Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Плужить домашній рутер (здається тема зі схожою назвою вже була :)).

Старенький ТП-Лінк, років 5 йому. Не знаю, чи повисихали кондьори, чи додалося більше пристроїв, але періодичні затики з ВіФі вже дістали. Два-три ноути, планшет та три телефони - і доводиться час від часу перезавантажувати (десктоп по кабелю проблем з інетернетом не має).  

 

Але то таке. Питання в тому, який рутер доцільно купувати у 2021. Хочеться і бюджетно, і в той же час надійно :) А в зоопаркові різних моделей важко розібратися.

 

Дякую)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 110
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

asus/d-link/tp-link з підтримкою wifi ac, а далі за смаком, ну і якшо в нього шото втикається кабелем і на перспективу то з гіабітними портами.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 minutes ago, Lisovic said:

asus/d-link/tp-link з підтримкою wifi ac, а далі за смаком, ну і якшо в нього шото втикається кабелем і на перспективу то з гіабітними портами.

 

Колись тут на борді хвалили якусь модель сяомі. Останнім часом від них ніяких бестселерів не виходило?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ну і ще, якшо WiFi клієнтів підключається багато (від 5 і більше), то рекомендую з по два канали/антени на діапазон.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, yu2007 сказано:

 

Колись тут на борді хвалили якусь модель сяомі. Останнім часом від них ніяких бестселерів не виходило?

За них незнаю, я їм не дуже довіряю, хоча в людей працює нормально і всі задоволені.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Just now, Lisovic said:

А ну і ще, якшо WiFi клієнтів підключається багато (від 5 і більше), то рекомендую з по два канали/антени на діапазон.

Вже більше 5. А ще замовив кілька ВіФі релюх від Соноффа, щоб побавитися в домашню автоматизацію. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Місяця 2-3 назад теж задався питанням зміни старого роутера на новий. Вимоги: 2 діапазони (2.4Гц і 5 Гц) і Гігабітний (на виріст :) ). Є в мене хороший товариш, по Телеграм клубу, він живе і працює в Києві, веде купу фірм, обслуговує комп'ютери, сервери і все що з цим пов'язане. Толковий хлопець. Так ось він мені запропонував відмінно себе зарекомендовану модель роутера  Netis WF2780, ціна -якість. Користуюсь цим роутером 2-3 місяці, тяне вогонь, два окремих канала вайфай (2.4 Гц швидкість менша ~50-60 Мбіт але дальність більша, ну і 5Гц швидкість при 100 Мбіт від Волі <90 Мбіт). Я купував по посиланню в Розетці. Доставка безкоштовна на пункти Розетки в Луцьку.

 

https://rozetka.com.ua/ua/1572767/p1572767/?utm_source=application&utm_medium=android&utm_campaign=9&utm_id=227691

 

От зараз переміряв швидкість на 2.4 Гц і 5 Гц відповідно:

 

 

Screenshot_20210117_172334.jpg

Змінено користувачем Юріч
  • Дякую! 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, Zeiss сказано:

@Юріч як через стіни себе показує? Маю одну несучу, цікавить.

Норм.

50см стіна, на 5Ггц валить добре.  Я повівся на нього, бо в Сяомі було лише 2 LAN порти. У цьому 4 , і всі Гігабіт. Мені важливо, щоб було 4. Бо городити ще гігабітні свічі - не хочу.

 

Добре себе зарекомендував Tp-Link Archer. Теж 2 діапазони і валить класно через гіпсокартон (10-15м) (гіпсокартон на металевому каркасі, теж така собі "кліточка Фарадея".

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1.thumb.jpg.66128693dda0694b50125e91f0bad976.jpg2.thumb.jpg.8b697b6c5488e4a48606643dd84282ca.jpg3.thumb.jpg.3e300cdc90a21379801105fa4d94fe85.jpg

брошура правда старенька

 

від себе додам - більше антен (більше MIMO), більше діапазонів (2,4+5), більша ціна (топові моделі) працюватимуть краще. ща хіт з китая Mercury 1900M по смішній ціні в 800 грн +- і функціонал на висоті.

