Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

nickel

90/0,789 грн/кВт = 114 кВт. Але все одно вигода мізерна..

Ціна перших 100 кВт в місяць - 0,456 грн, далі 0,789 грн за кВт.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 962
  • Створено
  • Остання відповідь
Давай порахуємо. 100 - економка 15Вт, 10 - звичайна 60Вт. Різниця в 90 гривень. Щоб було вигідно використовувати економку, то треба, щоб вона ці 90 гривень зекономила на світлі. 90грн / 0,456грн/кВт (тариф на електроенергію) = 197 кВт. Тобто треба щоб ця економка напрацювала більше 197000 Вт, споживаючи 15 Вт. Та вона згорить раніше чим окупить себе.

Тут очевидна похибка в підрахунках терміну окупності. За 1000 годин, "звичайна" 60 Вт "накрутить" 6кВт, що коштуватиме 6х0.456 =  27.36ггрн. За цей же час, "економка" накрутить 15кВт, що коштує 15х0.456 =  6.84грн. Різниця 27.36-6.84 = 20.52грн. Щоб вийти на 90грн., очевидно, що потрібно 90/20.52 х1000 = 4 386 годин (і при цьому буде "спалено" значно менше, ніж 197000 Вт ;)

Але тут є одна неприємність - термін служби. В лампи розжарювання зазвичай заявлено ресурс 1000 годин, а в компактної люмінесцентної лампи - 5-7 тисяч годин. Вважається, що 1000 годин світить середньостатистична лампочка на рік. І вже через рік ЛР має перегоріти, і їй на заміну знову треба купувати нову ЛР. Тому термін окупності КЛЛ різко скорочується - до чуть більше 2 роки. Тому вигода ні разу не мізерна. І вигода залежить від світлового потоку - чим більший, тим швидше окупиться.

Ну, і друга неприємність - пару місяців тому в Епіцентрі можна було купити 15Вт КЛЛ від Філіпс, яка замінює 75-80Вт ЛР (а не 60Вт, як у прикладі), за 50-60грн. Для чого брати КЛЛ Максус за 80-100грн., якщо в районі 100грн. можна було взяти вже 12-15Вт ЛЕД?

А "економка" за 60 грн. окупиться ще швидше, ніж за 100грн. ;)

А якщо домогосподарство не вкладається в ліміт 150кВт на місяць, то термін окупності буде ще менший ;)

Так що мені не вдалось повірити, що ти вмієш економити краще за мене ;)

 

Хоча, на жаль, це не скасовує того факту, що сусбидія демотивує економію в межах норм споживання.

Ти цілком вірно помітив, що тобі зараз вигідніше купувати ЛР замість КЛЛ.

Я просто хотів звернути увагу на те, що така персональна демотивація мільйонів сприятиме погіршенню стану економіки цілої країни. Це - десятки, якщо не сотні мільйонів гривень щомісяця. Неспроста в Європі (навіть в сусідній еРеФії) забронили продаж "ламп Ілліча".

 

п.с. ще в межах офтопу - якщо ти щомісяця (!) мусиш міняти чи ЛР, чи КЛЛ в квартирі - перевір напругу (особливо - наявність стрибків до 230В і вище). ще можу порадити просверлити вентиляційні отвори в пластиковому корпусі КЛЛ - за особистими спостереженнями, це продовжує термін служби лампи на 40-50% (правда, це мало допоможе, якщо лампа розташована в глухому плафоні).

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хоча, на жаль, це не скасовує того факту, що сусбидія демотивує економію в межах норм споживання.

Ти цілком вірно помітив, що тобі зараз вигідніше купувати ЛР замість КЛЛ.

Я просто хотів звернути увагу на те, що така персональна демотивація мільйонів сприятиме погіршенню стану економіки цілої країни. Це - десятки, якщо не сотні мільйонів гривень щомісяця. Неспроста в Європі (навіть в сусідній еРеФії) забронили продаж "ламп Ілліча".

