Перейти до змісту

Запитай Інженера-Будівельника


Рекомендовані повідомлення

52 минуты назад, nickel сказал:

Схоже не проканає, тим більше мені багатоквартирний треба. 

Зайшла мова про створення ОСББ. Я хочу перед створенням порахувати площу квартир і вирахувати скільки всього будинок платить жекові за утримання і скільки ми зможемо мати, якщо перейдемо на ОСББ. Бо вже розказують басні, що сусідній будинок за два місяці акумулював на рахунку ОСББ 240 000. Нехай в них 4 квартири на площадці * 9 поверхів * 2 під'їзди = 72 квартири. То їм треба в середньому платити лише за утримання 1667 з квартири. І це без врахування зарплати хоча б голови ОСББ. Складається враження, що дехто просто не розуміє математики. А я хочу знати хоч приблизні цифри до того як вляпаємося в чергове лайно.

200-400 грн максимум з квартири виходить в місць ЖЕКу який ніфіга не робить і робити не буде (хоча може як який звичайно)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 557
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

12 минут назад, MACCEN сказал:

200-400 грн максимум з квартири виходить в місць ЖЕКу який ніфіга не робить і робити не буде (хоча може як який звичайно)

Та я ж тоже за квартиру плачу і розумію, що названа сума в 240 т. нереально велика. А жек #2 порівняно непоганий, прибиральниця прибирає, двірник мете, літом траву косить, зимою сніг прибирає бо трактора має, але це мабуть і все. Жодного разу лампочки не поміняв в під'їзді, а був в Ковелі, то працівник жеку постукав у двері і попросив табурет лампочку замінити, коли нікого на площадці немає табурет дати, то залишає на площадці нову лампочку. А в нас один з активістів, який бігав по двору з телефоном і знімав як нерівно траву трактором покосили, мабуть не розуміє що в ОСББ він буде сам траву косити і сніг чистити, бо трактора в ОСББ мабуть ніколи не буде.

Але питання не в тому було, я сам прихильник приватної ініціативи і приватних структур і ОСББ також. Я хочу знати яку суму з нашого будинку має жек і чи варто з ним прощатися. Для цього мені треба проект нашого будинку і, заради цікавості, сусіднього, де нібито зібрали 240 т. за два місяці, щоб було куди носом ткнути тих активістів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, nickel сказано:

Колись на Борді обговорювали проекти квартир в багатоквартирних будинках. І давали посилання на якийсь сайт  де можна було подивитися типові проекти радянських багатоквартирних будинків. Хтось знає такі сайти чи може знає де взяти проекти деяких будинків на ДПЗ?

 

Панелька?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

Я хочу знати яку суму з нашого будинку має жек і чи варто з ним прощатися.

 

Жек то дрібниці. Подумайте краще про ІТП.

 

Близько місяця в Луцьку здійснюються роботи із встановлення ІТП згідно Контракту №1 «Нові теплові підстанції (індивідуальні теплові пункти в житлових будинках)», який є частиною Проєкту модернізації централізованого теплопостачання м. Луцька. Його ДКП «Луцьктепло» здійснює за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку та за підтримки Луцької міської ради. Про хід виконання робіт розповів очільник ДКП «Луцьктепло» Іван СКОРУПСЬКИЙ.

 

http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/vpevnenyy_postup_u_vstanovlenni_itp/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, $ΩLΩMΩN сказал:

 

Панелька?

 

  Показать контент

 

Цегла

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, nickel сказано:

Цегла

 

тоді потрібно спочатку взнати серію будинку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, nickel сказано:

Схоже не проканає, тим більше мені багатоквартирний треба. 

Зайшла мова про створення ОСББ. Я хочу перед створенням порахувати площу квартир і вирахувати скільки всього будинок платить жекові за утримання і скільки ми зможемо мати, якщо перейдемо на ОСББ. Бо вже розказують басні, що сусідній будинок за два місяці акумулював на рахунку ОСББ 240 000. Нехай в них 4 квартири на площадці * 9 поверхів * 2 під'їзди = 72 квартири. То їм треба в середньому платити лише за утримання 1667 з квартири. І це без врахування зарплати хоча б голови ОСББ. Складається враження, що дехто просто не розуміє математики. А я хочу знати хоч приблизні цифри до того як вляпаємося в чергове лайно.

Скільки за квадрат платите жеку? У нас ОСББ, платимо 3 і 3,2 грн/м2 - вистачає на обслуговування але не на капремонт. Не вистачає на ліфти - різниця має складати десь 1,2 грн.

