Перейти до змісту

Пенсія ближче,ніж здається.


Рекомендовані повідомлення

1 минуту назад, $ΩLΩMΩN сказал:

 

Субсидія не призначається, якщо є зайва площа:

https://wiki.1551.gov.ua/pages/viewpage.action?pageId=15041090

 

Платити за здачу нерухомості в оренду потрібно всім. Те, що всі цього не роблять не звільняє від відповідальності.

 

 

Теоретичні викладки мене мало цікавлять. ;)

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 minutes ago, yu2007 said:

Мм, довго - це скільки? 50 років - норм?.

не,

50 то коли маєток за 1млн УСД

 

квартирка за років 10 +\-

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yu2007 сказал:

А сама однушка скільки? 600?

квартира була, то і хз

район ТамТаму (20 років будинку) - десь в районі 20к у.е.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, nickel said:

Якщо виходити з того, що квартира - твій пенсійний фонд, то не варто рахувати  окупність взагалі. Бо за 50 років кілька разів прийдеться ще й ремонт робити, а те що залишиться між ремонтами ти проїси. Тобто вкладене у квартиру для оренди, ти ніколи не зможеш у повному обсязі потримати у руках . Якщо тебе так сильно цікавить окупність, то варто купувати житло на стадії копання ями під фундамент і продавати, коли весь будинок вже заселений, а не про оренду думати.

Під окупністю я маю на увазі не «повернути в повному обсязі вкладене». Пенсійний фонд - це те що людина змогла відкласти за роки праці, і кудись те вклала: квартира, власна справа, фінансові інструменти, освіта дітей чи просто трилітрова банка з баксами. Ми ж про це зараз говоримо? Так от варіант «квартира під оренду» в сьогоднішніх реаліях дає не такі райдужні перспективи, як здається на перший погляд. Інвестиція досить «коштовна», а оренда сьогодні «копійчана» (як буде завтра - невідомо). 

вище є свіжий приклад з однушкою. 600+200+200=мільйон.

Нехай я буду відкладати 10к щомісяця. Мені знадобиться 100 місяців, щоб назбирати суму (часові затрати, а вони немаленькі, навіть не розглядаємо, хоча час це гроші). А здати сьогодні таку я зможу за 5к. Хоча й це не чистими, бо ж треба буде періодично тратитися на її підтримку в належному стані. Така собі «окупність» інвестицій, як на мене. Сподівання лише на те, що в кращому випадку доларова ціна квартири хоч трохи виросте, коли я вийду на пенсію, або ж, в гіршому випадку, впаде не так сильно, як в прикладі @rridа. 
 

ще раз уточню, що я веду мову про квартиру виключно як «пенсійний фонд», який генеруватиме дохід, а не про власне житло чи «лишити дітям/внукам» і т.д. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, Zevs_Isver said:

не,

50 то коли маєток за 1млн УСД

 

квартирка за років 10 +\-

В гривнях? Може й за десять, а в доларах за 50))) А коли  справдиться твій прогноз про 36,6 - то і всі 100 років)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 12.07.2020 at 10:57, $ΩLΩMΩN сказано:

 

Я вже заплатив податків більше ніж на 1 квартиру і навіть половину пенсійного стажу не заробив. Якщо не хочуть платити пенсії - нехай не будуть податки.

то у вас хуаліард доходів, чи просто проблеми з математикою початкових класів?

сподіваюсь, собі заплатив більше, ніж державі? чи вже все про*фукав на найнери, шосери й польоти?

 

на перше питання відповідь ніби бачу -

On 12.07.2020 at 13:26, $ΩLΩMΩN сказано:

Я маю на увазі всі відрахування з зарплати: ПДФО (18%) і ЄСВ (22%). 40% з зарплати. І це не рахуючи інших податків, якими обкладають просту людину. З того, що проста людина заробляє, їй лишається 30% в кращому випадку.

чому ж відразу не порахувати не тільки ЄСВ, яке платить роботодавець, а ще й інші витрати працедавця: електроенергію, яку він платить, щоб комп працював, опалення офісу/заводу, ті ж стільці, на яких працівники штанці/спідниці протирають, і т.д. - всю собівартість працедавця, чому рахувати тільки один компонент його витрат? чому тільки один компонент витрат працедавця рахувати у податках, які ти платиш, якщо ти їх не платиш? запитання риторичне...

