Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Я і справді щось пропустив.

Логіка реформи системи субсидій була якраз в тому, що людині призначається обов'язковий місячний платіж, а не фіксований розмір субсидії, як раніше (в різному розмірі на "літо" й "зиму"). Собез видав на руки документ, в якому написано про ОМП 103грн., і про те, що субсидія призначена саме в розмірі майже 800грн.? Чи це "дерев'яна" тітонька повідомила?

Можна розмістити тут скан рішення про призначення субсидії (із затертими персональними даними, звісно)?

Від собеза я взагалі нічого не отримував. Здогадався, що дали субсидію, коли на пошті сказали що до сплати 17 копійок. Але на квитанції все розписано.

 

 

Незалежно куди? Тобто сума сплачених комунальних за місяць повинна бути не менше цієї суми?

Ніби да, ми розкидаємо самі. Цього літа яблука добре вродили, а малий свіжих не хоче, зате сушені трощить, що ні цукерок не треба ні печива. Вже пару мішків пересушив на газу. То тоді більше кидали за газ. Зараз пасмурно і світло майже цілий день горить, жінка працює за комп'ютером, телевізор в фоні крутить малому мультики, то тепер за електрику більше кидаємо.

post-3393-0-93973000-1447946706_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 962
  • Створено
  • Остання відповідь

Я і справді щось пропустив.

Логіка реформи системи субсидій була якраз в тому, що людині призначається обов'язковий місячний платіж, а не фіксований розмір субсидії, як раніше (в різному розмірі на "літо" й "зиму"). Собез видав на руки документ, в якому написано про ОМП 103грн., і про те, що субсидія призначена саме в розмірі майже 800грн.? Чи це "дерев'яна" тітонька повідомила?

Можна розмістити тут скан рішення про призначення субсидії (із затертими персональними даними, звісно)?

Від собеза я взагалі нічого не отримував. Здогадався, що дали субсидію, коли на пошті сказали що до сплати 17 копійок. Але на квитанції все розписано.

новый-1.jpg

То звідки висновок про те, що субсидію "зріжуть", якщо будеш менше споживати?

Держава повинна брати на себе все те, що перевищує розрахований персонально для кожного ОМП (звісно, в межах норм споживання) - будь то 1коп., чи 10 000грн. В Собезі не порахують наперед - скільки днів буде тривалість опалювального сезону, чи скільки електроенергії в межах норм споживання ти використаєш в наступні місяці. Тому Собез розраховує ОМП (і повинен був прислати поштою повідомлення про призначення субсидії).

З тим, що чинна система субсидій ніяк не стимулює до економії (в межах норм споживання) - згідний. Але арументацію щодо того, чи варто цим користатись - я навів (хто виграє в кінцевому підсумку, і кому від цього стане гірше).

Надавачам послуг - так, вигідно, щоб споживач споживав побільше - бо сам споживач заплатить ОМП, а те, що "зверху" - держава (і чим більше буде зверху - тим краще буде для обленерго чи облгазу).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То звідки висновок про те, що субсидію "зріжуть", якщо будеш менше споживати?

А я десь таке стверджував?

 

З тим, що чинна система субсидій ніяк не стимулює до економії (в межах норм споживання) - згідний. Але арументацію щодо того, чи варто цим користатись - я навів (хто виграє в кінцевому підсумку, і кому від цього стане гірше).

Надавачам послуг - так, вигідно, щоб споживач споживав побільше - бо сам споживач заплатить ОМП, а те, що "зверху" - держава (і чим більше буде зверху - тим краще буде для обленерго чи облгазу).

Дурна філософія, софістика. Я не збираюсь купувати лампочки по 100 гривень за штуку і більше, якщо в результаті все-рівно буду платити 103 гривні, як з лампочками по 10 гривень. Не бачу миттєвої вигоди. Якщо взяти до уваги твої аргументи з відкладеною вигодою (довгостроковою), то все рівно я купуватиму звичайні лампочки, а не економки. Бо все те що в результаті зросте в ціні, буде розподілено між всіма споживачами послуг, а не виставлено особисто мені. Я знову у виграші.

Єдиний метод стимулювати людей до економії, давати субсидію живими грошима людям. Без філософій і словоблудій. Або ж не давати взагалі ніяких субсидій, пільг і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поясніть на "хлопський розум". В нас в сімї мінімальний платіж - в районі 685 грн. Якщо ми його не сплачуємо - бо в нас кругом переплата + велика субсидія - в нас ту субсидію заберуть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поясніть на "хлопський розум". В нас в сімї мінімальний платіж - в районі 685 грн. Якщо ми його не сплачуємо - бо в нас кругом переплата + велика субсидія - в нас ту субсидію заберуть?

