівень коливань, в нас - не знаю. але внаслідок інертності, на лампі розжарювання 100Гц не помітні, а якщо в драйвері світлодіода не поставили або поставили, але недостатньої ємності, конденсатора - будуть пульсації, які шкідливі для очей.

і відсутність згладжуючого конденсатора в драйвері ЛЕД-лампочки мені особисто буде помітно, як і режим 60Гц на ЦРТ-моніторі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

laser, і ти туди ж?

Тобі теж розжувати потрібно?

В цій темі хтось ( не буду шукати хто і в якому конкретно пості) якось фіга привязався до лампи розжарювання і почав доводити що вона моргає з частотою 50гц і от яка куйня буде з діодами творитися.

Потім Саня почав мені доводити (в попередніх його постах) що після моста буде 50Гц. Потім змушений був правити свій 172 пост (шкода не зберіг) і викручуватися. Видно книжку фізики ковтати важко всеж.

Я лише пояснив, що якщо вже привязуєтесь до лампи розжарювання то інтерполюйте умови, бо змінний і постійний струм це різні речі.

А лампа розжарювання після однопівперіодного випрямляча буде моргати з частотою як в мережі змінного струму частотою 25Гц.

Так зрозуміло? Більш розжовувати ніфіга не буду. Набридло.

Більшість людей тупо навчилося копіювати з підручника і навіть не задумуючись а якого хєра воно так а не інакше.

Що до філамент діодів. Їх плюс в тому що можна набрати оті нитки під конкретну напругу БЕЗ понижуючого баласта. Це дозволить отримати струм споживання наближений до робочого струму діодів. А рівень пульсацій вже буде залежати , так, від інертності діодів. Пульсації можна прибрати не лише конденсатором, а й дроселем.

Прийде забавка - подивлюся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Он оно чьо, МихаличЪ!

Нарешті досягнув твій рівень абстракції. До чого доводить нечіткість формулювання.

По-твоєму получається, що лампочка розжарювання, включена через діод буде моргати так само, ніби вона включена в мережу з частотою 25 Гц. Тобто в обох випадках частота зміни яскравості свічення лампочки буде складати 50 Гц.

Той факт, що світитиме вона буде по-різному, опускаємо. Все-таки амплітудні значення напруг живлення лампи в цих випадках будуть різні і пульсації при живленні через діод будуть значно більші, мерехтіння буде помітнішим.

Ой Вей.

Кожен читає лише те що його цікавить. Не варто змішувати котлети з мухами.

1. Частота після моста буде 100Гц. Хтось хоче посперечатись? Тобто лед живиться випрямленою напругою з частотою 100Гц

2. Частота після ОДНОГО діода буде 25Гц.

Де там візьметься

включіть її через діод до мережі 220в і повісьте в туалеті чи під'їзді. поспостерігайте як воно весело виглядає 50 Гц.
?

3. Звичайна лампа має інертність завдяки чому оком нормально сприймається частота 50Гц.

4. Не плутайте СРТ монітор і лампи освітлення. Хоч і там і там використовується частота, але принципи роботи різні.

Таким чином:

1. Частота пульсації випрямленого струму після діодного моста буде складати 100 Гц.

2. Частота пульсацій після одного діода буде 50 Гц.

3. Звичайна лампа розжарювання, включена в мережу 220 В, 50 Гц моргає з частотою 100 Гц. Враховуючи інертність таке мерехтіння людським оком не помітне.

4. Якщо в CRT моніторі частота розгортки 100 Гц, то мерехтіння також не помітно, а от 60 Гц аж боляче дивитись, очі вилазять. До речі, в звичайних телевізора з кінескопом частота кадрової розгортки 50 Гц, але немає такого мерехтіння, як в моніторах при 60 Гц чи навіть 75 Гц.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

s30, ви смішні :_07: придумали свої 25 Гц, і говорите що підручник не правий. не доводьте, бо не доведете.

а посилаю я вас до літератури, не тому що я "тупо навчилося копіювати з підручника і навіть не задумуючись а якого хєра воно так а не інакше", а якраз таки щоб вам стало зрозуміло чому воно так є, і не думали що я щось вигадав.

Саня, так, в кінескопних не помітно кадрову 50 гц. кінескопи дуже інертні — витягнути вилку з розетки і він ще секунду буде гаснути. + може ще й тому що там інтерлейс присутній... але ж люди женуться за 100Гц телевізорами чомусь...

підтримую rrid, не так важлива частота, як амплітуда в даному випадку з лампами. ми просто з s30 віддалились в матчасть фізики 10 класу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бач як здорово. Ви з мене спробували посміялися, а я з вас.

Зате користь для вас - повторили фізику.

А пересмикувати не потрібно і юлити.

Де я сказав що підручник не правий?