Змінено користувачем laser
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мав змогу поколупатися із Убікіті Юніфай. Класна штука. Новіші моделі підтримують Меш, але про це бажано думати ДО ремонту :)

Є такі моделькі гарні, на стелю, чи стіну.

отака річ класна, і відносно не дорого.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 хвилин тому, AppMark сказано:

доречі в мене такий уже рівно 4 роки. політ нормальний, навіть непоганий. хоча і було глюкав, але останні прошивки працюють краще. раз в рік може перегружаю. працює 24/7.

роздає інет проводом на 10 девайсів, половина з них відеонагляд (ір камери і реєстратор),

і ще десь десяток чи швидше півтора wi-fi пристроїв — смарти, ноути, IOT розумні хріні тощо. всі уживаються без явних проблем. третина з них на 5ГГц.

:ok2: рекомендую

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підкину трохи срачу :D

Постійно була проблема з віфі, а особливо тому що живу в квартирі і можу запросто зловити до 20 різних точок доступу. Поставив AirPort Extreme 6 покоління (A1521) і навіть не перезавантажував ніколи (десь 6 місяців користування)

Ще в мене разом з ним стояв тільки на музику Airport Express A1392, але потім зрозумів що від першого можна відмовитись, і лишив тільки другий. Працює все супер, проблем не було і немає (навіть перенавантажувати ніколи не треба)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, yu2007 сказано:

Колись тут на борді хвалили якусь модель сяомі. Останнім часом від них ніяких бестселерів не виходило?

Я один з тих, хто хвалив свій Xiaomi Mi WiFi Router 3G (V1), куплений декілька років тому і перешитий на Padavan. Неймовірно крутий роутер був в своєму бюджеті. Я б навіть сказав, безальтернативний. На сьогодні також його поки цілком вистачає, але для покупки новим вже не актуальний.

 

ІМХО, в бюджеті від 40-50$ в 2021-му вже треба дивитися на роутери з підтримкою Wi-Fi 6. Є різні цікаві варіанти в різних цінових категоріях.

 

Якщо тимчасово закрити "дирку" з мінімальними витратами, то перед новим роком для тещі вдалося взяти Xiaomi Mi WiFi Router 4A (DVB4230GL) на розетці за 500 грн. (доставка безкоштовно + декілька бонусів за оплату картою Visa). Шкода, що ціни вже такої не має.

Спойлер

image.thumb.png.1fa65b3851a4b188df778d07528c81f3.png

В знайомого такий вже більше півроку трудиться. Квартира - трьошка. Телефони, смарт-телевізори, ноутбуки... нічого не відвалюється, під 100 Мбіт на 5 ГГц тримає люкс. Ніяких ребутів, відвалів.

Як на мене - дешево та сердито.

Змінено користувачем MaestroA
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мав Xiaomi Mi WiFi Router R3G USB для прінтера, все працювало, залив прошивку Падаван. Але прилетіла блискавка і все... Не знайшов такого, купив Keenetic Extra KN-1711 (колишній ZYXEL)  . Все чудово, крім 100 Мб. Якщо хочеться MI, то тут продають, скоріше за все зі старих запасів з прошивкою Падаван - https://www.olx.ua/uk/obyavlenie/11-01-21-xiaomi-mi-wifi-router-3g-usb-gigabit-2-4-5-ggts-padavan-IDDSK1Z.html?sd=1#322548e908;promoted . Але все не дешеве.

П.С. перед покупкою вибирав. Всі ASUS мають сильно перевантажене ПО, пам'ять забирає 75-85% відразу, проц. грузиться відразу. І так по всім маркам та моделям. Я про роутери 1500-2200 грн. Шував з USB портом для прігт-сервера. Не всі роутери мають прошивку з підтримкою прінтера! Перебрав не один десяток, купив по черзі 3 роутери і через годину-дві здавав, поки не вибрав Keenetic. Цей працює стабільно. 

Змінено користувачем foma144
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 годин тому, MaestroA сказано:

Я один з тих, хто хвалив свій Xiaomi Mi WiFi Router 3G (V1), куплений декілька років тому і перешитий на Padavan. Неймовірно крутий роутер був в своєму бюджеті. Я б навіть сказав, безальтернативний. На сьогодні також його поки цілком вистачає, але для покупки новим вже не актуальний.

