Перейти до змісту

Альтернативна енергетика


Рекомендовані повідомлення

DunayskayaSolarPark2.jpg

Хороший відеосюжет між іншим по темі.

Створюю тему для уникнення флуду у цій темі.

У чому суть? Не повторювати що це типу дорого і невиправдано, а знайти однодумців по цій тематиці, тим більше ця тема стає все актуальнішою і актуальнішою для нашої країни.

Ютюб забитий відео де автори розказують про те як вони побудували свої сонячні системи, розказують скільки затратили і що з цього мають.

Наприклад:

Давно вже слідкую за цим каналом, можна сказати що з моменту його створення, часом переписуюсь з автором по скайпі.

Якщо у двох словах - він зробив вже близько десятка саморобних сонячних панелей і вдало їх експлуатує вже не один рік, причому це в умовах Сибірі, якщо точніше Новосибірськ.

Казав що досягнув близько 30% економії.

  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 750
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

хочу замовити для тестів...

хто що порадить на AliExpress®, поки що цікавить контролер+сонячна панель. вартість до 700-800грн контролер бажанно з можливістю докомплектувати панелями.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хто що порадить на AliExpress®, поки що цікавить контролер+сонячна панель. вартість до 700-800грн

За такі гроші очікуйте щось типу цього:

Пробував від неї заряджати ноутбук на пряму - ніби заряджає, але повільно, краще вже в акумулятор зливати а потім з нього заряджатись.

У якості контролера я використав ось таку платку(пропозиція №2):

IMG_5226%252Blabels.jpg

Струм в 1 А тримає, думаю більше навряд чи. Взагалі-то контролер заряду можна зробити, схеми є в неті, їх вдосталь.

Я колись займався розробкою простого контролера(на базі ATtiny13) з індикацією рівня заряду на світлодіодах і на реле.

Ось хтось навіть розробив монтажну плату:

img_20140314_141527-533x400.jpg

img_20140314_141603-533x400.jpg

Мій варіант трішки пострашніше(хоча функціонал той же самий):

c1e120f282bd664b5fcc52691df4266f.jpg

Реле розраховане на струм 10 А, пороги розмикання реле >15В і так як я зробив плату універсальною, <10.5В, тобто плата виконувала не лише функції контролера заряду а і була як захист від глибокого розряду, тобто 2 в 1 - або як контролер заряду або як захист від глибокого розряду.

За наявності деталей зберу повторно плату безкоштовно, на той момент собівартість була близько 50 грн, з нинішніми "покращеннями" думаю буде дорожче.

Хоча, ні, конструкція ще не продумана, є деякі нюанси які я не передбачив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От дивлюсь щоб спаяти батарею з фотоелементів треба ще купувати спеціальний флюс-фломастер, припой та стрічку. Цікаво чи можна спаяти мідним дротом з каніфоллю (розведеною спиртом) :_08:.

І друге питання що вибирати: монокристал чи полікристал ?

Змінено користувачем Vetal999
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От дивлюсь щоб спаяти батарею з фотоелементів треба ще купувати спеціальний флюс-фломастер, припой та стрічку. Цікаво чи можна спаяти мідним дротом з каніфоллю (розведеною спиртом) :_08:.

І друге питання що вибирати: монокристал чи полікристал ?

Варіант з каніфолею пройде а от мідний дріт - навряд чи, тут треба плоска шина, причому бажано щоб вона була залужена.

Моно чи полі? Спірне питання, але як правило ресурс у тих і тих нормальний.

А що надумали зібрати панельку?

http://ru.aliexpress.com/item/Free-shipping-PV-Ribbon-150-Ft-Tabbing-Wire-15-Ft-Bus-Wire-1-Flux-pen-and/1082408565.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що надумали зібрати панельку?

ще остаточно не надумав. так, придивляюсь. поки що простіше зарядити аккум від мережі).

П.С. Але інвертор, світлодіоди, DC-DC конвертори вниз і вверх , зарядку, цифрові вольтметри, амперметр на аліекспресі таки замовив)

Змінено користувачем Vetal999
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаве та актуальне для нас: електромобіль на сонячних батареях (кажуть сімейний):

http://inhabitat.com...red-family-car/

http://www.popmech.r...ykh-batareyakh/

https://www.flickr.c...arteameindhoven

Тут є відео:

https://www.youtube.com/user/SolarTeamEindhoven

Змінено користувачем sergkots
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

П.С. Але інвертор, світлодіоди, DC-DC конвертори вниз і вверх , зарядку, цифрові вольтметри, амперметр на аліекспресі таки замовив)

Дещо із цього списку можна знайти у нас на форумі у DarkCraft.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для освітленя краще використовувати світодіодні лінійки,світодіодні матриці дадуть сконцентрований світловий потік,і якщо світодіодні матриці-є СREE або Скоро китайские светодиодные матрицы уйдут в прошлое. Оптоган выпустил линейку светодиодов 5065 с эффективностью 166,5 лм./вт

http://www.optogan.ru/assets/files/pdf_new/OLP-5065F6L-06A_rus.pdf

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дещо із цього списку можна знайти у нас на форумі у DarkCraft.

