Перейти до змісту

Як найкраще влаштувати опалення в будинку?


Pr0ektant

Рекомендовані повідомлення

а приблизні ціни на моно- і полікристалічні кремнієві панелі можете навести?

скільки потрібно буде панелей на такий будинок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 126
  • Створено
  • Остання відповідь

У нашій місцевості сонячні панелі? :sq_ye: Та у нас як у сутінках - 350 днів на рік хмарно з проясненням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а приблизні ціни на моно- і полікристалічні кремнієві панелі можете навести?

скільки потрібно буде панелей на такий будинок?

чого так неперед забігати з цінами? Взагалі, квазарівська 100-ватна панель, як не помиляюсь, коштує в районі 430 дол. В Одесі виготовляють панелі, в Запоріжжі днями запускають ще заводик...

Наш варіант панелей (Німеччина) коштують десь до 2 раз дешевше за укр. чи китайські. Контролери та інвертори будуть власного виробництва. Лишилось хороші акумулятори підібрати... Скорш за все сонячний кіловат вийде дешевшим за вітряний. (якщо до того часу ціни на вітряки втримаються...)

Скільки панелей на будинок - то тре вас запитати: панелі набірні, а скільки кіловат треба, то вибирає сам господар, адже він платить гроші. Якщо електрокотел працює в хаті, то дорогувата система вийде, а якщо під ІЧ-опалення,якому стартова потужність потрібна менша і середнє споживання мізерне - то відновлювальної енергетики нема нічого кращого... (якщо ми говоримо про опалення. До речі, в Новій лінії можна побачити сонячні панелі...

"У нашій місцевості сонячні панелі? :sq_ye: Та у нас як у сутінках - 350 днів на рік хмарно з проясненням." - взагалі то є панелі, що ловлять і ІЧ-випромінювання Сонця, і УФ-випромінювання, якому байдуже: хмари чи не хмари. В мережі є інфо, скільки в яку погоду Сонце закидає енергії на Землю. Шукайте, не лінуйтесь, все можна вирахувати...

Наш постачалькик по сон. панелях знаходиться в Прибалтиці. Ми йому туди ІЧ-опалення зараз постачаємо, а він нам свій товар пуляти буде. Так там такі панелі йдуть "на ура", хоча погода у них ще примхливіша за нашу, а сонячних днів ще менше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У нашій місцевості сонячні панелі? :sq_ye: Та у нас як у сутінках - 350 днів на рік хмарно з проясненням.

напевно ми на різних широтах знаходимся... по Ваших словах виходить, що загар для місцевих людей - то якась екзотика..

Мені відомо що за кордоном, маючи свої, приватні джерела енергії, люди також укладають договір з енергетичною компанією. Згідно цього договору, при вироблені лишньої енергії (сонячні, вітряні дні...), вона іде в загальні електромережі населеного пункта фіксуючись лічильником. А коли невистачає цих джерел (несприятливі дні) - то енергія для будинку береться з загальних електромереж також фіксуючись лічильником. Цікаво те, що за рік, кількість відданої енергії більша за прийняту, що також компенсується компанією, приносячи певний дохід.

якби в нас започаткували такий метод - багато хто перейшов би на приватні джерела енергії :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коротше, Pr0ektant, прочитавши тему як і ви, я (як фізик з дипломом) радив би все ж таки електрику. по-перше завжди можна організувати власне джерело енергії (панелі-вітряки-насоси). По-друге джерело тепла нижче, в першу чергу прогрівається підлога а не стіни і стеля (про це вже хтось тут казав). По-третє електрика в вас вже в будинку, а газ на відстані додаткових 6-7 тис грн. По-четверте встановлюйте зональний лічильник (на газ такого ще не придумали:)), але його сенс є встановлювати коли споживання більше 700 кіловат-годин в місяць. По-п*яте на випадок відсутності електрики в вас вже є грубка - не розумію нафіг ще видумувати якісь велосипеди (додаткові котли). По-шосте шкідливість ІЧ-випромінювання це повний брєд, бо його джерелом є всі нагріті предмети (тобто якщо шкідливе все-таки то ми повинні повмирати від любого опалення, і сонця). По-сьоме уявіть собі як кайфово взимку ходити босими ногами по теплій підлозі! По-восьме "порішати" зональний лічильник може мій хороший знайомий (документи, ціни, встановлення, без посередників). Ну і по-дев*яте в будь-якому випадку не шкодуйте витратити більше грошей на той прилад, в якого більший ККД при перетворенні електро- або внутрішньої енергії газу чи дров на теплову. Удачі!

