Перейти до змісту

Пенсія ближче,ніж здається.


Рекомендовані повідомлення

14 хвилин тому, rrid сказано:

ти як рахував?

 

рахував не по області а по містам.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, $ΩLΩMΩN сказано:

 

рахував не по області а по містам.

 

підрахунки - фстудію!

просім, просім, на біс!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, rrid сказано:

підрахунки - фстудію!

просім, просім, на біс!

 

Нікого, ні в чому переконувати не збираюсь.

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, $ΩLΩMΩN said:

 

Нікого, ні в чому переконувати не збираюсь.

Мирдверім’яч?))

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, $ΩLΩMΩN сказано:

 

Нікого, ні в чому переконувати не збираюсь.

та нікого ні в чому й не треба, і не збирайся.

просто дай, будь-ласка, цифри, які, як ти вважаєш:

Цитувати

В Луцьку дуже мало новобудов, порівнянно з Івано-Франківськом, Тернополем, Хмельницьким.

а по цифрах ми вже самі визначимо (в т.ч. і я) - це мало, багато, чи Шломо - балабол і Саломен

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, rrid сказано:

Шломо - балабол і Саломен

 

Тю, я впевнений, яку б я інформацію не написав, звідки б я її не взяв. Ваше відношення до мене і воно не зміниться.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, $ΩLΩMΩN сказано:

 

Тю, я впевнений, яку б я інформацію не написав, звідки б я її не взяв. Ваше відношення до мене і воно не зміниться.

усьо - воно в ваших руках.

ви дуже сильно впливаєте на ту реальність, якою ви її бачите.

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 12.07.2020 at 14:22, Nokian сказано:

Елементарно.

Квартира є ліквідною,приносить прибуток та при вдалому вкладенні дорожчає сама по собі.

Ну звісно інвестфонди та облігації дадуть вищий відсоток,але й ризики вищі.

А ваша квартира завжди залишиться вашою.

На рахунок калькуляції, то може вам  ще ключі від квартири,де гроші лежать?

Класика

 

22 годин тому, MACCEN сказано:

це все ризики, колись трьошка коштувала 100 тисяч доларів і люди купували, бо десь мали такі гроші. 

Зараз за 100 тисяч можна хату купути й побудуватись і ще залишиться.

 

 

кажеш, квартира дорожчає сама по собі і сама по собі є ліквідною? угу, угу...

ризики державних облігацій є вищими, і відсоток дають вищий? угу, угу, з точністю до навпаки...

 

але.

попри те, що ціни на житлову нерухомість обвалились в доларовому вираженні двічі за менш ніж 10 років, прикупити собі квартирку як майбутнє джерело додаткової пенсії - цілком собі правильна стратегія. крім того, що душу гріє що ціна в гривні виросла, а не впала, ще й після кожної девальвації - дешевшає в доларовому вираженні хавчик. потім хавчик дорожчає, звісно, але й ціна оренди потроху відроста.

якщо дивитись сьогодні - то дохід від 1к таки відчутно вищий за середню/мінімальну пенсію, і років 20, по-моєму, було так само.

тому квартирка як персональний пенсійний фонд - далеко не найгірший варіант.

Змінено користувачем rrid
yfrjnbkj)
  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 minutes ago, nickel said:

Депозит

...

квартира

Читав колись давно на строімдомі один срачик, в якому виясняли «справедливу» вартість середньостатистичної (звичайної) квартири чи її оренди в тому чи іншому місці в Україні. Так от хтось доводив,  що вартість такої квартири повинна дорівнювати сукупній вартості її оренди за 10 років. Іншим варіантом було порівняти десятирічний дохід від оренди квартири з десятирічним процентним доходом від розміщення цієї ж суми на депозитах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 годин тому, Юріч сказано:

 

Надієшся на електрика зі Старого ринку? :)

Та без різниці)) Аби , людина, була хороша))))

  • Ха-ха 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 minutes ago, rrid said:

ще й після кожної девальвації - дешевшає в доларовому вираженні хавчик. потім хавчик дорожчає, звісно, але й ціна оренди потроху відроста.