в нього не такі. мікросхеми інші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гора, якщо і брати отой російський оптоган то лише OLP-5065F6A-09A.... але якість там напевне як ті російські "пропіарені" процесори.

166.5-258 люмен

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Справа ваша,найкраще все самому перевіряти,CREE найкращий бренд в цій сфері,але з ненайкращою ціною

В Україні правда ціна на продукцію фірми бюджетна(вирощують свій кристал вони тако ж у Китаї)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дививсь характеристики 10- ватні CREE видають 300-1000 люменів, а HUGA - теж 900-1000 люменів). На 6 доларів можно купити 10 десятиватних світлодіодів HUGA, а от CREE - не знайшов.

Змінено користувачем Vetal999
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якій бюджет джерела енергії на соняшній панелі хоча б в 1 кВТ?

Для того щоб говорити про якесь автономне джерело енергії для будинку треба думати про 20-40 кВт

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якій бюджет джерела енергії на соняшній панелі хоча б в 1 кВТ?

Для того щоб говорити про якесь автономне джерело енергії для будинку треба думати про 20-40 кВт

Тут вказана вартість самостійної інсталяції:

http://ecotown.com.ua/news/Alternatyvna-enerhetyka-Ukrayiny-perekhodyt-na-novyy-riven-pochalysya-vyplaty-po-zelenomu-taryfu-i-d/

Для великих об’єктів на сьогодні 1 Вт = 1 $.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто не будь вже може похвастатись своїм саморобний світлодіодним освітленням?

Купив за 20 грн а нас на форумі 10 Вт світлодіод, подаю на нього десь 7-9 Вт, далі мій радіатор вже стає доволі таки гарячим, не ризикую подавати більше, світло сприймається якось дико коли заходжу з іншої кімнати де як правило 100 Вт лампочка розжарення, але з часом звикаю якщо знову не потрапляти у зону освітлення лампочкам Ілліча.

Як варіант можна поставити вентилятор від комп'ютера і догнати до 10 ато і більше, але я не прихильник активного охолодження. Радіатор від старого телевізора, площа у нього пристойна, як і товщина металу. У якості живлення купив блок живлення 12 В 2 А, хоча як показала практика, та і даташит, він реально може видавати 1.2 А і то не довготривало якщо з закритим корпусом.

Кімнатка у мене не дуже велика але цих 7-9 Вт якось малувато, чи то може так впливає холодно біле світло... Дивився відео Діми Нікитенко, про якого я тут вже згадував, він комбінує 2 світлодіоди, холодно білий і теплий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для кімнатки маловато 10Вт матриці,з напевно холодним білим світлом,ух

Можна підібрати світодіодні лінійки по ват так 7-9,з температурою світла 4000-5500К

Основне,роподілити їх по кімнаті,світлодіоди -це спрямовене світло!Лампа розжарення освітлення 360гр.

В Україні

сайт, інтернет-магазин є?

Це не реклама: http://www.vdmais.kiev.ua/

Янченко Олександр

VD Mais

03061 Київ

вул. Михайла Донця 6

т. (+38044) 220-0101 (1275)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене в 20-метровій кімнаті закручено п’ять дев’ятиватних mcob led лампочок 4100K. Світла предостатньо. Навіть, стільки інколи не треба, то вмикається дві / три (подвійний вимикач).

Змінено користувачем Vetal999
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене в 20-метровій кімнаті закручено п’ять дев’ятиватних mcob led лампочок 4100K. Світла предостатньо. Навіть, стільки інколи не треба, то вмикається дві / три (подвійний вимикач).

Якщо не секрет, чим освітлювалась кімната до світлодіодів?

Який світловий потік зараз?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У чому смисл світового потоку?

Здаєтся освітленність краще взнати,наприкелад виміряти люксометром.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не секрет, чим освітлювалась кімната до світлодіодів?

До світлодіодних були люмінесцентні ртутні, які через рік-півтора перегорали.

Змінено користувачем Vetal999
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не секрет, чим освітлювалась кімната до світлодіодів?

До світлодіодних були люмінесцентні ртутні ...

... загальною потужністю скільки Ват?

Який світловий потік був в старих світильників, і який - в нових?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...