Перейти до змісту

Пенсія ближче,ніж здається.


Рекомендовані повідомлення

7 часов назад, rrid сказал:

щось черги з бажаючих поплакатись останніми роками не видно - ні в профільній гілці форума 

Ну я сказав те, що знаю. Та й в профільній темі писали про проблеми зі здачею і комунікаціями. Якщо все закінчилось добре, то добре.

Але я б не ризикував.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, bublik007 сказано:

Буває))) Якщо  ти: президент, Голова Національного банку України, і таке інше.

Ні одного не посадили, ризиків -0, головняку-0)))

 

ющенка травонули,   гонтарєвій хату спалили 

  • Дякую! 1
  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, case_l сказано:

ющенка травонули,   гонтарєвій хату спалили 

З Ющенко, історія мутна. Гонтарівої , в той час, в хаті не було. Тай хат тих в неї, як у дурня махорки, і не факт, що то  не була її  власна фішка: дивіться люди, як мене гноблять))) Так що, їй, чи , вище помянутому Ющенко, думати про те, на що жити на пенсії, ну явно не треба)))

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 6 місяців потому...

щось давно тут не писали - мабуть, вже не актуально...

а от Лєх Валєнса ридає крокодилячими слізьми - не прикупив квартирок на здачу, і тепера, 77-річний колишній Президент ЖечіПосполитої шукає роботу...

Цитувати

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Onet.

77-річний Валенса заявив, що через пандемію не може літати з лекціями за кордон, а його пенсії в 6 тисяч злотих не вистачає

"Я не знаю, що робити, тому що я не можу літати на лекції, і мені потрібно трохи підзаробити, тому що моя дружина витрачає більше, ніж ми маємо", - зізнався він.

 

Валенса, який за професією електрик, сказав, що шукає додаткову роботу.

"Найкраще почуваюся електриком. Я досі пам'ятаю закон Ома, закон Кірхгофа і ще кілька речей. Але, чорт візьми, все змінилося, і я не знаю, вб'ють мене зараз ці машини", - сказав колишній президент.

У листопаді в інтерв'ю Rzeczpospolita Валенса заявив, що він банкрут. "Після шести місяців такій ситуації, як зараз, я піду з сумками і буду збирати гроші перед церквою, і я кинув свою останню роботу, тому що умови були нижче моїх потреб", - додав він.

 

виглядає так, що, попри престижну роботу й посаду - чоловік не створив собі ні достатньо заощаджень, поки міг, ні недержавної пенсії.

стратегія, здається, виглядала так - буду собі непильно й без напрягів підробляти, читаючи лекції по вузах, як багато колег роблять. але почався затяжний курвантин (недоведеної ефективності), і до Лєха прилетіла птиця Обломінго студентів цілого світу відправили на дистанційне.

 

які ж висновки ми можемо зробити, спостерігаючи за нашими західними сусідами?

мабуть, головний - не можна надіятись тільки на державну пенсію (навіть якщо ти екс-президент)

друге - навіть якщо ти екс-президент, до тебе прилетить пташка Обломінго, якщо ти не потурбуєшся про свій персональний фонд.

по-третє - навіть якщо ти екс-президент, тобі потрібна диверсифікація, бо разом з Чорним лебедем може прилетіти й Лебідь-обломінго.

по-четверте, жить ннуна по-срєдствам

по-п'яте, від жінки дуже сильно залежить, чи вистачить тобі пенсії в розмірі 1.5-2 кілобакса на прожиття в бідній країні.

 

хто що думає з цього приводу?

  • Ха-ха 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 hours ago, rrid said:

хто що думає з цього приводу?

Live fast, die young, і не матимеш проблем з тим, на які шиші жити на пенсії)

Цікаво, які лекції читає проф. ялинович, щоб звести кінці з кінцями на чужині))

 

По темі. Ти сам (чи знайомі) користуєшся якимись українськими «продуктами» недержавного пенсійного страхування?

