Перейти до змісту

Тарифи за комунальні послуги


Рекомендовані повідомлення

22 хвилин тому, vaz75 сказано:

Бойлер - то призрачна економія.

Трохи своїх цифр: маю 2 зоний електролічильник, бойлер Арістон на 80л з таймером вмикання (який вмикає вимимкає бойлер по встановленому графіку, щоб вписатися в нічний тариф -50%), 4 членів родини.

В лютому не користувався бойлером використав 6 куб.м гарячої води на суму 236 грн., електроенергії використав 177 квт-год на суму 83 грн.

В січні користувався лише бойлером, використав ті ж 6 куб.м., вартістю холодною водою 51 грн., електроенергії використав 419 квт-год на суму 229 грн.

Отже економія складає 236-(229-83+51)=39 грн. Це -17%.

І це за умови, що в мене економія електрики в нічний час і стоїть таймер вмикання (зайвий час не гріє). І ще слід зауважити, що електроенергія буд мінімум двічі дорожчати.:(

В кого які думки з цього приводу?

 

17% для вас не економія? 39*12=468 за рік, це не малі гроші.  Цих грошей може хватити на оплату мобільного зв'язку більш ніж на півроку, чи інтернету за півроку.

чи можливо ви хочете відразу економію в 50-80%?  

10-15 % це та економія, котра вважається нормальною в умовах довготривалої статистики чи значної  кількості людей взятих до розгляду.

 

навчіться цінувати те, що є...

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про двозоновий лічильник електроенергії:

Вартість лічильника: 1100 грн ( в червні 2015 р.)

Розрахунки:

місяць Витрата квт-год 1 зон 2 зон економія, грн економія, %
липень 311 170 141 29 17%
серпень 400 226 165 61 27%
вересень 379 266 212 54 20%
жовтень 314 214 172 42 20%
листопад 150 85 69 16 19%
грудень 177 106 83 23 22%
січень 419 297 229 68 23%
всього за 7 міс 2150 1364 1071 293 21%

Це при тому, що 90% освітлення в мене світлодіодне.

При такому темпі окупність лічильника складає 26 місяців, але зважаючи на маюбутнє подорожчання електроенергії. це станеться значно швидше.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 минут назад, vaz75 сказал:

При такому темпі окупність лічильника складає 26 місяців,

40 грн в місяць нефонтан, скажемо прямо, але копійка до копійки...

Змусять же нас копійки рахувати, ці уроди((

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, Antiphase сказано:

40 грн в місяць нефонтан, скажемо прямо, але копійка до копійки...

Змусять же нас копійки рахувати, ці уроди((

 

40 грн в місяць на воді економія, ще 50 на чомусь іншому, і т.д. якщо взяти всі моменти де можна зекономити  по кілька грн - то  буде нормальна сума.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну по сообщению видно, что в первом месяце было использовано 6 кубов горячей воды. Во втором - 6 кубов холодной (из которых часть была холодной, часть - горячей). Про расход холодной воды в первом месяце - ни слова. А так как только горячей пользоваться нельзя, то экономия должна быть больше (с учётом нескольких кубов холодной воды).

Не? :)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 минуты назад, ursa сказал:

Про расход холодной воды в первом месяце - ни слова.

 

Я так зрозумів, мається на увазі 6 кубів холодної води для приготування в бойлері в другому місяці.

А в першому, це просто тепла вода з  теплого водогону, тому за 1 місяць обліковувати х/в нема потреби.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нет тёплого крана. Есть кран холодный и кран горячий. И вода разной стоимости истекает из них ;)

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фігня то фсьо....

 

3200 кіловат за грудень... 

 

п.с. чи важко поставити на облік  кооперативчик в Струмівці? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 минуты назад, ursa сказал:

Нет тёплого крана. Есть кран холодный и кран горячий.

 

Це так в теорії, на практиці не завжди вона така й гаряча звідти тече :):)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, YouRich сказал:

А ще стокі гарячої води не врахували.

Рахував, включено у вартість гарячої води.

1 час назад, Antiphase сказал:

 

Я так зрозумів, мається на увазі 6 кубів холодної води для приготування в бойлері в другому місяці.

А в першому, це просто тепла вода з  теплого водогону, тому за 1 місяць обліковувати х/в нема потреби.

Абсолютно вірно.

Я використовую 6 кубів холодної і 6 кубів гарячої води при  централізованому водопостачанні, і 12 кубів лише холодної, 6 з яких йде на нагрівання бойлером.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Віталька сказал:

фігня то фсьо....

 

3200 кіловат за грудень... 

 

п.с. чи важко поставити на облік  кооперативчик в Струмівці? 

