Перейти до змісту

Як найкраще влаштувати опалення в будинку?


Pr0ektant

Рекомендовані повідомлення

А що, я наприклад за теплові гармати!Кумедно звучить але все ж таки) Дивлюсь подібні методи обігріву стрімко набирають популярності,тим паче з появою субсидій електрика стала трошки дешевшою! Згоден для великого складу це не ефективно,зате для квартири то в самий раз. Хто що скаже з цього приводу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 126
  • Створено
  • Остання відповідь

А що, я наприклад за теплові гармати!Кумедно звучить але все ж таки) Дивлюсь подібні методи обігріву стрімко набирають популярності,тим паче з появою субсидій електрика стала трошки дешевшою! Згоден для великого складу це не ефективно,зате для квартири то в самий раз. Хто що скаже з цього приводу?

При цьому має багато недоліків:

- велике (неефективне) споживання електроенергії,

- палить кисень (тому в описі в першу чергу стоять технічні приміщення)

- вузька направленісь теплового потоку

- шум (від 30дб і вище)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що, я наприклад за теплові гармати!Кумедно звучить але все ж таки) Дивлюсь подібні методи обігріву стрімко набирають популярності,тим паче з появою субсидій електрика стала трошки дешевшою! Згоден для великого складу це не ефективно,зате для квартири то в самий раз. Хто що скаже з цього приводу?

не знаю чи можна гірший електричний наргівач для квартири придумати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найкраще - це тепла підлога!

http://board.lutsk.ua/topic/164249-каркасні-будинки-платформа-луцьк/?p=1053427312

 

А вона може працювати від електрики, газу чи твердого палива..

 

В одному з наших будинків - ми розкидаємо 230м2 теплої підлоги. Працювати вона буде від піролізної камінної топки "ЖАРКО" http://zharko.ua/statti/39-onovlennya-modelnogo-ryadu-topok-zharko.html

 

Газом опалюватись найзручніше - хто б що не казав!

Це гаряча вода та опалення без головної болі

Важливі 2 умови:

 

1) Сучасний котел - скажімо конденсаційний котел КОСМОГАЗ НОВАДЕНС (чиста італія)  (на 40 % економніший) обовязково автоматика (ше 10% економії)

 

2) Сучасний енергоефективний будинок - тут вступаємо ми у бій.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Звичайно,варто подумати про сонячні колектори на гарячу воду.

На цей будинок вони обійдуться в 60 000 грн з монтажем.

Поставимо бак -акумулятор на 300 л.

Також рекуператор повітря.

 

Ще цікава тема - це теплові насоси. Ціна у моїх знайомих - 350 дол за 1 кВт (10 м2 площі)

 

В одному з наших будинків опалюються кондиціонером ( на 6 кВт тепла він їсть 1.5 кВт електрики - такий собі тепловий насос в певній мірі)

 

Ще в одному - каміном - точніше камінною топкою. Зробили розводку по по будинку сендвічем. Жара просто..


Зараз в більшості новобудов комбіновані системи опалення:

газ- твердепаливо

твердепаливо-електрика

електрика-газ зустрічається рідко.

газ-колектори (до 55 гр.Ц прогрівають воду)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще варіант теплово гонасосу:

копаємо траншею на глибину три метра та довжиною 50 м (пряму чи з поворотами, але на поворотах ми втрачаємо потужність) та закинемо туди трубу 200мм діаметром.
Заведемо до рекуператора та поставимо вентилятор, щоб прокачував повітря по трубі.
Система має працювати як тепловий насос. Дельта температури літом на виході має різнитись приблизно на 10 гр. Ц.
Тобто літом в спеку 30гр на виході ми отримаємо - 20 грЦ. - Це комфортна температура - аналог кондиціонеру.
Зимою - навпаки при т. -15-20 . Дельта складе до 20 гр.Ц. Отримаємо підігріте повітря від землі.

Можливий конденсат в системі зимою через різницю температур - потрібен конденсатоприйомник ита трубу прокладати з уклоном до нього..

 

Літом конденсат випадатиме зовні труби.

Ця система дасть економію, але її потрібно обслуговувати. Скажімо міняти фільтри на вході, придумати як чистити її хоча б раз в рік від бактерій і тд..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще цікава тема - це теплові насоси. Ціна у моїх знайомих - 350 дол за 1 кВт (10 м2 площі)

якщ не це кондиціонер то було б цікаво почитати детальніше
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Ще цікава тема - це теплові насоси. Ціна у моїх знайомих - 350 дол за 1 кВт (10 м2 площі)

якщ не це кондиціонер то було б цікаво почитати детальніше

 

Ці хлопці роблять 2 скважини.воду перекачуємо з першої в другу скважину.

