Перейти до змісту

Як найкраще влаштувати опалення в будинку?


Pr0ektant

Рекомендовані повідомлення

У мене схожий варіант.

Загальна площа будинку 96 кв.м.

Стоіть колектор на 8 точок.

Котел газовий (на 24кВт, меншої мотужності немає) двохконтурний бездимоходний включає в собі і розширювальний бак, і насос.

Від котла до колектора іде металопластикова труба 22, а далі від колектора на 2 і перший поверхи 16. На водопостачання розводка зроблена поліпропіленовою трубою.

Насоси в другорядних кільцях не потрібні, достатньо одного в котлі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 126
  • Створено
  • Остання відповідь

Якщо один насос, значить в Вас схема без другорядних кілець. Задум попередньої схеми в тому, що можна автоматично контролювати температуру теплоносія в кожному кільці, встановивши датчики, які контролюватимуть роботу насосів.

Без другорядних кілець получається така схема, але я не впевнений, що вона правильна на 100%. в 3-му кільці труби піднімаються на 2-й поверх, чи буде там нормальна циркуляція без встановлення додаткового насоса? Для теплої підлоги температура теплоносія не повина перевищувати 55 градусів і я не впевнений що її можна контролювати налаштуваннями котла. До того ж виникає питання щодо гарячого водопостачання, оскільки температура води там має бути 60-80 градусів.

40ad60caea8e.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Температура котла буде завжди одна для всіх. Як правило температуру кінцевих теплообмінників регулюють кранами. Далі на циркуляційний насос встановлюють реле із терморегулятором і датчиками температури повітря в приміщені (в розумніших системах можуть ставити датчики температури на вхід і вихід системи опалення).

В ідеалі 70% обігріву має йти на теплу підлогу і 30% на радіатори. При такій схемі навантаження температура в котлі не буде перевищувати 50-60 градусів що саме по собі є щадящим режимом його роботи.

ІМХО така кількість насосів є зайвою так як на кожен з них треба буде ставити свій регулятор з реле і датчик температури приміщення, якщо вже робити "розумне" опалення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Щоб не створювати окрему темку....

В нас водяна ТП. Температура на котлі була близько 60 град. Вчора ввечері ще підлога була тепла.

Та чогось мені видалось, що до ранку буде холодно і я попросила чоловіка збільшити температуру.

До сьогоднішнього ранку підлога чомусь стала холоднішою (температура ж за вікном значно від учора не змінилась).

ПИТАННЯ.

Яка ймовірність того, що коли назад зменшити температуру на котлі - температура підлоги зросте???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка ймовірність того, що коли назад зменшити температуру на котлі - температура підлоги зросте???

Як виявилось - велика.)))

Була б вдячна, якби хтось міг логічно це пояснити.

Може в котлах є якісь приховані приколи?

Зменшили температуру на котлі - підлога стала теплою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо вже зовсім чесно, то я не дуже зрозуміла)))

Але чоловік прочитав (пробував мені тут на пальцях це пояснити) і зробив висновок - написане правильне і логічне.

Дякую Вам).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Будинок S=200-250м утеплений, яку систему опалення краще поставити? газ? електрика? тверде паливо? чи щось інше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю.. що якщо є можливість підведення газу.. то зробити це треба однозначно.

Далі.. вже можна в залежності від уподобань додати електрику.. якщо витримає проводка.. і встановити твердопаливний котел/камін/канофен... взалежності від вподобань.

Хтось не любить/не має часу возитися з дровами/вугіллями/брикетами.... а комусь в кайф помахати сокирою, зхатопити камін... і посидіти біля ного.. живий вогонь є живий вогонь.

Твердопаливний котел + насос з термодатчиком + накопичувальний утеплений бак + газова система опалення.. + де це можливо електрика + иепла підлога... я б використовував комбіновану симтему.. а особливо в міжсезоння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

опалення на електро - завжди було і буде дорожче.. як не крутіть.. і не треба розводити дискусію. Чому спитаєте? Думайте самі :rolleyes:.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В родича така система опалення - газ (невеликий парапетний котел на кухні) + котел на тверде в топочній (простий, типу КЧМ, але з дуйкою і контроллером насосу) + тепла підлога там де плитка (водяна). Твердим опалюють вдень (і палять у ньому всяке сміття, щоб не вивозити), вночі підкідати дров стає ліниво, і вмикають газ. Як на мене досить ресурсоощадно, плюс наявне якесь резервування.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

газовий це однозначно, а от в нагрузку то що краще електро чи твердотопливний?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не морочитись і є можливість його якісно підключити то я за електричний..

І додатково обладнати в центральній кімнаті.. камін з закритою топкою.. якщо любиш з дровами возитися... буде живий вогонь.. який зігрівати + естетика+ обладнаєш собі 2-3 повітровідводи і подасиш куди вийде.. це ще додаткове тепло.. яке не вилітатиме в трубу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 8 місяців потому...

