Перейти до змісту

Війна, ч 3 (дай Бог остання й переможна)


MANJAK11

Рекомендовані повідомлення

Про Вільху

Спойлер

Нова зброя України: високоточний комплекс залпового вогню "Вільха", вперше – детально

Сергій ЗгурецьСергій Згурець

В Україні тривають державні випробування нової системи озброєнь "Вільха", яка створена вітчизняними підприємствами за державним оборонним замовленням в інтересах Збройних Сил України. Інтерес до цього зразка озброєнь надзвичайний. І в Україні, і за кордоном.

Але як сконструйована "Вільха", як і чому вона точно влучає у ціль, у чому її переваги над радянськими та російськими зразками озброєнь, яке майбутнє у "Вільхи"?

Кульмінаційний етапів випробувань нового зразка озброєнь – залпові пуски, які проходили 25 квітня 2018 р. на одному з полігонів у Херсонській області – відвідало найвище військове та політичне керівництво України. Загалом 25 квітня було зроблено сім пусків. Два – ще з самого ранку. І п’ять – залпом. На очах великої делегації. Залпові пуски "Вільхи" здійснювалося на відстань у 54 кілометри. З огляду на обмеження полігону. Стрільба на максимальну дальність у 70 кілометрів проводилося у інших полігонах умовах. З практичної точки зору йдеться про розробку та виготовлення нової системи залпового вогню з можливостями високоточної зброї. А також нової ракети в габаритних параметрах реактивного снаряду для РСЗО "Смерч".

Одразу після пусків Президент України Петро Порошенко заявив: "українська армія нарешті отримає високоточну зброю, яка значно підвищить ефективність дій підрозділів Збройних Сил України. Це важливо і тому, що ракета "Вільха" зібрана повністю з українських комплектуючих. Нам ніхто не може перешкодити виробляти цю високоточну зброю. Можу сказати одну конкретну цифру: ракета "Вільха" у 10 разів точніша і, відповідно, у 10 разів ефективніша, ніж старі системи залпового вогню, які знаходились на озброєнні ще з часів Радянського Союзу".

За словами Генерального директора — генерального конструктора державного Київського конструкторського бюро "Луч" Олега Коростельова, який власне є і головною рушійною конструкторською силою цього проекту, "Вільха" забезпечує якісно інший рівень застосування систем РСЗО. З можливостями, яких раніше просто не було. "Ми створили нове високоточне озброєння - поки що на ту ж саму дальність, що і "Смерч". Від 20 до 70 км. І ми розгорнули виробництво нової ракети. Самостійно. Ми все тепер робимо самі. Ми робимо корпус двигуна, сопловий блок, стабілізатори, бойову частину, запобіжно-виконавчий механізм, систему наведення, систему прийняття сигналів супутникової навігації, газове управління, підривачі”.

У кооперацію з виготовлення нової системи озброєнь включено близько п’ятнадцяти вітчизняних підприємств - з застосуванням їхніх власних розробок та комплектуючих. Насамперед це ДержККБ "Луч" - головний виконавець проекту за державним оборонним замовленням. Серед інших важливих учасників - Павлоградський хімічний завод, який розробив та виготовив нове сумішеве паливо для двигунів "Вільхи", підприємство "Артем", на устаткуванні якого виготовляються нові корпуси для високоточної зброї, "Орізон-Навігація", що спеціалізується на системах супутникової навігації. Роль інших підприємств також є не менш важливою та унікальною, проте поки що оголошувати повний ланцюжок кооперації, звісно, не є доцільним.

За словами Генерального директора державного концерну "Укроборонпром" Павла Букіна цей проект є беззаперечним доказом високого наукового, конструкторського та промислового рівня, якій сконцентровано у вітчизняній галузі. "Набутий досвід взаємодії, кооперації різних підприємств і досягнутий результат є важливими для концерну і як практичне підтвердження вірності ідеї щодо об’єднання підприємств у профільні кластери. ДержККБ "Луч" якраз і продемонструвало ефект синергії, вдало поєднавши сильні сторони усіх вітчизняних учасників, що брали участь у розробці і виготовленні нової системи озброєнь. Хоча проблем на цьому шляху дійсно було немало", - наголосив гендиректор "Укроборонпрому".

Одразу після ядерної

Як відомо, радянська далекобійна реактивна система залпового вогню "Смерч" (9К58), що використовує реактивні снаряди калібром 300 мм з різними бойовими частинами, вважається однією з найбільш потужних у світі. Вона призначена для ураження на далеких підступах будь-яких групових цілей, включно з живою силою, броньованою технікою мотопіхотних і танкових підрозділів, підрозділів артилерії, тактичних ракет, зенітних комплексів і вертольотів на стоянках, руйнування командних пунктів, вузлів зв'язку та об'єктів військово-промислової структури.

Бойовий потенціал "Смерчей" за потужністю іноді навіть порівнюють з застосуванням тактичної ядерної зброї. Одна бойова машина здійснює залп з 12 реактивних снарядів на відстань у 70 км. Залп однієї бойової машини спроможний перетворити на пекло площу десь у 67 гектарів. Це площа 100 футбольних полів. Однієї машини достатньо, щоб знищити аеродром з літаками чи гелікоптерами ворога. Шістьох машин може бути достатньо, щоб зірвати наступ механізованої чи танкової бригади противника.

Але в сучасних умовах, коли Україна не є багатою країною, критерії "ефективність-вартість" повинні обов’язково враховуватись як розробниками, так і військовими. Треба забути про те, що ми маємо покривати площі в рамках залпового вогню. Абсолютно невірно використовувати дорогу високоточну зброю за радянськими лекалами бойових дій. Ми повинні мати зброю, яка гарантовано знищить виявлені важливі цілі точковими ударами. І готувати і ракети, і розрахунки. Для цього нова "Вільха" та, сподіваюсь, і її подальші близькі бойові "родичі" підходять ідеально.

