Перейти до змісту

Альтернативна енергетика


Рекомендовані повідомлення

6 минут назад, halcogen сказал:

І всьоже, системи рекуперації в будинки ставлять, значить виправдовує себе. Інше питання, що такі системи дорогі. Ну це вже інше питання..

ставити з нуля в  і переробляти існуючу систему, та ще й квартирну - ето двє бальшіє разніци.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 750
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

1 година тому, sergkots сказано:

Нажаль дуже багато міфів та упередженого ставлення до енергоефективного будівництва

Ну... більша частина тих міфів - з боку апологетів енергоефективного будівництва. Особливо на рахунок ціна/ефективність на даний час і у цій країні.

Моя думка проста: я знаю дуже багато про енергоефективність, про енергозбереження, про теплові насоси, рекуперацію і т.п. Я підтримую взимку температуру в будинку 16 градусів - на мій погляд, це найкращий приклад енергозбереження в сучасних умовах. Не маєш кілобаксів - ходи в пальто, а не грій атмосферу.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, halcogen сказал:

Рекуперіцію є сенс ставити лише в приватні будинки!   В квартири 5 чи 9 поверхівок їх ніхто не ставлять по причині неокупності, що зумовлено відсутністю індивідуального опалення і як наслідок можливасті економити. 

А лічильник тепла як фактор економії ти  не розглядаєш (в мене такий)?

Та й до біса квартир з автономним опаленням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, difoto сказал:

Ну... більша частина тих міфів - з боку апологетів енергоефективного будівництва. Особливо на рахунок ціна/ефективність на даний час і у цій країні.

Моя думка проста: я знаю дуже багато про енергоефективність, про енергозбереження, про теплові насоси, рекуперацію і т.п. Я підтримую взимку температуру в будинку 16 градусів - на мій погляд, це найкращий приклад енергозбереження в сучасних умовах. Не маєш кілобаксів - ходи в пальто, а не грій атмосферу.

Ой, щось ти з 16-ма градусами явно перегнув.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

57 хвилин тому, halcogen сказано:

Ви знаєте все про енергоефективність та енергозбереження і сидите при +16 ??? Часом дивує мене укр. народ. Замість того щоб щось робити - будуть ходити в пальто 

Роби щось! Хєрач! Ходи в трусах з айфоном по хаті! Мене - влаштовує те, що я заплачу за навчання доньки (вже другої), коли в моєму будинку буде +16.

34 хвилин тому, vaz75 сказано:

Ой, щось ти з 16-ма градусами явно перегнув.

Ггггггииии-гигигиги! Нагадай мені зимою - скину фотку термометра. :)

Зранку всі йдуть в школу/на роботу. Напуркуа мені тримати +20 весь день ??? Ввечорі поїли, поговорили, лягли під одіялка - нахуа мені +20??? Я з Данії приклад буду брати, а не з українців, які з совком попрощатись не можуть. Вам потрібно +20? - башляйте, гражданє! Утеплюйтесь і башляйте! Мені - ні!

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

42 хвилин тому, difoto сказано:

Утеплюйтесь і башляйте!

Утеплився. І значно менше башляю. Взимку в 150 кубів на місяць вкладаюсь, при +20 в квартирі. 

Колись жили в значно холодніших хатах ніж тепер. Хоч і значно дешевших. Колись і туалет був на вулиці. І мились у тазіках. І прали в річці чи ставку. Але ж чомусь захотіли жити краще хоч і дорожче ніж колись.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, halcogen сказал:

Загальнобудинковий лічильник - це пафос. Ви економите, а ваш сусід субсидіст чи субсидістка відкриває форточки для провітрювання. Так само і індивідуальні лічильники на кожну батарею при вертикальній розводці не вихід - дорого і хлопотно.

Ой, непробивний ти. В мене індивідуальний.

А щодо субсидії я вже виказував своє фе раніше.

З субсидіями НІХТО економити не буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ді ти сам собі заперечуєш. З одного боку хариш енергоефективність і утеплення, а з іншого мерзнеш в квартирі. Оті всі легенди про вентиляцію, дихання свіжим повітрям. Повір, що при -20 набагато краще в прогрітому пропердженому автобусі ніж на свіжому повітрі. Просто стоїть задача - три місяці протриматись контролюючи вентиляцію і інші тепловтрати. Провітрювати квартиру зранку при практично виключеному котлі, коли сонечко починає прогрівати вікна. На день скидати до мінімуму, опалювати ввечері і скидати на ніч. В мене за недуже сприятливих умов йде до 200 кубів газу зимою.Цієї зими буду ще більше контролювати. 

