Перейти до змісту

Альтернативна енергетика


HWman

Рекомендовані повідомлення

 

протягом всіх своїх пояснень я намагався спростити-складне, а для цього у фізиці використовуються грубі або навіть не існуючі припущення (абсолютно тверде тіло і т. д.).. про що я весь час і казав, що припущення грубе і не претендує на абсолютність..

то, може, й не варто? ;)

бо виглядає так, що в результаті Ваших спрощень - отримуєте протилежну сутність, з властивостями, які їй не притаманні.

не буває такого, що існуюче припущення є грубим чи неіснуючим.

натомість, є термінологія, і є загальноприйнята практика використання термінів.

 

 

хтось зрозумів, хтось не зрозумів, а хтось придирається...)) може  таки й не варто)))  :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 749
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

>>>>>у фізиці використовуються грубі або навіть не існуючі припущення (абсолютно тверде тіло і т. д.)

Ви плутаєте людей, або через сумбурність викладення інформації, або через нерозуміння того, що пишете. Згадане вами абсолютно тверде тіло має чіткі характеристики, без усіляких допущень і напівхарактеристик. Окрім того, термоядерна реакція - одна з небагатьох доступних, в яких оперувати абсолютами неможливо, речовина за таких умов настільки міняє характеристики, що ось цього невеликого зазору вистачає для абсолютно іншого перебігу подій

Ви стверджуєте про тисячі років радіаційного карантину, хоча на місці підриву атомних бомб живуть давно люди, а в зоні відчуження - жива природа.

Ви пишете про абсолютний контроль над термоядерною реакцією, при тому що в розрахунковому штатному режимі ця реакція має виробляти енергії більше, ніж треба для її запуску та підтримки.

Це такий собі науковий тролінг

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

>>>>>у фізиці використовуються грубі або навіть не існуючі припущення (абсолютно тверде тіло і т. д.) Ви плутаєте людей, або через сумбурність викладення інформації, або через нерозуміння того, що пишете. Згадане вами абсолютно тверде тіло має чіткі характеристики, без усіляких допущень і напівхарактеристик. Окрім того, термоядерна реакція - одна з небагатьох доступних, в яких оперувати абсолютами неможливо, речовина за таких умов настільки міняє характеристики, що ось цього невеликого зазору вистачає для абсолютно іншого перебігу подій Ви стверджуєте про тисячі років радіаційного карантину, хоча на місці підриву атомних бомб живуть давно люди, а в зоні відчуження - жива природа. Ви пишете про абсолютний контроль над термоядерною реакцією, при тому що в розрахунковому штатному режимі ця реакція має виробляти енергії більше, ніж треба для її запуску та підтримки. Це такий собі науковий тролінг

 

нехай буде так) пости написані і кожен зробить свої висновки)  :)  для мене наш діалог на цю тему завершено)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Україні будують завод, які вироблятиме унікальні сонячні батареї

20.12.2015 20:51

В Олександрії Кіровоградської області будують унікальний завод, на якому робитимуть органічні сонячні батареї, а також зведуть сонячну електростанцію. Новину передає ONPRESS.INFO з посиланням на ot.kr.ua.

Один із ініціаторів і розробників проекту, директор департаменту інноваційних впроваджень «ПромКонверсія», керівник секції НТТ Малої Академії Наук Сергій Камінський зазначає, що обидва об’єкти будує створене олександрійськими інвесторами підприємство «Чисті енергетичні технології». «Компанія вже викупила для облаштування заводу промислове приміщення. Потрібне устаткування планують частково закупити, а частково — виготовити самостійно з матеріалів і комплектуючих українського виробництва», — розповідає ініціатор проекту.

У світі обладнання для вироблення сонячної енергії випускає лише близько десяти підприємств. Завод в Олександрії не тільки поповнить цей список, а й стане піонером в Україні. Завод буде випускати батареї третього покоління. Над ними працювали українські вчені не один десяток років. Для їх виробництва використовуватимуть тільки органічні матеріали. Вітчизняні батареї будуть значно дешевшими існуючих аналогів. Ціна на них складе близько 150 доларів. Притому, що середня ціна стандартної сонячної батареї становить 1-1,5 тисячі доларів. Це значно скоротить термін окупності.