В ОСББ головна проблема із головами - їх постійно потрібно тримати під контролем. У них є своя закрита група - вчать один одного де і як "заробляти" додатково. 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

59 минут назад, $ΩLΩMΩN сказал:

Не схоже

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все від людей залежить в будинку, знаю 5 етажку панельку, так вони ОСББ самі зробили, самі кредит взяли на вікна, майданчик зробили і все-все роблять спільно. Вже порахували на утеплення будинку скільки піде, беруть кредит всім будинком, і все охайно і класно.

 

Зі сторони реально дивно виглядає що з нашим менталітетом є ті, хто об'єднався і має з цього користь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, nickel сказал:

Схоже не проканає, тим більше мені багатоквартирний треба. 

Зайшла мова про створення ОСББ. Я хочу перед створенням порахувати площу квартир і вирахувати скільки всього будинок платить жекові за утримання і скільки ми зможемо мати, якщо перейдемо на ОСББ. Бо вже розказують басні, що сусідній будинок за два місяці акумулював на рахунку ОСББ 240 000. Нехай в них 4 квартири на площадці * 9 поверхів * 2 під'їзди = 72 квартири. То їм треба в середньому платити лише за утримання 1667 з квартири. І це без врахування зарплати хоча б голови ОСББ. Складається враження, що дехто просто не розуміє математики. А я хочу знати хоч приблизні цифри до того як вляпаємося в чергове лайно.

Є інші варіанти

1. ПО свому будинку можна позвонити в ЖЕК і запитати а яка в нас житлова площа будинку. Теоретично мають сказати. В них вся документація технічна має бути, а навіть якщо і немає (десь в архіві чи де), то в програмному забезпечені. В мене колега як телефонує в свій жек, то її навіть розказують скільки в загальному тарифі зарплата двірника, і навіть перерахунок роблять якщо двірник не приходить :)

2. Можна піти в ЦНАП, взяти свої документи на право власності, заплатити 50 грн.  і Вам дадуть зведену довідку по всіх власниках в Вашому будинку  і площах їх квартир. Но є нюанс - там не відображається інформація по квартирах які набуті у власність до запровадження електронних реєстрів і по яких не робились ніякі зміни (не оформлялась спадщина і т.д.). Їх може і не бути, а може бути пару штук, а може і багато...  Інформацію по таких квартирах можна взяти в БТІ, но там уже беруть десь по 25 грн. за інфу по  1 квартирі. ("ручна" робота :) - юрист іде і піднімає всі тех паспорта архівні). А можна приблизно прикинути квадратуру таких квартир (не відображених в реєстрі), маючи вже квадратуру аналогічних по стояку.

 

По сусідньому будинку де ОСББ, підійдіть до когось уточніть скільки квартир на поверсі і скільки платять за утримання та й прикинете.

 

3. Якщо потрібно порахувати приблизно, то взагалі просто. В таких будинках, площі квартир в межах 40-60 кв.м.

В середньому площа - 55 кв.м.  100 квартир - 5500 кв.м.   якщо платите жеку за утримання по 3,50 грн., то - 19250 грн.  (в середньому від 14 до 21 тис.)

 

240 тис.грн. - це ББС. Хтось щось недопоняв і перекручує. Або "підпрацьовує" на майбутнього голову )))) Доречі є вже кандидат?

Це скоріше за все, що було якесь співфінансування, і міська рада виділила якісь 200 тис. на ремонт чогось, от типу і "акумулювали". Може хтось не розуміє значення цього слова?

 

Добре завжди там, де нас немає...

По ОСББ треба окрему тему заводити.

 

 

 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 02.09.2020 at 00:30, natalka) сказано:

Можна піти в ЦНАП, взяти свої документи на право власності, заплатити 50 грн. 

 

Не можна. Закритий на карантин.

Чи вже відкрили?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відкрили. Жива черга на вулиці, і викрикують номери. Впринципі -терпимо, де раніше сидів 30 хв. сидиш 45.

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цнап не підходить в любому випадку. Його робочий графік такий же як у мене. Я через це закордонний паспорт досі не зробив.

Хіба що аналогічну послугу можна отримати через електронні послуги, але швидкий пошук з телефона нічого не дав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 місяця потому...