Хіба я про опалення десь писав?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, madkot сказал:

 

17% для вас не економія? 39*12=468 за рік, це не малі гроші.  Цих грошей може хватити на оплату мобільного зв'язку більш ніж на півроку, чи інтернету за півроку.

чи можливо ви хочете відразу економію в 50-80%?  

10-15 % це та економія, котра вважається нормальною в умовах довготривалої статистики чи значної  кількості людей взятих до розгляду.

 

навчіться цінувати те, що є...

Ви що, читаєте через строчку? Заберіть таймер і двозоновий лічильник (як у більшості людей) і економії не те що не буде, а й навпаки... А коли тарифи на електрику ще тричі зростуть, майже в 2 рази від сьогоднішніх, а гаряча вода так не зросте, оскільки основна складова собівартості то газ, який максимально вже зріс у 7 разів, тоді різниця не на користь бойлера буде разюча. Ось що я мав на увазі під "призрачною економією". Навчіться дивитись трішки далі, ніж "сьогодні"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо міняли пару років назад лічильник електроенергії на новий, фі3ично його здається можна прошити на двотарифний. В скільки це стане, куди звернутись, які будуть при цьому тарифи і чи воно дійсно вигідно буде?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 минуты назад, seolutsk сказал:

А якщо міняли пару років назад лічильник електроенергії на новий, фі3ично його здається можна прошити на двотарифний. В скільки це стане, куди звернутись, які будуть при цьому тарифи і чи воно дійсно вигідно буде?

Про вигоду я писав вище: чим більше палиш електроенергії в нічний час, ти вигідніше.

Вартість установки\перепрограмування може сказати тільки обленерго, що на Яровиці. В кожного вона індивідуальна.

Тарифи такі як і у всіх, тільки в період з 23 по 7 години складають 50% від звичайних (рахується досить специфічно).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, vaz75 сказал:

(рахується досить специфічно).

Можеш розписати як саме рахується?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, nickel сказал:

Можеш розписати як саме рахується?

Можу.

Візьму свій приклад вдень 227 кВт-год, вночі 192 кВт-год (всього 419 кВт-год).

Тарифи до 100 кВт-год - 0,456 грн\кВт-год, від 100 ло 600 кВт-год - 0,789 грн\кВт-год.

Розрахунок:

1. 192\419=0,4582 - вираховується частка нічної витрати від загальної (45,82%)

2. 1-0,4582=0,5418 - відповідно частка денної витрати (54,18%).

3. 100*0,5418*0,456=24,71 грн. - витрати по денному тарифу до 100 кВт-год (100квт-год * частка денної витрати * тариф до 100 кВт-год)

4. (419-100)*0,5418*0,789=136,37 грн. витрати по денному тарифу від 100 до 600 кВт-год (319квт-год * частка денної витрати * тариф від 100 до 600 кВт-год)

5. 100*0,4582*0,456*0,50=10,45 грн. - витрати по нічному тарифу 50 % до 100 кВт-год (100квт-год * частка нічної витрати * тариф до 100 кВт-год*50%)

6. (419-100)*0,4582*0,789*0,50=57,66 грн. витрати по денному тарифу від 100 до 600 кВт-год (319квт-год * частка нічної витрати * тариф від 100 до 600 кВт-год*50%)

7. 24,71+136,37+10,45+57,66=229,19 грн. - загальна сума оплати за електрику.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, madkot сказал:

 

17% для вас не економія? 39*12=468 за рік, це не малі гроші.  Цих грошей може хватити на оплату мобільного зв'язку більш ніж на півроку, чи інтернету за півроку.

чи можливо ви хочете відразу економію в 50-80%?  

10-15 % це та економія, котра вважається нормальною в умовах довготривалої статистики чи значної  кількості людей взятих до розгляду.

 

навчіться цінувати те, що є...

468 гривень в год , это не маленькие деньги??????? Да это не то, что маленькие ---- как говорил Швондер (с) "это какой то ПОЗОР" , Уважаемый - сегодня сходить в магазин - это 100гривень минимум, с Ваших слов с-экономить за 1 год на 4 похода в магазин ЭТО НОРМАЛЬНО??? Я конечно понимаю что экономия это хорошо, и даже ОЧЕНЬ ХОРОШО, но когда ты экономишь, ну скажем ТАК между делом ( например пришёл в магазин купил товар, и капнуло 7% ) то это одно, а когда ты ВКЛАДЫВАЕШЬ СЕГОДНЯ Миллион  чтобы с-экономить В БУДУЮЩЕМ , но Государство тебя наёбы..ет, то тут уже другой колинкор. 

