Перейти до змісту

HWman

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 98
  • Створено
  • Остання відповідь

HWman, рукастым людям всегда респект и уважуха :smile3: а как с влагостойкостью у этой фары? всё-таки в наших широтах внезапные дожди не редкость и мне несколько раз приходилось валить ночью под дождём, а то и под снегом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Shkoder, влагозащищенность можно решить с помощью силикона -

просто залить схему, чтоб она была полностью изолирована от внешней среды,

тогда критерии к герметичности корпуса будут не так серьезны.

Другое дело - батарейный отсек ;-) .. :beer:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я свою батарею (четыре ноутбучных элемента) просто обмотал c нахлёстом duct tape в несколько слоёв. убедился в герметичности погружая в ванную. единственное слабое место – разъём, но и его можно в какую-то резиновую трубочку спрятать

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Shkoder, Повір, герметичність це останнє, що мене зараз турбує :)

Можу щось дописати чи переписати ато ліпив статтю з того що колись на форумі написав, можливо щось варто прибрати а щось доповнити? В кінченому результаті весь матеріал опублікую на хабрі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Наразі мене гальмує те, як заставити тіні13 зчитати власну напругу живлення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Власне як зробити так щоб мікроконтролер знав скільки вольт його кормлять, а кормити буду з літієвого акумулятора 18650, в голову приходить лише DC DC конвертор з 3.3В-4.2В у 5 В.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чим тобі неподобається компаратор?

Подаєш на IN- опорну напругу, нехай 3,3В.

На IN+ подаєш напругу з твоєї батареї, тим чи іншим способом(подільник, оптопара, буфер на транзисторі з ОЕ).

Коли напруга батареї буде більша за +3,3В - на виході компаратора буде логічна одиниця,

яку можна завести на один з входів мікроконтроллера.

Коли напруга батареї буде нижча від +3,3В -

компаратор видасть лог. 0, атіні побачить це і

зменшить ширину імпульсів, або й зовсім забере їх з світлодіода на виході.

Є компаратор в корпусі DIP-8 - там їх два - один кидаєш на сигналізацію повного розряду, другий - на 50% розряд, який буде казати зменшити ширину керуючих імпульсів вдвічі, або на потрібний час який ти обереш.

Якби в атіні був внутрішній АЦП - і пару лічильників - то було б круто)).

From datasheet

http://www.atmel.com...ges/doc2535.pdf

Operating Voltage:

– 1.8 - 5.5V for ATtiny13V

– 2.7 - 5.5V for ATtiny13

До конвертера відношусь шось не дуже. Багато мороки. І втрат.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З АТмега проблем немає а з тіні13 є, я хочу на ній щоб все це діло крутилося, тобто тіні буде і драйвером і захистом від глибокого розряду і буде пам'ятати режими яскравості... певно таки я багато хочу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чим тобі неподобається компаратор?

А головна фішка - індикація рівня заряду згідно напруги на акумуляторі, ось для цього і треба влаштувати 5 В.

Пробував на АТмега8 програмно зчитати напругу живлення - більш менш правильно визначає, може не мучитись і робити на ній?

http://youtu.be/EZbOaSX29Xo

Просто тінька у двійчі дешевша... та і стільки ніг і стільки пам'яті пропадатиме...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Урааа, нарешті діло пішло:

Транзистор холодний, ккд не нижче 90%, буду робити режими 100/65/25% і стробоскоп, ну і запам'ятовування їх у енергонезалежну пам'ять щоб при вимкненні і увімкненні відновився саме той режим який був.

Індикація і всяке таке поки відміняється, роблю лише драйвер.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Доробив режими і запамятовування їх:

http://www.youtube.com/watch?v=K5sRfUlEVYI

Трішки про алгоритм роботи:

Схема має 3 режими яскравості 100%/60%/30% самі значення струму поки взяті зі стелі, ну майже зі стелі, пізніше експериментальним способом доведу до ума + є регуляція до 0, наприклад якщо вибрати режим 60% і підкрутити підстроюваний резистор на 20% від максимального значення то на світлодіоді буде не 60% а 40%, і так для всіх інших режимів.

У недалекому майбутньому можливо прикручу ... --- ... тобто SOS азбукою Морзе.

Поки виясняю нюанси роботи схеми і тестую...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, якщо в темряві дивитися боковим зором то таки миготіння як би помітно...