P.S. З приводу, цитую: "Мені це нагадує, як мого товариша у Львівській політехніці кілька років тому засміяли, зв те, що він розповідав про можливість теплового насоса при затратах одного кіловата отримувати чотири кВта." Тепловий насос як прилад використовує при своїй роботі електроенергію (1 кіловат) з мережі а видає теплову в еквіваленті 4 кіловата. Чи я щось не так зрозумів? Чого тут засміювати, мова йде не про ККД більше 1 (інакше будемо мати перший в світі перпетуум мобілє) а про те шо різниця в 3 кіловати - це та енергія, яка є халявною, тобто нам надає її природа (вітер, Сонце, теплі надра Землі, енергія припливів...). Он сонячні панелі взагалі не витрачають електроенергії, то що, по-вашому в такому випадку можна говорити що при генераціїї 4 кіловатів енергії і при затраті 0, ККД становить 4??? Вам процитувати закон збереження енергії?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

коротше, Pr0ektant, прочитавши тему як і ви, я (як фізик з дипломом) радив би все ж таки електрику. по-перше завжди можна організувати власне джерело енергії (панелі-вітряки-насоси).

Та я тільки За! Але, скоріш за все, існуюча електромережа не зможе дати потрібну потужність (~ 10кВт).

Ну а на рахунок власного джерела енергії, питання в ціні і доцільності.

P.S. чомусь в голові виникає картина:

зима..мороз..ніч.. сиджу замотанию 3ма покривалами в темноті, грію руки біля грубки з думками - а міг би бути газ і якого хєра пропало світло???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну чого ж так негатівно, збудуйте камін, і уявляйте картіну: зима, мороз, ніч, ви сидите з коханою біля каміна в зручних кріслах, грієте ноги (а це такий ніштяк!), попиваєте вінчік якийсь і говорите про те, як добре що відключили світло - їй нема шо робити біля телевізора, вам біля компа - ось і привід для рамантікі (ну ви зрозуміли...).

А якщо серйозно то настільки добре утеплений будинок якщо його прогріти звечора, зранку буде ще теплий, правда 1 грубкою прогрівати 80 м2 це швидко стане унилим занятієм, за те швидше поставите сонячні панелі:) Але вам необов*язково на повну використовувати теплу підлогу в тих кімнатах, в яких і грубкою можна прогріти. Плюс вночі наприклад на кухні і в коридорі необовязково вмикати підігрів і тд. Вчіться економити, ви перший крок зробили - утеплили будинок, другий крок - раціонально використати ті нещасні N кіловат які можливо взяти з мережі + тверде паливо, а третій крок - поставити відновлювальне джерело енергії (панелі-вітряки-насоси) і буде вам Європа, і матимете десь Газпром і Волиньобленерго з 70 коп за кіловат. Он на Заході вже телевізори не залишають в режимі очікування, хоча споживання до 10 Ват/годину. Ну а якшо в бабло не впирається так в чом праблєма?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Покрасьте батарею золотою краскою (в золота, срібла та алюмінію найбільший коефіцієнт відбивання теплових потоків) - ще й не таке отримаєте!

Навпаки для кращої тепловіддачі батарею треба фарбувати чорним матовим. Це ж не термос, в якого протилежне призначення. Мабуть Ви не бачили чорних радіаторів від транзисторів.

