Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

10 годин тому, yu2007 сказано:

Дороговато , як для домашнього рутера :) 

Для квартири - фатить з башкою і Нетіса. В мене ж такий ;) Я натякнув.

А от для більшої площі - тоді уже треба розкошелитися..

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 110
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Планую собі такий замовити Tenda AC11

що скажете, варто, чи щось краще є за такі гроші?

Змінено користувачем Серега89
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

52 хвилин тому, Серега89 сказано:

Планую собі такий замовити Tenda AC11

що скажете, варто, чи щось краще є за такі гроші?

Тенда я б не розглядав. Краще самий дешевий Кінетік.

Ну і варіанти описані вище.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Zheny@ сказано:

Для квартири - фатить з башкою і Нетіса. В мене ж такий ;) Я натякнув.

А от для більшої площі - тоді уже треба розкошелитися..

Маю вже майже 5років в користуванні цей девайс TP-LINK TL-WR1043ND - 2.4 ГГц. Хотів більшу і стабільнішу швидкість нету, виписав собі Xiaomi Mi WiFi Router 4A Gigabit Edition. Прийшов апарат, поставив. І всьо...  для квартири він підходить ідеально, але для будинку не рекомендую. Вже хлопці як не старалися в налаштуваннях, прошивки дивилися, але 10 метрів від роутера швидкість зникала і на вулиці не тягнув від слова вооще. Тому повернув і поставив назад свого пенсіонера, працює далі. Але бажання взяти щось новіше не зникло

Тому підпишуся на тему, хто брав для будинку щось толкове описуйте досвід користування.
 

Змінено користувачем Vikvik Mawr
  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, Vikvik Mawr сказано:

Тому підпишуся на тему, хто брав для будинку щось толкове описуйте досвід користування.

Пояснюю як краще організувати для будинку.

2 роутера. Як не крути. І між ними потрібно зробити мережу mesh - безшовний Wifi.  Час переключення між точками ~5ms. не видно! Фактично одна  велика мережа.

Вище, я давав посилання на подібні роутери.

найнадійніше- це об'єднати їх кабелем.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кабель не завжди можна протягнути

по віфі 2 кінетіка в меші - набагато приємніше в роботі як репітери і різні точки. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, Zheny@ сказано:

Для квартири - фатить з башкою і Нетіса. В мене ж такий ;) Я натякнув.

А от для більшої площі - тоді уже треба розкошелитися..

тут ніби не про площу тема питання, а про кількість одночасних юзерів.

але думаю що топікстартеру уже буде з чого вибирати, нарадили тут  — кожна жаба своє болото :0016:

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 годин тому, Кіліманджаро сказано:

Хочете дешево та надійно - Mikrotik hAP lite.

Хочете 5GHz та надійно - тоді буде дорожче. Толку з одного роутера з 5GGz мало, так як на цій частоті у нього менша зона покриття ніж на частоті 2,4. Для 5GHz в ідеалі ставити точки доступу в кожній кімнаті і об'єднувати їх кабелем в єдину мережу з безшовним роумінгом. Тоді і швидкість буде висока, і покриття буде хороше, і обривів не буде при переміщенні. Але для такого рішення потрібен контролер який буде керувати усіма точками доступу та переключати клієнтів на ту точку, від якої найсильніший сигнал. Є рішення з вбудованими контролерами як у Mikrotik capsman, є з окремими апаратними або програмними контролерами як у Ubiquiti. Також такі рішення є у TPlink та Keenetic, в Asus теж ніби таке є, але чи там підключаються точки доступу кабелем чи лише по Wi-Fi та чи потрібні їм окремі контролери, цього я не знаю, потрібно читати документацію виробників.

а от щось мікротікове таке наворочене але для домашнього сегменту я нічого не знайшов пару років тому, (може зараз що зімнилось хз) я шукав з двома діапазонами, гігабітними інтерфейсами і зовнішніми ант. і ніфіга подібного не було. як одне є, то іншого нема. хоча в свій час був готовивй вивалити 2-3кгрн за такий прибор. а ставити мікротік як DHCP а щось інше як Wi-FI то якось несерйозно...

Змінено користувачем laser
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 minutes ago, laser said:

а от щось мікротікове таке наворочене але для домашнього сегменту я нічого не знайшов пару років тому, (може зараз що зімнилось хз) я шукав з двома діапазонами, гігабітними інтерфейсами і зовнішніми ант. і ніфіга подібного не було. як одне є, то іншого нема. хоча в свій час був готовивй вивалити 2-3кгрн за такий прибор. а ставити мікротік як DHCP а щось інше як Wi-FI то якось несерйозно...

hAP ac2 нормальний варіант, але з внутрішніми антенами. У нього на платі є роз'єми для зовнішніх антен, можна докупити окремі антени по 15$ та спробувати приколхозити самому.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Кіліманджаро сказано:

hAP ac2 нормальний варіант, але з внутрішніми антенами. У нього на платі є роз'єми для зовнішніх антен, можна докупити окремі антени по 15$ та спробувати приколхозити самому.