В Збройних Силах України полки, що оснащені РСЗО "Смерч", мають у своєму складі по 36 бойових машин. З "Вільхою" вони стануть набагато потужнішими. Якщо для штатних реактивних снарядів "Смерча" ворожі цілі знищуються гарантованим покриттям площі враження, то "Вільха" на випробуваннях продемонструвала можливості саме високоточної зброї.

Від площі до точки

Щодо точності влучення ракет, то такі показники зазвичай втаємничують. Але, здається, зараз не той випадок. Повторюсь - за твердженням Президента, ракета "Вільха" має точність на порядок більшу, ніж снаряди реактивної системи залпового вогню "Смерч" радянського виробництва. Після порівняння технічних характеристик це означає, що кожна ракета "Вільха" на відстані у 70 км влучає у коло діаметром тридцять метрів. Або навіть і менше. Бо за весь період стрільб ракетами "Вільха" були непоодинокі випадки, коли ракети влучали у кілок з прапорцем - тобто з нульовим відхиленням від цілі.

Як це відбувається і за рахунок чого досягнуто?

Логіка управління для реактивних систем залпового вогню полягає в тому, що реактивний снаряд чи ракету треба стабілізувати на початковій ділянці траєкторії, а потім - відкоригувати на кінцевій.

Якщо спостерігати за пуском "Вільхи", то помітно, що при виході з направляючої у передній частині ракети з`являється швидке пульсуюче полум’я. Це спрацьовують імпульсні двигуни. Вони потрібні, аби забезпечити незмінним курс ракети, коли вона ще розганяється. Адже восьмиметрова ракета вилітає з направляючої зі швидкістю лише 30 метрів на секунду, і цього замало, або керувати нею за допомогою аеродинаміки. Її можна утримати на вірному курсі лише реактивною силою імпульсних двигунів. Тож післявиходу з направляючої ракета стабілізується за рахунок маленьких одноразових реактивних двигунів. Таких імпульсних двигунів90. Вони зовні опоясують блок управління у декілька рядів. Всі вони спрацьовують за декілька секунд - набагато швидше, ніж автоматна черга. Проте кожен імпульс відбувається у потрібну мілісекунду, і з потрібного напрямку. Обрахунки здійснює процесор - з урахуваннях усіх даних, необхідних для точної орієнтації ракети.

Середня частина траєкторії ракети є некерованою. На третій, заключній частині польоту, владу над "Вільхою" знову бере система управління. Коли ракета починає знижуватися, у передній частині ракети розкриваються аеродинамічні рулі. Система управління інтегрує сигнали від глобальної системи позиціонування супутників та власної інерціальної системи і формує команди на рулі. Управління відбувається за стандартним методом паралельно-пропорційного наближення. Ракета керується до влучення у ціль.

За твердженням генерального конструктора — генерального директора ДержККБ "Луч" Олега Коростельова, ймовірність того, що на всій дистанції польоту ракети супутниковий сигнал буде відсутній - дуже мала. На низку уточнюючих питань за цією темою розробники "Вільхи" відповідали так: "Якщо одна сторона супутники виключить, то інша обов’язково залишить". Це означає, що глобальна система позиціонування нової ракети враховує можливості різних систем позиціонування.

Окрім точності, ще одна важлива конкурентна деталь залпу "вільхами" - на відміну від радянського "Смерча", - це можливість розведення ракет на кінцевій ділянці. Кожна ракету знищує свою ціль, якщо координати цих цілей попередньо розвідані і введені в "мізки" кожної ракети. Саме це і робить їх і високоточними, і в міру розумними. Діаметр розведення 12 ракет, що запущені у залпі на одному прицільному куті установки становить приблизно 1,5 км. Ведення вогню з бойових машин може бути як одиночними пусками, так і залпом. Тож можна стверджувати, що "Вільха" - це високоточна тактична зброя, придатна для масового застосування.

Тактичні вимоги - нанести масований удар і швидко полишити місця пуску. Розгортання комплексу разом з заряджанням ракет - в межах 30 хвилин. Бойова машина можне пересуватись і повністю зарядженою. Зазвичай заряджання відбувається завчасно, за декілька кілометрів під зони пуску. Прив’язка до точки старту, введення даних для стрільби, введення координат цілей - безпосередньо у зоні пуску.

Нове рішення від ДержККБ "Луч" також включає оснащення бойових машин автоматизованою системою пуску. Це значно скорочує час на введення необхідних даних для пуску кожної ракети по конкретній цілі, і пришвидшує готовність до відкриття вогню. Також суттєво спрощено наведення пакету з 12 ракетами на потрібний кут підйому та азимут. За рахунок приладів навідник переміщує пакет з ракетами, орієнтуючись на зображення на невеличкому захищеному екрані, де вказано точку, на яку треба вивести положення пакету. Вже не потрібні бусолі і інші процедури наведення, характерні для "Смерчей". Хоча всі вони залишаються на машині як резервний варіант для наведення.

Мінімальний період перебування РСЗО на бойовій позиції сприятиме живучості системи, модернізованої за рахунок автоматизованої системи пуску. Пуск пакету з 12 ракет - за 48 секунд. Полишення зони пуску - за 3-4 хвилини. Залп відбувається без зміни положення пакету.

Маса ракети - в межах 800 кг. Маса двигуна - в межах 500 кг. Система управління - в межах 70 кг. Швидкість ракети на кінцевій ділянці траєкторії – в межах 3,4 М. . Вага бойової частини – близько 250 кг.

В Україні з 1995-го р. кількість снарядів до РСЗО з уламково-фугасною бойовою частиною була обмеженою. Хоча, на думку військових, саме така бойова частина вважається найбільш оптимальною з огляду на ту кількість типових задач, що стоять перед ракетними підрозділами в сучасних умовах. Основні бойові частини до РСЗО "Смерч", якими сьогодні володіє українська армія — касетні. Тож військові наполягали на тому, що нова бойова частина має бути уламково-фугасна. Це і було зроблено. При цьому, з огляду на уніфікацію роз’ємів, на "Вільху" може бути встановлена будь-яка інша бойова частина. Зокрема, термобарична.