Підкажіть. Чи варто робити утеплення мансандри (даху) пінопластом? Які недоліки при такому утепленні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 хвилин тому, FOX сказано:

Підкажіть. Чи варто робити утеплення мансандри (даху) пінопластом? Які недоліки при такому утепленні?

1) дерево в пінопласті зігниє досить швидко,

2) в разі пожежі буде повний капєц.

 

Пінопласт добре в стяжку або під шпаклівку. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Unknown сказал:

1) дерево в пінопласті зігниє досить швидко,

2) в разі пожежі буде повний капєц.

 

Пінопласт добре в стяжку або під шпаклівку. 

Як тоді краще утеплити майже вертикальну частину ламаного даху? Фасадну мінвату використати?

Просто з того, що бачив, то у всіх випадках мін вата з часом дає усадку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, FOX сказано:

Як тоді краще утеплити майже вертикальну частину ламаного даху? Фасадну мінвату використати?

Просто з того, що бачив, то у всіх випадках мін вата з часом дає усадку.

піну.

maxresdefault.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Zheny@ сказано:

піну.

maxresdefault.jpg

... і дерево зігниє так само швидко, або й швидше, як у пінопласті.

 

Дерево обкладати паропроникним утеплювачем, щоб могло нормально сохнути, вентилюватись!

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 хвилин тому, Unknown сказано:

1) дерево в пінопласті зігниє досить швидко,

2) в разі пожежі буде повний капєц.

 

Пінопласт добре в стяжку або під шпаклівку. 

це з досвіду, чи з теорії?

 

1) чому дерево в пінопласті має швидко згнити, а в глині в каркасних будинках може за сто років не "згнити"? причому, глина може бути зі всіх сторін, а пінопласт - тільки з двох, а одна сторона - зі сторони обрешітки - буде завжди вентилюватись?

2) пінопласт буде краще горіти, ніж дерево??? ПСБ-С - сам по собі не горить (перевіряв), та й маса його - мізерна, порівняно з масою крокв, навіть порівняно з масою обрешітки й контрбрешітки, які повинні гарно вентилюватись по конструкції.

від чого повинен загорітись пінопласт? зі сторони житлового простору - там якраз і повинна бути шпаклівка, по гіпсокартону, чи прямо по пінопласту. та й СІП-панелі - це той же пінопласт і дерев'яна "стружка".

6 хвилин тому, Unknown сказано:

Дерево обкладати паропроникним утеплювачем, щоб могло нормально сохнути, вентилюватись!

логічно, але глина в старих дерев'яних будинках трохи не в'яжеться з цим твердженням. та й вентиляція зі сторони обрешітки залишається.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, rrid сказано:

1) чому дерево в пінопласті має швидко згнити, а в глині в каркасних будинках може за сто років не "згнити"? причому, глина може бути зі всіх сторін, а пінопласт - тільки з двох, а одна сторона - зі сторони обрешітки - буде завжди вентилюватись?

1) з фотки Жені, обрешітка виживе, якщо зверху вентилюватимнеться, а от кроквам буде погано. Бо між кроквою і верхньою дошкою немає нормального вентзазору (там буде в середньому до міліметра, і повітря гуляти не буде нормально, щоб сушити крокву), але вода може зверху попасти, і надовго залишиться у крокві. Водночас, прямого переносу води від крокви до обрешітки теж не буде, бо є розрив.

Щодо глини, ти дуже помиляєшся.  Дерево в глині чудово себе почуває, якщо немає постійного прямого замочування. Бо глина дуже гігроскопічна (більше ніж дерево), тягне в себе вологу навіть з дерева, постійно капілярно розподіляє вологу рівномірно в своєму об"ємі,  підводить вологу до поверхні і зайва випаровується. Цим і  "сушить" дерево. Але глину на дах зараз не енергоефективно. Глина, мабуть, швидше висушить деревинку в своїй товщі, ніж мінвата, бо остання не має капілярних властивостей, і якщо попадає рідка вода всередину, то сохне досить довго.

Глина, як насос, всю зайву воду переносить до поверхні.  Ти думаєш наші предки даремно свої мазанки століттями глиною по дранці штукатурили?, це продовжувало термін служби дерева.

2) "пінопласт буде краще горіти, ніж дерево??? ПСБ-С - сам по собі не горить (перевіряв), "  ---  воно то так, але не зовсім, пінопласт не підтримує горіння самотужки, але поруч з палаючим деревом буде круто підіймати температуру горіння,  а ще в процесі горіння він виділяє дуже токсичний газ. Шанс пожежі мізерний насправді, але раптом що, то ну його нафіг...