Якщо подивитись на робочу температуру поверхні ПЕН-500 і на яку площу вона розрахована то видно, що на 20 квадратно-меметрову кімнату мені треба 2 таких панелі і споживатимуть вони 1 кіловат/годину. Тобто так як і звичайний масляний радіатор, то навіщо видумувати велосипед і переплачувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До Pr0ektant:

Ви пишете, що у вас стіни і підлога утеплені пінопластом...

Розкажіть, будь ласка, з якого матеріалу у вас підлога (залитий бетон з шаром пінопласту, стелена дерев'янна...?) і вообще, по якій технології зроблена?

Дуже цікавить це питання, бо по деяким причинам, як раз збираюсь деревяну підлогу у себе, теж утеплену пінопластом, переробляти...

І... будинок у мене теж з піноблока, теж утеплений пінопластом і оброблений деревом... на першому поверсі (68кв.м.) поставив електричне опалення - 4 електричні конвектори BEHA по 2 кіловати кожен, другий поверх поки що не обігріваю... Цілодобово ще не топив (так як там ще не живу) але пару раз на пару годин уже пробував... за пару годин в кімнатах було 23 градуси... але, помітив, що почав грітися центральний кабель який йде від лічильника що на вулиці до розгалужувача (до місця де проводка розходиться на всі кімнати). В общім, 8 кіловат кабель не витримує... тому поки що вирішив не поспішати і підвести по низу стін (шоб нічого не міняти і не ламати) окремий кабель від лічильника на кожен конвектор, а тоді уже і буду гріти.

І... якщо когось цікавить - також маю і іноді використовую один трьох-кіловатний інфрачервоний обігрівач UFO... зараз поки що користуюсь ним тільки коли працюю у себе на будівництві, потім планую поставити в гараж (для мене служить цехом)... можна ще буде поставити на вулиці коли буде якась п'янка. Але, для постійного обігріву жилого приміщення він зовсім не підходить, тому що не є таким пожежобезпечним яким його рекламують... тобто, все-таки він дуже гріється, і... якщо почитати інструкцію - його не можна встановлювати ближче 1 метра від предметів які можуть загорітися, тобто - меблі, штори, дерев'яні стіни і стеля. Тобто 1м - це вверх, вниз, по бокам, позаду... а попереду - ще більше...

В общім, звичайні настінні електричні конвектори набагато безпечніші ніж інфрачервоні...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для загальної уяви про домік: SDC13744_240.jpgSDC13749_240.jpg

підлога 1 поверх:

слой 100-200мм піску дальше гідроізоляція (в мене 2 слоя старого рубероїду, залишився після переробки даху і зверху куски плівок від мінвати), дальше чорнова частково армована стяжка в 120мм (там похована всяка стара проволка куски арматури, металу і т.д), дальше пінопласт 50мм, дальше чистова стяжка 70мм з металевою сіткою - в стяжці планую розмістити труби для теплої підлоги. Дальше ущільнювач і ламінат або хорошими досками з пазами закладу, в кухні і санвузлі - плитка.

підлога 2-го поверху:

перекриття з балок 180*180мм з кроком 900-1000мм, поверх них пароізоляційна плівка, далі, перпендикулярно до нижніх, балки 100*70мм (клав щоб підлога не вібрувала)з кроком 500мм, між ними мінвата, дальше доски 30мм.

І... будинок у мене теж з піноблока, теж утеплений пінопластом і оброблений деревом...

Піноблок і газоблок - це різні матеріали. До того ж в мене газоблок 500 марки - легкий і теплий.

p.s. за 7 днів цих морозів, без будь-якого опалення, температура в будинку не опустилась нище +5. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за відгук!