Ставлять насос з фреоном в середині. фреон виділяє температуру в районі 55 гр (переходячи з рідкого стану в газоподібний і компресор його зжимає)

Далі фреон обмінюється теплом з системою опалення дому. Ось такий простий принцип. Холодильник чи кондиціонер - тільки навпаки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найкраще - це тепла підлога!

 

Найкраще для кого? Чи для чого? 

Це краща система розподілу тепла через теплоносій, вища ефективність в порівнянні з традиційними радіаторами.

Це хороших маркетинговий хід, хороші продажі всього, що повязано з системою і справді ефективно.

Але, чи корисно в кінцевому результаті для замовника? Тепла підлога = серцевосудинні захворювання. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Тепла підлога = серцевосудинні захворювання. 

З якого це дива? (пруф в студію)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зимою - навпаки при т. -15-20 . Дельта складе до 20 гр.Ц. Отримаємо підігріте повітря від землі.

Тобто в цих трубах буде температура взимку від 0 до +5, з цим погоджуюсь. З тим шо літом можна ефективно охолоджувати будинок - теж погоджусь. Але щоб зробити взимку з цих +5 +25 для обігріву без температурного насоса не обійтися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 Тепла підлога = серцевосудинні захворювання. 

З якого це дива? (пруф в студію)

 

Я не біолог і не медик, але в інтернеті достатньо статей і публікацій. Однозначної думки немає, але знову ж таки, хто скаже правду? Вибір за кожним. Для себе я в тому бачу логіку. Ось дещо з "їжі" для роздумів.

 

 

 "Теплообмен в организме человека это физиологические процессы, которые обеспечивают поддержание температуры тела в определенных границах с небольшими колебаниями. Температура тела всегда находится примерно на одном и том же уровне (по принципу саморегуляции). Изначально необходимо понять, почему мерзнут конечности — такое происходит постоянно или при определенных обстоятельствах. Считается, что пальцы рук и ног замерзают быстрее, чем другие части тела, и это нормально. Потому что на стопах и ладонях находится больше соединительной ткани и меньше мышечной, а в ней кровообращение более интенсивное. " 

 

Часом  буває холодно в ноги, в такому випадку одягаємо шкарпетки чи кімнатні тапочки. Що робити, коли підлога завжди тепла, а тіло перегрілося, зїли чогось гострого, випили чарку... ?

 

Ось ще з одної статті

 

"Предостережения к пребыванию в помещениях с теплыми полами:

противопоказания по гинекологии 

варикозное расширение вен (и предрасположенность) 

открытые раны 

острое воспаление 

сердечно-сосудистые заболевания в стадии обострения

нарушения сворачиваемости крови

большие шрамы

опухоли

нарушения чувствительности"

 

Зараз не можу знайти, але колись цікавився даною темою, теж стояло питання вибору системи опалення, була цікава стаття. В ній і прочитав про такі думки, особливо там наголошувалось на здоровї дітей. 

 

Як на мене, ідея теплого пола досить хороша, але як допоміжна, для підтримування плюсової температури, скажімо, температура підлоги біля 20 градусів цельсія. А основна - традиційні камінні печі, які здатні аккумулювати тепло і поступово віддавати у вигляді інфрачервоного випромінювання, регулювати вологість в приміщенні. Так, трохи напряжно і брудно. Але.... вибір за кожним

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

 Тепла підлога = серцевосудинні захворювання. 

З якого це дива? (пруф в студію)

 

Я не біолог і не медик, але в інтернеті достатньо статей і публікацій. Однозначної думки немає, але знову ж таки, хто скаже правду? Вибір за кожним. Для себе я в тому бачу логіку. Ось дещо з "їжі" для роздумів.

 

 

 "Теплообмен в организме человека это физиологические процессы, которые обеспечивают поддержание температуры тела в определенных границах с небольшими колебаниями. Температура тела всегда находится примерно на одном и том же уровне (по принципу саморегуляции). Изначально необходимо понять, почему мерзнут конечности — такое происходит постоянно или при определенных обстоятельствах. Считается, что пальцы рук и ног замерзают быстрее, чем другие части тела, и это нормально. Потому что на стопах и ладонях находится больше соединительной ткани и меньше мышечной, а в ней кровообращение более интенсивное. " 

 

Часом  буває холодно в ноги, в такому випадку одягаємо шкарпетки чи кімнатні тапочки. Що робити, коли підлога завжди тепла, а тіло перегрілося, зїли чогось гострого, випили чарку... ?

 

Ось ще з одної статті

 

"Предостережения к пребыванию в помещениях с теплыми полами:

противопоказания по гинекологии 

варикозное расширение вен (и предрасположенность) 

открытые раны 

острое воспаление 

сердечно-сосудистые заболевания в стадии обострения

нарушения сворачиваемости крови

большие шрамы

опухоли

нарушения чувствительности"

 

Зараз не можу знайти, але колись цікавився даною темою, теж стояло питання вибору системи опалення, була цікава стаття. В ній і прочитав про такі думки, особливо там наголошувалось на здоровї дітей. 