Кондюк прибрав від гріха подалі, поки і так рулить, транзистор реально холодний, навіть після майже двох годин тестування...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ітак, спати не хочеться, вийшов потестити даний ліхтар - 100% яскравості(струм номінальний для світлодіода) - все попереду видно на 20 широких кроків, аля метрів, режим 60% несильно побачив різницю, звичайно вона є але ті ж 20 метрів видно все попереду, режим 30% видимість до 15 кроків але слабувато, короче 10.

Є можливість фокусування променя але я нею не користувався, на момент тестування було виставлено максимум широкий промінь.

Тестив на витривалість - 2 години в режимі 100% корпус, а він же тепловідвід теплий, транзистор реально холодний, якщо вірити моїм підрахункам які я зробив майже на пальцях ккд більше 95%, хоча я можу помилятись, це є показник крутого драйвера, зазвичай 90-95% на тій же класичній MC34063 причому у мене є кілька режимів і можливість регулювання струму.

Наразі схема розміром з сірниковий коробок, буду пробувати зменшувати в розмірах настільки наскільки це можливо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось схемка:

1dd78fd4889aa93aae5413496ef821cc.png

Добавив кнопку для керування режимами, ще не тестував але в теорі має при швидкому натисненні, тобто до 1 сек яскравість має збільшуватись на 1 рівень, якщо ж тримати то падає на 1 рівень кожну секунду, запам'ятовування останнього режиму сам особою присутнє. Поки режимів яскравості є 3 і стробоскоп, в принципі якщо не буде вистачати місця то я першим ділом затру строб., особисто мені він ніякої користі не приносить.

Код і всі інші деталі читайте тут.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну нарешті

http://www.youtube.com/watch?v=Guv-4oeQrrg

Ось такий вигляд має сигнал на виході

http://www.youtube.com/watch?v=CuKV5DYUYL0

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ніхто не хоче протестувати схемку? Бо я наразі не маю можливості. Схема складається з 7-ми компонентів і робиться на макетці за пів години. Мікроконтролер я прошию безкоштовно.

Транзистор треба підбирати на відповідний струм і мін. напругу на затворі (Vgs) у 2.7 В, тобто це з урахуванням падіння напруги на захисному діоді, такі можна дістати з старих материнок.

Резистор R1 можна замінити на 1 кОм.

На схемі немає живлення мікроконтролера, Vcc до + акумулятора ну а мінус Gnd і по + живлення ставте захисний діод бо швидше за все мікроконтролер переполюсування не переживе.

Повторюсь, підстроюванним резистором R3 Ви можете налаштувати любий потрібний Вас струм під Ваш світлодіод.

І ще одне, дана схема розрахована на напругу 3-4 В як раз під світлодіоди, якщо подати напругу більше 6-ти вольт мікроконтролер теж цього не переживе, далі.

Заодно і струми було б непогано заміряти, ато не один мій мультиметр не показує адекватні цифри.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заряд батареї якось контролюється?

Ні, цієї функції я ще не зробив, наразі це тупий драйвер, в принципі нічим не відрізняється від резистора окрім значно вищого ККД.

Я тут порив сайти і знайшов непоганий транзистор який ідеально підходить для цієї схеми.

Ось ще один, на більшу напругу.

http://radiomarket.l.../page/1/sort/5a

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давно думав про цю функцію, і навіть мені підказали як зробити, за допомогою стабілітрона і резистора зробити якусь опорну напругу яка буде трішки менше напруги вимикання...

Але це буде пізніше, по суті добавити ще 2 компонента і трішки змінити код і все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

струм як стабілізується?

Струм ніяк не стабілізується, виставляється разово макс струм, ну чи напруга але правильніше по струмі, далі з падінням напруги на акумуляторі майже прямо-пропорційно падає напруга на виході, іншими словами падає яскравість, для чого я і зробив 4 режими, скажімо якщо юзати у режимі 50% і трішки яскравість замітно падає можна підвищити рівень з 50% до 75%, повторюсь, оці відсотки беруться зі значення у 100% яке виставляється спочатку підстроюванним резистором, як варіант можна підстроюванний резистор можна замінити змінним, і крутити ручку і не заморочуватись з режимами але це удар по компактності...

Все регулювання відбувається методом ШИМ модуляції, за рахунок цього досягається, не побоюсь цього слова, високе ККД.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я знаю що таке ШИМ. Судячи по схемі у тебе получився звичайний ШИМ-модулятор а не драйвер. А по суті, підбери собі справжній драйвер для світлодіоду, благо зараз вибір багатий і керуй ним своїм МК.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...