 

п.с. ще в межах офтопу - якщо ти щомісяця (!) мусиш міняти чи ЛР, чи КЛЛ в квартирі - перевір напругу (особливо - наявність стрибків до 230В і вище). ще можу порадити просверлити вентиляційні отвори в пластиковому корпусі КЛЛ - за особистими спостереженнями, це продовжує термін служби лампи на 40-50% (правда, це мало допоможе, якщо лампа розташована в глухому плафоні).

Ну нарешті ти написав те що я написав у своїх постах 287 і 295. І твоя логіка і твої розрахунки правильні, якщо не брати до уваги субсидії. А ті "десятки, якщо не сотні мільйонів" осідають в кишенях олігархів. Це замкнута система, яка їх влаштовує, а мовчання людей "купується" субсидіями. І жодна депутатська сука навіть не заікається про це.

п.с. В РФ заборонили лампи розжарювання потужністю понад 100 Вт, в ЄС була схожа заборона і поетапна відмова від ламп розжарювання. Не знаю на якому етапі вони зараз.

п.с.2 Лампи не горять, стоїть реле напруги, яке вимикає струм при скачках. Є проблема з заземленням, але до ламп це не має відношення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Хоча, на жаль, це не скасовує того факту, що сусбидія демотивує економію в межах норм споживання.

Ти цілком вірно помітив, що тобі зараз вигідніше купувати ЛР замість КЛЛ.

Я просто хотів звернути увагу на те, що така персональна демотивація мільйонів сприятиме погіршенню стану економіки цілої країни.

Ну нарешті ти написав те що я написав у своїх постах

я в жодному пості не заперечував того, що субсидія демотивує економити в межах норм споживання :) в 313 навіть про це написав ))

хотів тільки звернути увагу, що неекономне споживання енергоносіїв погіршує економічну ситуацію в державі (бо значною мірою зав'язане на імпорт), посилює агресора та негативно впливає на екологію. і що цей вплив сильніший, ніж здається на перший погляд.

а додаткову вигоду отримують постачальники енергоносіїв...

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я в жодному пості не заперечував того, що субсидія демотивує економити в межах норм споживання :) в 313 навіть про це написав ))

хотів тільки звернути увагу, що неекономне споживання енергоносіїв погіршує економічну ситуацію в державі (бо значною мірою зав'язане на імпорт), посилює агресора та негативно впливає на екологію. і що цей вплив сильніший, ніж здається на перший погляд.

а додаткову вигоду отримують постачальники енергоносіїв...

Шкода від постачальників енергоносіїв набагато більша ніж від моїх лампочок.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


отримувачам субсидій в такому вигляді не вигідно ставити економки чи діоди.

1- економки  походу були так названі, лише аби викачати з народу (всього світу) гроші перед виходом діодів.

2- всі твої розрахунки вірні сьогодні, а завтра правила гри поміняються і економити стане навіть дуже вигідно.

І ще часто люди економлять на сірниках(лампочках) , а втрачають набагато більше на іншому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1- економки  походу були так названі, лише аби викачати з народу (всього світу) гроші перед виходом діодів.

2- всі твої розрахунки вірні сьогодні, а завтра правила гри поміняються і економити стане навіть дуже вигідно.

І ще часто люди економлять на сірниках(лампочках) , а втрачають набагато більше на іншому.

1 Згідний. На сьогодні, з діодами ситуація та сама, що й з економками. З електромобілями те саме і т.д.

2 От і почну економити, коли це буде "дуже вигідно". Бо зараз мені це не вигідно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Почитав останню версію постанови щодо субсидій і зрозумів, що відстав від життя. Виявляється і приваним підприємцям світить субсидія. Хтось з ПП може розказати, чи вдалося отримати субсидію?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я здав декларацію, за півтора місяця скажуть.