Так отож бо.

На цьому бувайте крепкі, вчіть матчасть.

ПС Хоча з вас двох, хто встряв в полеміку ніхто так і не відповів на моє питання. Як в схемі випрямляча Міткевича формується 100Гц?

Умняка включати веселіше, правда ж? :_04:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Саня, так, в кінескопних не помітно кадрову 50 гц. кінескопи дуже інертні — витягнути вилку з розетки і він ще секунду буде гаснути. + може ще й тому що там інтерлейс присутній... але ж люди женуться за 100Гц телевізорами чомусь...

От я й намагаюсь повернути бесіду в конструктивне русло. Фізику повторили, забуваймо про 25 Гц і четвертьперіодні випрямлячі і переходимо до діла. Горбатого могила виправить.

Про телевізори я згадав для того, щоб нагадати, що мерехтіння залежить не лише від частоти. Значний вплив має ще люмінофор.

Про амплітуду також вірно згадав, але не настільки важливі самі амплітудні значення, як різниця між максимальною і мінімальною освітленістю та її відношення до середнього рівня освітленості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як в схемі випрямляча Міткевича формується 100Гц?

знав, що в рф регламентуються пульсації.

не полінувався, погуглив українські стандарти. знайшов, що регламентуються люкси та коефіцієнт пульсації. герци не регламентуються.

ДБН В.2.5-28-2006 «Державні будівельні Норми України. Інженерне обладнання будинків і споруд. Природне і штучне освітлення»

тому дискусія щодо 50 чи 100 Гц точно не є конструктивною. важливо - як ЛЕД-драйвер справляється з вирівнюванням пульсацій на будь-яких герцах ;)

якщо немає драйвера, або немає згладжуючого конденсатора - то будь-які "герци" не проходять по санітарних нормах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як в схемі випрямляча Міткевича формується 100Гц?

воу-воу! схема міткевича це вже з трьохфазних кіл!

сподіваюсь я доступно розмалював

post-3982-0-65694300-1444049434_thumb.pn

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

воу-воу! схема міткевича це вже з трьохфазних кіл!

сподіваюсь я доступно розмалював

post-3982-0-65694300-1444049434_thumb.png

Акуєть. Розмалював він, маляр :_07:

Ти б вже не позорився , умняк вмикаючи. Мова про однофазну мережу.

А класична схема Міткевича для однофазки це випрямляч з середньою точкою.

Вже не кажучи про те що пишеш одне, а малюєш інше.

Ідіть спілкуйтесь далі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ок. назва суті не міняє. а також схема з середньою точкою і мостова на виході мають однакові осцилограми.

твої заперечення типу "бе-бе-бе, ви всі лашари а я ні" необґрунтовані =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тримай пєчєньку (+).

Хоча питання було не до тебе, а відповідь я і так знаю.

Мені графіки не потрібні. Мені цікаво було чи зможуть ці два спєца пояснити.

Судячи з усього не можуть.

А пояснення там просте, можна і без графіків обійтись. Вистачає і схеми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

S30, то коли побачимо схему чвертьперіодного випрямляча, який з 50Гц робить 25?

Може харош вже срач розводити? Взагалі-то тут про лампочки. Ти вже сам тут лажав більше, ніж треба і далі пробуєш щось доводити. То в тебе 100 Гц, то 25 Гц, то аналогії та абстракції, то випрямляча Міткевича в тебе виявляється однофазним двоперіодним. Якщо чесно, вперше почув таку назву. Для трифазних мереж інша справа, але всерівно за прізвищем не називали, просто розглядали різні варіанти. І з трьома діодами, і напівмовтову з шістьма, і мостові схеми. Ніде не знайшов, щоб схему однофазного випрямляча з середньою точкою (нулем) називали схемою Міткевича.

Може дасиш посилання для тих, кого в Гуглі забанили? Почитаємо твою альтернативну фізику.

В мене Osram LED Star Classic A 60 світять вже 5 місяців. Політ нормальний. Є думка щось з Maxus LED прикупити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Maxus хороші, і гарантія 5 років. В мене є парочка таких, файно світять, я ними задоволений. http://maxus.com.ua/...20v-e27-ap.html

Пульсацію в камеру мобіли видно, а на очі мені ніяк не впливає, працюю постійно з таким максусом в настольній лампі http://maxus.com.ua/ru/led-364-r63-7w-4100k-220v-e27-ap.html

Не відчуваю ніякого дискомфорту, навпаки дуже гарне світло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Maxus хороші, і гарантія 5 років. В мене є парочка таких, файно світять, я ними задоволений. http://maxus.com.ua/...v-e27-ap.html Пульсацію в камеру мобіли видно, а на очі мені ніяк не впливає, працюю постійно з таким максусом в настольній лампі http://maxus.com.ua/...e27-ap.html

поправ посилання, бо щось зайве.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хм, Саня, не пересмикуй, напишу коротко, бо заперечувати твою маячню ображеного бажання нема.