Хочу отримати консультацію поки не поховав труби в пол. отоплення в двох поверховому будинку зробили 2 вітками. проте вітки проклали не окремо на кожний поверх, а захоплюючи по частині першого та другого поверхів. подача кожної вітки розділяється в двох напрямах (один на другий поверх, а інший на перший) і потім знову зєднуються на заберають батерею та ідуть в обратку. По законам фізики мене це трохи лякає оскільки маю думку що під дією насос буде іти по шляху меньшого супротиву і на другий поверх не піде. прошу ваших порад

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на теплу підлогу правильно ставити спеціальні термостатичні крани на теплу підлогу які є низькотемературними, а там де радіатор повинна бути зовсім інший температурний режим, а на рахунок насосу, то якщо параметри насосу дозволяють продавити вашу довжину по трубі, то не переживайте, продавить воду скрізь. Який в Вас насос потрібна марка і параметри.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на теплу підлогу правильно ставити спеціальні термостатичні крани на теплу підлогу які є низькотемературними, а там де радіатор повинна бути зовсім інший температурний режим, а на рахунок насосу, то якщо параметри насосу дозволяють продавити вашу довжину по трубі, то не переживайте, продавить воду скрізь. Який в Вас насос потрібна марка і параметри.

дякую, насос я поки не купував але буду мати на увазі чіткість вибору параметру, просто кинули розводку що можна було пошщикатурити та зробити стяжку.

за температурні режими знаю і на кожну вітку поідлоги планую ставити окремий кран.

а от питання роботи подачі яка то розходиться то сходить мене турбували. крім того, швагро побачивши таку схему відразу поцікавився в знайомого проектувальника отоплення (як він каже) і той сказав шо краще переробіть. от думаю чи дійсно варто

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Який твердопаливний котел порадите? У Луцьку на жаль малий вибір. Варто брати котел тривалого горіння?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чув, що хочуть прийняти закон, який буде стимулювати переходити на електроопалення з газового, тобто плату за електроенергію в ночі буде що біля 50 коп, вдень до гривні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для таких раскладів потрібен буде дво\три-тарифний лічильник, котрий, я більш ніж впевнений субсидувати ніхто не буде, а всякі "обл-наєb0-енерго" дертимуть три шкури.

Різко підскочить споживання нерозрахованих на те мереж будинків, мовчу про старізні хрущі та сталінки, не дуже хочеться щоб люди з декількох під"їздів грілися взимку навколо великого факела...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На сьогоднішній день найбільш актуальними є: Газ+тверде паливо. (Електро грілку до 3х КВт можна зажди купити і тимчасово поставити)

По своїх хаті суджу. Як на мене ідеально:

1)Газовий котел на кухні\ванній вімкнений у загальну систему опалення.

2)Твердопаливний котел у хоз. приміщенні як альтернатива втикнутий в туж систему.

(і той і той потребуватимуть електрики для циркуляційних насосів, для автономки відповідно дизель\бензин-генератор 2кВт цілком достатньо. неподумайте що дизелем можна накормити електроопалення:) це раза в 4 дорожче буде)

3)Електро-бойлер для нагріву води.

4)Якщо є можливість всередині будинку дати камін це тепло і гарно.

ІМХО: тепла підлога може бути тільки прихожа 1-2м.кв. + ванна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Різко підскочить споживання нерозрахованих на те мереж будинків, мовчу про старізні хрущі та сталінки, не дуже хочеться щоб люди з декількох під"їздів грілися взимку навколо великого факела...

+100500. А якщо ще взяти до уваги старі підстанції та кабелі то йой-йой. По моєму, радити людям масово переходити на електроопалення при сучасному стані обладнання електропостачання може тільки не дуже розумний урядовець.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не дуже розумний урядовець.

Такими в нас земля багата! Мо шо зміниться але точно не найближчий рік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який твердопаливний котел порадите? У Луцьку на жаль малий вибір. Варто брати котел тривалого горіння?

в мене такий

http://ermach.org.ua/produktsiya/kotly-tverdotoplivnye/mw-16-300-kvt

задоволений

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який твердопаливний котел порадите? У Луцьку на жаль малий вибір. Варто брати котел тривалого горіння?

в мене такий

http://ermach.org.ua...e/mw-16-300-kvt

задоволений

Мо то канеш кантори зовсім неблизькі але по дизайну вони явно співпрацюють :)(або хтось в когось пи..дить)

http://mayak-kotel.com.ua/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мо то канеш кантори зовсім неблизькі але по дизайну вони явно співпрацюють (або хтось в когось пи..дить) http://mayak-kotel.com.ua/

таких ще можна з десяток назбирати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...