Саме головне, аби за звітний період не було покупок на суму більше 50 тис грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я здав декларацію, за півтора місяця скажуть.

Саме головне, аби за звітний період не було покупок на суму більше 50 тис грн.

Ніяких довідок про доходи з податкової не брав?

В розділі 2 період вказував 2014 рік чи якісь квартали 2015го?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

Була одинакова - тому що у Вас нарахування за комунальні за ці місяці були на одинаковому рівні, збільшились нарахування - збільшилась субсидія. Все так само як я кажу - то чому не згідні?.

Бо за Вашою логікою, на другий місяць мало би бути не 299, а 299-103=196, на третій місяць 196-103=93.
дивна інтерпретація логіки ))) на жаль, приведений числовий ряд не має нічого спільного з логікою, оскільки висновок по Наталчиних постах - неправильний 

 

Ну хоть хтось зрозумів мою логіку  :D

 

nickel,

почитайте Постанову КМУ, можливо на щось по-іншому почнете дивитись ;)

І ще, в мене питання, Ви вкладаєтесь в соціальну норму споживання по електроенергії - пункт 6 ? Скільки у Вас в середньому в місяць кіловат виходить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як Ви розумієте ось це:

 

1.   Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість

 

2. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
 
Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних [...]
Кабінет Міністрів України; Постанова від 21.10.1995 № 848 (у редакції від 30.10.2015)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В п. 337 закралась помилка 

 

 

 За 1000 годин, "звичайна" 60 Вт "накрутить" 6кВт, 

Насправді - 60 кВт і щось у вашому спорі має змінитись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В п. 337 закралась помилка

За 1000 годин, "звичайна" 60 Вт "накрутить" 6кВт,

Насправді - 60 кВт і щось у вашому спорі має змінитись.
там справді має бути 60кВт за 1000годин, і розрахунок окупності зроблено якраз виходячи з 60, тому термін окупності не зміниться ;)

на поточний момент - аж двоє (!) людей помітили опечатку (яка не впливає на правильність розрахунку терміну окупності)...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну хоть хтось зрозумів мою логіку  :D

 

А як Ви розумієте ось це:

 

1.   Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

 

2. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

 

Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних [...]

Кабінет Міністрів України; Постанова від 21.10.1995 № 848 (у редакції від 30.10.2015)

Пруфи - це не логіка. Проти пруфів я безсилий, вони якраз і доводять, що Ваша логіка не вірна, як і не вірне те, що писав я. Але я й не стверджував ні своєї правоти ні Вашої неправоти.

Я з Вами не згідний. Не стверджую, що Ви неправі, але не згідний.

І ще, в мене питання, Ви вкладаєтесь в соціальну норму споживання по електроенергії - пункт 6 ? Скільки у Вас в середньому в місяць кіловат виходить?

Якщо я правильно зрозумів букву закону, то моя норма 90кВт + 30кВт + 30кВт = 150 кВт. До придбання бойлера середній показник був ~120 кВт, коли користуюся бойлером, то виходжу за норму десь на 50-60 кВт.

А що?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

бінго! якщо ти не вкладався з "економками" в норму по електроенергії - то і доплату за лампи розжарювання платитемеш з власної кишені. тепер зрозуміло? можна збільшити споживання електроенергії безнаказано (на перший погляд) для свого гаманця тільки в межах норм споживання.

Ніфіга не бінго. Не вкладався я не по електриці.

 

 

 

І ще, в мене питання, Ви вкладаєтесь в соціальну норму споживання по електроенергії - пункт 6 ? Скільки у Вас в середньому в місяць кіловат виходить?

Якщо я правильно зрозумів букву закону, то моя норма 90кВт + 30кВт + 30кВт = 150 кВт. До придбання бойлера середній показник був ~120 кВт, коли користуюся бойлером, то виходжу за норму десь на 50-60 кВт.

А що?