Ще одна перевага української продукції — вирішення питання утилізації. У виробництво вкладуть близько семи мільйонів гривень. На заводі працюватиме до 50 осіб. На сонячну продукцію вже розписано чергу на чотири роки вперед.
 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ТЕТЯНА ТУРЛІКЬЯН | 18.06.201510411

1.jpg

Торговельне представництво в Україні концерну TEGOLA Canadese (виробництво будматеріалів)  презентувало нещодавно цікаву альтернативу сонячним панелям, які встановлюють на дахах будинків. Представники компанії радять використовувати бітумну фотогальванічну черепицю власного виробництва, що здатна виробляти електроенергію, повідомляє ресурс Рrofidom.com.ua.
 
В компанії Tegola вирішили «схрестити» покрівельні елементи і сонячні батареї. Так з'явилася нова, так звана, фотогальванічна черепиця «Тегосолар», яка може трансформувати сонячну енергію в електроенергію, використовуючи «фотоелектричний ефект».
 
Черепиця «Тегосолар» складається з фотогальванічного елемента, закріпленого на бітумній основі. Замовнику її поставляють з усіма необхідними комплектуючими, що забезпечують безпеку сполучних кабелів.
 
2.jpg
 
До основних переваг свого винаходу фахівці Tegola відносять високу продуктивність черепиці, яка може виробляти енергію і при розсіяному світлі (під час хмарної погоди її продуктивність складає 60-65%). Також завдяки потрійному з'єднанню аморфного кремнію, фотогальванічна черепиця виробляє більшу кількість енергії в порівнянні з традиційними сонячними панелями з моно- і полікристалічного кремнію.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

В Германии с большим успехом проходят испытания нового типа термоядерного реактора Wendelstein 7-X. Он является самым большим в мире термоядерным реактором такого типа типа. В реакторе происходят процессы, схожие с теми, что протекают внутри звезд. Похожие процессы идут и в США. Так американская компания LockheedMartin объявила, что ее специалисты разработали термоядерный реактор. Первый опытный образец будет сооружен в течение года, а через 10 лет компания планирует изготавливать реакторы мощностью в 100 мегаватт в промышленных масштабах.

На практике это означает получение электроэнергии в реакторах нового типа не просто дешевой, а в нынешней системе отсчета практически бесплатной. В связи с этим мировая промышленность в развитых странах уже готовится к переходу на новые виды энергии. А уголь, нефть и газ уходят в прошлое. Это вопрос не отдаленного, а самого ближайшего будущего. Мир меняется и это изменение проходит по категории нацчно-технической революции. Получение в избытке дешевой электроэнергии более масштабное событие, чем изобретение парового двигателя. Это действительно следующая ступень развития цивилизации.

Тем временем в России продолжают активно строить военные базы в Арктике и разворачивать стратегическую группировку войск «Север». Цель этого масштабного проекта – защитить от возможных посягательств арктические месторождения нефти и газа, которые Россия считает своими. Парадокс ситуации в том, что разработка этих месторождений без западных технологий и западных кредитов для России недоступна. А санкции, над которыми смеялись искандеры, оставили РФ без денег и технологической поддержки. Но даже в случае отмены санкций себестоимость добычи в условиях Арктики будет выше, чем сегодняшняя цена на рынке.

Западная цивилизация совершает технологический скачек и энергетическую революцию Эра углеводородов заканчивается, завтрашний день это время дешевой электроэнергии. А Россия упрямо тратит остатки ресурсов для разработки месторождений нефти и газа. Два мира. Разные этапы развития цивилизации. Кремневый топор против огнестрельного оружия. Бусы и зеркальца в качестве валюты специально для дикарей. Это все что нам нужно знать при выборе внешнеполитического вектора.

 

https://site.ua/kirill.sazonov/2129-rossiya-uhodit-uhodit-uhodit/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
  • 2 місяця потому...

Не зовсім в тему, але...

Команда немецких физиков создала самый маленький в мире работающий одноатомный двигатель, который не видно невооруженным глазом. И работает он, используя энергию всего лишь одного электрически заряженного атома кальция. Новое устройство, как утверждается, имеет сообразно своему размеру термодинамическую эффективность, эквивалентную (если брать в масштабе) мощности среднего автомобильного двигателя. Да и работает он на том же принципе, сжигая вместо обычного топлива атом кальция, и преобразуя тепловую энергию в механическую.

Таким образом, этот новый ничтожно малый нано-двигатель также «проживает» в своей работе термодинамический цикл, который происходит в цилиндрах стандартного двигателя автомобиля.

Ученые Майнцского университета имени Иоганна Гутенберга (Германия) в сотрудничестве с физиками-теоретиками из университета Эрлангена - Нюрнберга, создали свой крошечный двигатель в так называемой ионной ловушке (известной, как ловушка Пола и названной в честь физика Вольфганга Пола, получившего Нобелевскую премию по физике в 1989 году). Заставив атом кальция двигаться между секторами тепла и холода в ионной ловушке, они вызвали гармоническое колебание атома, и вынудили его трудиться, как обычный двигатель.