Державні випробування "Вільхи" триватимуть ще до кінця липня. Адже програма перевірок надзвичайно широка. Можна припустити, що прийняття українською армією "Вільхи" на озброєння – йдеться про наказ Міністра оборони, який легітимізує увесь процес подальших закупок - відбудеться десь у серпні. Президент України, у свою чергу, заявив про те, що серійне виготовлення нової ракети відбудеться вже у цьому році. Це може стати реальністю, якщо вже сьогодні буде здійснено заходи з випереджуючого виробництва окремих ключових елементів, характеристики яких не залежать від остаточних результатів повного циклу державних випробувань. Зокрема, це стосується виробництва твердого палива для нових систем.Чим більше ракет буде замовлено - тим точнішими вони будуть. Велика партія забезпечить незмінність характеристик твердого палива при його виготовлені. Адже фактично всю дистанцію від перших кидкових випробувань ракети до залпових пусків в рамках державних випробувань пройдено з мінімально можливою кількістю пусків. Насамперед, з метою зменшити вартість розробки.

За твердженням військових, продемонстровані і підтверджені державними випробуваннями рішення сприятимуть гнучкості застосування найбільш потужних в арсеналі Сухопутних військ ЗС України далекобійних високоточних комплексів.

За словами заступника Міністра оборони України генерала Ігоря Павловського, вчасне виконання проекту "Вільха" надзвичайно важливе для українського війська. Досягнуті здобутки дозволять у подальшому йти двома паралельними шляхами переозброєння Ракетних військ та артилерії, що суттєво прискорить посилення потенціалу Збройних Сил України. Йдеться як про виготовлення повністю нових зразків, так і використання нової системи управління від "Вільхи" для якісного покращення бойового потенціалу тих реактивних снарядів для РСЗО "Смерч", які вже є в арсеналі української армії.

Можна прогнозувати, що на найближчу перспективу переозброєння на нові тактичні високоточні засоби враження та оновлення РСЗО буде одним з пріоритетів у розвитку Ракетних військ та артилерії ЗС України.

Перспективи

Подальше вдосконалення РСЗО з новими засобами враження буде здійснюватись у напрямку створення на їх базі розвідувально-ударних систем, інтеграції в автоматизовану систему управління, збільшення дальності дії системи та потужності бойових частин. Весь цей процес буде реалізуватися у тісній взаємодії підприємств оборонно-промислового комплексу з Міністерством оборони України.

Вже найближчим часом відбудуться стрільби нової версії "Вільхи" на відстань у 120 кілометрів.Це досягнуто за рахунок збільшення двигуна і зменшення ваги бойової частини з 250 до 170 кілограм. Але ця бойова частина залишається достатньо ефективною для виконання основних типових завдань на дальності у 120 кілометрів - з незмінною точністю враження, як і для базової "Вільхи". При цьому ракета буде піднімається на висоту у 30-40 кілометрів. Чим вище - тим більше часу ракета летить у розрідженому просторі, що також сприяє збільшенню дальності дії.

Також урядом поставлене завдання про переведення високоточної реактивної системи залпового вогню на автомобільну базу вітчизняного виробництва.

Також йдеться і про власне виготовлення 300 мм пускових стволів для пакету направляючих для РСЗО.

Високоточна система залпового вогню "Вільха" має значний експортний потенціал. Саме тому один з найефектніших етапів державних випробувань був публічним для низки військових аташе. Що, власне, є безпрецедентним – з огляду на мою практику подібних заходів. Але тут своя логіка. Експортні контракти пришвидшать процес переозброєння війська, і, як не дивно, допоможуть покращити показники цієї зброї. Бо чим більша серія – тим дешевший кожний окремо взятий серійний зразок. Також побажання замовників сприятимуть тому, що від "Вільхи" почнуть виростати і інші "гілки". Військовий представник однієї з країн, потенційно зацікавленій у цій розробці, під час демонстрації залпового пуску ракет поцікавився - а чи можна встановити на "Вільху", як доповнення, і лазерну головку самонаведення. Йому відповіли, що така версія також вже пропрацьовано: "Але ми вважаємо, що для стрільби на велику дальність це нераціонально. Це ускладнить застосування системи з огляду на необхідність введення у контуру управління лазерного підсвітлювача. Це може позбавити нас мобільності та неочікуваності для ворога. А так є командир, є декілька бойових машин, вони отримали дані про цілі, здійснили пуски на враження і швидко полишили зону вогню".

Для державного концерну "Укроборонпром" та Міністерства оборони України "Вільха" стала гарним прикладом створення нового високотехнологічного зразка озброєнь у надзвичайно стислі терміни. Від перших пусків масогабаритних макетів тактичної ракети у березні 2016 р. до державних випробувань з залповими пусками "Вільхи" у квітні 2018 р. пройшло лише два роки. З огляду на складність розробки, це надзвичайно гарний показник. Тепер надзвичайно важливо, аби після державних випробувань з не менш потужним темпом розпочалося серійне виробництво нових високоточних ракетних засобів ураження тактичного рівня. Бо у подальшому саме це буде ключовою складовою зміцнення ракетного і щита, і меча країни. Власне, це і є місцем для "Вільхи".

 

Змінено користувачем rl72
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 18,4 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

@rl72 Зроби шрифт побільше, а то замахався масштаб вправо викручувати.

Змінено користувачем alexvvv
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, alexvvv сказано:

@rl72 Зроби шрифт побільше, а то замахався масштаб вправо викручувати.

З телефона 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про наших у Німеччині. Так би мовити, більше деталей про один епізод. Загалом, 9-й день навчання мав бути досить нудним. Ну які можуть бути несподіванки на міжнародних навчаннях, де все завжди за планом? Хіба що селфі не вийде?

Що таке навчання? Це коли одні грають роль хороших, а другі – поганих хлопців. Хороші хлопці, це BlueFor, їх завжди більше, а тому їхня перемога неминуча. Погані хлопці, це OpFor, які мають трохи побуцатися й героїчно програти. Потім всі тиснуть один одному руки і роблять спільні фото.