Наталці пишеш, що не вкладаєшся в норму, коли користуєшся бойлером, мені пишеш, що "вилазиш" за норму не по електриці. Варто вже якось визначитись для себе ;)

Заодно перерахуй свої показники окупності енергозберігаючих ламп, виходячи з тарифу 78.9 коп./кВт - (бо споживаєш понад 100кВт/міс), а понад 150 кВт/міс субсидії не повинно бути... якщо і це тебе не переконає не міняти КЛЛ на ЛР - то більше "мучити" не буду, кожен сам собі економіст...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наталці пишеш, що не вкладаєшся в норму, коли користуєшся бойлером, мені пишеш, що "вилазиш" за норму не по електриці. Варто вже якось визначитись для себе ;)

Чукча нє чітатєль, чукча пісатєль? Я це тобі писав, не Наталці.

Тому вкручуючи звичайні лампочки, я економлю, бо за межі норм споживання електроенергії не виходжу або виходжу рідко.

більше "мучити" не буду, кожен сам собі економіст...

Нарешті, а то вже 4 сторінки різні люди намагаються мені щось довести. Це при тому що я нічого не запитував, порад не питав. Борда хулі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарешті, а то вже 4 сторінки різні люди намагаються мені щось довести. Це при тому що я нічого не запитував, порад не питав. Борда хулі.

 

А знаєте чому? Тому що Ви написали: 

Вчора повкручував замість економок старі лампи розжарювання. З цими субсидіями немае змісту економити.

 

Такий висновок, при певних умовах (в Вашому випадку при користуванні бойлером :)) є  хибним. Люди читають і вірять Вам і самі роблять не вірні висновки...

Да, і я намагаюсь довести, що це не так. 

Ви не розібрались в своїй платіжці бо у Вас "повний фарш": і переплата, і споживання понад норму.

 

Уявіть простіший приклад. Вихідні дані: сім'я 3 чол., централізоване опалення, нема ніяких переплат, субсидію почали давати лише з жовтня 2015, сума за комунальні в платіжці всього нараховано - 900 грн (все в межах соц норм, крім електроенергії - наприклад спожито 250 кВт за жовтень 2015), обов'язковий платіж  - 500 грн. (такі доходи),  субсидія - 321 грн. (знаєте чого? ;)). Питання: скільки потрібно заплатити за комунальні за жовтень :)?

Правильна відповідь - 579 грн.

 

P.S. А якби вкрутили "економки" -  то було б менше платити)))). 

 

І да, я так і не зрозуміла чого моя логіка не вірна )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Такий висновок, при певних умовах (в Вашому випадку при користуванні бойлером :)) є  хибним. Люди читають і вірять Вам і самі роблять не вірні висновки...

Да, і я намагаюсь довести, що це не так. 

Ви не розібрались в своїй платіжці бо у Вас "повний фарш": і переплата, і споживання понад норму.

 

Уявіть простіший приклад. Вихідні дані: сім'я 3 чол., централізоване опалення, нема ніяких переплат, субсидію почали давати лише з жовтня 2015, сума за комунальні в платіжці всього нараховано - 900 грн (все в межах соц норм, крім електроенергії - наприклад спожито 250 кВт за жовтень 2015), обов'язковий платіж  - 500 грн. (такі доходи),  субсидія - 321 грн. (знаєте чого? ;)). Питання: скільки потрібно заплатити за комунальні за жовтень :)?

Правильна відповідь - 579 грн.

 

P.S. А якби вкрутили "економки" -  то було б менше платити)))). 

 

І да, я так і не зрозуміла чого моя логіка не вірна )

Наталка заспокойтесь вже нарешті. Мої висновки і підрахунки правильні. Свою думку я нікому не нав'язую. В інтернеті є таке скорочення "imho", яке в перекладі означає "на мою скромну думку". Так от усі мої твердження в інтернеті я роблю на свою скромну думку. Ви можете погоджуватися з нею чи ні, вірити мені чи ні, але це не мій головний біль.