 

  • Ха-ха 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, yu2007 сказал:

ще раз уточню, що я веду мову про квартиру виключно як «пенсійний фонд», який генеруватиме дохід, а не про власне житло чи «лишити дітям/внукам» і т.д. 

 

Ну так квартира нікуди не дівається, і після смерті пенсіонера залишається тим же дітям чи онукам.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 минут назад, yu2007 сказал:

ще раз уточню, що я веду мову про квартиру виключно як «пенсійний фонд», який генеруватиме дохід, а не про власне житло чи «лишити дітям/внукам» і т.д. 

Ну тоді правильно зауважив Юріч і треба рахувати не окупність, а скільки часу квартира зможе генерувати "пенсію".

4 минуты назад, Юріч сказал:

Ну так квартира нікуди не дівається, і після смерті пенсіонера залишається тим же дітям чи онукам.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, yu2007 сказано:

Під окупністю я маю на увазі не «повернути в повному обсязі вкладене». Пенсійний фонд - це те що людина змогла відкласти за роки праці, і кудись те вклала: квартира, власна справа, фінансові інструменти, освіта дітей чи просто трилітрова банка з баксами. Ми ж про це зараз говоримо? Так от варіант «квартира під оренду» в сьогоднішніх реаліях дає не такі райдужні перспективи, як здається на перший погляд. Інвестиція досить «коштовна», а оренда сьогодні «копійчана» (як буде завтра - невідомо). 

вище є свіжий приклад з однушкою. 600+200+200=мільйон.

Нехай я буду відкладати 10к щомісяця. Мені знадобиться 100 місяців, щоб назбирати суму (часові затрати, а вони немаленькі, навіть не розглядаємо, хоча час це гроші). А здати сьогодні таку я зможу за 5к. Хоча й це не чистими, бо ж треба буде періодично тратитися на її підтримку в належному стані. Така собі «окупність» інвестицій, як на мене. Сподівання лише на те, що в кращому випадку доларова ціна квартири хоч трохи виросте, коли я вийду на пенсію, або ж, в гіршому випадку, впаде не так сильно, як в прикладі @rridа. 
 

ще раз уточню, що я веду мову про квартиру виключно як «пенсійний фонд», який генеруватиме дохід, а не про власне житло чи «лишити дітям/внукам» і т.д. 

і так, і не так.

якщо ти інвестуєш в надії отримувати дохід від оренди - це вже бізнес.

а в будь-якому бізнесі є нюанси ("от на цих два проценти й живу", як в анігдоті).

квартири в Луцьку сьогодні коштують 120-150-180 орендних плат - "вилка" дуже широка (якраз біля "на два процента ;) )

в середньому, імхо, - це 150 орендних плат, тобто 12.5 років, тобто дохідність - 7-8% "грязними"

якщо б можна було розміститись на надійний депозит під 7-8% річних у валюті - можна було б говорити, що інвестиція в бетон не має сенсу, але оскільки хз яка вартість того бетону буде через надцять років.

але ж депозитів таких на сьогодні немає.

альтернатив більше практично немає :(комерційна нерухомість - якісна має окупність 8-10 років, але поріг входження набагато вищий.

 

ще про "вилку" 120-150-180.

заробіток (і "окупність") залежить в першу від того, наскільки майстерно ти інвестуєш.

якщо ти купуєш квартиру тільки тому, що "сподобалась" - то будеш довго "окупляти" :)

якщо купуєш готову квартиру на основних магістралях громадського транспорту з нестарим ремонтом і меблями - швидше за все отримаєш 8-10% річних - купив і відразу здаєш.

якщо купуєш новобудову без документів на власність - "заморожуєш кошти" до моменту вводу в експлуатацію, потім наймаєш дизайнера й робиш дизайнерський ремонт, далі меблі з модного салону - будеш мати окупність від 20 до 50 років :)

але якщо купуєш коли вже стоїть коробка, робиш ремонт власними силами - можна отримати й 15% річних.

ще щодо інвестицій. хто розуміє цінність "першої здачі" - ставить вищу ціну на свіжий ремонт і меблі, тому й термін окупності скорочується.

це - бізнес, тут купа нюансів, які треба знайти й прораховувати.