Хавчик дорожчає суттєво швидше, ніж відростає ціна оренди, а будматеріали ще швидше))

В 12/13 довелося трохи поорендувати. Однокімнатний бомжатник за 1200 грн, і дуже непросто знайти. Щось в мінімально пристойному стані - 2000 і вище. 
В 2017 сестра здавала свою 2кімнатну з відносно свіжим ремонтом і повністю вкомплектовану всім необхідним (навіть плаский ТВ на 32‘‘ :) ). Щось в діапазоні 3000-3500. Такими «темпами» вона б не те що квартиру, а сам  лише ремонт і наповнення квартири «відбивала» б років з десять (звісно в доларовому еквіваленті). 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, yu2007 сказал:

Читав колись давно на строімдомі один срачик, в якому виясняли «справедливу» вартість середньостатистичної (звичайної) квартири чи її оренди в тому чи іншому місці в Україні. Так от хтось доводив,  що вартість такої квартири повинна дорівнювати сукупній вартості її оренди за 10 років.

Точка зрения определяется местом сидения. Якби я був власником орендованої квартири, то я б хотів щоб вона не за 10 років окупилася, а за 5. Але якщо б мені прийшлося знімати квартиру і ціни на оренду так задерли, то я краще іпотеку оформив би і за 10 років мав би вже своє житло. 

Цитата

Іншим варіантом було порівняти десятирічний дохід від оренди квартири з десятирічним процентним доходом від розміщення цієї ж суми на депозитах.

Валютні депозити після 2014 року це не заробіток, а сльози у 0-1-2% річних, і в гривні депозит тримати також сльозами закінчиться і добре якщо буде 1-2% доходу. А я ще пам'ятаю коли відсотки у валюті були двозначні, які нафіг квартири в оренду чи бізнес. :)

Змінено користувачем nickel
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 minutes ago, yu2007 said:

 наповнення квартири «відбивала» б років з десять (звісно в доларовому еквіваленті). 

мм, ну це ж нерухомість.... вона довго відбивається....

 

але в місцевих бізнесменів є чуйка на всяку фігню, і вони не готові ризикувати останнім і чекати довго, якщо нема розрахунку за 4-5 роки відбити - надто ризикована інвестиція

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 minutes ago, nickel said:

А я ще пам'ятаю коли відсотки у валюті були двозначні, які нафіг квартири в оренду чи бізнес. :)

знайомі "нємчики" не вірили що таке буває, і обдумували варіанти вдома взяти - тут покласти

  • Ха-ха 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, Zevs_Isver сказал:

знайомі "нємчики" не вірили що таке буває, і обдумували варіанти вдома взяти - тут покласти

тут покласти можна, тільки потім геморно забрати з банку банкрота якогось.

 

Якщо взяти квартиру зараз, то черз років 20-30 вона буде вже старий фонд, і втратить свою ринкову вартість в певних відсотках, також тільки грає ліквідність в певних районах, може бути й будинок старий але район зручний та ліквідний тому там може й житло не втратити в ціні.

 

Але то все відносно взагалі. Хрущі в гарному районі теж не сильно попадали в ціні.

А новобудова це взагалі закопування грошей, обійдеться в тисяч 40-45 з ремонтом та ж сама двушка, і нехай здаиш її в кращому випадку за $200 і то якщо повезе що хтось візьме на довгострочку та ще й адекватний, не засре все. Якщо ті гроші не тратити то окупиться все за 20 років в кращому випадку.

 

Тому якщо є така сума 40 тисяч, і треба гроші на перспективу то краще купити дві вторинки однокімнатні по 20 тис. і здати вже їх в аренду, а потім діяти по ситуції. Одну можна й продати докласти й купити в новішому будинку, щоб не обісцінилось житло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, MACCEN said:

тут покласти можна, тільки потім геморно забрати з банку банкрота якогось.

ну це логічно :)

 

так їм і було пояснено

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yu2007 сказал:

В однушці в новобудові ремонт і скромно обставитися напевно дорівнює вартості ще однієї однушки?)

 

Рік тому робили ремонт в однушці (скромно, практично, не найдорожчі матеріали, все з розумом).

Ремонт 150-200+, меблі і техніка 200+

 

Насправді ремонт зараз це дуже дорого.

Змінено користувачем Arden
  • +1 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 minutes ago, nickel said:

Валютні депозити після 2014 року це не заробіток, а сльози у 1-2% річних, і в гривні депозит тримати також сльозами закінчиться і добре якщо буде 0-1-2% доходу. А я ще пам'ятаю коли відсотки у валюті були двозначні, які нафіг квартири в оренду чи бізнес. :)

Та дискусія велася давно, ще за часів президента шапкокрада, коли курс вже кілька років непохитно стояв на місці.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, Arden said:

 

Рік тому робили ремонт в однушці (скромно, практично, не найдорожчі матеріали, все з розумом).