Для тих кого забанили, ось одне з посилань. Там же і розписано його роботу. Вчіть матчастину, а не стараєтесь робити морду кірпічом при хєровій грі і хамити опоненту.

Якщо чогось не чув чи не бачив, ще не значить що цього нема.

Доречі, срач не я почав, знову ж не пересмикуй. Але я його закінчу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За посилання дякую. Я чесно написав, що вперше чую таку назву. Пошук в гуглі видав, що так називається схема випрямляча на трьох діодах для трифазного кола. Це перший сайт, де зустрів таку назву для випрямляча з середньою точкою. Дійсно, не пересмикуй. Я не заперечував існування такої схеми чи такої назви даної схеми. Як працює даний випрямляч давно в курсі, як і про недоліки даної схеми. Ще одне твоє твердження хибне, пост #191.

Загалом з майже усіма питаннями розібралися. Залишилося вияснити на рахунок четвертьперіодного випрямляча. Що то за чудо? Буде посилання чи подасиш авторський опис?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В радянській літературі схему випрямляча з середньою точкою називали схемою Міткевича. І в унівєрі ми її під такою назвою вчили.

п.с. про лампу розжарення, блимає вона з частотою 100Гц а не 50Гц, того як спалахує (точніше збільшує яскравість), два рази за період зміни напруги, але завдяки великій інерційності нитки розжарювання, амплітуда зміни яскравості досить мала, і око цього не помічає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В радянській літературі схему випрямляча з середньою точкою називали схемою Міткевича. І в унівєрі ми її під такою назвою вчили.

п.с. про лампу розжарення, блимає вона з частотою 100Гц а не 50Гц, того як спалахує (точніше збільшує яскравість), два рази за період зміни напруги, але завдяки великій інерційності нитки розжарювання, амплітуда зміни яскравості досить мала, і око цього не помічає.

Дякую за інформаціє. В універі в нас були різні викладачі. Такої назви я не чув і не тільки я.

Про лампу розжарювання пару сторінок вище вже було розписано. Початкова версія поста #172 дійсно була хибною, потім виправився.

Також було вказано на помилку S30, який стверджував:

2. Частота після ОДНОГО діода буде 25Гц.

При живленні лампи розжарювання через діод частота зміни яскравості світла буде складати 50 Гц.

п. 3 повідомлення #167 користувача S30. Вище вже кілька разів було спростування.

З лампочками Ілліча розібралися, з діодними мостами і схемою Міткевича також.

Лишилося почути відповідь про чвертьхвиловий випрямляч і можна повертатися до LED

Так от якщо лампу розжарення підімкнути до чвертьхвильового випрямляча то вона буде світити як лампа що підімкнена до перемінного джерела з частотою 25Гц. Ось ці еквівалентних 25Гц я і мав на увазі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що таке чвертьхвильовий випрямляч? Не пам'ятаю щоб я щось таке вчив. Якщо тут мається на увазі випрямляч який буде пропускати лише чверть періоду синусоїди, то частота після нього все одно залишиться 50Гц, ніяких 25Гц там не буде.

Якщо автор просто заплутався в поняттях, і мав на увазі яскравість лампи при різних випрямлячах, то і тут твердження неправильне. Якщо трохи спростити умови, то яскравість лампи буде залежати від споживаної потужності, якщо спростити і припустити що струм буде постійним, то потужність буде визначатись площею під кривою, при однаковій амплітуді, площа під кривою для 25Гц змінного струму, буде більшою ніж під кривою однопівперіодного випрямляча для 50Гц, відповідно і яскравість лампи буде більшою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Автор не заплутався. Це ви порівнюєте мокре з твердим.

якщо спростити і припустити що струм буде постійним, то потужність буде визначатись площею під кривою, при однаковій амплітуді

Отут дуже цікаво про амплітуду постійного струму.

Браво.

Тепер врахуємо що це описка і ти майже вірно зрозумів що я мав на увазі.

Зменш змінну напругу до тієї що буде після діода і отримаєш при частоті 25 Гц таке ж (можливо трішки яркіше (за рахунок відсутності проміжку))свічення лампи розжарення.

Причому цих 50 спалахів практично буде непомітно в порівнянні з тим що робиться після напівперіодичного.

А якщо використати лампу на напругу вдвічі меншу то та різниця буде ще непомітніша.

А те що дехто вирішив порівняти свічення діода при частоті 50Гц із результатом свіченна лампи після напівперіодичного хай іде далі курить свій диплом.

ПС Можете далі мінусувати, якщо це тішить ваше ЕГО. :_04:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...