В Вашому гіпотетичному прикладі ви приводите для прикладу цифри, яких не може бути, бо в жовтні бойлер не вмикався і перевитрат по електриці немає, саме тоді я вкрутив звичайні лампочки, а не тоді коли був увімкнутий бойлер (це було враховано). І платити я буду лише обов'язковий платіж - 500 грн, не більше. Так зрозуміло?

п.с. Тема не про Вашу логіку і обговорювати її в мене немає бажання. Якщо Вам цікаво то порівняйте саменькі свої твердження в попередніх постах з цитатами законів, які Ви самі ж і привели. Тоді і питань не задаватиме.

п.с.2 Лампочки були вкручені навіть не в жовтні, а в листопаді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Для громадян, які звернулись за призначенням житлової субсидії, а також тих які мають право на автоматичне призначення, департамент соціальної політики повідомляє, що інформація про розмір призначеної субсидії та її терміну буде відображена у квитанції в усіх пунктах прийому комунальних платежів м. Луцька, після 5 та 20 числа щомісяця.

Громадяни, яким призначено житлову субсидію зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. Однак, у разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

.......

У разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, повідомлення із зазначенням про причину відмови надсилається поштою на адресу заявника.

http://www.lutskrada.gov.ua/fast-news/do-uvagy-otrymuvachiv-zhytlovoyi-subsydiyi-m-lucka

там же (за посиланням) трохи зведено в купу норми споживання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Громадяни, яким призначено житлову субсидію зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. Однак, у разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Не можу зрозуміти в чому обов'язковість сплати своєї частини витрат. Якщо використав менше, платиш по факту, якщо більше також по факту. То де та обов'язковість? Прибрали б це слово з закону взагалі, менше путанини було б.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Громадяни, яким призначено житлову субсидію зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг. Однак, у разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Не можу зрозуміти в чому обов'язковість сплати своєї частини витрат. Якщо використав менше, платиш по факту, якщо більше також по факту. То де та обов'язковість? Прибрали б це слово з закону взагалі, менше путанини було б.
nickel'ю призначили ОЧВ в розмірі 123грн. nickel живе в приватному секторі, має право на субсидію тільки на електроенергію, воду й газ. 3-го липня nickel з сім'єю поїхав у відпустку, повернувся 29-го. Фактично, цілий місяць працював тільки холодильник, опалення включати рано. Рахунок за липень - 50кВт х 0.456 = 22.80грн. і 3 куб.м газу х 7.188 = 21.56грн., та 43грн. за воду. Разом 22.80+21.56+43 = 97.36грн.

nickel має заплатити 97.36грн. за липень, а не 123грн.

в серпні - 100кВт х 0.456, 12 куб.м х 7.188 та 86грн. води. Разом рахунки за серпень 45.60 + 86.26 + 86.00 = 217.86грн., але nickel має заплатити 123грн.

якщо у вересні в nickel'я споживання ком.послуг зросте, і по якійсь з послуг nickel не "впишеться" в норми споживання - то має заплатити 123грн. плюс перевищення над нормою споживання.

Якщо споживаєш в межах норми витрат, то суму споживання порівнюєш з ОЧВ. Якщо спожив менше, ніж ОЧВ - платиш по факту. Якщо спожив більше - платиш ОЧВ, решту покриває субсидія. Що ж тут незрозумілого?

Якщо споживаєш понад норму витрат - платиш ОЧВ, плюс перевищення над нормою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо спожив більше - платиш ОЧВ, решту покриває субсидія. Що ж тут незрозумілого? Якщо споживаєш понад норму витрат - платиш ОЧВ, плюс перевищення над нормою.

Тобто субсидія нараховується лише на норму витрат?

По газу лише на 200 кубів ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

200 кубів газу - це не "норма" використання, а норма пільгового тарифу.

я так розумію

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...