Думаю, в любому випадку, газ буде економнішим... але, якщо не хочете тратитись на підведення газу, можете у себе ставити електричні конвекторні обігрівачі... аби тільки проводка позволяла. Як не крути, а на 8 кіловат потрібно розраховувати. Якщо теплоізоляція будинку дуже хороша, то з термостатами обігрівачі будуть працювати в середньому тільки 10-12 годин на добу, тобто будьте готові, що на добу ваш лічільник накручуватиме до 100 кіловат... тобто, приблизно 3000 кіловат на місяць. У себе я порахував, шо на 140 квадратів, даже в люті морози, опалювання електрикою, повинно обходитись приблизно 700-800 грн. на місяць (в межах сільского населеного пункту, по 22.5 копійок за кіловат). Але, це тільки припущення... бо реально довго ще весь будинок не отоплював і ще не маю внутрішніх деревяних дверей, тільки наружні залізні, через які поки що уходить багато тепла...

На рахунок теплої підлоги, то у мого друга в квартирі, на третьому поверсі в ванні (ванна переробленна, приблизно 15 квадратів), тепла електрична підлога накручує десь 300-400 кіловат за місяць... але, без додаткового опалення всю кімнату вона все одно не нагріє... Так шо, думаю тепла підлога - нормально буде тільки в санузол і в кухню, і то, тільки де плитка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Покрасьте батарею золотою краскою (в золота, срібла та алюмінію найбільший коефіцієнт відбивання теплових потоків) - ще й не таке отримаєте!

Навпаки для кращої тепловіддачі батарею треба фарбувати чорним матовим. Це ж не термос, в якого протилежне призначення. Мабуть Ви не бачили чорних радіаторів від транзисторів.

Якщо подивитись на робочу температуру поверхні ПЕН-500 і на яку площу вона розрахована то видно, що на 20 квадратно-меметрову кімнату мені треба 2 таких панелі і споживатимуть вони 1 кіловат/годину. Тобто так як і звичайний масляний радіатор, то навіщо видумувати велосипед і переплачувати?

Чорні радіатори від транзисторів бачив. В нашому "Віваті" симістори в чорних корпусах...

І до чого тут термос? Його завдання відбивати тепло всередину, а батарей під вікном - назовні. :)

Чи ви "про теорію абсолютно чорного тіла"?..

ІЧ-промені піддаються тими ж законам оптики, що й видиме світло. То скажіть: сонячні зайчики чим краще "пускати"?: зеркалом чи чорним предметом?

Тепловіддача від чорного дійсно краща, але не променевий коефіцієнт. Адже суть енергозбереження - це променева передача тепла. Щоб зберегти тепло внизу приміщення, уникнувши конвекції, щоб не обігрівати стелі і заплатити менше грошей за опалення. При цьому забезпечити рівномірне прогрівання приміщення і акумулювання тепла в огороджуючих конструкціях.

Це під силу лише довгохвильовим ІЧ-нагрівачам з низькою інтенсивністю теплового випромінюванння, а УФО таким далеко не являється.

Щодо масляного радіатора, то в день виборів через нього мало приміщення ОДА не згоріло. В одному із кабінетів радіатор перегрівся і розійшовся шов - масло полилось на пілогу. Причина перегріву банальна і типова - зломався термостат.

Читаючи форум, находжу стільки стереотипів!!!...

ТОП-1 теплою підлогою неможливо опалити приміщення. Повірте, можна й критий стадіон опалити. Питання в його тепловтратах і потужності "теплої пілоги".

ТОП-2 : конвектор вигідніше від променевого приладу. Якби це говорила муха, яка лазить по стелі - то вірно. Але ж про це пише людина, яка більшість свого часу проводить внизу приміщення. До того ж, ця людина, мабуть, і гуглом користується, але в питанні конвекції і дестратифікації ніяк розібратись не може...

ТОП-3: газом економніше опалюватись. За рік-другий ринок газу в Україні буде лібералізовано (ВР рада вже розглядає законопроект) і газ купуватимемо на відкритому ринку поряд із Ахметовим, Коломойським, тепловиками, бюджетними організаціями... Ціна газу буде одна на всіх - 3 тис. грн. за тисячу кубометрів.

Рахуйте і порівнюйте із електроопаленням, яка має бути для населення по 60-70 коп. за кВт.

Я тоді собі поставлю кремнієві сонячні панелі і вітряка. А прихильники газу будуть на своїх городах поклади газу шукати...