Пінопласт не повинен першим загорітись, але якщо полум"я піде по дереву і  по вент-зазору, то це буде швидко, і пінопласт посприяє цьому.

 

Але найголовніша проблема, як на мене, це гниття дерева в товщі пінопласту. Не буде там кроква нормально "дихати". 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

36 хвилин тому, Unknown сказано:

з фотки Жені,

Женіна фотка - ілюстративна.

За кордоном - це уже нормальне явище - роблять стіни. Просто каркас дерев'яний і вся пустота заповнюється піною. 

Вентиляцію ніхто не відміняв.

Так штука не горить.  Дерево, попередньо, обробити від шкідників  і запінити. Миші теж цю фігню не їдять.

Гідро-паро-бар'єр теж ніхто не відміняв.

Можна почитати. в неті.

Єдиний мінус цієї штуки - ціна. від 150гр/м2

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Unknown сказано:

"пінопласт буде краще горіти, ніж дерево??? ПСБ-С - сам по собі не горить (перевіряв), "  ---  воно то так, але не зовсім, пінопласт не підтримує горіння самотужки, але поруч з палаючим деревом буде круто підіймати температуру горіння,  а ще в процесі горіння він виділяє дуже токсичний газ.

то й будинки не можна утепляти пінопластом через газ?

в знайомої чоловік побудував хату, і вона загорілась - іскра з комина, чи що. утеплення було між балками з мінвати. дах згорів, балки - ні, довелось тільки перекрити дах, повністю не відбудовував. можливо, це - заслуга мінвати між балками, можливо - пожежники встигли вчасно приїхати (хату буквально затопили)...

2 годин тому, Unknown сказано:

Щодо глини, ти дуже помиляєшся.  Дерево в глині чудово себе почуває, якщо немає постійного прямого замочування. Бо глина дуже гігроскопічна (більше ніж дерево), тягне в себе вологу навіть з дерева, постійно капілярно розподіляє вологу рівномірно в своєму об"ємі,  підводить вологу до поверхні і зайва випаровується. Цим і  "сушить" дерево. Але глину на дах зараз не енергоефективно. Глина, мабуть, швидше висушить деревинку в своїй товщі, ніж мінвата, бо остання не має капілярних властивостей, і якщо попадає рідка вода всередину, то сохне досить довго.

Глина, як насос, всю зайву воду переносить до поверхні.  Ти думаєш наші предки даремно свої мазанки століттями глиною по дранці штукатурили?, це продовжувало термін служби дерева.

глина, якщо деревина суха, банально не дає окислюватись деревині атмосферним киснем, тому й термін служби продовжує, а не "тягне в себе вологу навіть з дерева".

з практики. в будинку, в нижні ряди цегляної кладки дали глину. потім будинок - три роки ніхто не жив, стіни позатягували гіпсовою штукатуркою, пропалювався час від часу. через три роки проживання - на стінах, зокрема і на внутрішніх - вологі плями і літом, і зимою - влітку зникають, якщо вікна відкрити, і до кінця зими підсихають. в міжсезоння - знову з'являються. після збивання штукатурки - цегла і розчин на дотик вологі, за пару місяців влітку чи взимку - висихають, в міжсезоння не сохнуть. ось така "підсушуюча" здатність глини з практики. не бачу причин, щоб глина по-іншому вела себе з деревиною.

глина не пропускає воду.

в пінопласту, до речі, капілярні явища присутні ("дихає"), якщо це не екструдер.

 

2 годин тому, Unknown сказано:

Але найголовніша проблема, як на мене, це гниття дерева в товщі пінопласту. Не буде там кроква нормально "дихати". 

пінопласт - "дихає", перевірено.

а чому дереву має бути комфортніше серед мін.вати, ніж серед пінопласту?

зсередини будівлі волога не повинна надходити в принципі.

затікати також не повинно - бо якщо регулярно затікає, то кроквам в будь-якому випадку буде гаплик.

а от точка роси в мін.ваті і в пінопласті кардинально різні - в пінопласті це мікрограми, а в мінваті - це краплі конденсату, які, мабуть, не принесуть жодної користі в контакті з деревом, і тут, між кроквами - не найкраща вентиляція, щоб швидко все висушити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Zheny@ сказано:

Так штука не горить.

Цитувати

Пінополіуретан має клас горіння Г2, не підтримує горіння

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...