Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

2a2f66e0e4a09f4d1d3d1318b848a5f48784d3bb.thumb.png.fab94b4776c600744b3590bac15ace30.png

 

Всім привіт. Вже певно з десяток років подивлюбсь у цю сторону, і бачу, що останнім часом ця тема набирає оберти. 

 

Пропоную об'єднатись тут, в цій гілці, адже домашня автоматизація це круто, і комюніті має лише рости. 

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 185
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

допустим об'єднались, а далі? =))

я свій вумний дім почав з простих віфі розеток https://aliexpress.com/item/1005003287358601.html такого плану. посилання перше з гугла взяв.

ціна на них зараз суттєво впала і можна купити від 150-200 грн залежно від погоди на марсі, причому в україні теж.

дані штучки заміняють 3 прилади - власне реле часу, віддалений розмикач (маю на увазі управління з телефону), монітор потужності що при такій ціні прямо таки цукерочка.

економлять час, гроші та зручні в господарстві, незамінні в кого зонні лічильники. рекомендую.

але є одне але, як казав м.щур - брак трапляється. приблизно кожна десята дефектна була... то щось не робить, то вафля тупа, то салютувала при увімкненні....

Змінено користувачем laser
  • +1 7
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, laser сказал:

допустим об'єднались, а далі? =))

я свій вумний дім почав з простих віфі розеток https://aliexpress.com/item/1005003287358601.html такого плану. посилання перше з гугла взяв.

ціна на них зараз суттєво впала і можна купити від 150-200 грн залежно від погоди на марсі, причому в україні теж.

дані штучки заміняють 3 прилади - власне реле часу, віддалений розмикач (маю на увазі управління з телефону), монітор потужності що при такій ціні прямо таки цукерочка.

економлять час, гроші та зручні в господарстві, незамінні в кого зонні лічильники. рекомендую.

але є одне але, як казав м.щур - брак трапляється. приблизно кожна десята дефектна була... то щось не робить, то вафля тупа, то салютувала при увімкненні....

А як на рахунок централізованного управління? 

 

Не думав все це завести в одну систему? 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@laser розкажи про свою автономну метеостанцію ще... Певно і іншим буде цікаво. 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маю недороблений рекуператор, який має від датчика со2 вмикати провітрювання) поки чекаю нові вентилятори. буду пробувати все ж заставити працювати його через ардуіно і датчики, а не від 12в))

Також користуюсь ві фі розетками. крута штука.
Було б цікаво ще якось автоматизувати відкриття/скручування штор по датчику світла.

хто що ще хотів би автоматизувати?

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, HWman сказано:

централізованного управління? 

централізовано все в додатку туя смарт https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smart&hl=uk&gl=US

там можна робити залежності, отримувати сповіщення, підключати інші розумні прилади. так як виробників заліза багато, і прошивки різні, дещо може не працювати як належить.

з того що ще б дуже зашло то це датчики температури https://aliexpress.ru/item/1005003085260676.html і по ним ставити автозадвижки на батареї. або терморегулятори на котел/бойлер/теплу підлогу.

все доволі дешеве і доступне, правда критичні для будинку речі варто якось резервувати чи передбачати аварійні режими. якщо китайський регулятор склякне чи пропаде світло, то щоб не затопило хату чи не зламався котел умовно кажучи.

я вже мовчу про імовірність хакерського злому/атаки.

1 година тому, HWman сказано:

про свою автономну метеостанцію

метеостанція в цю екосистему не входить, що не критично. та і автоматизовувати по ній я не знаю що.

з самопальної перейшов давно на https://aliexpress.ru/item/32791126316.html і дуже задоволений, майже уся родина заглядає в екранчик, звідки дує вітер, чи тиск падає, заморозки вночі тощо.

самопальну перевів в режим дублюючої а також прикрутив датчик радіаційного фону, пока за рік часу ніяких аномалій не спостерігав.

39 хвилин тому, Dima4s сказано:

від датчика со2

а от ця біда як правило не довго живе. в інеті пишуть що рік два максимум і вмирає.... ціни на них уууу. нещодавно на алі появились якісь ультрадешеві пристрої які моняторять гази, прям за 10-20 доларів з екраном і 4-5 позицій моніторингу. але по відгукам схоже на якусь імітацію чи фейк а не працюючий прилад. я б напевне  організував це краще по таймеру.

39 хвилин тому, Dima4s сказано:

хто що ще хотів би автоматизувати?