В 310 пості э фотка квитанції, там пише, що в разі несплати обов. платежу, субсидію заберуть.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напис той я бачив. Але в мене є знайомі, які не платять того платежу від травня - ще не забрали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Напис той я бачив. Але в мене є знайомі, які не платять того платежу від травня - ще не забрали.

Якось не хочеться на собі експериментувати. Краще я покладу собі в переплату тих 4 долара (103 грн), а коли не буде субсидії, розрахуюся тією переплатою. Ніж зараз зажму 4 долара, а завтра платитиму 30 в місяць.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Напис той я бачив. Але в мене є знайомі, які не платять того платежу від травня - ще не забрали.

Якось не хочеться на собі експериментувати. Краще я покладу собі в переплату тих 4 долара (103 грн), а коли не буде субсидії, розрахуюся тією переплатою. Ніж зараз зажму 4 долара, а завтра платитиму 30 в місяць.

 

 

Тут я Вас підтримую. Тільки у мене плата трохи більша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

....А зараз, щоб не втратити субсидію маю споживати послуг не менше як на 900 гривень. ..

Думаю що не потрібно сприймати все так буквально. Я взагалі  цей текст щодо обов'язкового платежу розумію по-іншому.  От у Вас обов'язковий платіж 103 грн. (тобто при умові що у Вас виходить субсидія, Ви самі маєте сплатити 103 грн., а решту (якщо комунальні більші) погашає держава. Якщо у Вас була переплата - то для чого ці 103 грн. платити ще раз?- Ви ж їх уже раніше колись заплатили ;) - тобто факт сплати був і його можна доказати. Боргу у Вас нема, то які проблеми?

 

Я рахую, що субсидії можна позбавити лише тоді, коли наприклад,  у Вас нема переплати, нараховано за комунальні 900 грн., Ви свої 103 не заплатили,  а держава 800 грн. погасила, в результаті на кінець місяця у Вас борг -103. І так декілька місяців - от тоді вроді як є підстави. 

 

І взагалі в більшості виникли переплати чому? - тому що був зроблений перерахунок попередніх місяців. Тобто, якщо я подала заяву в вересні 2015 (і до цього переплат в мене не було, все по нулях), то при сплаті за вересень мені сказали що я побачу чи є субсидія тільки в листопаді при сплаті за жовтень. В результаті в листопаді я бачу що мені призначили субсидію і за вересень (а я вже сплатила повну вартість),і за жовтень - в результаті виходить переплата. Я канєшно не проти ))) - але ситуація з переплатами штучно створена. Якби деп.соц. політики призначав субсидію вчасно (5-10 днів), то при сплаті в жовтні за вересень, я вже б бачила призначену субсидію і ніяких переплат в мене не було б. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

З тим, що чинна система субсидій ніяк не стимулює до економії (в межах норм споживання) - згідний. ...

 

 

Я хоч і не прихильник субсидій в такому вигляді як вони є, але не зовсім погоджусь з цитатою вище.

 

Я ще не вникала що там у Вас з газом, але от по воді я вже розібралась.

Наприклад соціальна норма споживання (це та на яку дають субсидію) гарячої води на 1 особу - 1,6 куба в місяць. Ну от скажіть мені, хіба це багато?

Тобто, якщо сімя складається з двох осіб - то норма - 3,2 куба на місяць.  В мене набагато більше по факту вийшло, все що понад норму -  за повною вартістю без субсидії.

От сижу і думаю, що щось я забагато хлюпаюсь ))), нада економити. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю що не потрібно сприймати все так буквально. Я взагалі  цей текст щодо обов'язкового платежу розумію по-іншому.  От у Вас обов'язковий платіж 103 грн. (тобто при умові що у Вас виходить субсидія, Ви самі маєте сплатити 103 грн., а решту (якщо комунальні більші) погашає держава. Якщо у Вас була переплата - то для чого ці 103 грн. платити ще раз?- Ви ж їх уже раніше колись заплатили ;) - тобто факт сплати був і його можна доказати. Боргу у Вас нема, то які проблеми?

 

Я рахую, що субсидії можна позбавити лише тоді, коли наприклад,  у Вас нема переплати, нараховано за комунальні 900 грн., Ви свої 103 не заплатили,  а держава 800 грн. погасила, в результаті на кінець місяця у Вас борг -103. І так декілька місяців - от тоді вроді як є підстави. 