В той час як по всій Європі та ПН. Африці ставлять на сотні мегават станції альтернативної енергетики і люди для перспективи масово переходять на електрику - в провінційному Луцьку знаходяться генії енергозбереження, які доводять - що газом в перспективні буде грітись економніше...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я вважаю що зараз при складанні кошторису на будівництво будинку з нуля треба закладати в нього витрати на встановлення автономних джерел енергії (вітряк, сонячні панелі, тепловий насос...) - ця частина витрат швидко окупиться (читайте пост вище). Хоча до централізованих джерел теж варто підключатись на всякий випадок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я вважаю що зараз при складанні кошторису на будівництво будинку з нуля треба закладати в нього витрати на встановлення автономних джерел енергії (вітряк, сонячні панелі, тепловий насос...) - ця частина витрат швидко окупиться (читайте пост вище). Хоча до централізованих джерел теж варто підключатись на всякий випадок.

+5. ... вірно - це вимога часу. А з новим житловим кодексом частота встановлення міні ВЕС і СЕС різко зросте - з часом із цим звикнеться найзатятіший скептік і пісіміст.

Я не проти газу - сам користуюсь ним: новому опаленню два роки - не викидати ж... але частина будинку вже опалюється плівковим опаленням і панелями, тому з нового року переходжу з другої категорії ціни на газ у першу. Там він на 300 грн. дешевший...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво, цікаво, давно слідкую за темою, але такого від продавця рішень по теплопостачанню не очікував.

І до чого тут термос? Його завдання відбивати тепло всередину, а батарей під вікном - назовні

завдання термоса мінімізувати теполобмін з зовнішнім середовищем, як ззовні в середину, так і навпаки.

ІЧ-промені піддаються тими ж законам оптики, що й видиме світло. То скажіть: сонячні зайчики чим краще "пускати"?: зеркалом чи чорним предметом?

Ви ж батареєю не відбиваєте зовнішню енергію в будинок, ви розсіюєте нею її внутрішню енергію, так що закони абсолютно чорного тіла - саме воно + закон Кірхгофа, для реальних тіл (доречі, для термоса теж підходить).

Інша справа, що різниця тепловіддачі в залежності від кольору буде мінімальна (на рівні 1%), порівняно з іншими факторами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дозволю собі Вам заперечити:

ТОП-1] теплою підлогою неможливо опалити приміщення. Повірте, можна й критий стадіон опалити. Питання в його тепловтратах і потужності "теплої пілоги".

Трішки перебір з стадіоном. Так само як і з кімнатою великою. Врахуйте, якщо ви використовуєте лише теплу підлогу для обігріву тут виникає ряд проблем: 1. меблі повинно бути якнайменше, щоб не закривати % площі обігріву підлоги, 2. при використанні дерев'яних поверхонь (ламінат і т.д.) тепло залищиться під деревом, назовні вийде дуже мало 3.При використанні ковроліну - у кімнаті постійно буде весь пил у повітря підійматися разом з теплим повітрям. І лише якщо у нас плитка на підлозі - ось тоді і вистачить теплої підлоги для обігріву

ТОП-3: газом економніше опалюватись. За рік-другий ринок газу в Україні буде лібералізовано (ВР рада вже розглядає законопроект) і газ купуватимемо на відкритому ринку поряд із Ахметовим, Коломойським, тепловиками, бюджетними організаціями... Ціна газу буде одна на всіх - 3 тис. грн. за тисячу кубометрів.

Рахуйте і порівнюйте із електроопаленням, яка має бути для населення по 60-70 коп. за кВт.

тоді у нас і електрика не буде по 60-70 коп а значно вище. Багато підприємств і коористувачів перейдуть перейдуть на електрику. Що буде з нашими ЛЕП? Вони і так уже працюють на межі. Звичайно, ніхто їх модернізувати не буде

Я тоді собі поставлю кремнієві сонячні панелі і вітряка. А прихильники газу будуть на своїх городах поклади газу шукати...