Ремонт 200+, меблі і техніка 200+

 

Насправді ремонт зараз це дуже дорого.

А сама однушка скільки? 600?

  • Дякую! 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 minutes ago, Zevs_Isver said:

мм, ну це ж нерухомість.... вона довго відбивається....

 

але в місцевих бізнесменів є чуйка на всяку фігню, і вони не готові ризикувати останнім і чекати довго, якщо нема розрахунку за 4-5 роки відбити - надто ризикована інвестиція

Мм, довго - це скільки? 50 років - норм?

 

Я написав, що при вартості оренди 120 доларів (грубо 3000/25) сам лише ремонт і меблі відбиватимуться 10 (десять) років. А квартира куплена була в часи всезагального достатку, коли в  луцьких автосалонах стояли черги за автомобілями. Тому щоб і її відбити орендою знадобиться ще плюс 30-40 років. А якщо ще порахувати «амортизацію»...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 минут назад, yu2007 сказал:

Мм, довго - це скільки? 50 років - норм?

 

Я написав, що при вартості оренди 120 доларів (грубо 3000/25) сам лише ремонт і меблі відбиватимуться 10 (десять) років. А квартира куплена була в часи всезагального достатку, коли в  луцьких автосалонах стояли черги за автомобілями. Тому щоб і її відбити орендою знадобиться ще плюс 30-40 років. А якщо ще порахувати «амортизацію»...

Якщо виходити з того, що квартира - твій пенсійний фонд, то не варто рахувати  окупність взагалі. Бо за 50 років кілька разів прийдеться ще й ремонт робити, а те що залишиться між ремонтами ти проїси. Тобто вкладене у квартиру для оренди, ти ніколи не зможеш у повному обсязі потримати у руках . Якщо тебе так сильно цікавить окупність, то варто купувати житло на стадії копання ями під фундамент і продавати, коли весь будинок вже заселений, а не про оренду думати.

Змінено користувачем nickel
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

31 хвилин тому, MACCEN сказано:

Тому якщо є така сума 40 тисяч, і треба гроші на перспективу то краще купити дві вторинки однокімнатні по 20 тис. і здати вже їх в аренду, а потім діяти по ситуції. Одну можна й продати докласти й купити в новішому будинку, щоб не обісцінилось житло.

 

Воно-то так. Але потрібно буде заплатити податок на нерухомість і податок за здавання квартири в оренду. Ну і за субсидії швидше за все доведеться забути. Для пенсіонера геть не вигідна інвестиція.

  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, $ΩLΩMΩN сказал:

 

Воно-то так. Але потрібно буде заплатити податок на нерухомість і податок за здавання квартири в оренду. Ну і за субсидії швидше за все доведеться забути. Для пенсіонера геть не вигідна інвестиція.

Якщо людина до пенсії думала про мабутнє і нажила дві однушки під оренду, то субсидія їй і не потрібна.

Станом на сьогодні держава має податки, які тут же поверне у вигляді субсидії, а якщо не дає субсидії, то і про податки може забути. Якщо пенсіонер не отримує субсидії, то і ніде не світить, що квартира в оренді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, nickel сказано:

Якщо людина .. нажила дві однушки під оренду, то субсидія їй і не потрібна.

Станом на сьогодні держава має податки, які тут же поверне у вигляді субсидії, а якщо не дає субсидії, то і про податки може забути. Якщо пенсіонер не отримує субсидії, то і ніде не світить, що квартира в оренді.

 

Субсидія не призначається, якщо є зайва площа:

https://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=15041090

 

Платити за здачу нерухомості в оренду потрібно всім. Те, що всі цього не роблять не звільняє від відповідальності.

 

Цитувати

Відповідно до ст. 164 Податкового кодексу України, доходи, отримані від здачі в оренду не лише житлових приміщень, але й гаражів, дачних будинків, присадибних та інших земельних ділянок підлягають декларуванню.

Здавати нерухомість в оренду можна як на правах фізичної особи, так і в якості суб’єкта підприємницької діяльності. Згідно ст. 170 пп. 170.1.5 якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку-орендодавець.

При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені для квартального звітного (податкового) періоду.

 

  • Ха-ха 1
  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...