 

І взагалі в більшості виникли переплати чому? - тому що був зроблений перерахунок попередніх місяців. Тобто, якщо я подала заяву в вересні 2015 (і до цього переплат в мене не було, все по нулях), то при сплаті за вересень мені сказали що я побачу чи є субсидія тільки в листопаді при сплаті за жовтень. В результаті в листопаді я бачу що мені призначили субсидію і за вересень (а я вже сплатила повну вартість),і за жовтень - в результаті виходить переплата. Я канєшно не проти ))) - але ситуація з переплатами штучно створена. Якби деп.соц. політики призначав субсидію вчасно (5-10 днів), то при сплаті в жовтні за вересень, я вже б бачила призначену субсидію і ніяких переплат в мене не було б.

Я з Вами не згідний. Не стверджую, що Ви неправі, але не згідний.

От наспоживаю я за місяць послуг на 550 грн, а субсидія 670, вона ці 550 перекриэ. Ніби й боргу немаэ, але й обов'язковий платіж в 103 грн. я не зробив. І субсидія тю-тю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А як дізнатись розмір обов'язкового місячного платежу, якщо документи на субсидію були відправлені поштою? І як взагалі дізнатись, що субсидія була призначена?

 

Або сходиш в департамент соціальної політики, або позвониш туди (тобі повезе і там візьмуть трубку )) ), або побачиш в квитанції при сплаті за комунальні. 

Я звонила, сказали що мій лист прийшов і раз ніхто не звонить і нічого не каже - значить все добре )), нічого конкретного. Якось так. 

От наспоживаю я за місяць послуг на 550 грн, а субсидія 670, вона ці 550 перекриэ. Ніби й боргу немаэ, але й обов'язковий платіж в 103 грн. я не зробив. І субсидія тю-тю.

 

А от і не так :) В Вас субсидія буде щомісяця різна. Якщо на наступний місяць наспоживаєте на 550 грн, то субсидія буде 550-103= 447 грн. Це якщо Ваш обовязковий - 103.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І зараз не згідний, бо три перші місяці субсидія була однакова 299,23. Зараз цифри змінюються бо включили опалення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І зараз не згідний, бо три перші місяці субсидія була однакова 299,23. Зараз цифри змінюються бо включили опалення.

 

Була одинакова - тому що у Вас нарахування за комунальні за ці місяці були на одинаковому рівні, збільшились нарахування - збільшилась субсидія. Все так само як я кажу - то чому не згідні?.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І зараз не згідний, бо три перші місяці субсидія була однакова 299,23. Зараз цифри змінюються бо включили опалення.

Тобто, споживання електроенергії (газу, води) було різним на протязі цих місяців, але розмір субсидії - однаковий?

А рівень споживання був в межах норм споживання?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не збираюсь купувати лампочки по 100 гривень за штуку і більше, якщо в результаті все-рівно буду платити 103 гривні, як з лампочками по 10 гривень. Не бачу миттєвої вигоди. Якщо взяти до уваги твої аргументи з відкладеною вигодою (довгостроковою), то все рівно я купуватиму звичайні лампочки, а не економки. Бо все те що в результаті зросте в ціні, буде розподілено між всіма споживачами послуг, а не виставлено особисто мені. Я знову у виграші.

Взагалі-то, це повинно працювати тільки в межах норм споживання. Якщо понад норми споживання - то платити потрібно було б 103 + перевищення норм.

... І не бачу свого персонального виграшу в тому, що долар виросте на 10-20% за рахунок зростання персональних витрат (які компенсуються державою), оскільки долар стане дорожчим для всіх. Внаслідок цього, знизяться мої персональні доходи.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відповідь урядової гарячої лінії (фахівець №511): "Обов'язкова субсидійна оплата - оплата, яку б Ви заплатили за спожитий газ, якщо б використали газу згідно розрахункової норми. Це лише інформаційне повідомлення". 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

(фахівець №511): "Обов'язкова субсидійна оплата - оплата, яку б Ви заплатили за спожитий газ, якщо б використали газу згідно розрахункової норми. Це лише інформаційне повідомлення".

тролінгова софістична конструкція 511-го )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була одинакова - тому що у Вас нарахування за комунальні за ці місяці були на одинаковому рівні, збільшились нарахування - збільшилась субсидія. Все так само як я кажу - то чому не згідні?.

Бо за Вашою логікою, на другий місяць мало би бути не 299, а 299-103=196, на третій місяць 196-103=93.

 

 

Тобто, споживання електроенергії (газу, води) було різним на протязі цих місяців, але розмір субсидії - однаковий?