Спочатку нашим десантникам і танчикам визначили другорядну роль: стати в другому ешелоні OpFor та обороняти висоту поблизу містечка Равенсдорф. За сценарієм, на кінець дня цю висоту мали зайняти основні сили. Але ж нашим десантникам тільки дай повоювати! «ДШВ – сила! Ніхто крім нас! Хочете опір, ви його отримаєте!» Перша спроба хороших хлопців заїхати парадним строєм на позиції десантників закінчилася повним фіаско. Як і наступні. Наші так просто здаватися налаштовані не були. Серед сил BlueFor навіть пройшла команда: обходити цих «crazy ukrainians» десятою дорогою, тому що штурмувати їх марно. Хто до українців прийде, той звідти і не вийде. На деяких час штурми припинилися.

«Стає нуднувато», – подумали українці і частиною сил вирішили нав’язати противнику активні дій – піти рейдом у глибокий тил противника. Там захопити важливе перехрестя та утримувати його якомога довше. Два Т-84, два БТР-80 і один HMMWV проривають осаду і виходять до точки призначення. День переставав бути томним, злюки-українці явно загрожували вечірньому пиву. З щирим і добрим «fucking chert!» противник почав стягувати до перехрестя значні сили – 8 танків «Abrams» та чотири бронемашини «Bradley», а також значні сили піхоти. Бій тривав понад дві години. Добре порозважалися наші танчики – втрати сил BlueFor склали чотири «Abrams» і два «Bradley». Останні стрімко кидалися в бій, але тільки на горизонті з’являлися наші танки, «Bradley» здувало як вітром. Зупинити опір нашої групи вдалося лише застосувавши вогонь артилерії.

А поки 15(!) посередників фіксували перебіг бою, інша наша частина на 4 БТР, 3 HMMWV та 1 танку вирушили в протилежному напрямку й атакували базу логістики противника. Там в цей час заправники тренувалися заливати в баки паливо, тиловики на майданчиках завантаження тасували ящики, одне слово – тихе тилове життя. Якось так ся стало, що наші десантники його припинили…

Але на те вони й сили BlueFor, щоб зупиняти поганих хлопців. Вже при поверненні до базового табору залишки української групи були атаковані п’ятикратно переважаючими силами противника та були зупинені.

Два дні наші трималися. Рейтинг нашої РТГр – на рівні «клас». Це визнали тут всі. І гордитися нашими ми можемо абсолютно заслужено. Проте наполягаю – не варто недооцінювати готовність і навченість американців. Вони хороші солдати високотехнологічної армії, згадайте як покришили вагнерівців у Сирії… Але тут дещо розслабилися і пропустили кілька хуків. Що врешті викликало неабиякий азарт. Зустрітися з достойним противником – честь. Наша ротна тактична група на якомусь етапі навіть отримала карт-бланш: дозвіл діяти за власним планом і створювати для противника більше незручностей. Американці вижмуть з ситуації максимум користі в питанні навчання своїх солдатів.

Зараз наша десантно-штурмова рота готується до бою в місті, організовують оборону. Спостерігачі вже очікують цікавої заруби…

  • +1 8
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вночі наші дали смачну отвєтку.В нас 2-300тих. В бібізян є 200-ті і 300-ті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гімн Х окремоі гірсько-штурмовоі бригади "Едельвейси"

Слова бійця цієї бригади Гліба Бабича

Музика Козак Систем і Гліб Бабич

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я рассказывал уже что на территории полигона есть несколько имитационных городков где "живут" на время учений нанятые "актёры" которые играют гражданское население. По легенде учений, OPFOR (то бишь мы) - плохие ребята, а BLUFOR (то бишь наши оппоненты) - хорошие ребята которые должны от нас всех освободить.
Участники учений часто плотно входят в роль - бывалые "местные" рассказали что случалось во время учений и до бунтов доходило: "жители" кидали по OPFOR бутылки, устраивали митинги, всё такое. Те тоже не оставались в долгу - могли и "пристрелить" пару местных чтобы остальным неповадно было.
Пришли в город украинцы. Организовали пункт первой помощи, раздачу сухпайков (украинских, кстати. Аж очередь стояла), перетерли с "мэром", порешали с полицией за общий план поддержания порядка.
Теперь местные топят за нас и угощают бойцов шоколадками, "мэр" рассказал откуда и как могут зайти в город и показал подземные ходы. Мы теперь их защитники ))
Сижу, курю, смотрю на это всё и думаю себе: и тут план учений поломали... Ну не получается у нас плохими быть, не выходит и всё )))

  • Ха-ха 3
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Roshen допоміг переобладнати систему ППО навколо Києва - Полторак

08.05.2018 11:17
2508
Кондитерська корпорація Roshen надала допомогу в переобладнанні та ремонті комплексів протиповітряної оборони навколо Києва.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак в інтерв’ю "Обозревателю".

"Це правда. Була допомога від компанії Roshen на переобладнання, ремонт комплексів протиповітряної оборони", - сказав Полторак, коментуючи питання, чи відповідає дійсності інформація про те, що система ППО навколо Києва була переобладнана за кошти Roshen.

За словами міністра, свого часу Україна мала "три кільця протиповітряної оборони". "Потім був період, коли стратеги думали, що немає ніякої загрози - і зброя була продана або знищена, хоча, до речі, не була старою. Наприклад, 300-й комплекс стоїть на озброєнні більшості військових частин ППО РФ", - сказав він.

Полторак вказав на те, що нині українській армії потрібно зосередити увагу на кількох напрямках: створення комплексів ППО, систем залпового вогню, артилерійських систем, сучасних протитанкових засобів, засобів радіоелектронної боротьби. 

 
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитата

- А це правда, що система ППО навколо Києва переобладнана за кошти "Рошен"?

- Це правда. Була допомога від компанії "Рошен" на переобладнання, ремонт комплексів протиповітряної оборони.

так переобдладнана за кошти рошен чи просто була допомога ? 1000грн то допомога ? а 100 ? бо якби декілька десятків мільйонів, то хто б таку гордість приховував би :) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, MANJAK11 сказано:

так переобдладнана за кошти рошен чи просто була допомога ? 1000грн то допомога ? а 100 ? бо якби декілька десятків мільйонів, то хто б таку гордість приховував би :) 

1  грн. дала Рошен на переобладнання ППО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 06.05.2018 at 16:54, justice777 сказано:

Не розумію тільки, чому на навчання відправили БТР-80, а не БТР-3/БТР-4?