Підтримую.

Сам колись купив на Алі за смішних 35 доларів.

Півроку тому вирішив, що віддам в село, а собі куплю щось новіше. Почав шукати моделі трохи потужніші в частині швидкості віфі і проца, але з таким же функціоналом, як Xiaomi Mi WiFi Router 3G під Padavan'ом (торрентокачалка, файлокачалка, USB 3.0 для файлопомийки і медіацентру, DLNA під smart-TV Samsung, гігабітний езернет, самба) - фіг там. В 100 баксів не вкладешся, від 200 є шанс щось знайти.

 

Плюнув і взяв в село беве Xiaomi Mini Router за 500 грн. вроді. А мій Xiaomi Mi WiFi Router 3G в мене вдома досі трудиться. З мінусів - із другого поверху в двір не добиває (попередній ТПЛінк добивав).

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пам'ятаю була аналогічна тема, обсуждали той сяомі. половина воздуху в коробці =)

https://aliexpress.ru/item/4000461003724.html 30 usd якщо не смущає китайська мова :ok2::90:

шкода поки не навчились його перешивати, хочаб на англ. версію. але думаю скоро його хакнуть, сильно вже приваблива і не дорога штучка

Змінено користувачем laser
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 hours ago, laser said:

 

https://aliexpress.ru/item/4000461003724.html 30 usd якщо не смущає китайська мова :ok2::90:

шкода поки не навчились його перешивати, хочаб на англ. версію. але думаю скоро його хакнуть, сильно вже приваблива і не дорога штучка

А в чому його головні переваги перед конкурентами за +/- 30 баксів?

Spoiler

Ртутный D191G гигабитный порт маршрутизатор 1900 м беспроводной бытовой 5G двухчастотный волоконный широкополосный WiFi настенный (только с китайской вилкой)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як варіант - Цей!

Вміє mesh, що важливо для будинку / квартири.

 

2 таких роутера покриють всі потреби.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 minutes ago, Zheny@ said:

Як варіант - Цей!

Вміє mesh, що важливо для будинку / квартири.

 

2 таких роутера покриють всі потреби.

Дороговато , як для домашнього рутера :) 

Мені головне віфі без затиків і відвалів. Певно зупинюсь на Нетісі, про який писали вище. Чи Сяомі.
Ту хітову Ртуть з Алі стрьомно замовляти))

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, yu2007 сказано:

А в чому його головні переваги перед конкурентами за +/- 30 баксів?

3x3 MIMO , формування пучка, пробиваємість, 1900 мбіт, гігабітні інтерфейси, дводіапазонна 2,4+5 ГГц вафля

тож там в осписі все розписано

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, laser said:

3x3 MIMO , формування пучка, пробиваємість, 1900 мбіт, гігабітні інтерфейси, дводіапазонна 2,4+5 ГГц вафля

тож там в осписі все розписано

 

Це добре, але наразі мені воно лишнє. Не гуляє в мене по домашній мережі стільки мегабіт :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочете дешево та надійно - Mikrotik hAP lite.

Хочете 5GHz та надійно - тоді буде дорожче. Толку з одного роутера з 5GGz мало, так як на цій частоті у нього менша зона покриття ніж на частоті 2,4. Для 5GHz в ідеалі ставити точки доступу в кожній кімнаті і об'єднувати їх кабелем в єдину мережу з безшовним роумінгом. Тоді і швидкість буде висока, і покриття буде хороше, і обривів не буде при переміщенні. Але для такого рішення потрібен контролер який буде керувати усіма точками доступу та переключати клієнтів на ту точку, від якої найсильніший сигнал. Є рішення з вбудованими контролерами як у Mikrotik capsman, є з окремими апаратними або програмними контролерами як у Ubiquiti. Також такі рішення є у TPlink та Keenetic, в Asus теж ніби таке є, але чи там підключаються точки доступу кабелем чи лише по Wi-Fi та чи потрібні їм окремі контролери, цього я не знаю, потрібно читати документацію виробників.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...