 

пс. Он американські президенти взагалі на пенсії різнорабами на будовах вкалують

 

Змінено користувачем yu2007
  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, yu2007 сказано:

Ти сам (чи знайомі) користуєшся якимись українськими «продуктами» недержавного пенсійного страхування?

сам поки не користуюсь, але планую.

якщо запровадять обов'язкове недержавне (2-й рівень) - то, в принципі, ніби готовий.

зараз поки ведуться дискусії - чи можна буде віддавати гроші тільки НПФ, чи все ж (схоже як в США) йти на біржу, якщо можна на біржу - то тільки на "нашу", чи можна буде на "їхню", чи, може, дозволять торгувати на "нашій" біржі закордонні акції.

якщо буде запроваджено варіант "ти вибираєш тільки вітчизняний НПФ" - то відправлю туди мінімум коштів, якщо буде доступ до ETF'ів - там буде в рази більше.

 

маю знайомих, які були застраховані в НПФ - зокрема, ті, яким (чи за яких) платили в соц.пакеті. в тому вигляді - це не надто цікаво, якщо за цей період долар виріс з 5.05 до 28.15. хоча до 2008-го виглядало дуже гарно. купа нюансів, але головний мінус - це девальвація, і тут навіть "хрущик" без ремонту - це набагато краще, ніж еквівалент цієї суми на гривневому рахунку НПФ :)

 

поки ще не розібрався добре з продуктами страхування життя, але це також буде обов'язково. є купа нюансів, які ще треба вияснити...

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 minutes ago, rrid said:

сам поки не користуюсь, але планую...

Тобто ти плануєш / хотів би вкласти в приватний пенсійний, який зможе торгувати тими ЕТФами? Чи я не правильно зрозумів?

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, yu2007 сказано:

Тобто ти плануєш / хотів би вкласти в приватний пенсійний, який зможе торгувати тими ЕТФами? Чи я не правильно зрозумів?

в ідеалі - за американським зразком, коли ти маєш внести кошти на свій спец.рахунок в банку, з якого можеш купити акції чи індекси (ЕТФи), і доходи з цього рахунку не оподатковуються, якщо на них ти купуєш ще акцій/індексів. якщо ти виходиш на пенсію за віком - то несплачених податків з цих ціннопаперових доходів так і не платиш.

як мінімум - щоб НПФ міг купити ЕТФ'и

якщо фонд може тримати активи тільки в гривні - він мені нецікавий.

в Гамериці ти повинен сам внести кошти на свій пенсійний рахунок, і сам купити ЦП. я хочу щоб в мене також було таке право - самому купити собі гамериканські ЦП і не платити з кожної операції податок.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 minutes ago, rrid said:

в ідеалі - за американським зразком, коли ти маєш внести кошти на свій спец.рахунок в банку, з якого можеш купити акції чи індекси (ЕТФи), і доходи з цього рахунку не оподатковуються, якщо на них ти купуєш ще акцій/індексів. якщо ти виходиш на пенсію за віком - то несплачених податків з цих ціннопаперових доходів так і не платиш

Складно як все :( 


Щодо цінних паперів. А як же анекдот про яхти брокерів і банкірів? Я після перегляду вовка з Уолл-стріт взагалі вважаю це суцільним надуриловом))

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, yu2007 сказано:

Складно як все :( 


Щодо цінних паперів. А як же анекдот про яхти брокерів і банкірів? Я після перегляду вовка з Уолл-стріт взагалі вважаю це суцільним надуриловом))

а хто обіцяв, що буде просто? я ж в сусідній темі писав, скільки часу витратив - це роки...

щодо ПІФів все просто - пасивні індексні фонди рулять, а не ПІФи :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

В Україні без введення обов’язкових накопичувальних пенсій (існуватимуть паралельно з чинними) розмір пенсій скоротиться в півтора раза з 28,7% до 18% від зарплати вже у 2055 році.