718x384xprincip_raboty_odnoatomnogo_dvig

И если учесть, что выходная мощность этого нано-двигателя составила 10-22 Вт, при заявленном КПД около 0,3%, то на самом деле сообразно своему размеру устройству явно является ничуть не менее эффективным, чем двигатель стандартного большого размера.  

Новое устройство может иметь огромный спектр применения, главным образом в конструировании малых квантовых машин, а также при проведении исследований квантовых эффектов в термодинамике. Но, все же самым главным результатом данного открытия явилось то, что известные нам двигатели внутреннего сгорания можно уменьшать как угодно, добиваясь от них ничуть не меньшей эффективности.

 

http://enki.ua/news/samyy-malenkiy-v-mire-dvigatel-rabotaet-lish-na-odnom-atome-kalciya-5727

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

У Каліфорнії згоріла найбільша в світі сонячна електростанція. Інцидент може підірвати ринок відновлювальних джерел енергії та підняти ціну на «зелені» кіловати. Пожежа, що сталася на найбільшій в світі сонячній електростанції, змусила зупинити вироблення на ній електроенергії і переглянути стандарти безпеки в галузі освоєння альтернативних джерел енергії, повідомляє gazeta.ru. «Архімед би пишався собою», – похмуро пожартувало видання Register, згадавши легенду, яка приписує давньогрецького вченому спалення римського флоту за допомогою дзеркал, які сконцентрували на них сонячне світло.

Інцидент стався на сонячній електростанції Ivanpah Solar Electric Generating System (ISEGS), розташованій в Каліфорнії. Як стало відомо пізніше, пожежа виникла через неправильне розташування дзеркал, що направляють сонячне світло на бойлерну вишку. В результаті сконцентроване сонячне світло потрапило не в належне місце, на вишці виникла пожежа, яка розплавила і спалила паропроводи, пошкодила електричні кабелі.

http://ecotown.com.ua/news/U-SSHA-zhorila-naybilsha-v-sviti-sonyachna-elektrostantsiya/

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

 

Мега универсальный контроллер для солнечной системы
Сайт посвящённый проекту:
http://electrodacus.com/
Юзер мануал:
http://electrodacus.com/SBMS100/manual/SBMSmanual.pdf

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

 

 

 

 

Більше тут.
 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене останнім часом складається таке враження на рахунок альтернативної енергетики: в утеплення вкладається 1000-3000 баксів, а в альтернативну енергетику - 10 000 - 20 000 баксів. на мою думку потенціал утеплення практично не використовується. Ніхто не обкладає будинок 20 см теплоізолятора. раніше обмежувались 5см, а зараз 10-ма і постає питання як це все обігріти. Дешевої відповідді немає. Коли б я будував будинок, я б його спроектував і утеплив так, щоб мене не лякали ціни на газ і електрику. Банально, якщо звести тепловтрати до 15-20 Вт/год на м.кв. То 100кв.площі в люті морози можна буде обігрівати двома конвекторами чи теплою підлогою в сумі 2кВт/год. А можна ще сильніше утеплитись і звести до тепловтрат при -20 градусів в 1КВт/год. Логіку виклав. Насправді економія не в альтернативній енергетиці, а в економії вже витраченої на опалення.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 хвилин тому, romaxa11 сказано:

А можна ще сильніше утеплитись і звести до тепловтрат при -20 градусів в 1КВт/год.

В енергозбереженні житлових будинків не буває абсолютно чорного тіла, як у фізиків. Система теплозбереження - це компроміс між нормальною вентиляцією та товщиною утеплювача. Адже людина як дихає, так і виділяє крім тепла певні вихлопи. Тому у кубі з метрового газоболоку не сховаєшся. 

А альтернативна енергетика стосується в першу чергу "телевізора, компа і вайфая", які можна отримувати дешевше, ніж з мережі.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, romaxa11 сказал:

В мене останнім часом складається таке враження на рахунок альтернативної енергетики: в утеплення вкладається 1000-3000 баксів, а в альтернативну енергетику - 10 000 - 20 000 баксів. на мою думку потенціал утеплення практично не використовується. Ніхто не обкладає будинок 20 см теплоізолятора. раніше обмежувались 5см, а зараз 10-ма і постає питання як це все обігріти. Дешевої відповідді немає. Коли б я будував будинок, я б його спроектував і утеплив так, щоб мене не лякали ціни на газ і електрику. Банально, якщо звести тепловтрати до 15-20 Вт/год на м.кв. То 100кв.площі в люті морози можна буде обігрівати двома конвекторами чи теплою підлогою в сумі 2кВт/год. А можна ще сильніше утеплитись і звести до тепловтрат при -20 градусів в 1КВт/год. Логіку виклав. Насправді економія не в альтернативній енергетиці, а в економії вже витраченої на опалення.