Додаткова реклама українській техніці точно не завадила б та й озброєння на наших БТРах потужніше!

 

«З чого вони збили Апач?? Як?? Так не буває, це ж Апач!» Це запитання вже кілька днів не дають спокою окремим читачам. Тому, як і обіцяв, дещо про систему MILES.

M̲I̲L̲E̲S̲ (Multiple Integrated Laser Engagement System) призначена для імітації реального бою. Ключове слово – імітації. Основа системи – датчики GPS, лазерні випромінювачі й приймачі, що чіпляються на солдатів, а також на зброю чи бойову техніку.

 Л̲а̲з̲е̲р̲н̲и̲й̲ ̲в̲и̲п̲р̲о̲м̲і̲н̲ю̲в̲а̲ч̲ – встановлюється на стволи учасників тренування і техніки, задіяної в занятті. Випромінювання ініціюється холостим пострілом. Промінь несе в собі інформацію про тип зброї, з якої робиться постріл та координати стрілка. На точність лазерного пострілу впливають і віддача, і точність наведення, і положення зброї. Тому якщо ти на стрільбищі свого часу просачкував, жоден майлз тобі не допоможе.

 Ф̲о̲т̲о̲п̲р̲и̲й̲м̲а̲ч̲ – встановлюються на шоломі, грудях і спині військовослужбовця. Якщо фіксується влучання, пищалка видає сигнал, а на моніторчику виводиться результат влучання. А далі ти або викликаєш медика, або сидиш до кінця бою, тому що ти «200-тий». За таких умов надто висуватися з-за укриття не варто, інакше ти прирікаєш своїх друзів на подальше топтання полігону без твоєї приємної присутності.

Техніка, будь то БТР, танк або «Апач» обладнуються комплектами приймачів, розробленими окремо для кожного виду машини. Всередині них монтується пульт, що сигналізує про влучення й рикошети. Система розпізнає, з чого зроблено постріл і яку шкоду він завдав: «повне знищення», «критична поразка», «втрата мобільності» тощо. Все реалістично – автомат чи кулемет проти танку безсилий. А от РПГ може змінити твої героїчні наміри на перемогу.

Для того, щоб механи не клеїли дурня, мовляв, не побачив влучання, а посередники точно знали, що машина підбита або знищена, ззовні на техніку ставиться індикатор ураження. По суті, це лампа, яка сигналізує про те, що ти вже, наприклад, не бравий танчик, а металобрухт.

Розробники системи досить ретельно прораховують, за яких умов та чи інша техніка буде підбита. Наприклад, роботи по системі лазерної імітації MILES CVS для БТР-80 велися протягом двох(!) років. Після безлічі досліджень параметрів захищеності БТР від різних видів стрілецької зброї (корпус обстрілювався з різних калібрів, на різних відстанях, під різними кутами) ці дані були внесені в те програмне забезпечення, зараз яке використовується в системі MILES. Тому можна висловити 100500 сумнівів з приводу «як з КПВТ наші збили Апач?», але якщо розробники заклали враження вертольота за певних умов, а військові США це погодили, можете лише пожалітися вашому коту.

 Да̲т̲ч̲и̲к̲ ̲G̲P̲S̲ – потрібен для того, аби визначити місце розташування стрілка і внести ці дані в лазерний промінь. Потім, коли промінь потрапляє на датчик, формується інформація про дальність і кут влучання в ціль, що впливає на результати враження.

А зараз як це працює (дивіться фото):
 Автомат, кулемет – тут все просто і вище про це йшлося.
 Танчик – практично те саме.
 Гранатомет – тут обходяться без використання пострілів, це лише масо-габаритний макет з випромінювачем.
 Гармата, міномет. Ці засоби буквально не застосовуються – неможливо лазером відтворити навісну траєкторію. Тому гарматою працює інструктор чи посередник. Він кидає імітаційний заряд, а в момент вибуху використовує ControlGun, власноруч вражаючи тих, хто не встиг сховатися. Досить корупційна методика, я вам скажу, але іншої поки що немає. 
 Міна – є два поширених методи. Перший – встановлення міни (мінного поля) і внесення координат закладки в систему. Будь-який транспорт, що потрапить на міну (пам’ятаєте, що всі їздять з GPS?), автоматично отримає сигнал про знищення. Другий спосіб – посередник, який бачить, наприклад, мінний шлагбаум, при наїзді на останній знову використовує ControlGun. 
 ControlGun – ним користуються лише інструктори і посередники. Може «стріляти» за всю зброю, від автомата до танка (страшна штука, я вам скажу!). Цим же девайсом і оживляють вбитих, які в системі знову позначаються діючими.

Система MILES дуже класна штука для тренувань. Звичайно, має свої недоліки й переваги. Недолік – реалістично передати окремі параметри зброї і ураження техніки таки неможливо. В житті іноді буває зовсім не так. Тому й збиваються Апачі гранатометами. Але якщо американці вважають, що це прийнятно, може щось знають?

Окремі якості системи можуть ускладнювати або полегшувати завдання. Дим, густе листя не прострілюються лазером. Для тих, хто стріляє, це трабл, а для тих, хто не хоче бути знищеним – великий плюс.

Хтось вважає, що відсутність реальної загрози стимулює (вбили - оживили) солдата до безрозсудних вчинків в бою. Для таких експертів порада одна – будь-ласка, застосовуйте бойові боєприпаси, якщо вам хочеться екстріму. Або розробіть щось краще за майлс. Головна ж перевага MILES – кращого для тренування військових ще не придумали. Навіть попри всі її глюки.

 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, justice777 сказано:

«З чого вони збили Апач?? Як?? Так не буває, це ж Апач!» Це запитання вже кілька днів не дають спокою окремим читачам.