Ню-ню.. Ви хоча б поцікавились скіко воно коштує і скіко треба в обслуговування викинути. Отже, беремо вітрогенератор на 2квт - від 6000$ і вище. З цієї суми близько 30-40% вартують акумулятори (а вони у нас ой які не довговічні :-)) Ви вважаєте це вигідно? Я думаю це буде невигідно іще так років з 10, а можливо і більше

В той час як по всій Європі та ПН. Африці ставлять на сотні мегават станції альтернативної енергетики і люди для перспективи масово переходять на електрику - в провінційному Луцьку знаходяться генії енергозбереження, які доводять - що газом в перспективні буде грітись економніше...

Правильно. Тільки не у нас. Тому що ми з Вами живемо в УКРАЇНІ. І Африку сюди не прописуйте... там трішки інший клімат. І Європу теж - так як туди за транспортування газу викладають більше.

Я не проти альтернативних джерел, я тільки ЗА! Але не при нашому рівні життя і достатку.

П.С. Як я не люблю менеджерів з продажу :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вітрогенератор 6 Квт - 8 тис. у.о., сьогодні дзвонив по рекламі цікавився.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вітрогенератор 6 Квт - 8 тис. у.о., сьогодні дзвонив по рекламі цікавився.

Це сам вітрогенератор? чи весь комплект (інвентор, акумулятори, зарядні пристрої і т.д.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Скільки людей, стільки й думок але давайте не будем все узагальнювати. Тема стосується дачного будинку в 80кв.м. Згідний з тим, що до альтернативних джерел енергії ми ще далекі. Вони масово в нас не вводяться, не дешеві і затратні в експлуатації. Короче вирішив все-таки провести газ. Підключення влетить в копійчину, але потім не буду паритись - як приготовити сніданок, чи зігрітись в люті морози, якщо пропало світло. Можливо, коли в будинку появляться жильці, через вікна та двері тепловтрати збільшаться але і меблі, коврики, плита на кухні та й самі люди також впливатимуть на температуру.

Згідно спостережень, грубки вистачає на 70-80% (на даний момент), тому витрати газу на опалення будуть невеликими. На першому поверсі закладу труби для теплої підлоги, на 2-му під вікнами виведу труби, щоб при потребі можна було доставити радіатори опалення. Залишається лише визначитись з котлом і газовою колонкою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дозволю собі Вам заперечити:

ТОП-1] теплою підлогою неможливо опалити приміщення. Повірте, можна й критий стадіон опалити. Питання в його тепловтратах і потужності "теплої пілоги".

Трішки перебір з стадіоном. Так само як і з кімнатою великою. Врахуйте, якщо ви використовуєте лише теплу підлогу для обігріву тут виникає ряд проблем: 1. меблі повинно бути якнайменше, щоб не закривати % площі обігріву підлоги, 2. при використанні дерев'яних поверхонь (ламінат і т.д.) тепло залищиться під деревом, назовні вийде дуже мало 3.При використанні ковроліну - у кімнаті постійно буде весь пил у повітря підійматися разом з теплим повітрям. І лише якщо у нас плитка на підлозі - ось тоді і вистачить теплої підлоги для обігріву

... тут також трішки не так: на стадіоні буде тепло, :) при чому в нижній його частині. Але то таке - стадіон по приколу згадали...

Потужність підлоги до 240 Ват на м.кв. - якщо в кімнату 10 кв.м. ви постелите 7 м.кв. плівки - буде до 1,7 кВт - цього більше аніж достатньо, щоб в такій кімнаті утримувати хоч 20 град., хоч 30 - повітря при середньому розході до 30-40 ват на кв. метрі житла. 3 м.кв. залишиться на меблі - але якщо й під меблями буде плівка, то ніц із нею не трапиться - бо в ній аморфний наноматеріал і тепло не запирається, як в кабельних підлогах - а тепло все-одно піде в кімнату.