  • Дякую! 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 hours ago, rrid said:

колишні сусіди купили 2к в хрущовці біля 60тис.дол.

через пару років, я купив над ними 2к біля 30тис.дол.

через 5.5 років продав біля 20тис.дол.

Для @Юріч і @nickel
Уявімо ці «сусіди» купили не для себе (своє вже мають), а в якості пенсійної інвестиції і спадку для дитини. Пройшло 8 років, квартиру здавали квартирантам. За цей час грошей з оренди вистачило відбити ремонт та на амортизацію і ще й по 100 баксів в місяць лишалось в плюсі (нехай +10к доларів). Сьогодні ринкова вартість квартири 20. 
сусідів не стало, квартира перейшла дитині. Можливо все ж трилітрова банка з 60 тисячами доларів була б кращим варіантом інвестиці/спадку?

Змінено користувачем yu2007
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 minutes ago, rrid said:

якщо ти інвестуєш в надії отримувати дохід від оренди - це вже бізнес.

Саме так. Щоб отримувати пасивний дохід. Тобто «особистий пенсійний фонд» = «квартира» = «бізнес», так?))

 

В першому пості ТС запитується, на які гроші хто і як збирається жити на пенсії. І відразу пропонується варіант з купівлею квартири під оренду. От я і почав цікавитися, наскільки це вигідно («дохідно», «окупно») в сьогоднішніх реаліях. 
 

З усім іншим згідний, нюансів більше, ніж здається на перший погляд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

яко розраховувати що мінімальна пенсія буде у більшосі, то це десь в кращому випалку 3000 грн. наприклад, і якщо буде ще + з орендодавців 4000 грн., то це вже суттєва така прибавочка для інвестицій у аптечний бізнес :) (це ліки, лікування ще щось там).

 

Але є велике, дітям теж бажано щось залишити, і от маємо квартиру свою наприклад + одна в якості на чорний день добавка до пенсії з аренди. Але що робити дітям? Сказати щоб на своє житло самі заробляти і не іпе? А якщо двоє дітей, то треба вже як мінімум три квартири мати, дітям по квартирі, своя залишається + одна як надбавка до пенсії?

 

Тому тут напевно більшість ідеалізує ситуацію в житті.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 minutes ago, rrid said:

 

наприкінці 2016-го мінімальна зп була 1600грн. ;)

А на початку 2017 - 3200 ;) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, yu2007 сказал:

Для @Юріч і @nickel
Уявімо ці «сусіди» купили не для себе (своє вже мають), а в якості пенсійної інвестиції і спадку для дитини. Пройшло 8 років, квартиру здавали квартирантам. За цей час грошей з оренди вистачило відбити ремонт та на амортизацію і ще й по 100 баксів в місяць лишалось в плюсі (нехай +10к доларів). Сьогодні ринкова вартість квартири 20. 
сусідів не стало, квартира перейшла дитині. Можливо все ж трилітрова банка з 60 тисячами доларів була б кращим варіантом інвестиці/спадку?

Діти... Я не знаю чи я хороший батько, за тебе тим більше не впевнений. Якщо ти їх правильно виховав, то накуй тобі ті квартири? Вони доглянуть, нагодують, вдягнуть тебе і без твоїх 60 000. Звичайно, якщо ти не плануєш тратити цих 60 000 на себе, то краще тримати в банці і залишити її дітям. Але якщо ти хочеш і жити з них і дітям залишити, то з цих двох варіантів нерухомість краще, імхо. Бо 60 000, це тобі прибавка 500 доларів в місяць до пенсії  всього на 10 років або по 250 на 20, і ти ж не знаєш на скільки часу тобі треба буде розтягнути цю суму. А діти, як побачать, що ти з такими темпами їхній спадок просираєш, підсиплять в борщ щурячої отрути. :) 

 

 

  • Дякую! 3
  • Ха-ха 2
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, yu2007 сказано:

Для @Юріч і @nickel
Уявімо ці «сусіди» купили не для себе (своє вже мають), а в якості пенсійної інвестиції і спадку для дитини. Пройшло 8 років, квартиру здавали квартирантам. За цей час грошей з оренди вистачило відбити ремонт та на амортизацію і ще й по 100 баксів в місяць лишалось в плюсі (нехай +10к доларів). Сьогодні ринкова вартість квартири 20. 
сусідів не стало, квартира перейшла дитині. Можливо все ж трилітрова банка з 60 тисячами доларів була б кращим варіантом інвестиці/спадку?