Апач могли збити і не наші, там в складі групи була машина яка імітує "Шилку", і вірогідно з неї і збили гвинтокрили

DcXmns8XcAAIYrB.jpg

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сегодня в зоне проведения ООС погиб воин 14-й ОМБр Олег Пушкарук.

В среду, 9 мая, в зоне проведения операции Объединенных сил погиб Олег Пушкарук, 1969 года рождения, житель города Нововолынск, военнослужащий 14-й отдельной механизированной бригады.

Об этом сообщает Цензр.НЕТ со ссылкой на интернет-издание "Буг".

У него осталась жена и двое детей.

Ð¡ÐµÐ³Ð¾Ð´Ð½Ñ Ð² зоне пÑÐ¾Ð²ÐµÐ´ÐµÐ½Ð¸Ñ ÐÐС погиб воин 14-й ÐÐÐÑ Ðлег ÐÑÑкаÑÑк 01

  • Cумний 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

#CombinedResolve X – Day 13: фінальний бій - оборона Убенсдорфа / final battle - Ubensdorf's defense

Спойлер

 

Завершальною фазою багатонаціональних навчань Combined Resolve X стала оборона імітаційного містечка Убенсдорф силами зведеного підрозділу Збройних Сил України. Наші військові перетворили місто на справжню фортецю: створили декілька ліній перешкод з мінних полів та колючого дроту та приготували до оборони практично кожну будівлю у місті, крім визначених місць для укриття цивільних. Один танк зайняв позицію в місті, інші влаштували засідки за межами населеного пункту для удару з тилу по скупченню техніки противника.

Сили BLUEFOR стягнули до Убенсдорфу батальйонно-тактичну групу на бронемашинах Bradley, Rosomak і автомобілях HMMV та за підтримки артилерії, танків Abrams і вертольотів Apache розпочали штурм.

До початку штурму противник уникав вражати цілі всередині міста, тому артилерійська підготовка та вогонь з вертольотів вівся по його околицях, де, на їхню думку, могли бути влаштовані засідки.

Згодом стало відомо, що командування навчань прийняло рішення не залучати танкові підрозділи обох сторін у боях за Убенсдорф, за виключенням одного Т-84 який вже знаходився у місті. На початку бою він відіграв важливу роль підбивши три бронемашини Bradley та створивши затор на в’їзді до міста. Це змусило командування BLUEFOR проводити подальший штурм піхотинцями без підтримки техніки та відкрити вогонь артилерії по місту щоб знищити український танк. Такі дії призвели до втрат серед мирного населення, чого намагалися уникнути обидві сторони.

Під вогнем українських десантників, за допомогою інженерно-вибухових засобів, піхотинці противника зробили декілька проходів у загородженнях навколо міста та закріпилися на його околицях знищивши два БТР-80. Але при спробі подальшого просування залишки передової штурмової групи були знищені. Втім, за ними підтягнулися основні сили BLUEFOR. Зав’язався вуличний бій.

Завдяки добре налагодженій роботі з місцевим населенням українським військовослужбовцям було відомо про систему підземних комунікацій під містом яка сполучає деякі будівлі. Відтак українські десантники мали змогу безпечно переміщатися між забарикадованими зсередини будівлями не виходячи на поверхню, а противник був змушений з великими втратами штурмувати кожен дім. Загальні втрати сил BLUEFOR понад три роти із п’яти наявних.

- Ми намагаємось тут, у спільному багатонаціональному тренувальному центрі, відтворити реальність бою і показати наскільки бій може бути важким. Я думаю, що солдати які тренувалися сьогодні тут зрозуміли наскільки складним може бути бій у населеному пункті. І українські військові, які грали роль поганих хлопців, провели велику роботу та дійсно відтворили всі труднощі такого бою, - зазначив старший інструктор спільного багатонаціонального тренувального центру підполковник Раєн Вайлі.

 

 

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Танкісти з 14 бригади поїдуть дальше на танкові змагання

 

Небольшой провинциальный городишко Убингсдорф на Хохенфельщине. Ну как, городишко... Пара улиц, пару церквей, магазинчики, да Hard Rock Cafe. По вечерам б̶у̶р̶г̶е̶р̶ы̶ потягивают пиво, обсуждают последний матч Баварии. Тишь да гладь...

И было бы так и дальше, но вот только два дня назад этот городишко без боя захватили силы OpFor (плохиши), из числа военных 79 десантно-штурмова бригада Миколаїв и 14 окрема механізована бригада, прес-служба. Тут началось веселье. Как и положено: подготовка к обороне, обыски местного населения, блок-посты, фильтрация и инфильтрация. Инфильтрацию мило делали, Olexij Bobovnikov красочно вчера рассказывал.

Заминировали все так, что бОльшую часть растяжек и мин потом "снимали" судьи учений, витиевато при этом матерясь по-ненашенски. Колючка и блоки, засады и перетаскивание (?!) железнодорожных вагонов. А потом начался бой.

Майк (он же - полный кавалер ордена Богдана Хмельницкого легендарный Максим Миргородский) написал, что полностью "уничтожили" по роте грузин, поляков, албанцев и половину роты американцев. Попутно подбили сколько-то M2 Bradley, сколько-то AMV Rosomak и сколько-то M1 Abrams. Наша РТГр остановила продвижение батальона противника, пожгла им технику и готова была продолжать дальше. Но...

... Все, мы с вами не играем, по вам ударили из всех калибров, с̶б̶р̶о̶с̶и̶л̶и̶ ̶я̶д̶е̶р̶н̶у̶ю̶ ̶б̶о̶м̶б̶у̶ дистанционно отключили вам датчики Miles, вы все убиты, мы домой хотим, а вас, украинцы - не победить ...

Так вот, это та самая наша "бумажная армия", которая умеет только в подметание плаца и написание отчета.

Например Майк, замкомбрига 79-й бригады ДШВ - он и его люди ровно в таких же стартовых условиях, как и любые другие. И надо писать рапорты, надо заполнять заявки, проходить инструктажи. Но это все не мешает им еще и учиться, самостоятельно организовывать учения как на ППД, так и в зоне ООС. И становится все круче и круче. Они пол-года просидели под Авдеевкой, где у них быои и стройматериалы, и провода, и запчасти, а потом выскочили на учения. И всех там порвали.

