Перейти до змісту

Запитай Інженера-Будівельника


Рекомендовані повідомлення

18 хвилин тому, Arden сказано:

чи реально якось ущільнити з’єднання труб не розбираючи їх, бо ламати прийдеться багато.

Раніш старі майстри обмазували цементним розчином з добаленням рідкого скла, або плиточним клеєм і марлею, зараз є багато герметиків, почистити, що можна, обезжирити ацетоном, і герметиком (силіконом)

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 557
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

36 минут назад, mykola сказал:

Є один дешевий і практичний метод, купити в аптеці гумовий бинт (це якщо є доступ до коліна, воно не залите бетоном). Берете цей бинт, намотуєте на більшу трубу (хоча б 2 витка) і далі щільно, розтягуючи бинт переходите на меншу трубу і на завершення на меншій трубі ставите хомут. Хомут може бути звичайний або пластиковий або звичайний дріт. Така заплата років 10-15 прослужить, все залежить від якості гуми.

немає місця між трубою і стіною (частоково втоплена в стіні).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, mykola сказал:

Погано, тоді клей і марля.

Спробую герметиком, а там якщо ні, то підем важчими методами.

Усім дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 час назад, Arden сказал:

немає місця між трубою і стіною (частоково втоплена в стіні).

головне - не чіпайте ту частину труби, яка в стіні....якщо розбити штукатурку - може добре тікти.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

57 хвилин тому, mykola сказано:

Вчора зустрів один цікавий рецепт саморобного клею для ремонту шиферу, він має дуже хорошу адгезію.

 

від ультрафіолету він не трухлявіє? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Alex S сказано:

..... Тобто ПИТАННЯ САМЕ ГОЛОВНЕ.Чи не буде мокріти склопакет ,навіть з дорогих, як утеплити балкон,КУДИ РАДІАТОРИ , як зробити теплу підлогу в цему місці?АГВ немає в будинку. Одним словом ,чи не буде зимою гемору, з тою столовкою....

 

 

Думаю, що зробити можна, щоб безпроблемна експлуатація була. Для точнішого вердикту потрібна додаткова інформація.

Приміщення №10 по проекту ймовірно йдуть як НЕзасклена лоджія, оскільки площа вказана в проекті явно менша за фактичну (на око десь у 2 рази), тому припускаю коеф. 0,5 (як по ДБН). Якщо так, то кінцевий проект буде залежати від того, що у сусідів зверху і знизу. Якщо у них залишаються неопалювані приміщення, то варто думати про утеплення стелі і підлоги, оскільки ймовірність проблем (цвілі) там навіть вища ніж на вікні. Який пиріжок стіни будинку (чи є утеплювач і як він влаштований,  товщина і матеріал несучої частини)? Напиши що в тебе і як влаштовано.

При виборі склопакету звернути увагу, щоб по периметру була не алюмінієва планка всередині, а пластикова і 3 скла. За моїми спостереженнями, мокріти починає саме по периметру резинки, бо алюмінієва планка - то місток холоду (мій пірометр показує градуси на 2 температура нижча в тому місці, ніж в цілому скло ). І, при підвищенні відносної вологості в приміщенні, точка роси найперше там з"являється, і там найважче сушиться (особливо знизу), бо обдув природний гірший ніж у центрі скла.  Вентиляцію організувати так, щоб в спільну кухню-студію повітря переважно попадало не через вікно, що поруч з плитою, і зі столової. Свіже "сухе" повітря буде постійно знижувати вологість в тій зоні, і краще  буде в цілому "продуватися" і вентелюватися кімната. В ідеал, щоб вікна зверху мали спеціальні мікро-клапани на всю їх ширину, тоді мінімальний потік повітря буде постійний, не буде застоїв, менше шуму з вулиці у порівнянні з "мікровідкинутим" вікном. У великі морози клапан можна на мінімум ставити, а вікно уже толком не відкинеш навіть на мікро. Бажано під вікнами радіатори на всю ширину, щоб свіже повітря відразу підігрівалось "тепловою завісою", протягу не буде і буде сухо. Тепла підлога як додаткове джерело тепла, градусів 23-25, аби  ноги не мерзли (можна і електро, як на мене).

Ще згадав -- якщо таки незасклена лоджія зараз, то такі зміни в проект юридично потребують його оновлення і дозволу на їх проведення...

Змінено користувачем Unknown
  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, Unknown сказано:

  

Ще згадав -- якщо таки незасклена лоджія зараз, то такі зміни в проект юридично потребують його оновлення і дозволу на їх проведення..