Щодо деревяних поверхонь, то вони спершу стають акумуляторами ІЧ-енергії (як і інші поверхні), а потім джерелом теплової енергії. В дер. підлозі відбувається перетворення енергії. Дерево віддасть все тепло, яке накопичує. В силу своєї теплової інерційності воно може довше нагріватись перший раз, коли ви увімкнете свою пілогу восени. Але тепло не може залишитись під деревом - це непродньо. Воно завжди прагне доверху, тим паче, що ІЧ-плівка знизу екранована фольгою.

ТОП-3: газом економніше опалюватись. За рік-другий ринок газу в Україні буде лібералізовано (ВР рада вже розглядає законопроект) і газ купуватимемо на відкритому ринку поряд із Ахметовим, Коломойським, тепловиками, бюджетними організаціями... Ціна газу буде одна на всіх - 3 тис. грн. за тисячу кубометрів.

Рахуйте і порівнюйте із електроопаленням, яка має бути для населення по 60-70 коп. за кВт.

тоді у нас і електрика не буде по 60-70 коп а значно вище. Багато підприємств і коористувачів перейдуть перейдуть на електрику. Що буде з нашими ЛЕП? Вони і так уже працюють на межі. Звичайно, ніхто їх модернізувати не буде

Щодо ЛЕП, то їх модернізують постійно і гроші в це вкладуються великі (в т.ч. і на Волині - просто ви цим не цікавитесь) - найбільших капіталовкладень в ЛЕП потребують Шацький, Любомльський та Маневицький райони. І до них дійде черга.

В Україні є показові проекти, де все місто переводять на електрику, всю міську інфраструктуру.

Загалом, кіловати в Україні свої - на відміну від газу. І ціна на кіловати має також якусь розумну межу - вона не може бути вища, як у Європі. А там суттево менше гривні, як на наші гроші.

Україна обгрунтований тариф на кіловат бачить в 60-80коп. Це також ще одна вимога МВФ, хоча відомо, що собівартість кіловата становить менше 10 коп.

Я тоді собі поставлю кремнієві сонячні панелі і вітряка. А прихильники газу будуть на своїх городах поклади газу шукати...

Ню-ню.. Ви хоча б поцікавились скіко воно коштує і скіко треба в обслуговування викинути. Отже, беремо вітрогенератор на 2квт - від 6000$ і вище. З цієї суми близько 30-40% вартують акумулятори (а вони у нас ой які не довговічні :-)) Ви вважаєте це вигідно? Я думаю це буде невигідно іще так років з 10, а можливо і більше

Ну обслуговувати сон. панелі, слава Богу, буде кому :) Хоча вони особливо цього не потребують. Німецькі сонячні панелі, якими ми будемо торгувати, сьогодні є комплект і за 3 тис. у.о. за 5 кВт, що суттєво дешевше від Квазар і китайських. Контролери заряду та інвертори розробляє ТеплоДарець - це ще один спосіб здешевити систему, не тре буде везти від німців.

Наші латвійські постачальники мають значно менше сонячних днів, аніж Волинь, але панелями задоволені, адже вони ловлять не лише сонячне ІЧ, а й УФ незалежно від хмарності.

В той час як по всій Європі та ПН. Африці ставлять на сотні мегават станції альтернативної енергетики і люди для перспективи масово переходять на електрику - в провінційному Луцьку знаходяться генії енергозбереження, які доводять - що газом в перспективні буде грітись економніше...

Правильно. Тільки не у нас. Тому що ми з Вами живемо в УКРАЇНІ. І Африку сюди не прописуйте... там трішки інший клімат. І Європу теж - так як туди за транспортування газу викладають більше.

... і в Україні вже будують надпотужні ВЕС і СЕС - слідкуйте за новинами :P Львівщина, Ів-Франківщина, Закарпаття переживає БУМ на сонячні колектори - там вже рік як з демпінгом боряться. А щодо транспортування газу в Європу, то тут є деяка бутафорність процесу, не зважаючи, навіть, на балтійський потік. Як кажуть: москалі намагаються зберегти гарну морду при поганій грі.