А рівень споживання був в межах норм споживання?

Рівень споживання був різний і більшим за розмір субсидій, різниця віднімалася з переплати, але ця різниця була меншою за 103 грн. Тобто я не робив обов'язкового платежу. І автоматично з переплати він не віднімається, бо якщо його відняти з переплати, то куди ж тоді його зараховувати?

 

 

... І не бачу свого персонального виграшу в тому, що долар виросте на 10-20% за рахунок зростання персональних витрат (які компенсуються державою), оскільки долар стане дорожчим для всіх. Внаслідок цього, знизяться мої персональні доходи.

Долар виросте на 10-20% через те що я вкрутив звичайні лампочки? о_О А наскільки він впаде, якщо я на свічки перейду, також на 10-20%? Шукаю декілька адептів цієї теорії, готових перейти на свічки і скоро ми побачимо курс 1,8грн за долар, а то й усі 70 копійок. Давай або розрахунки або посилання на них, бо це вже навіть не смішно.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була одинакова - тому що у Вас нарахування за комунальні за ці місяці були на одинаковому рівні, збільшились нарахування - збільшилась субсидія. Все так само як я кажу - то чому не згідні?.

Бо за Вашою логікою, на другий місяць мало би бути не 299, а 299-103=196, на третій місяць 196-103=93.

дивна інтерпретація логіки ))) на жаль, приведений числовий ряд не має нічого спільного з логікою, оскільки висновок по Наталчиних постах - неправильний

Тобто, споживання електроенергії (газу, води) було різним на протязі цих місяців, але розмір субсидії - однаковий?

А рівень споживання був в межах норм споживання?

Рівень споживання був різний і більшим за розмір субсидій, різниця віднімалася з переплати, але ця різниця була меншою за 103 грн. Тобто я не робив обов'язкового платежу. І автоматично з переплати він не віднімається, бо якщо його відняти з переплати, то куди ж тоді його зараховувати?

бінго! якщо ти не вкладався з "економками" в норму по електроенергії - то і доплату за лампи розжарювання платитемеш з власної кишені. тепер зрозуміло? можна збільшити споживання електроенергії безнаказано (на перший погляд) для свого гаманця тільки в межах норм споживання.

... І не бачу свого персонального виграшу в тому, що долар виросте на 10-20% за рахунок зростання персональних витрат (які компенсуються державою), оскільки долар стане дорожчим для всіх. Внаслідок цього, знизяться мої персональні доходи.

Долар виросте на 10-20% через те що я вкрутив звичайні лампочки? о_О А наскільки він впаде, якщо я на свічки перейду, також на 10-20%? Шукаю декілька адептів цієї теорії, готових перейти на свічки і скоро ми побачимо курс 1,8грн за долар, а то й усі 70 копійок. Давай або розрахунки або посилання на них, бо це вже навіть не смішно.
Якщо ти бачиш ваду в наступному логічному ланцюгу - вкажи на неї.

Отож, зростання персонального споживання енергоносії призводить до зростання їх імпорту. Так?

Якщо так, то зростання величини імпорту при незмінній ціні призводить до зростання попиту на валюту. Так?

Зростання попиту на валюту при незмінному рівні її надходжень (пропозиції) призводить до зростання ціни цієї валюти. Так?

А тепер візьми кількість домогосподарств, помнож на різницю в оплаті (виходячи зі своїх цифр) - і набіжать сотні мільйонів гривень щомісяця. Це - тільки по відносно дешевій електроенергії.

Щодо свічок... якщо кожен перестане економити електроенергію, то велкамбек в 90-ті - будуть віялові відключення цілих районів, і свічки знову стануть актуальними ;) щоправда, тиск на курс буде зовсім з іншого боку - будуть горіти холодильники, телевізори, компи від скачків напруги. Різницю в ціні лампочки й холодильника, сподіваюсь, сам порахуєш...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дивна інтерпретація логіки ))) на жаль, приведений числовий ряд не має нічого спільного з логікою, оскільки висновок по Наталчиних постах - неправильний

Ну то інтерпретуй правильно.

 

бінго! якщо ти не вкладався з "економками" в норму по електроенергії - то і доплату за лампи розжарювання платитемеш з власної кишені. тепер зрозуміло? можна збільшити споживання електроенергії безнаказано (на перший погляд) для свого гаманця тільки в межах норм споживання.

Ніфіга не бінго. Не вкладався я не по електриці.

 

Якщо ти бачиш ваду в наступному логічному ланцюгу - вкажи на неї.