хотів поставити датчик руху щоб вмикав світло, з можливістю ручного вмикання і вимикання через власне вимикач

купив таку штуку https://aliexpress.com/item/32969085465.html мало того що неадекватно дорога, так там фейл повний - відправляє сигнал з датчика через 1-2 хвилинну затримку. типу економія акумулятора. сенс в такому тупому датчику незрозумілий.

на експерименти взяв такий https://aliexpress.ru/item/1005002931519854.html - в нього затримок уже нема, спрацьовує чітко, от думаю який би сценарій на нього цікавий організувати.

а взагалі сама популярна автоматизація в мене в будинку/дворі (таких штук 5 напевно стоть) ---> Светодиодный прожектор с датчиком движения 30 вт купить по лучшей цене

ну і розетки про які писав вище. включив щось і поставив таймер на 30 хв скажем, щоб не завтикати, воно саме виключається

Змінено користувачем laser
  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

53 хвилин тому, laser сказано:

самопальну перевів в режим дублюючої а також прикрутив датчик радіаційного фону, пока за рік часу ніяких аномалій не спостерігав.

 

А на  "Народний моніторинг" яка висить?

 

п.с. переклад твій?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

саморобна. від народмона я практично відійшов, там гайки сильно закручують, незручно

мій на половину. там трохи заморочні адміни, ми не змогли наладити номальний процес локалізації сайту, тому частину там перекладено гугл(яндекс) транслейтом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, laser said:

а от ця біда як правило не довго живе. в інеті пишуть що рік два максимум і вмирає.... ціни на них уууу.

Ууу - це скільки?)

 

роки два тому купив таке: https://www.az-instrument.com.tw/en/product-616383/CO2-Temp-RH-with-Relay-7788-AZ.html

першу зиму ще цікаво було побавитись (на релейний вихід нічого не підключав, просто спостерігав за показниками). А зараз лежить в коробці.

 

так він що тоді +/- 100 баксів коштував, що зараз, ну може на якихось 10 баксів здорожчав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, yu2007 сказано:

Ууу - це скільки?)

ну я свій кілька років тому брав за 20 баксів. так його досі і не застосував. брак часу.

спочатку хотів зробити моніторинг на вулиці. але зараз у нас уже https://eco-city.org.ua/ заповнив цю нішу достатнім чином.

тому думаю зберу щось портативне домашнє як Dima4s  в освітніх цілях, провітрювати буду вручну =)

для мене 20 дол з перспективовю що він загнеться через рік-два то дорого, а 100 ну нах :D

 

я цю тему сильно не вивчав. там суть в тому що стоїть лампа розжарення в середині. і з часом вона чи то згорає, чи деградує і або перестане робити, або цифри будуть не відповідати дійсності.

та і саме калібрування цих датчиків в домашніх умовах неможливе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, laser said:

та і саме калібрування цих датчиків в домашніх умовах неможливе.

Я розумію, що мова про лабораторне калібрування. 

в моїй приблуді написано приблизно таке: вважається, що на свіжому повітрі co2 складає 400 ppm. Виносиш періодично надвір, ставиш в тіні, вологість не повинна бути високою. Переходиш в режим калібрування. Після завершення заносиш в хату і користуєшся далі. 
 

а на рахунок ціни - читав, що ця тайванська кантора спеціалізується на випуску таких пристроїв, в тому числі і для промисловості. Ну і це вже готовий виріб з релейним виходом, а не голий датчик.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) розетки рулять

2) все керування лише з локали леше через ключ  ну і все самопис :)

 

було б більше часу більше зробив, поки і так класно

ну і ще, з тих граблів що ловив, це треба перевіряти чи те що пульнули в нет дійшло, часом інтернет тіпа є але по факту його немає(бувають трабли на стороні провайдера)

таку хрінь часом навіть важко зловити мікротіку який переключає канал

 

здорову логіку ніхто не відміняв, саме про ймовірність закипання, вимкнення напруги для проведення ТО мережі і тд

 

 

і да, в мене всі вісить на макетках с купою проводів, все часу немає це все облагородити в корпуса...