І вікна теж пінопластом обкладлеш? Квартира з трьома трикамерними вікнами з двокамерними склопактами буде мати тепловтрати близько 400 Вт*год а це вже на порядок вище твоїх розрахунків. А ще ти забуваєш про потреби людини в свіжому повітрі (провітрюванні\вентиляції) - а це навіть за умов встановлення рекуператорів тепла теж не хилі тепловтрати.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, vaz75 сказано:

а це навіть за умов встановлення рекуператорів тепла теж не хилі тепловтрати

а по баблу вписуються у ті самі 10-20 кБаксів. Але ж Порошенко - гандон, про це не думає!!!

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, difoto сказано:

А альтернативна енергетика стосується в першу чергу "телевізора, компа і вайфая", які можна отримувати дешевше, ніж з мережі.

Альтернативна енергетика - це більше енергозаміщення при попередньому споживанні. Утеплення це вже енергоефективність, тобто раціональне використання енергії незалежно від джерела його отримання.

 

1 година тому, difoto сказано:

В енергозбереженні житлових будинків не буває абсолютно чорного тіла, як у фізиків.

Так, але в приміщенні до біса багато джерел тепла - від людей до всіх електроприладів, яких стає все більше. 

 

1 година тому, vaz75 сказано:

А ще ти забуваєш про потреби людини в свіжому повітрі (провітрюванні\вентиляції) - а це навіть за умов встановлення рекуператорів тепла теж не хилі тепловтрати.

Ні. Рекуператори технічно досить прості прилади. Деякі мають ККД до 90%. А деякі можуть працювати як теплові насоси - ККД відповідно вже буде вище 100%.

 

І спочатку таки має йти енергоефективність а вже потім енергозаміщення. Коли зробити всі заходи по енергоефективності будівлі (цене лише утеплення це і сама конструкція будівлі) то можна і котел значно меншої потужності ставити, відповідно економити.

Коли робиться навпаки то як правило з'являється надлишкова потужність, що не використовується.

 

45 хвилин тому, difoto сказано:

а по баблу вписуються у ті самі 10-20 кБаксів. Але ж Порошенко - гандон, про це не думає!!!

Цього не зрозумів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@romaxa11 2 квт на 100 кв.м. та при -20 град С - це утопія.

Не знаю прикладів такого понадутеплення. Навіть ефективні фіни не спроможні такого досягти.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зимою через витяжну трубу багатоквартирного будинку виходить чимало енергії в атмосферу, от де треба ставити теплові насоси ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

49 minutes ago, HWman said:

Зимою через витяжну трубу багатоквартирного будинку виходить чимало енергії в атмосферу, от де треба ставити теплові насоси ;)

Ану обгрунтуй. Під витяжною трубою ти маєш на увазі вентканал?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Забереш тепло з вентканалу - зникне тяга, треба трішки залишати, щоб "колесо крутилось" :)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, sergkots сказано:

Рекуператори технічно досить прості прилади.

Порівнювати просто рекуператор і  систему рекуперації - це як порівняти вогнище камін з повноцінною системою опалення. Окупність пасивного будинку - біля 30 років. Тобто ідеально утеплений та збудований дім коштуватиматиме на 30-40 кілобаксів дорожче, ніж просто будинок з системою опалення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, halcogen сказал:

Можна зробити примусову вентиляцію, моторчиком на 220В )

 

7 часов назад, HWman сказал:

Зимою через витяжну трубу багатоквартирного будинку виходить чимало енергії в атмосферу, от де треба ставити теплові насоси ;)

Улибнули.

Економічна неефективність зашкалюватиме.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

47 хвилин тому, difoto сказано:

Окупність пасивного будинку - біля 30 років.

При сучасних цінах на енергоносії! І при вказаному тобою здорожчанню будівництва.

Вартість систем рекуперації доволі сильно завищена - технологія виробництва доступна навіть для домашнього виготовлення, тобто не вимагає спеціального обладнання. 

Нажаль дуже багато міфів та упередженого ставлення до енергоефективного будівництва. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...