 

Чтобы небыло тупых коментов, сразу оговорюсь что я имею ввиду. Знаете что такое инфляция??? И так, к тому времени когда Ваше оборудование, начнёт Вам помогать ( экономить, отбив свою стоимость ) его прийдётся менять ---  т.к. оно испортится, либо просто издадут новый закон ( другими словами вас поимеют) скажут что это оборудование, уже не совсем пригодно для экономии и Вам нужно купить новое , СУПЕРсерифицированое - и вся экономия сведётся к ЧЕТЫРЁМ ПОХОДАМ В МАГАЗИН :)

 

 

Вывод :)  ХОТИТЕ ЭКОНОМИТЬ!!!!! Покупайте доллары, а лучше ЗОЛОТО. При такой ситуации (инфляции в стране), (за 25лет- доллар 1- 2,5 -5 - 8 - 12 - 16 - 26 ....... А дальше будет 35 - 50 - 70 ) --- это не то, что лучшая экономия ---- это РАКЕТА. 

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

42 минуты назад, halcogen сказал:

Економію в 39 грн (1,5 S) в місяць можна легко перекрити. Основні витрати цього і настуного місяця лягають на опалення. Вот тут і треба думати як зекономити, там суми будуть значно більші за 39 грн.

Ну да, ну да. Цифри є?

Давайте, хто платить помісячно за квадратний метр, дасть свої проплати і квадратуру (тільки реальну, по платіжкам),а я дам по індивідуальному лічильнику тепла і порахуємо вигоду (правда відносну, бо в ванні у мене підігрів підлоги, що не впливало б на  ціну квадратного метра опалення, а по лічильнику ох як впливає на вартість опалення).

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, vaz75 сказал:

 А коли тарифи на електрику ще тричі зростуть, майже в 2 рази від сьогоднішніх, а гаряча вода так не зросте, оскільки основна складова собівартості то газ, який максимально вже зріс у 7 разів, тоді різниця не на користь бойлера буде разюча.

Зато горячая вода с бойлером будет всегда - и летом, и после десяти вечера ;)

А это иногда куда важнее экономии ;)

 

/справедливо для квартир и не принимаются во внимание перебои с подачей холодной воды/

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я певно мегаекономний.. :)  вже не перший раз бачу використані кіловати людьми і офігіваю...) в мене 150КВт в місяць це максимальна сумма за років 5... і то тільки тому, що малеча з*явилась - кожен день прання, прасування, кожну ніч бойлер, і т.д. лампи - економки, а у суфітах 40-60Вт розжарювання.. усіх суфітних ламп 10шт.  не сказав би, що скрізь вимикаю світло, але і не марнотрачу.. тобто дискомфорту нема.. але такі кіловати мені треба постаратись набрати... лічильник звичайний...)  ну це я не в образу, просто зрівняв з своїми цифрами і поділився враженям) а на рахунок двотарифних лічильніків.. дякую за інформацію.. треба взяти до уваги  :)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минуту назад, Ridec7 сказал:

я певно мегаекономний.. :)  вже не перший раз бачу використані кіловати людьми і офігіваю...) в мене 150КВт в місяць це максимальна сумма за років 5... і то тільки тому, що малеча з*явилась - кожен день прання, прасування, кожну ніч бойлер, і т.д. лампи - економки, а у суфітах 40-60Вт розжарювання.. усіх суфітних ламп 10шт.  не сказав би, що скрізь вимикаю світло, але і не марнотрачу.. тобто дискомфорту нема.. але такі кіловати мені треба постаратись набрати... лічильник звичайний...)  ну це я не в образу, просто зрівняв з своїми цифрами і поділився враженям) а на рахунок двотарифних лічильніків.. дякую за інформацію.. треба взяти до уваги  :)

Боюсь предположить, но мне кажется что кто то платит за Вас :) это не редкость в многоэтажных домах. Кстати у меня ситуация практически противоположная , раньше платили за 250-300 киловатт, но сейчас какого-то хера от450- и выше, притом что ни каках приборов, лампочек, и модификаций в квартире в последние 15 лет не происходило. Так что лучше :) сидите тихо !!!!!!!!!!!:)

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 minutes ago, Ridec7 said:

лічильник звичайний

Кажуть, що допотопні лічильники не рахують малоамперні зарядні пристрої, а нові рахують мох і болото?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не можу ні спростувати, ні підтвердити) у батьків споживання 150-200КВт, лічильник з нових) малоамперними стільки не накрутиш навіть, якщо рахувать))  замінять на новий - порівняю..) :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, ursa сказал:

Зато горячая вода с бойлером будет всегда - и летом, и после десяти вечера ;)

А это иногда куда важнее экономии ;)

 

/справедливо для квартир и не принимаются во внимание перебои с подачей холодной воды/

Ніхто про літній період й не каже. То було порівняння витрат на централізоване і бойлерне гаряче водопостачання, не більше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...