Я не проти альтернативних джерел, я тільки ЗА! Але не при нашому рівні життя і достатку.

П.С. Як я не люблю менеджерів з продажу :)

Сподіваюсь, існування в природі менеджерів із продажу не стане вам на заваді користуватись сучасними технологіями! Без менеджерів продукція будь-якого виробника не змогла потрапити і за ворота, хіба хто вкраде і винесе... :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Замовляє з Італії такий бульбуратор і грієте 9 місяців кілограмом нікеля :rolleyes: .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для людини яка не розбирається у всіх нюансах - важко визначитися..

але вся фішка в правильному утеплені!

Приклад - наш будинок 450м2 (там же і гараж, який опалюється постійно, щоб комфортно в футболці вийти було) а тепловтрати за рахунок великих воріт без ізоляції великі). перший поверх - все тепла підлога (радіатори є, підстрахувалися, але ні разу ще не використовувались). гаряча вода - газовий бойлер (темп. води постійно 60 град). Температурні датчики виставлені на 22 град. повітря, котел Вісман, регулює темп. відповідно до зовнішньої температури. Ітак - за жовтень-листопад-грудень-січень середня кількість спожитого газу в місяць - 450 кубів!!!!!!!!!!!!!!!!

Система підготовлена і до встановлення котла на опалювальних пелетах. самі їх робимо, такщо мало б бути вигідно (теплотворність наших = теплотв. камяного вугілля). але враховуючи високу вартість обладнання вигідно переходити на пелети (у нашому випадку) лише при споживанні хоча б 1000 м3 в місяць газу...

такщо ГАЗ фореве, панове!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 5 місяців потому...

цікавить досвід професіоналів, щодо схеми опалення та вибору обладнання:

Обігріти потрібно 2 поверха(перший поверх - тепла підлога, другий поверх - тепла підлога + 3 радіатора під вікнами). Котел ставиться на першому поверсі.

1 поверх(висота 2,7м): прихожа 6м.кв, кухня 15м.кв, зал 15м.кв, та санвузол 6м.кв.

2 поверх(висота ~3м): спальня 42м.кв

на першому поверсі планується 2 кільця труб(тепла підлога): Прихожа+зал та кухня+санвузол

на другому планується 1 кільце труб(тепла підлога) та кільце з радіаторами

питання:

1. як правильно вибрати котел?

2. чи потрібні і які саме: змішувачі, повітровідвідники, терморегулятори, насос, датчики, клапани, розширюючий бачок...

3. що за чим ставити?

4. чи грає роль висота розміщення котла, труб, радіаторів?

5. яка має бути температура в трубах (теплій підлозі) і як її контролювати?

6. де найкраще(ціна/якість) можна це все придбати в Луцьку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як правильно вибрати котел?
Котел вибирається виходячи з сумарної площі обігріву на 10м. квадратних 1-1.5 кВт потужності котла
чи потрібні і які саме: змішувачі, повітровідвідники, терморегулятори, насос, датчики, клапани, розширюючий бачок...
Циркуляційний насос, якщо є електроніка то ще краще буде вимикати циркуляцію по досягненню температури. Крани щоб можна було окремо вимикати сегменти опалення. Розширювальний бачок для регулювання тиску в системі (1-1.5 атм)
яка має бути температура в трубах (теплій підлозі) і як її контролювати?
На теплу підлогу 40-50 градусів, вище піднімати не можна (ну і для котра нижча температура краща). Рекомендують розподіляти опалення 30% (радіатори) на 70% (тепла підлога)

Є 2 типи включення опалення: паралельне і зірочка (на зірочку треба обов'язково циркуляційний насос)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Пропонують таку схему для влаштування опалення:

6530cc165c8et.jpg

1. Варто так робити чи ні?

2. Чи обов"язково потрібен мембранний бак для опалення (№2 на рис.) якщо існує для водопостачання?

3. який має бути діаметр труб першого кільця, якщо діаметр труб другорядних кілець 20мм

4. Який краще брати котел (потужністю 10 кВт)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...