платити 1000+ грн + антени і ще колхозити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене в свій час постало питання надійного роута, тплінки задовбався міняти. Взяв на пробу Netgear R7000, наразі при експлутації менше року - політ нормальний. А коли виникло питання  роута з гарним покриттям для будинку, брав вже новішого R8000, старий перекочував на квартиру. На даний момент лише позитивні враження, правда - особливо в налаштування не ліз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, laser сказано:

а от щось мікротікове таке наворочене але для домашнього сегменту я нічого не знайшов пару років тому, (може зараз що зімнилось хз) я шукав з двома діапазонами, гігабітними інтерфейсами і зовнішніми ант. і ніфіга подібного не було. як одне є, то іншого нема. хоча в свій час був готовивй вивалити 2-3кгрн за такий прибор. а ставити мікротік як DHCP а щось інше як Wi-FI то якось несерйозно...

hAP ac2 нормальний варіант,    тобі мало тої потужності що він дає?

 

чи потрібні саме зовніжні щоб по пацанскі і жарити мізки?

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

52 minutes ago, Zheny@ said:

платити 1000+ грн + антени і ще колхозити?

Колхозити не обов'язково, можна заплатити тих само 1к+ та взяти hAP ac3 :), там ще добавиться підтримка 3G для резервування Інтернет-каналу.

У laser була ж потреба не знайти найдешевший роутер з антенами, а вписатися у бюджет 2-3к грн. на купівлю мікротіка з 5Ghz WiFi та 1Gb портами.

Змінено користувачем Кіліманджаро
  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, Кіліманджаро сказано:

Колхозити не обов'язково, можна заплатити тих само 1к+ та взяти hAP ac³ :)

А якщо серйозно, то у laser було ж питання не знайти найдешевший роутер з антенами, а вписатися у бюджет 2-3к. грн. на купівлю мікротіка з 5Ghz WiFi та 1Gb портами.

ем, так $62 коштує hAP ac2

 

  • MikroTik hAP ac (RB962UiGS-5HacT2HnT) це вже якщо хочеться прям жирок

    2,4 / 5 GHz Wi-Fi

    450 / 1300 Mbit/s

    720 MHz CPU

    128 MB RAM

    5×1Gbit LAN, 1×SFP,

    1×USB

    LAN5 PoE Out 24V 0.5A

     

    проте 

     

    MikroTik hAP ac2

    2,4 / 5 GHz Wi-Fi

    300 / 866.7 Mbit/s

    716 MHz CPU

    128 MB RAM

    5×1Gbit LAN,

    1×USB

     

    несильно поступається але десь 50% дешевший

Змінено користувачем Voronin10
  • Подобається 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 minutes ago, Voronin10 said:

 

  • несильно поступається але десь 50% дешевший

У них ще процесори відрізняються, в AC2 чотирьохядерний з підтримкою апаратного шифрування, а у AC одноядерний.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 хвилин тому, Voronin10 сказано:

зовніжні щоб по пацанскі і жарити мізки

ну антени жарять не лише на передачу, а і приймають. тому "довша" антена - дальше тягне :P у мене 2пов будинок. роутер на 3 поверсі (чердак), а ще є 0 поверх - гараж, подвір'я...

чесно кажучи зараз якось пофік, мобільний оператор в мінімальному тарифі дає 50 гіг в місяць, можна і без віфі жити взагалі. а тоді, я мав 700-1000 мегабайт в місяць, і кожен був на рахунку, тому домашній інет був в пріоритеті !

а щодо мікротіка, то в той період щось було трохи обладнання підвисало в непідходящі моменти, дістало. була ідея поставити дома толковий шлюз, шоб стабільно і навіка. ну і плюшки там всякі, підмережі, ВПН, шейпінг, пріоритетність...

Змінено користувачем laser
  • Дякую! 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, laser сказано:

ну антени жарять не лише на передачу, а і приймають. тому "довша" антена - дальше тягне :P у мене 2пов будинок. роутер на 3 поверсі (чердак), а ще є 0 поверх - гараж, подвір'я...

чесно кажучи зараз якось пофік, мобільний оператор в мінімальному тарифі дає 50 гіг в місяць, можна і без віфі жити взагалі. а тоді, я мав 1000 мегабайт в місяць, і кожен був на рахунку, тому домашній інет був в пріоритеті !

а щодо мікротіка, то в той період щось було трохи обладнання підвисало в непідходящі моменти, дістало. була ідея поставити дома толковий шлюз, шоб стабільно і навіка.