 

Як на мене, ідея теплого пола досить хороша, але як допоміжна, для підтримування плюсової температури, скажімо, температура підлоги біля 20 градусів цельсія. А основна - традиційні камінні печі, які здатні аккумулювати тепло і поступово віддавати у вигляді інфрачервоного випромінювання, регулювати вологість в приміщенні. Так, трохи напряжно і брудно. Але.... вибір за кожним

 

 

 

Абсолютно не згідний з Вашою думкою - при т системи 27 гр.ц. Ми отримуємо 22 гр. в кімнаті. Це не шкідливо для ніг. Це зручно. Теплі підлоги не так сушать повітря як радіатори. Також при ТП немає відчуття сквозьняку, бо повітря рухається рівномірно.

Це система розумна та дешева. Практична. Комп*ютер шкідливий, телевізор.. але ніяк не тепла підлога закатана в бетон

Як допоміжна система?

 

Та це найкраща та найвигідніша ОСНОВНА система. Зараз робимо будинок на 230 м2  - там тільки ТП. Без ніяких радіаторів. По ВСІХ кімнатах, абсолютно.

Розбиваємо на 2 колектори (6+6). Бак акумулятор на 300 л. 

ТАкож в будинки вікна в підогу - великі та широкі. Висока площа заскленості

 

 

Часом  буває холодно в ноги, в такому випадку одягаємо шкарпетки чи кімнатні тапочки. Що робити, коли підлога завжди тепла, а тіло перегрілося, зїли чогось гострого, випили чарку... ?

 

Менше пити :D

 

А могли просто поставити босі ноги на підлогу - при т 25 гр - це комфортно та безпечно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене у ванній тепла підлога і в кухні (інколи, бо електрична). так мої ноги самі тужи тягнуть і виходити на ламінат вже не хочуть. А коли вип'ю, мені пофіг, яка там підлога  :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Система теплої підлоги - це комфорт, спробувавши який - іншого вже не захочете.... По замовниках як бачу - то це факт. Дехто зараз каже, що жаль раніше не зробив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

В мене у ванній тепла підлога і в кухні (інколи, бо електрична). так мої ноги самі тужи тягнуть і виходити на ламінат вже не хочуть. А коли вип'ю, мені пофіг, яка там підлога  :rolleyes:

Підтверджуюю! Я також як вип'ю, то мені пофіг яка там підлога. )))  Ще рік назад була подібна ситуація як у автора. Газ підвести дорого, правда світло було на 380В. Наразі перебиваємося твердопаливним котлом + при потребі включаємо електро обігрівача в кімнаті. І все таки наразі помало проводимо газ, да дорого, та й ще сильно повільно працюють субпідрядники від Волиньгазу,

приходиться постійно їх підганяти з матами.

 

 

Це і підтверджує, що на практиці, люди стараються підводити газ - бо це комфортно.

 

Система без газу - скажімо пелетний котел в парі з електрокотлом, автоматикою та бойлером-косвєніком з підключенням (тільки завязка цього добра в котельні) буде вартувати ВІД 5000 дол. 

 

+ пелети закидати раз в 3 дні. ЦЯ СИСТЕМА НЕ ОКУПИТЬСЯ. Якщо є можливість провести газ, то краще закинутив кооператив 1к у.о., підвести газ (ще десь в середньому 0.7к у.о. і купити бюджетний 2хконтурний парапетний котел за 0.6к у.о.  І того система в 2 рази дешевше..

А щось викручувати і перебиватись - ви виходите з комфортної зони.

 

Тим більше ціна на пелети і дрова - потихеньку піднімаєтся..

Говорив на днях з власником Євродому (вул Яровиця) він всю ту будівлю перевів на твердопаливні котли. Зараз хоче повертатись на газ. 

Як фірма рахує - то в 2 рази дешевше виходить твердим паливом, але вони не враховують багато нюансів, які виникають на практиці.

 

Намою думку - підключати газ - вибирати по 200 м3 в місяць (якщо це наш енергоефективний будинок - цього вистачить, а якщо ще теплі підлоги то взагалі),  а решту добирати електрокотлом з двохзонним лічильником. Хтось тут писав що цй лічильник дасть "ТІЛЬКИ 30% економії" - так це ж супер! Це багато! Ми боремось навіть за 10%...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цей факт не прямо відноситься до теми дискусії,

але не знаючи про це, люди помилково масово кидаються в крайності, починаючи переобладнувати свої котельні тими чи іншими опалювальними системами. 