Про це на Пенсійному форумі заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

«Таким показникам є пояснення: внески сплачують 13,2 млн працівників, а пенсії отримують 11,2 млн пенсіонерів», — зазначила Лазебна.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Важко не погодитись з пані Лазебною, але варто перевірити цифри...

 

2102158822_.thumb.png.11e7932942aee2c9ddb32ef7a5500041.png

Видно, що за всі останні 20 років - бюджет пенсійного фонду дефіцитний, а співвідношення середньої пенсії і середньої зарплати - визначалось виключно політичними чинниками.

Тренд з 2017-го року чіткий і однозначний на зростання, тому п.Лазебна не зовсім права :)

Якщо будуть гроші в бюджеті нероздерибанені - будуть і пенсії, не буде - будуть зменшуватись солідарні пенсії.

Наразі, середня зарплата за 2020-й рік досягнула 430 доларів США, що є абсолютним максимумом за останні 20 років (і навіть більше), а середня пенсія наразі тільки 131дол., що становить біля 72% від її максимального рівня в 2013р. (хоча її купівельна спроможність могла дещо вирости, бо майже всі пенсіонери мають відчутну субсидію), що зайвий раз наголошує на постулаті - при будь-якому співвідношенні пенсії і зарплати, бюджет Пенсійнийного фонду - хронічно дефіцитний.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Один із найбільших інвестбанків Goldman Sachs у вівторок, 16 лютого, запустив сервіс управління активами для масових інвесторів з капіталом від 1 тисячі доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що сервіс Marcus Invest буде автоматично інвестувати кошти клієнтів у біржові фонди на акції і облігації  на основі моделей, які розробляють інвестстратеги банку.

"Goldman, яка традиційно обслуговує багатшу клієнтську базу, з капіталами більше 10 млн доларів, робить такий крок для розширення своїх можливостей за допомогою нових цифрових продуктів", - пише агентство.

 

Згідно з інформації на сайті Marcus Invest, річна комісія за обслуговування становитиме 0,35%, тоді як для заможних клієнтів комісії за консультації можуть перевищувати 1% від залишку на рахунку.

Економічна правда

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

атипомнішькаквсьоначіналась як там тема починалась? :)

очікувана тривалість життя в Україні - 72.5р, виходячи з цього - іскромйотний гумор п.ботів підходить далеко лиш не всім:

On 12.07.2020 at 10:52, Zevs_Isver сказано:

до пенсії не всі доживуть

 

отож, думаю, не тільки місцевий філософ-самозайнятий підприємець задавався собі питанням:

On 12.07.2020 at 09:29, Nokian сказано:

хто як збирається жити на пенсії?.

Точніше за що?

... і відповіді не забарились

 

On 12.07.2020 at 10:53, Юріч сказано:

Треба працювати зараз і відкладувати в валюті на старість, або придбати квартиру і потім її здавати...Можна ще всунутись в якийсь "надійний" страховий фонд (чи як вони там називаються) і відчисляти потроху. Ще город свій ростити і курочок завести планую

 

On 12.07.2020 at 11:17, Nokian сказано:

Все таки надійніше  квартиру,на оренду можна в старості жити.

 

звісно, куди ж без критичного раціоналізму?

On 12.07.2020 at 13:22, yu2007 сказано:

Скільки часу сьогодні треба відкладати гроші на квартиру, готову до здачі в оренду, з, наприклад, середньої зарплати по Україні? Може ти сам відкладаєш? Поділись інформацією, якщо так)

 

тут тако мало-мало собі помалював графіків.

взяв з інтернетів трохи статистики, перевірив трохи свої спогади й реперні точки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

отож.

маємо можливість провести ретроспективу.

початок тисячоліття.

молодий чоловік, бажаючи вийти на пенсію через двадцять років і зберегти свій рівень доходу на рівні середньої ЗП по країні, приймає рішення відкладати рівно половину своєї номінальної ЗП, яка співпадає із середньою по країні. щомісяця половина номінальної середньої ЗП переводиться у валюту й збільшує персональний інвестиційний фонд, щоб через 20 років купити квартиру в Києві з метою здачі в оренду.