а от про три поверхи й подвіря я не міг званрувати, я ж то думав хтось в квартирі як я :)

тоді напевно я б зробив щось типу меш на декількох пристроях.....

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, Кіліманджаро сказано:

У них ще процесори відрізняються, в AC2 чотирьохядерний з підтримкою апаратного шифрування, а у AC одноядерний.

ну не майнити ж на них, хоча бот нет непоганий виходить кажуть :)

Змінено користувачем Voronin10
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну і я до того прийшов. що треба 2 пристрої. одним не обійтись. тим паче коли хочеться на 5ГГц сидіти.

а от зараз сижу і думаю - купив би мікротік, він би працював мені років 5, і ще міг би працювати 5-10, але за ці роки морально би застарів. стандарти розвиваютьяс шаленими темпами, на носі Wi-Fi 6. через рік уже .ac буде не в моді...

краще брати шось дешевше, 3-5 років поробило і міняєш на нове.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, laser сказано:

ну і я до того прийшов. що треба 2 пристрої. одним не обійтись. тим паче коли хочеться на 5ГГц сидіти.

а от зараз сижу і думаю - купив би мікротік, він би працював мені років 5, і ще міг би працювати 5-10, але за ці роки морально би застарів. стандарти розвиваютьяс шаленими темпами, на носі Wi-Fi 6. через рік уже .ac буде не в моді...

краще брати шось дешевше, 3-5 років поробило і міняєш на нове.

ти так часто міняєш телефони компуктери?

в мене мій MikroTik hEX (RB750Gr3)  трудиться непамятаю який рік на дачі і в місті біля року пропрацював, ніколи притензій небуло, були претензії лише до тплінка який уви вже пергрівається літом, хоча працює як свіч з роздачею вафельки

Змінено користувачем Voronin10
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дивись, якщо вже буде декілька пристроїв, то зроби план де вони будуть, продумай трассу для кабелів, 

 

подумай в сторону  сфп,  для одного разу щоб гроші вбухати дорого зато вистачить років на 20-30 вперед

наприклад така цяця суто як свіч на якому мінімальна затримка(https://www.technotrade.com.ua/Products/MikroTik-CSS610-8G-2SplusIN.php), скоро купиш камери, ще якусь локальну цяцю :) 

в мережі ставиш свій локальний NAS і все рядом 

ну це так для подумать на потім і що буде в мережі через н років....

 

 

теж помітив що мені вистачає з головою трафіка оператора поза домом, правда покритя треба розвивати...

Змінено користувачем Voronin10
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну не знаю чи часто, але дивись. перехід з .b на .n в свій час додав сильно швидкості і дальності. далі нові стандарти принесли - MIMO і ширину каналу, як наслідок покращення покриття і швидкості (тоді розвивається відеострімінг), далі теж саме з .ас знову ж в ногу з розвитком всяких смартТВ.

на сьогодні у нас з'являється багато іОТ пристроїв. навіть в простій квартирі можна поставити розумні вимикачі, реле, розетки, лампочки і вже буде 5-10 клієнтів перманентно. ще буде 2-5 смартів, ноутів, а прийдуть друзі в гості ще +2-5, смарт телик, ще шось... ще шось... в підсумку уже 10-30 клієнтів. щоб не було як з діалапом, треба новий продуктивний, сучасний роутер.

саме в цьому напрямі і буде прорив в wifi 6 стандарті.

звичайно, якщо цих всяких фігнюшок дома нема, і є тільки 2 смартфони, то справиться любий старий роутер .n стандарту.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 minutes ago, sanbOK said:

Будь який що підтримує діапазон 5ггц і не тенда/нетіс/тотолінк/меркусіс ... і тп. сміття. З нормального для домашнього користування це той що продає топікстартер і трохи інша модель Арчер С6. Саме ці роутери зарекомендували себе нормальною робтою та хорошою зоною покриття вайфай. Взагалі Вам би в цій темі писати 

О, а я вже гроші на Нетіса почав збирати :) 

Вище пишуть, що скоро ВіФі 6 набуде широкого вжитку. То якось не хочеться віддавати зараз за домашній рутер з ВіФі 5 більше 30 баксів :) 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 18.01.2021 at 21:56, Yarchik сказано:

з таким же функціоналом, як Xiaomi Mi WiFi Router 3G під Padavan'ом (торрентокачалка, файлокачалка, USB 3.0 для файлопомийки і медіацентру, DLNA під smart-TV

А можна тут трохи детальніше як це працює на практиці ? Тобто цікавить конкретно торентокачалка, яким чином можна добавити торенти на закачку зразу в роутер без допомоги компа ? До нього можна підключитись зі смарта і в інтерфейсі роутера є якийсь типу браузер ? Чи як це все відбувається ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...