ти хотів сказати, банка з 50 тисяч доларів? 10 штук пішло ж на пенсійні виплати?

ні, не краще. в тебе на декілька порядків вищі шанси не зберегти банку цілою до пенсії. тут і психологія грає проти, і грибки, і пожежі, і злодії.

плюс залежить від того, скільки квартир і дітей, і т.д.

 

а якщо мені зараз 30, а на пенсію я хочу вийти в 50??? чому не нашкребти на 2-3 квартири, квартири продати, взяти комерцію, діти інститути позакінчували, а ми з жінкою, замість горбатитись ще 10-15 років до пенсії, поїхали собі автостопити на Байкал-Бангладеш?

  • Дякую! 1
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 minutes ago, rrid said:

ти хотів сказати, банка з 50 тисяч доларів? 10 штук пішло ж на пенсійні виплати?

ні, не краще. в тебе на декілька порядків вищі шанси не зберегти банку цілою до пенсії. тут і психологія грає проти, і грибки, і пожежі, і злодії.

плюс залежить від того, скільки квартир і дітей, і т.д.

 

а якщо мені зараз 30, а на пенсію я хочу вийти в 50??? чому не нашкребти на 2-3 квартири, квартири продати, взяти комерцію, діти інститути позакінчували, а ми з жінкою, замість горбатитись ще 10-15 років до пенсії, поїхали собі автостопити на Байкал-Бангладеш?

В банці 50, якщо в залишку лише хрущ, і 60, якщо хрущ + літрова банка з відкладеною десяткою з оренди.

 

«Нашкребти» на 2-3 квартири з 30 до 50 років? Якщо буваєш в Одесі, можу порадити шикарний готельчик з розмовляючими дельфінами)))

  • Ха-ха 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 хвилин тому, MACCEN сказано:

яко розраховувати що мінімальна пенсія буде у більшосі, то це десь в кращому випалку 3000 грн. наприклад, і якщо буде ще + з орендодавців 4000 грн., то це вже суттєва така прибавочка для інвестицій у аптечний бізнес :) (це ліки, лікування ще щось там).

 

Але є велике, дітям теж бажано щось залишити, і от маємо квартиру свою наприклад + одна в якості на чорний день добавка до пенсії з аренди. Але що робити дітям? Сказати щоб на своє житло самі заробляти і не іпе? А якщо двоє дітей, то треба вже як мінімум три квартири мати, дітям по квартирі, своя залишається + одна як надбавка до пенсії?

 

Тому тут напевно більшість ідеалізує ситуацію в житті.

на жаль, 3000 - це не мінімальна пенсія, а середня по Україні. мінімальна з 1-го липня - 1712грн. тому прибавка більш, ніж відчутна.

 

щодо дітей. сучасні діти самі втікають від батьків.

я знімав/купував житло, щоб було близько до роботи (пішки) й розвинутий громадський транспорт. сподіваюсь, що й мої діти будуть створювати собі комфортне життєве середовище, а не триматись за батьківську нерухомість.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 minutes ago, rrid said:

кореляція - середня ціна оренди десь на рівні середньої зарплати по місту. і це не тільки по Києву так ;) 

меблі, холодильник, ліфт, «центрєє нє биваєт»...

на середню Луцьку зп таких три можна винайняти. 
 

Квартиранти з сестриної квартири, про яку я вище писав, під кінець (2019 рік) платили точно не більше 4000. І при цьому розповідали, що дорого, бо в новобудові майже за такі гроші можна з автономкою винайняти. 
 

Реальна середня в Луцьку зараз яка? +/- 10?
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 minutes ago, rrid said:

щось ти починаєш манівцями водити.

Мав на увазі, що квартира давала чистими 100 баксів в місяць, десь 10к за 8 років і я не уточнив, що з ними робили. Їх могли як а) проїсти, так і б) відкласти в іншу банку. 
Пс. Типу так:

а1) 60 - 10 проїли=50 / а2) лише хрущ вартістю 20 (10 з оренди аналогічно проїли)

б1) 60 (нічого не проїли) / б2) хрущ за 20 та ще 10 зароблених з оренди

в обох варіантах різниця =30

Змінено користувачем yu2007
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

26 минут назад, Alex S сказал:

@Nokian Вітя ,дай будь ласка ,тільки одну відповідь,  - що надихнуло тебе саме півтора - два дні тому, а не раніше, створити цю тему?