Это и есть наша армия. Разная. Еще не совершенная. Еще не до конца укомплектованная правильными людьми. Еще не всем и не всегда обеспеченная. Но когда они начинают РАБОТАТЬ - их уже остановить мега-сложно.

Это наша #НоваАрмія.

P.S. Десант уже собирается ехать домой, а "мишки" едут на танковые соревнования. Кхм...

 

фото

цих фото немає на сторінці Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот и отгремел последний бой Combined Resolve X. Жаль конечно что не было времени разыграть его по полной - время поджимало, потому и нашу танковую засаду которая должна была ударить с тыла наступающим когда те втянутся в бой приказали "отставить" (и американские Абрамсы тоже не участвовали, в итоге), да и самые укрепленные дома которые никак не могли взять просто "разрушили артиллерией, все умерли". Но уйму адреналина получили все, я гарантирую это. 
Посмотрел вблизи как американцы отыгрывают побоевку в MILES - поразился насколько "достоверно" они играют. На тех кого система идентифицировала "раненым" набрасываются медики, отрабатывают тактическую медицину и эвакуацию просто со всей пролетарской ненавистью, иначе не скажешь. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

!

 
Світлина від Serg Marco.
Serg Marco

Читаю посты Алексей Бобовников (Olexij Bobovnikov) на тему учений и удивляюсь. Все так удивлены успехами украинских военных на учениях с войсками НАТО...
Ребят, да мы уже не первый год там одни из лучших) Если не лучшие.
Напомню.
2016 год. Учения Agile Spirit в Грузии. Взвод морской пехоты 36 бригады от Украины. Подразделение стало лучшим на учениях, участники по итогу почему-то решили что это не рядовое подразделение, а спецы, типа "морских котиков" в Америке. Потому после очередных успехов про них говорили что ничего удивительного, ведь они "спецназ морской пехоты". 
Американцы тогда много общались с бойцами на тему реальных боевых действий. После того как узнали в каких боевых действиях те участвовали - называли их crazy men.

2017 год. Группа 3 полка спецназа участвует в международных соревнованиях Cambrian Patrol в Великобритании и берет там серебро.
"Cambrian Patrol считается экстремально тяжелым - марш-бросок Кембрийскими горами в Уэльсе. 50 миль горной местностью в штормовую погоду за двое суток без сна, работа с агентами, "местным населением", обезвреживания террористов и освобождения гражданских заложников, допрос и работа с пленными, разминирование, химические атаки, закладки, работа автономными малыми группами, спецсвязь, форсирование водных преград в горах с температурой воды + 6, зачистки поселений, разведка, разминирование, оказание первой медицинской людям с травматической ампутацией.
Да, серебро. Хотя должны были взять золото, они набрали максимум по очкам.

2017 год. Снайпера (подразделение не буду указывать, ок?) проходят учение с американцами на Rapid Trident. Снайпера показали себя настолько неплохо, что до конца учений "тусили" с американскими инструкторами и ветеранами.Отдельное слово про ветеранов - к ним в американских войсках большое уважение, им и позволяется больше. Инструктора все учения делились опытом с украинскими снайперами и вовсю перенимали опыт. По итогу сказали что это одни из самых крутых бойцов что они видели. Хотя надо признать это были действительно хорошие представители украинских снайперов. Но такая похвала из уст американских инструкторов и ветеранов - это дорогого стоит.

И вот 2018-й год и десантура и сухопутка натягивает своим противникам на учениях глаз на жопу?) А вы чего ожидали?)
Так и будет. Натянут и высушат, будут первыми и обзаведутся кучей знакомых. Так было, так будет.
Давайте парни. Удачной вам охоты)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Combined Resolve X: підсумки

Вогняна "Вільха". Неофіційно

Змінено користувачем Skorpio76
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І сміх, і гріх)
Знаєте, що їх там в ГШ обурило найбільше? Що мої пости поширили Цензор.НЕТ і Страна.юа. І саме це, за їхньою версією, "має ознаки спланованої інформаційної акції". Ну так коню зрозуміло, що вона спланована, я ж з самого початку написала, що планую серію матеріалів))

Цензор ще, правда, опублікував відповідь Головашенка, але це вже вибивається із загальної лінії партії, тому про це краще не згадувати. А ще мої пости опублікували інші менш відомі мені сайти. Дала коментар Радіо Свобода. А вчора був ефір на Громадське радіо, під час якого Головашенко так і не вийшов на зв'язок, хоч попередньо пообіцяв ведучій. Про коментар по ситуації з комбригами мене просять три телеканали, два з яких топових, але телевізор ми поки що відкладаємо, бо я все ще сподіваюся на конструктивне вирішення проблеми. То вони всі теж в "спланованій акції"?)

Але ж вище командування ЗСУ купається в теплих власноруч створених інформаційних ваннах і вважає, що інформаційний простір складається із суцільних доніків. А це не так.

Мені, до речі, вчора один редактор сказав, що "Донік - це рот ГШ", а в ГШ це в принципі і не заперечують, називаючи його дописи "альтернативною офіційною позицією".

Так от скажіть мені, панове офіцери Збройних сил України, вам подобається ваш спікер? Вам подобається цей стиль, цей високоінтелектуальний рівень? Ви вважаєте це копання в брудній білизні, це відверте бидляцтво рівня Барабашово (вибачте, харків'яни) достойним представництвом українського війська? Вам нічого не муляє десь в районі офіцерської честі?

Але повернімося все ж до моєї "інформаційної акції".
Справа в тому, що я, навідміну від штатних блогерів МО і ГШ, - професійний журналіст. Колеги довіряють мені, бо я ніколи не публікую неперевірену інформацію. А якщо і помиляюся, то завжди це публічно визнаю.

Тому що якщо потрібно розібратися, наприклад, з блокадою, то я їду на блокаду, лажу серед блокадників, потім сиджу в поліції, яка під надуманими приводами мене затримує, вивчаю всі за і проти - і лише тоді пишу текст.