В принципі, засклена зараз лоджія чи ні,  не міняє суті. --- узаконювати точно потрібно такі зміни, бо ж ти хочеш вікно на лоджію викинути,  а це зміна опалюваної площі.  А ще житлова площа зміниться,  а її зменшення потребує "узаконення ". Ну це якщо продавати надумаєш, або інші юридичні дії... 

Змінено користувачем Unknown
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Від профіля і вікна залежить не все.  Дуже сильно впливає режим експлуатації.  Ну і грамотна циркуляція повітря.  Там усе в комплексі. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 хвилин тому, Alex S сказано:

яке б вікно дороге не було ... запартачити можуть запросто .НУ ДУЖЕ ВАЖЛИВО хто і як його встановить....

То безумовно!  Тільки теплий монтаж з вітрозахисними планками,  праобар'єром...  Євродек таке має робити. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Alex S сказано:

@Unknown Тобто я схиляюся до думки що повинно насемперед бути от таке доробало як в Яровиці....

image (1).jpg

Мені така фігня не подобається.  Краще не від підлоги,  а занижене підвіконня і без горизонтальної перемички.  Це затишніше по відчуттях,  не муляє око зайвий горизонтальний профіль,  менші тепловтрати,  нормально радіатори стають. 

  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Монтаж гавно,  зверху від бетону не утеплено,  ймовірно бетонне перекриття не утеплене,  або слабо утеплене,  бо там місця мало для нормального шару утеплювача.  Ймовірне переохолодження і точка роси скраю стелі. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Концентрація пари має ДУЖЕ ВЕЛИКЕ значення.  Бо мокріє там,  де є точка роси.  А точка роси залежить від двох факторів:

відносна вологість повітря, 

дельта температури повітря і поверхні. 

Тобто чим вища вологість,  тим при меншій дельті конденсат випадає. 

 

По першій зимі не факт,  що побачиш.  Може бути відносно тепла погода,  і в тих умовах проблеми не буде.  А наступна зима матиме тривалий холодний період і в тих умовах уже проявиться. 

В неті є калькулятори точки роси.  Знаючи кефіцієнт теплопровідності вікна (виробник повинен мати циферку),  можна прорахувати криву точки роси залежно від зміни двох параметрів (зовнішня температура і вологість у приміщенні) при заданій статичній внутрішній температурі. Графік і покаже який запас "безпроблемності" має конструкція. В певних умовах конденсат випаде на будь якому вікні,  питання в тому, як часто вони можуть виникнути. 

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Unknown сказано:

Концентрація пари має ДУЖЕ ВЕЛИКЕ значення.  Бо мокріє там,  де є точка роси.  А точка роси залежить від двох факторів:

відносна вологість повітря, 

дельта температури повітря і поверхні. 

Тобто чим вища вологість,  тим при меншій дельті конденсат випадає. 

То боротись можна:

1. Кращим утепленням

     або

2. Встановленням опалення в потрібній зоні

 

Чи мікровентиляція допомагає трохи теж?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 часов назад, Alex S сказал:

Не можу в уяві це  уявити...Можеш, приблизне фото, хоч з тирнету ,сюди скинути, щоб візуально те побачити?

Спойлер

image4-5.thumb.jpeg.5c2be21bdf2f583a7a1207ef43efa7a3.jpeg1945338634_maxresdefault(1).thumb.jpg.36820885eac3da8fbce6656d85649778.jpgunnamed.jpg.b4a6114789df8fd8d5bb2f24e87d1f0a.jpgVodyanoy-konvektor-otopleniya-osobennosti-vyibora-i-tehnologiya-rabotyi.jpg.695d1c0bee5785cb00145cdcfd95a07b.jpg

Згоден з unknown.

Скажу, просто, що собі робив би.

Підвіконня як на фото (занижене, напевно так називається...)100% щоб не накривало радіатор

Радіатор 100% (тимпаче, якщо кухня робоча, )

Вікна в утеплювач монтувати 100%(екструдер, сантиметрів 5)

Стелю та підлогу утепляти - по факту

З таким рішенням ще ніколи не стикався, опишу картину як, я "бачу її в голові". Площа вікон доволі велика, зимою потоки холодного повітря від тих вікон будуть опускатися до низу і по суті буде постійно "тягнути по ногах".

Радіатор (тепла підлога під сумнівом) це діло виправить, + буде "сушити вікна". Вікна в утеплювач - бо це саме холодне місце стіни, ззовні при утепленні відкосів ніколи не набиреш потрібної товщини утеплювача.

Навіть якщо торець плити утеплиш нормально(припустим 10см) то відкос максимум 2-3см.

Якщо можливе промерзання від сусідів, то утепляти і там, стелю або підлогу. В мене маже пів зими балкон відкритий, можливо і там так...

Привіконну планку на вікна обовязково, як ззовні так і зсередини.