Я коли тему побачив, то в мене інше запитання виникло: чому успішний бізнесмен взагалі переймається про пенсію?

  • Дякую! 1
  • Ха-ха 6
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, yu2007 сказано:

меблі, холодильник, ліфт, «центрєє нє биваєт»...

на середню Луцьку зп таких три можна винайняти. 
 

Квартиранти з сестриної квартири, про яку я вище писав, під кінець (2019 рік) платили точно не більше 4000. І при цьому розповідали, що дорого, бо в новобудові майже за такі гроші можна з автономкою винайняти. 
 

Реальна середня в Луцьку зараз яка? +/- 10?
 

я не можу прокоментувати квартирантів з сестриної квартири (локація, стан, сусіди, небажання залучати фахового ріелтора чи залучений рукожопий ріелтор і тд...), але якби некоректно порівнювати середню зп і мінімальну плату за вбиту квартиру з меблями, які місяцями будуть висіти в рубриці "віддам даром" :)

 

маю знайомого, який знімає 2к за Там-Тамом за 100 баксів в місяць з автономним опаленням - це квартира його родича. а колеги три-чотири роки тому купили 1к хрущ біля перемоги, з ремонту тільки поміняли газову колонку і мають зараз 10-12% річних в доларах. ще одні знайомі здають свою 3к квартиру в "тихому центрі" з гаражем за 600 чи 800 - це 5-8% від їх бачення ціни і тих же 10-12% річних від оцінок ріелторів

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, yu2007 сказал:

Для @Юріч і @nickel
Уявімо ці «сусіди» купили не для себе (своє вже мають), а в якості пенсійної інвестиції і спадку для дитини. Пройшло 8 років, квартиру здавали квартирантам. За цей час грошей з оренди вистачило відбити ремонт та на амортизацію і ще й по 100 баксів в місяць лишалось в плюсі (нехай +10к доларів). Сьогодні ринкова вартість квартири 20. 
сусідів не стало, квартира перейшла дитині. Можливо все ж трилітрова банка з 60 тисячами доларів була б кращим варіантом інвестиці/спадку?

 

А згадаємо таку ситуацію, коли в 1999-му трьошка чешка вартувала ~9000$, а в 2008-му 90000$... Уявімо що ситуація повториться...Ніхто ж не може знати що буде. Купиш зараз трьошку хрущ за 25к$, а через 7 років вона вже буде, наприклад, 100к$

Змінено користувачем Юріч
  • Дякую! 1
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 minutes ago, rrid said:

але з гіпотєкою під 10% - нашкрябати за 20 років цілком реально ;)

Перепитаю: з іпотекою під 10 нашкрябати за 20 років на три квартири в прохідному місці, вже з меблями, щоб відразу в бій, і таке інше, про що ти згадував в нюансах, так? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, Alex S сказал:

Третє звертання ,за шість років ,ти тролингом називаєш.....? А ти, один раз тебе попрошу і прислухайся будь ласка....Про свою сімейну нерухомість в місті, до самої жіночої лінії мені ,як вона зароблена, коли і за скільки вона купувалася, - видали. Заробив - купив - молодець - вітаю! Нідочого це тут, як по мені .Вони не хочуть і не вміють того чути.Ні твоїх цифр, ні твоїх доводів, ні твоїх процентів ....Особливо про питання ,в основній масі , до фрілансу кілька років тому - А ви взагалі знаєте, скільки вартує просто підпис на папері, скреплений печаткою ?  Моя тобі відповідь- Цього тут переважна більшість не знає і знати не хоче....Хочуть нікуя не вчитися, не робити ,а мати все і відразу. Особливо три - чотири холєцистіта на борді.Почув - не почув ,роби як знаєш сам.

 

Саня, люди ж нормально спілкуються, навіщо ти воду каламутиш? Навіщо знову це зверхнє ставлення? Тобі не надоїло? Хочеш попередити чи застерегти rrida - є приватні повідомлення. Навіщо це робити назагал, тим самим провокуючи конфлікти?

  • Дякую! 1
  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...