Ще одне я не можу терпіти отих мантр на рахунок вентиляції. Через вентиляцію втрачається до 30% всього тепла! і з цим потрібно боротись. Свіже повітря все одно зайде через вхідні двері при відкриванні, через щілини в вікнах, а от тепло - це бабло і його потрібно берегти. 

Я вже писав про ідеальний будинок: одноповерховий без підвалів, з вікнами на південь і товстим шаром теплоізоляції і всіх шести площинах. З пасивною системою рекуперації. Коли це зробити то в холодні місяці буде пофіг на вартість енергоносія, але краще поставити вітряк і сонячні батареї на хату гаргару в половині якої ніхто ніколи не жив і жити не буде.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, halcogen сказано:

Яка у вас квадратура будинку? Який котел?

92 квадрати. Котел вайлент з 2007 року.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стояночка! Я за утеплення і енергоефективність! Мій будинок утеплений.

І я не мерзну - мені так комфортно, ходити вдома вдітим. Емпірично для себе дослідив, що між 16 та 20 градусів різниця в комфорті несуттєва, а у газі - в півтора рази. Ну і для здоров'я корисніше.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 минут назад, difoto сказал:

Стояночка! Я за утеплення і енергоефективність! Мій будинок утеплений.

І я не мерзну - мені так комфортно, ходити вдома вдітим. Емпірично для себе дослідив, що між 16 та 20 градусів різниця в комфорті несуттєва, а у газі - в півтора рази. Ну і для здоров'я корисніше.

"Кто не курит и не пьет, тот здоровеньким помрет. А кто курит и пьет, тот кончит раком"

Хош довго жити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 минуты назад, vaz75 сказал:

тот кончит раком

 

Якось двозначно це звучить :D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

51 минуту назад, Юріч сказал:

 

Якось двозначно це звучить :D.

так воно і є, це хохма така, ще з студентських років

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@vaz75 , я не знав...не був студентом, був курсантом, а там самі пацани...ну, сам пАнімаєш))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, halcogen сказано:

Тут я з вами на всі 100% згідний. Тільки замість вітряка і сонячних батарей постав би тепловий насос, в найпростішому варіанті хоча б типу кондиціонера ''повітря-повітря''. Ну і ТТ-котел, на випадок ''зради'' та фосмажора )

А от тут є ньюанс. Вітряк та сонячні батареї дають енергетичну незалежність! Тепловий насос це енергоефективність, в кондюка повітря-повітря ККД падає разом із зовнішньою температурою а  вартість росте відповідно до пікових кВт.  Ну і котел на тверде паливо - на всіх не вистачає. Не котлів, палива - дрова при підвищеному попиті зростуть в ціні як і торф. Так що все ж варто утеплюватись, для вже утеплених приватних будинків варто подивитись на утеплення фундаменту - зробіть грамотну тепловізійну зйомку і побачите про що мова. Власникам квартир варто гуртуватись - утеплювати потрібно весь будинок, несуча конструкція одна на всіх все ж таки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По темі:

Цитувати

Багаторічні масштабні дослідження, проекту-
вання на основі чітких інженерних розрахунків, якісні
будматеріали з відповідними технічними характери-
стиками, дотримання усіх вимог щодо екологічності
і як результат – енергонезалежне, або пасивне житло.
У світлі постійних підвищень цін на комунальні послу-
ги та невтішних екологічних прогнозів використання
відновлюваної енергії землі, сонця та вітру – сьогодні
чи не єдиний порятунок, і не лише для нашої країни. Тож
здача першого вітчизняного «пасивника» (будинку біля
Львова), запланована у 2017 році, дає надію, що таке
вигідне нашому північному сусідові маніпулювання газо-
вим питанням у найближчому майбутньому вдасться
припинити раз і назавжди.
Будинок як людський організм
Проект «пасивний дім» – це комплексний фаховий підхід ,метою якого є реалізація максимально комфортного житла з мінімальними фінансовими витратами на його експлуатацію впродовж усього року. Більше того, даний будинок є прибутковим за рахунок акумулювання сонячної, вітрової та енергії землі. Головна концепція проекту – житло як людський організм. Як у нашому тілі робота клітин та органів взаємопов’язана, так і в пасивному будинку всі характеристики й ланки життєзабезпечення становлять систему повної взаємодії. У цілому дану систему можна розбити на три складові:
● орієнтація земельної ділянки чітко на південь;
● правильне розташування приміщень на південь, північ, захід і схід;
● оболонка будівлі та поведінка її мешканців, вплив зовнішніх та внутрішніх факторів.
За рахунок балансу між елементами даної системи вдається оптимізувати такі характеристики пасивного дому, як орієнтація, оболонка, вікна, термоізоляція (герметичність), опалення й вентиляція. Збільшення без необхідності параметрів однієї ланки не зміцнює ланцюг – його сила в найслабкішому місці. Проект «пасивний дім» до того ж відрізняється своїм підходом до освоєння земельної ділянки: яку площу забудови забирають, таку й віддають під плоску покрівлю з трав’яними газонами та насадженнями, щоб не порушувати екологічного балансу обраної під забудову території. Важливе місце посідатиме й озеленення інтер’єрів. До роботи залучено учених ботаніків, які дають фахові рекомендації щодо підбору кімнатних рослин, які поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Збалансованість цієї з усіма ланками системи під назвою «пасивний дім» дасть змогу вийти на мінімальну рекуперацію. Одним із програмних пунктів проекту його ідеологи називають бажання «спустити людей на землю» – тобто з висотних будинків у малоповерхівки, де ми почуватимемося набагато комфортніше ,безпечніше та й природніше. Тож логічно, що перший український «пасивник» буде двоповерховим.
Перша ластівка
2017-й має розпочати еру «пасивників» в Україні. Саме наступного року очікується здача в експлуатацію будинку такого типу. Територіально це на Львівщині, у селі Солонка Пустомитівського району (автотраса Львів-Чоп). Анонсоване житло – офіс ,має два поверхи й займає площу 284, 75 м².Його будівельний об’єм – 988 м³. Головний фасад із вітражними склопакетами . орієнтовано на південь і південний схід. Склопакети запроектовано під заданим кутом з метою розташування сонячних теплових панелей для максимальної цілорічної генерації сонячної енергії, та перетворення її на теплову. Таке рішення має додаткові переваги: влітку сонячне проміння не перегріває приміщення, що скорочує витрати на охолодження та відкидає потребу в захисних ролетах, а взимку догріває внутрішні поверхні – так акумулюється сонячна енергія та заощаджуються витрати на опалення. Бокові фасади орієнтовано на південний схід. У них передбачено головний вхід та вікна для поліпшення інсоляції приміщень та акумуляції сонячного тепла. Вікна північного фасаду мають мінімальну площу і утеплений внутрішній тамбур – достатню лише для природного освітлення допоміжних приміщень. Вихід на плоску зелену покрівлю, покликану компенсувати природний простір, забраний під забудову, поєднано гвинтовою драбиною з опорою під вітрогенератор. Основний конструктив «пасивника» – бетонний каркас (теплоємкість) для максимального акумулювання теплової енергії взимку та утримання прохолоди влітку. Фундаменти та покриття відсічено утеплювачем (піноскло)на зразок шведської плити. Фасади будинку вентильовані із застосуванням паропроникного пінного утеплювача канадської компанії ICYNENE. По словам директора «ПП Галицький Тандем» головного дистриб’ютора ICYNENE по Західній Україні, це найкращий за технічними характеристиками та довговічністю матеріал нового покоління.
Автори пасивного дому ‒ архітектор Олег Онисько та інженера енергетика Ігор Жорило зауважують, що подбали про уникнення містків холоду ще на стадії проекту. Адже недпрацювання в цьому напрямі можуть спричинити зростання потужності енергоносія, а відтак збільшення витрат на експлуатацію житла. Додатково приділено увагу й контролю вологості в приміщенні, для чого в конструкції зовнішніх стін додається натуральна голуба глина. Крім зазначеної функції, вона здійснюватиме також оздоровчий вплив на мешканців. Основні елементи інженерних рішень:
● Свій Ґрунтовий тепловий насос 7,8 кВт із зовнішнім впорскуванням рідини і електронним ЕРВ 
для підвищення СОР на високих температурах нагнітання і утримання теплової енергії землі взимку й пасивного холоду землі влітку , хоч і комплектуючі закордонного виробника , але основне це кінцевий вироблений продукт і якісне виконання інженерних робіт, яка і диктує основну ціну на ринку теплових насосів .
● Променеве опалення- шляхом випромінення : плінтусове опалення і панелі з великою площею нагріву з теплоносієм 37 ºС (власного виробництва).
● Електричні сонячні панелі (полікристал «Квазар» )загальною потужністю 15 кВ
( зелений тариф).
● Теплові сонячні колектори площею 12 м²-власного виробництва (кут нахилу 52 градуси- зимовий період часу)і акумулятором. Додаткова функція розподілу шарів гарячої води.
● Вітряк 3 кВт з ротором Оніпка для перетворення електричної енергії на теплову (біля траси велика зона вітрів).
● Так як це офіс, а не житло , вентиляція механічна з зменшеними довжинами коробів (вміст пилі і іонній структурі повітря) і правильному збалансованому потоку повітря по всіх зонах : повітрообмін 150–700 м³ з рекуперацією 86-92% з датчиками СО2 та датчиками контролю внутрішньої вологості, а також поступовим осушенням (абсолютна вологість) повітря в літні періоди часу . Внутрішня вологість і конструкція, додатково контролюється вентильованими фасадами та стіновими блоками з вмістом голубої глини, що відповідно зменшує навантаження на рекупераційну систему вентиляції. Важливо відзначити, що все устаткування для пасивного дому забезпечує український виробник. Виняток становить система вентиляції з рекуперацією «Systemair SAVE VTC -700» і пінний утеплювач ICYNENE канадської торгової марки. Зі слів архітектора і інженера енергетика українського «пасивника» Олега Ониська і Жорила Ігора , пасивний дім можна назвати ще й доступним. А це мало не першочергова характеристика житла за нинішніх економічних реалій. Щоправда, конкретні цифри ще не озвучуються, але автори гарантують бюджетність. Тож запуск новітнього проекту «пасивний дім» дає всі підстави сподіватися, що разом із проблемою енергетичної залежності України в найближчому майбутньому можливо розв’язання ще й такої наболілої проблеми забезпечення житлом молодих сімей.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 годин тому, difoto сказано:

Стояночка! Я за утеплення і енергоефективність! Мій будинок утеплений.

І я не мерзну - мені так комфортно, ходити вдома вдітим. Емпірично для себе дослідив, що між 16 та 20 градусів різниця в комфорті несуттєва, а у газі - в півтора рази. Ну і для здоров'я корисніше.

щось з 16 ти загнув... може градусник бреше?
або загартований такий))
для мене 16 це мерзнуть руки, ніс, вуха. 2 кофти, одна з капюшоном щоб на голову накинути.. 2 пари шкарпеток і постійне розтирання рук... спиш з накинутою товстою ковдрою на голову..щоб не мерзнув фейс..
18 терпимо..вистачає одної товстої кофти і немає всього іншого негативу від 16ти))
19-20 комфортно. але по газу затратно)

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Картінку таку бачили?

2157a1.jpg

Може тому я вже не пам"ятаю, коли хворів я чи діти? І може тому треба менше жалітись на дорогий газ , а троха економити?

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А от мені не комфортно - коли холодно. Взагалі.  Це яніби "що на себе ще надіти" щоб не мерзнути.

Я себе більш комфортно почуваю у шортах і футболці.  А не у товстенному светрі і шерстяних шкарпетках.

 

Розумію, чому за кордоном народ спить у піжамах. І взутими соваються по хаті.  Холодіна патамуша.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, Zheny@ сказано:

Розумію, чому за кордоном народ спить у піжамах. І взутими соваються по хаті.  Холодіна патамуша.

 

думають про витрати,

а не "клянут бєнрер" і не "чекають субсидій"

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

думають про витрати,

думають. І дуже давно. 

А ми ще від совка не можемо ніяк відкараскатися.  Як навчили  - так харашо.

У нас народ ще дровами палить по селах. Навіть не пілетами чи там іншим чимось.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

55 хвилин тому, difoto сказано:

Може тому я вже не пам"ятаю, коли хворів я чи діти? І може тому треба менше жалітись на дорогий газ , а троха економити?

Слизову не пересушуєте сухим повітрям - той же результат буде коли зволожувати повітря при 20 градусах. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 хвилин тому, sergkots сказано:

Слизову не пересушуєте сухим повітрям - той же результат буде коли зволожувати повітря при 20 градусах. 

Ми над такими словами навіть не задумуємось. Їмо те, що наварено, п"єм воду, катаємось на велосипедах і насолоджуємось життям.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40 минут назад, Zheny@ сказал:

думають. І дуже давно. 

А ми ще від совка не можемо ніяк відкараскатися.  Як навчили  - так харашо.

У нас народ ще дровами палить по селах. Навіть не пілетами чи там іншим чимось.

 

 

 

І не тільки по селах. І в Луцьку в приватних будинках палять дровами.

І я добудовуюсь буду твердопаливний котел ставити і швидше за все дровами й буде топитись))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...