і двадцять років неухильно дотримується своєї стратегії.

виходячи із середньої ЗП в розмірі 230грн за 2000-й рік, вдасться накопичити аж 276 доларів - це, на хвильку на 1 кв.м. тут стає очевидно, що якщо просто відкладати - то в 20 років не вкладешся (хіба що в "гостинку", а навіть на 1к "хрущик" треба вже 30-35 років). але - стратегія вибрана, і треба її дотримуватись!

на кінець 2002-го року, за три роки накопичено вже 1100доларів - і це вже, *цуко, 2кв.м в столиці!

ще через два роки, на кінець 2004 - обміняно й відкладено вже трохи менше 2500дол., і це вже можна купити 2.2кв.м

оптимізму значно поменшало, але - стратегія витримується.

2006-й рік - перша епохальна віха. на кінець року, середня вартість середньої квартири в Кийові сягнула психологічної позначки в 100 000дол.США. а вдалось наміняти вже 4615дол. - за 7 років зусиль. якщо збирати такими темпами - ніби й очевидно, що за життя ти вже цього потяга не наздоженеш квартиру в Кийові на заощадження із зарплати ти не купиш . але наш молодий, але вже спеціаліст, ще в 90х читав товстелезні книжки Макконела і Брю, і мав знайомого з Галичини, від якого почув приказку "все так не буде"...

і через півтора роки приходить вона - біла пушна лисиця девальвація

якщо на кінець 2007-го року можна було придбати на всі заощадження 1.8кв.м, в 2008-му ціни на кінець року ще відчутно не "просіли" - ринок завмер без угод, то на кінець 2009-го на заощадження можна було придбати вже 6кв.м в Кийові, на кінець 2013-го - вже майже 10 "квадратів"

а потім - знову девальвація, на цей раз - кратна. як наслідок - чергове "просідання" ціни нерухомості в доларах, і за рік заначка приростає ще на 6 кв.м - не завдяки приросту фонду на 5% (накопичено вже 19тис.дол.), а завдяки зниженню вартості "квадрата" більш ніж на третину.

щоб довго не "томити" - на кінець 2020-го, наміняно вже майже 30тис.дол., а посередня квартира в Києві вже понад 50тис.дол.

мета не досягнута? формально - так, "НІ" :)

але якщо кошти постійно розміщувались на депозити, із середньою ставкою 7% - то за 18 років можна було купити квартиру в Кийові.

хоча орієнтир був тільки на середні показники - можна було "псіханути", і взяти не "середню" квартиру, а десь на Троєщині чи Виноградарі - значно дешевше. на Печерську - можна не заробити й за ціле життя.

 

це - майже автобіографічна повість...

  • Дякую! 2
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 17.02.2021 в 10:16, rrid сказал:

В Україні без введення обов’язкових накопичувальних пенсій (існуватимуть паралельно з чинними) розмір пенсій скоротиться в півтора раза з 28,7% до 18% від зарплати вже у 2055 році.

Про це на Пенсійному форумі заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

«Таким показникам є пояснення: внески сплачують 13,2 млн працівників, а пенсії отримують 11,2 млн пенсіонерів», — зазначила Лазебна.

Це все до жопи, попи, сраки. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 минут назад, rrid сказал:

це - майже автобіографічна повість...

Чекаємо на автобіографічну :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, nickel сказано:

Чекаємо на автобіографічну :)

навіщо? я вже писав, як купував свого першого хрущика в кредит, навіть за скільки купив, скільки прОцентів заплатив, і за скільки потім продав.

в мене мета була інша - власне житло, а не пасивний дохід з нього.