 

цитата: - Польща зробила одну велику помилку, яку ми не маємо повторити. Вона почала з термомодернiзацiї котелень, це не дало значного результату. Зате коли в 1998 -- 1999 роках поляки стали масово утеплювати свої помешкання, то обвально скоротилося споживання енергiї -- удвiчi-втричi. Тому нам, на мою думку, треба перейматися спочатку не так котлами, як утепленням будинкiв.

ось посилання на всю статтю http://expres.ua/news/2015/04/25/133515-skorotyty-spozhyvannya-energiyi-vtrychi

 

І в цьому я переконався на власному досвіді, коли в 2011році маючи як мені всі говорили неефективну затратну опалювальну систему, старий  кчм на газу з гравітаційною схемою, я це все демонтував, а натомість поставив двоконтурний  парапетний котел з стальними радіаторами, і яке моє розчарування настало коли після місячного підсумку витрат газу, а потім і за опалювальний сезон я зрозумів що ніякої економії в кубах на газ не має.

Тому якби міг змінити минуле, то б ті гроші які витратив на опалювальну систему, зараз би натомість витратив на утеплення фасаду і горища.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цей факт не прямо відноситься до теми дискусії,

але не знаючи про це, люди помилково масово кидаються в крайності, починаючи переобладнувати свої котельні тими чи іншими опалювальними системами. 

 

цитата: - Польща зробила одну велику помилку, яку ми не маємо повторити. Вона почала з термомодернiзацiї котелень, це не дало значного результату. Зате коли в 1998 -- 1999 роках поляки стали масово утеплювати свої помешкання, то обвально скоротилося споживання енергiї -- удвiчi-втричi. Тому нам, на мою думку, треба перейматися спочатку не так котлами, як утепленням будинкiв.

ось посилання на всю статтю http://expres.ua/news/2015/04/25/133515-skorotyty-spozhyvannya-energiyi-vtrychi

 

І в цьому я переконався на власному досвіді, коли в 2011році маючи як мені всі говорили неефективну затратну опалювальну систему, старий  кчм на газу з гравітаційною схемою, я це все демонтував, а натомість поставив двоконтурний  парапетний котел з стальними радіаторами, і яке моє розчарування настало коли після місячного підсумку витрат газу, а потім і за опалювальний сезон я зрозумів що ніякої економії в кубах на газ не має.

Тому якби міг змінити минуле, то б ті гроші які витратив на опалювальну систему, зараз би натомість витратив на утеплення фасаду і горища.

 

 

Все вірно:

утеплення даху чи перекриття стелі

 

правильні вікна

 

утеплення стіни

 

утеплення підлоги 

 

правильна система вентиляції 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Допоможіть, будь ласка, порадою. Можливо, хтось з подібним мав справу?

Шлаковий будинок, опалювальна площа 88 метрів квадратних. Котел КСТГ-12 і автоматика АБГ-20 (подібна до АПОК-1). Котел і автоматика вже працюють в парі більше 20 років. Опалювальна система ще старого зразка: чугунці радіатори і труби діаметром від 50 до 20 мм.  Загалом все працює добре, лише автоматика не виконую вже повністю своїх функцій і використання газу не є ефективним. Планував після опалювального сезону замінити котел на більш сучасний (тоді і відпаде питання з автоматикою). Але недавно товариш породив поміняти саму автоматику і пізніше поставити насос в систему. В інтернеті знайшов італійську автоматику EVROSIT, яка можна поставити замість АПОК-1. Тому постало декілька питань:

  • Чи можна замість АБГ-20 ставити автоматику EVROSIT?
  • Після заміни старої автоматики на нову буде економія газу (котел лишається старий)?
  • Чи все-таки варто поміняти котел?

 

Подібне обговорення було в цій закритій темі, але відповіді на свої питання не отримав:

http://board.lutsk.ua/topic/142879-допоможіть-з-вибором-котла/?hl=%2B%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BA-1+%2B%D0%B0%D0%B1%D0%B3-20#entry1052912820

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

mykola,

Можете набрати по цьому номеру і проконсультуватись 095 643 8773 - Володимир. Ми недавно щось схоже уже робили в будинку,якому 60 років.

Правда, поки вікна не поміняли і фасад не утеплили - значної економії не було 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 9 місяців потому...

 

Приветствую , приобрел тепловой насос типа " Воздух - Вода"

Пользуюсь уже долгое время.

Доставили и установили очень быстро и качественно.

Насос как греет воду в доме,так и отопляет сам дом , это очень удобно.особенно в домах с малым потреблением энергии.

Простой и удобный в использовинии.

Работает эффективно,без сбоев и проблем.

Качество гарантирую как пользователь .

Покупал Тепловой насос в этой компании.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є люди які встановлювали в будинку піч-камін щось типу цього, з можливість підключення в існуючу систему опалення. Хто що може порадити по цьому питанні, або надати контакти фахівців в цій галузі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, sifon007 сказал:

@halcogen  Автобот

 

 

А чому російською, можливо ти москаль?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...