 

 

для справки є компанія під назвою АЯКС, у них є все від датчиків протікання до розеток, ну і ясно що безбеку вони теж забеспечують :)

Змінено користувачем Voronin10
  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, Waver сказал:

У нас в будинку керування термостатом (тепло та кондиціонер) з телефона, вхідний дзвінок (разом з камерою яка дає доволі якісне кольорове зображення та звук в двох напрямках) теж з телефона - дуже зручно коли ти не вдома і хтось приходить бо одразу приходить сповіщення що хтось прийшов чи посилку під двері кинув, бачіш людину та можеш з нею розмовляти в реальному часі навіть коли ти за 1000км від дому. Так само всі камери по периметру які спрацьовують на рух або завжди можна все проглянути в реальному часі зі звуком, ще камера в гаражі щоб коли немає нікого вдома то бачити як там песик поживає (поки залишаєм там)... і все з телефона. На всіх поверхах вай-фай підсилювачі для максимального сигналу, пожежна сигналізація, система пожежогасіння... 

А ще краще - такі системи на районі встановлені абсолютно в усіх сусідів (новозбудований район, більше тисячі будинків, все одразу встановлено забудовником, система одного бренду), і в общіх сусідських сповіщеннях всі діляться всім цікавим що відбувається на районі чи що цікавого та незвичайного засікли камери... то вночі олені по дворам ходять, то єноти лазять і тирять все що їм подобається, то попереджують та діляться відео шо вночі койоти по вулиці бігають щоб уважніше дивились за своїми домашніми тваринами. Ніколи не дооцінював те, що можуть та як впливають на загальну безпеку тисячі камер на районі... в комюніті навіть койот непоміченим не проскочить:)

F539D4BB-D8E6-4F6E-9301-7D5059BF2899.png

Я щось пропустив чи ти й не писав: ти переїхав з квартири в приватний сектор?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Корисна штука антипотоп-система що сама перекриє воду при необхідності.
З власного досвіду, серед усіх девайсів і приблуд, найбільшу користь приносить робот-пилосос.

  • Ха-ха 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, NoGood сказано:

Корисна штука антипотоп

як на мене краще періодично робити огляд сантехніки, і завчасно міняти ржаві труби =)

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, laser сказал:

як на мене краще періодично робити огляд сантехніки, і завчасно міняти ржаві труби =)

А Ви бачили як влаштовані з'єднання на фільтрації зворотнього осмосу? Чи варто довіряти клапану подачі води в пральній машинці і посудомийки? 

  • Подобається 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 10/16/2021 at 9:44 PM, Waver said:

разом з камерою яка дає доволі якісне кольорове зображення та звук в двох напрямках

цікаво бачити українську розробку)) ring - так от питання, скільки вартує система або ж хоча б обслуговування, там же ще якийсь хмарний сервіс, відео зберігають.

 

Питання до усіх, є передпокій 2,5*2,5м,  висота десь 2,50 хочу автоматизувати увімкнення світла по руху, світильник зараз по центру, дивився на лампочки з вбудованим сенсором, але на датчиках  кут спрацювання тільки 110*, відповідно не дуже, лишається варіант з окремим датчиком, такого типу

Spoiler

Safurance-Outdoor-12M-Security-Infrared-PIR-Motion-Sensor-Detector-Wall-LED-Light-RF-180-degree-Home.jpg_640x640_meitu_1

не дуже подобається, може щось порадите краще.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Змонтував собі типу "дуже" розумний дім на Ajax по факту хороша штука, але хлопцям ще працювати й працювати, дуже чекаю від них айпі домофонію, наразі стоїть від хіквіжен (задоволений), та термостат на управління котлом ( поставив звичайни салюкс). Про системи антизатоплення, попередження про пожежу все стоїть від Ajax , все працює, але дуже воно дорого вартує

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як на рахунок ві фі камер зовнішніх? хтось користується?
я все вибираю на алі. але що не читаю коментарі- все лючить, або не якісне, або приходить вже не працююче)

  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в мене стоїть вже 1,5 року з флешкою на 64 GB. 3Мп. Записи за тиждень. Купував в Польщі приблизно за 150 зл.

Змінено користувачем deluxkangoo
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Dima4s сказал:

як на рахунок ві фі камер зовнішніх? хтось користується?
я все вибираю на алі. але що не читаю коментарі- все лючить, або не якісне, або приходить вже не працююче)