Ну і витяжку людську над плитою.

П.С. вибачай, часу раніше не було відповісти. На роботі робота, вдома діти малі. ОСББ вирішило утеплятись, вже суму визначили, майже всі за, бо буде тепло і гарно. Пробігся переміряв, мля, на більш ніж пів квадратного кілометра менше вийшло ніж заявлено в документації + матеріали, які, по чому, який колір і т.д. Гарантії на виконану роботу... капец одним словом, щей збори провести неможна.

 

  • Дякую! 2
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сергій деталізував практично все, що я мав на увазі.    Я лише трохи вище підвіконня мав на увазі. Краєвид воно особливо не зіпсує,  але з вулиці не так проглядатиметься кімната ввечері.  Але то справа смаку.  

Стелю і підлогу зсередини екструдером,  щоб з цвіллю мороки не було. Можливо стіни теж трохи утеплити,  але потрібні відповіді на мої питання і бажано таки залучити професіонала для точного розрахунку схеми утеплення. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, Серега89 сказал:

...ОСББ вирішило утеплятись, вже суму визначили, майже всі за, бо буде тепло і гарно. Пробігся переміряв, мля, на більш ніж пів квадратного кілометра менше вийшло ніж заявлено в документації + матеріали, які, по чому, який колір і т.д. Гарантії на виконану роботу... капец одним словом, щей збори провести неможна.

Сорі за офтоп... а хто Голова ОСББ і проектант? 

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 16.07.2020 в 17:14, Alex S сказал:

....Хочеться, бо дуже красивий вигляд з вікна.

На Там-Там, Порт Сіті?  :)

Спойлер

3.jpg.c5b235991205a2ec570ca7383f274eec.jpg

 

  • Збентежений 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

НУ якщо я правильно ідентифікувала ці цікаві кутові балкони, :) то на Сухомлинського 2Б, 4

 

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Треба зробити злив води (дренаж) в бетонній плиті.  Перше, що спадає на думку - забетонувати щось типа ринви:

 

:Image 9.jpg

 

Але тоді треба багато довбати бетону по-глибині.

 

Ще можна вкоротити по-вистоті  дренажний жолоб

 

Image 10.jpg

 

але він імхо заширокий, по фень-шую не підійде :)

 

Колхозити щось з розрізом пластикових труб пока не хочеться, колхоз є колхоз, і виглядатиме відповідно.

 

Довжина жолоба - 2 метри, може трохи більше.

 

 

Змінено користувачем Harddriver
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Колись на Борді обговорювали проекти квартир в багатоквартирних будинках. І давали посилання на якийсь сайт  де можна було подивитися типові проекти радянських багатоквартирних будинків. Хтось знає такі сайти чи може знає де взяти проекти деяких будинків на ДПЗ?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, nickel сказал:

Колись на Борді обговорювали проекти квартир в багатоквартирних будинках. І давали посилання на якийсь сайт  де можна було подивитися типові проекти радянських багатоквартирних будинків. Хтось знає такі сайти чи може знає де взяти проекти деяких будинків на ДПЗ?

 

Я гуглив "типовые дома" і там вже шукав щось схоже на своє.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, volks сказал:

Я гуглив "типовые дома" і там вже шукав щось схоже на своє.

Схоже не проканає, тим більше мені багатоквартирний треба. 

Зайшла мова про створення ОСББ. Я хочу перед створенням порахувати площу квартир і вирахувати скільки всього будинок платить жекові за утримання і скільки ми зможемо мати, якщо перейдемо на ОСББ. Бо вже розказують басні, що сусідній будинок за два місяці акумулював на рахунку ОСББ 240 000. Нехай в них 4 квартири на площадці * 9 поверхів * 2 під'їзди = 72 квартири. То їм треба в середньому платити лише за утримання 1667 з квартири. І це без врахування зарплати хоча б голови ОСББ. Складається враження, що дехто просто не розуміє математики. А я хочу знати хоч приблизні цифри до того як вляпаємося в чергове лайно.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 хвилин тому, nickel сказано:

 

Зайшла мова про створення ОСББ

У  нас на Гулака ОСББ. Спочатку трохи вкладаэмось на каналізаційні труби, засувки у підвалі, бо все прогнило. З опаленням - подачу тепла регулюємо, хоча деякі бурмочуть - то холодно, то жарко. (особисто мені жарко)

 Влізли у програму по утепленню будинку (30 % платимо, остальне держава). З розрахунків, це по 200 грн до платежів (ніби на 10 років)

 Але є плюси - найняли прибиральницю, кожен день уборка, є черговий сантехнік і електрик, всі проблеми у квартирі вирішує власник за свої кошти ( вважаю це правильно )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...