відчуття були ті ж самі - збираєш роками, розумієш, що коли ціни постійно ростуть - тра брати кредит (все-одно до батьків тільки в гості ходиш, а живеш на зйомному, то краще вже платити "за своє", ніж за "чуже"), але, сц*ка, навіть на перший внесок не вистачає, а як вистачає на перший внесок - то процентів задохолєри... і тільки завдяки світовій економічній кризі, і тОму, що два Віті і Юля до неї були не готові, за часів Лєгітімного, коли одним хорошим (і не дуже) людям було погано, бо вартість нерухомості падала, мені стало нарешті добре ))

 

в принципі, я збирався десь після 2020-го купити ще "одиничку" в іпотеку, виплатити за років 10 й здавати, але тут ще нема про що розказувати :)

Змінено користувачем rrid
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо правильно зрозумів, то якось воно все сумно виходить: молода людина випускається з вузу, йде на першу роботу, другу, створює сім'ю, з'являється дитина ... А власне житло виходить мати  ближче до 40 років при доволі хорошому сценарії.

Періодично забуваються такі реалії, коли бачиш джипи свіжих років на вулицях міста.

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, xc90 сказано:

Якщо правильно зрозумів, то якось воно все сумно виходить: молода людина випускається з вузу, йде на першу роботу, другу, створює сім'ю, з'являється дитина

не у всіх є потреба в житлі , хтось бере з приданим, або обоє з приданим.

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 minutes ago, case_l said:

не у всіх є потреба в житлі , хтось бере з приданим, або обоє з приданим.

Так, безумовно. Я розмірковую суто про "базовий" варіант.

 

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тепер, можливо, про головне в темі про пасивний дохід з квартири, як індивідуального пенсійного фонду.

те, що це, в принципі, досяжно  - вже написав, опираючись на середні цифри.

але яка ефективність такої інвестиції? навіть 6% річних в доларах - це непогано... але...

1012297960_.thumb.png.79b14fdbbc1858f1ea314ee1cf648ecc.png

 

...але не факт, що тобі завдяки цій інвестиції вдасться досягнути мети - отримувати пасивний дохід на рівні середньої ЗП по країні.

те, що це протягом більше 20 років давало достойну і більш, ніж відчутну добавку до державної пенсії - очевидно.

для більшості "хом'ячків" - можливо, й немає іншої альтернативи.

глобально, для некваліфікованого інвестора - бетонометри в правильному місці - правильна інвестиція.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, rrid сказано:

тепер, можливо, про головне в темі про пасивний дохід з квартири, як індивідуального пенсійного фонду.

Простіше і дешевше поставити кілька відеокарт на майнінг і дохід буде більший, а то ви десь застрягли в минулому тисячолітті зі своїми хрущами.

  • Ха-ха 3
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, case_l сказано:

Простіше і дешевше поставити кілька відеокарт на майнінг і дохід буде більший, а то ви десь застрягли в минулому тисячолітті зі своїми хрущами.

з цифрами, будь-ласка :)

покажи, як "простіше й дешевше" поставити декілька відеокарт і мати пасивний дохід самому десятки років, і потім нащадкам залишити і базовий актив, і пасивний дохід ;)

 

і "простіше", і "дешевше" купити виграшний лотерейний квиток.

і це - пряма аналогія - бо з майнінгом також треба вгадати і що та коли майнити, і коли продати. є й такі, що тільки майнять і не продають намайнене - але де їх пасивний дохід??? в них тільки витрати на майнінг. а постійні операційні витрати - це вже не про пасивний дохід, а про бізнес.

а тема про пенсію, а не про активний бізнес.

бо навіть з хрущами - можна з "трьошки" зробити дві "одинички" - тоді буде й інвестиційний дохід, і значно більший пасивний.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хрущі, біткоіни - то все муйня. Справжні бабки крутяться в гуманітарці. Ну не будуть люди з 6 ранку в 15 градусний мороз стояти бесплатно. Перше фото в день завозу, друге на наступний день в той самий час, +-8 година.

Спойлер

IMG_20210216_080014.thumb.jpg.2a49b951d8caf2d48f18387d1be27a54.jpg1148187321__viber_2021-02-17_11-17-31.thumb.jpg.2723f40a7b4e50c2c8aadf3022615f31.jpg

 

 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...