Якщо потрібно, то ми їдемо в Грозний, Крим, Жованку, на суди в далеких куточках Донбасу, в амбулаторію, де базувалась рота "Торнадо"... В такі місця, які багатьом коментаторам не снилися в страшних снах.

Так само в ситуації з 57 бригадою - я розбиралася з жовтня минулого року, і там, на місці, тоді ще в АТО, і тут, в Києві. Вивчала всі за і проти і можливості вирішення ситуації. 
Мені не потрібно організовувати “інформаційних акцій”. Написаний мною текст сам по собі є інформаційним приводом.

Мені не потрібна "своя ГОшка" в Міноборони. У Медійна ініціатива за права людини, повірте, і без ваших інтриг і підкилимних батлів вистачає роботи.

У мене немає "своїх" кандидатів на посади комбригів. Просто я щиро вважаю, що будь-який офіцер, який вітається інакше, ніж "эй, ты, п@дар, иди сюда! кто из тебя с@ка, чмошника, офицера сделал? я это исправлю!", - вже кращий за Головашенка.

Я не хочу "рулити армією і генералами", повірте, спілкування з ними взагалі задоволення не з приємних. Я знаю, що ви там всі воюєте за посаду міністра - мені це просто не цікаво. Бо якщо не прописати в законах інструменти демократичного цивільного контролю, який би прекрасний міністр не прийшов - він не зможе ефективно працювати.

На наших очах руйнується те, що ми з вами разом такими неймовірними зусиллями відновлювали в 2014 році. Шаленими темпами відбувається відкат ЗСУ до довоєнних часів. І просто не помічати цього і робити вигляд, що все ок, - це наш з вами колективний злочин.

Мені не подобається, коли розвідку знімають з передових позицій для розборок з Нацгвардією (так, в даному випадку розвідники не виконали наказ, але це проблема в першу чергу командира: який з тебе командир, якщо твої накази не виконують?). Мені в принципі не подобаються розборки з нациками і мєнтами, а ще більше те, що абсолютна більшість військових вважає це нормою. Народ, ці люди прикривають ваші спини взагалі-то! У них інші задачі, але вони з вами в одному човні. У вас з ними постійні конфлікти? Так давайте вирішувати цю проблему цивілізовано, а не як в "ЛНР". І це грандіозна проблема комунікації. Як всередині ООС, так і між відомствами і міністерствами. А вам все це подобається?

Але про що я говорю? Хіба ми можемо дискутувати такі серйозні речі, коли у нас що комбриги, що спікери не піднімаються вище рівня гопніків з сусіднього району?

До речі, вчора написав знайомий з посольства однієї із західних країн, яка допомогала створювати інструменти інформаційних технологій для боротьби з російською агресією в інформаційному полі. Дослівно: "Оля, ми в шоці з того, якого монстра ми створили проти власного громадянського суспільства". Це я до того, що все, що вскрилося внаслідок моєї "інформаційної акції", дуже добре видно не тільки адекватним українцям, а й в G7 теж.

Хоча в меседжі сухопутки є й хороша новина: факти будуть ретельно перевірені. Сподіваюся, це справді так.

Чекаю на результати.
А далі - побачимо.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Одне твердження суперечить іншому. Але те, що Решітілова пробує підняти якісь проблеми - добре.

Але поки що одні емоції 

Змінено користувачем rl72
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кілька днів тому повідомили сєпари (попутно заявив, що вони при цьому поклали "кучу" поляків (??!!)), а зараз підтвердили і наші волонтери (Мисягін), що ЗСУ "віджали" ще одне село - Південне.

Це околиці Горлівки, далі вже саме місто.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитата

Украинский экс-депутат Артеменко вызван Мюллером на эту пятницу для дачи показаний перед Большим Жюри о т.н. "мирном плане" (капитуляция Украины в обмен на снятие санкций против РФ). Данный мирный план Артеменко передал личному адвокату Трампа Коену. О "большой сделке" с РФ, которая восстановит отношения США с РФ, Трамп говорил в своей предвыборной программе в 2016 году.

  Цікаво,а СБУ має до нього питання? Це ж вроді як державна зрада.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Військовослужбовці зі складу Об’єднаних сил захопили зброю противника.

Впродовж останніх тижнів неспокійною залишається обстановка в районі населеного пункту Мар’їнка. Противник, з настанням темної пори доби вів прицільний вогонь по наших захисниках із зброї заборонених калібрів.

В решті-решт один із підрозділів, що обороняється в районі Мар’їнки здійснив рішучий рейд в тил противника. В ході короткого бою було захоплено три ворожих міномета з яких по наших позиціях постійно вів вогонь ворог. Зброю доставили на наші позиції. Втрат серед військовослужбовців зі складу Об’єднаних сил немає.

Наразі дані зразки озброєння переміщуються в район відведення, який чітко визначений Мінськими домовленостями, де буде здійснено їх подальше вивчення.

Командир підрозділу та його підлеглі, що брали участь у рейді представлені до державних нагород.

СвÑÑлина вÑд ÐпеÑаÑÑÑ Ð¾Ð±'ÑÐ´Ð½Ð°Ð½Ð¸Ñ Ñил / Joint forces operation.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитата

осознайте, что против нас идет война. И она идет не только на военном фронте. Россияне в Украине проводят информационные операции по расколу общества, дискредитации высшего военного руководства и социально-политической дестабилизации. Они подхватывают любой конфликт, любую проблему и раздувают ее для усиления конфликтных настроений. Если им этого не удается сделать, то они создают проблему физически, взрывая наши склады или уничтожая памятники поляков, а потом раздувая конфликт в сми. Им нужна поляризация разных частей общества, разъединение, дестабилизация, неверие - для успешного насаждения своих нарративов и подготовки внедрения российских агентов влияния в украинское информационное поле.

Но вначале им нужно избавиться от наших Лидеров Мнений. Уничтожить их и размазать в инфопространстве.

Если им удастся дестабилизировать ситуацию в Украине, то начнется новый этап оккупации и возрастет вероятность военного вмешательства.

 Мирослав Гай.

  • +1 3
  • -1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...