можу по гарній ціні зробити 

IP Камера WiFi IMOU IPC-F22P Зовнішня

ціна якість на всі 100%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, а напишіть, що ви автоматизуєте тими смарт розетками? Пишіть якими приладами і як. Бо мої смарт розетки в квартирі більшість часу лежать не задіяні. Перше реле взяв, для керування бойлером, а бойлером я користуюся лише влітку, коли вимикають гарячу воду. Це десь +- місяць часу в рік. Брав Sonoff Pow R2, тому що інші Сонофф-и були або не на 16 ампер або не відстежували кількість спожитої електрики. Інших виробників на той час або не було взагалі, або не було чути в нас, або робили відверте гуано, а Сонофф-и вже перевірили купу спеціалістів і дали схвальні відгуки. Реле присобачив до подовжувача і сховав під мийкою, тому до фізичної кнопки доступ був утруднений, але як тільки вийшли 16 амперні розетки BlitzWolf BW-SHP2, то відразу купив. Тепер бойлера можна включати/виключати не тільки з телефона, а й кнопкою в зручному місці. Потім ще по акції взяв вбудовану розетку BW-SHP8, але вона досі лежить не задіяна і я не бачу в ній потреби. Крім бойлера, ще включаю обігрівач в міжсезоння, коли вже холодно, а опалення ще не включили, бо квартира на першому поверсі і швидко сиріє, але так як датчика температури в розетці немає, то це не автоматизація, а суто статистика. Іноді можу втикнути в розетку телефон на зарядку, якщо завтикаю зарядитися на ніч, з таймером на 30-40 хвилин. Та й мабуть усе. Постійно в розетку включені холодильник, мікрохвильовка, телевізор, комп'ютер і роутер і жоден з них не потребує додаткової автоматизації. Лише світло можна поставити на смарт вимикачі, а більше я й не знаю де це все задіяти. В приватному будинку, звичайно, є де розгулятися, а от з квартирою в мене щось фантазії не вистачає. :)

Трохи напрягало що у кожного виробника свій софт, але це компенсував додаток Google Home, який вміє всі смарт пристрої об'єднати в одному додатку. Але компенсував лише частково, так як функціонал смарт пристроїв в Гугл Хоум на рівні включити/виключити, без автоматизації, статистики  і т.д.

 

апд. Часом не вистачає розумної розетки з датчиком температури чи вологості.

 

 

Sonoff Pow R2

Спойлер

Sonoff Pow R2. Wifi реле времени  с измерением энергопотребления, фото 1

 

BlitzWolf BW-SHP2

Спойлер

Купить Розумна розетка BlitzWolf BW-SHP2 з контролем споживання енергії в  Киеве, Днепропетровске

 

BlitzWolf BW-SHP8

Спойлер

Смарт розетка встраиваимая BlitzWolf BW-SHP8 16A 3680W EU WiFi с  енергопортеблением, управление голосом – СМАРТ ХАТА – интернет магазин  умных гаджетов

 

Google Home

Спойлер

v5I9PlpT165g3ofzPLZaumVAfUQsFDshzUcIrp_MKf7RdX-T1ZJCG_LuV1VcTSXJnm1Zv5w2iEOXkQ0wWUS8s_l-2vyYDHHl5ZxgF9jIgMhUgkAhM1T2nmk1RHmjwIW4jdoK7wIOM3DPvgzrLLBGKk2hGsnJWeGlRw83lW37bkvZ9n0u4wWWihjAbDdIhuukUbc2UTIz0C6_BjaA3e_O68wyc71Xq19Bhz7wzeT174aBZ22pQk88-rDW1docLVIr7N5k_7ajuEul_K6MtW1BhNDDyz_WUmkisglCrod0KreIfG-5AA_BLfjQOmC320HyDCL62UpKkGUhcr-UZTWSTBk4RTAFHSUmuc3S4ufPUu1KprJTKUtppXcuIw22-rZU94KtrjlbrK2IALXB1t4iqrtv4ooxsfHhvGKe-qoJ1_ZuaRFR7syGlQIMWfCHnqwaX0_ngwortq4gn-aNhwAM9pkowU5EFxWqjFQwcKZS__o6OTJwjnX57gNws1mwBkYtHMuuJng3sNuiNbzay0fWxBbrlxEWg1kyRIDS3ibg81HCuLGkheKFFt5vrlODM0PPVtCqAXk12hBCeQh0w3qTd4pi9GDk2hiJ_0sc2RjZKCjfATbD8e6vk5XTQYmm5pwphoM-WEavTmh8FPOA1f7rUavU7m6o9bm7Bdq539QU317LU87EkurxH7VHl_bt73vNaRkHtPK9PCReLLyvCHZk3ZDG=w448-h971-no?authuser=0

 

Змінено користувачем nickel
  • Подобається 1
  • Дякую! 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якийсь не лінивий чолов'яга зробив порівняльну таблицю по пристроях Сонофф. Дуже помічна, якщо не можете визначитися, що вам треба.

  • Дякую! 2
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...