Отож, зростання персонального споживання енергоносії призводить до зростання їх імпорту. Так?

Якщо так, то зростання величини імпорту при незмінній ціні призводить до зростання попиту на валюту. Так?

Зростання попиту на валюту при незмінному рівні її надходжень (пропозиції) призводить до зростання ціни цієї валюти. Так?

А тепер візьми кількість домогосподарств, помнож на різницю в оплаті (виходячи зі своїх цифр) - і набіжать сотні мільйонів гривень щомісяця. Це - тільки по відносно дешевій електроенергії.

Щодо свічок... якщо кожен перестане економити електроенергію, то велкамбек в 90-ті - будуть віялові відключення цілих районів, і свічки знову стануть актуальними ;) щоправда, тиск на курс буде зовсім з іншого боку - будуть горіти холодильники, телевізори, компи від скачків напруги. Різницю в ціні лампочки й холодильника, сподіваюсь, сам порахуєш...

Чувак, тобі хочеться поговорити, заради самої розмови? Чи потренуватися в логіці?

Економити я вмію краще тебе, повір. Тому вкручуючи звичайні лампочки, я економлю, бо за межі норм споживання електроенергії не виходжу або виходжу рідко. А лампочки згорають щомісяця, що економка, що звичайна. Хай в середньому буде одна лампочка в місяць. Мої щомісячні витрати з економками будуть 103 (квартплата) + 100 (1шт економка), а зі звичайними лампочками 103 + 10 (звичайна лампочка).

Але згідно твоєї бездоганної логіки використання особисто мною звичайних лампочок призведе до подорожчання електроенергії на 0,0000000001 грн (цифру я взяв з потолка, але впевнений що після коми, перед одиничкою нулів має бути набагато більше, якщо маєш калькулятор, то можеш довести протилежне) І от оця мегастрашна цифра розбивається на усі мільйони домогосподарств. Не я сам буду її платити, а усі ми разом. Тобто цю суму 0,0000000001 грн нарахують не мені одному, а розіб'ють між усіма і навіть ти будеш платити 1/кількамільйонну частинку мого особистого подорожчання.

Але є нюанс, я не один такий дурак, є ще куча дурнних чи бідних, які не можуть собі дозволити лампочки по 100 грн. І тому електроенергія буде дорожчати і через них, і ця сума знову буде розбиватися між усіма порівну і тепер вже я буду платити за когось неевеличку частку, як і ти, хоча ти на економках. Так от уся твоя логіка зводиться до того, що чим більше людей перейде на економки, тим більше вони будуть переплачувати за електроенергію, якщо вона подорожчає через інших, які не економлять. Бо вони будуть платити оту 1/кількамільйонну долю від 0,0000000001 грн за кожне домогосподарство яке не економить. Крім того ці розумні люди ще будуть витрачати щомісяця на 90 гривень більше за мене, бо саме на стільки економка дорожча за звичайну.

Але все може змінитися, якщо субсидію монетизують. Кожне домогосподарство буде зацікавлене економити, незалежно від того отримує субсидію чи ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А лампочки згорають щомісяця, що економка, що звичайна.

Кілька років назад поставив собі світлодіодні і забув про щомісячне кикручування \вкручування.

І ще думаю, це правильніше , ніж за копійку горобця в полі заганяти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кілька років назад поставив собі світлодіодні і забув про щомісячне кикручування \вкручування.

Нокіан, ти ж поясни людям, що це ти не мене цитував. :)

 

І ще думаю, це правильніше , ніж за копійку горобця в полі заганяти.

Давай порахуємо. 100 - економка 15Вт, 10 - звичайна 60Вт. Різниця в 90 гривень. Щоб було вигідно використовувати економку, то треба, щоб вона ці 90 гривень зекономила на світлі. 90грн / 0,456грн/кВт (тариф на електроенергію) = 197 кВт. Тобто треба щоб ця економка напрацювала більше 197000 Вт, споживаючи 15 Вт за год. Та вона згорить раніше чим окупить себе. Та й економії як такої немає, бо все-рівно держава компенсує вартість електрики. З діодним ще гірше, в них вигорає люмінофор і вона ще ніби світить, але й тої яскравості вже немає. А з цінами на них, то вона мала б горіти вічно і ще й лічильник змотувати.

Звичайна лампа "спалює" електрики більше і це зменшує срок окупності економок. Але ми обговорюємо це ж в темі "Субсидії", тобто коли держава платить за електрику, тому отримувачам субсидій в такому вигляді не вигідно ставити економки чи діоди.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...