Перейти до змісту

Світло без світла


Рекомендовані повідомлення

Взагалі треба думати не лише про світло. Якщо і далі буде прилітати, то може і вода зникати і газ і інші комунальні зручності (гаряча вода, тепло). Тому кожен для себе має скласти табличку чи в Екселі чи на папірці чи уявну і продумати усі можливі ситуації і методи їх вирішення. Наприклад що буде робити, якщо одночасно пропаде електрика і тепло, чи вода і газ, електрика, газ і вода і т.д. І тоді думати на чому готувати їсти, як обігріватися, де брати питну воду, якщо її не буде 1 день, 1 тиждень, 1 місяць, як митися і т.д. 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 минут назад, nickel сказал:

Взагалі треба думати не лише про світло. Якщо і далі буде прилітати, то може і вода зникати і газ і інші комунальні зручності (гаряча вода, тепло). Тому кожен для себе має скласти табличку чи в Екселі чи на папірці чи уявну і продумати усі можливі ситуації і методи їх вирішення. Наприклад що буде робити, якщо одночасно пропаде електрика і тепло, чи вода і газ, електрика, газ і вода і т.д. І тоді думати на чому готувати їсти, як обігріватися, де брати питну воду, якщо її не буде 1 день, 1 тиждень, 1 місяць, як митися і т.д. 

Занять очередь на границе))

  • Ха-ха 2
  • Збентежений 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, romanc сказано:

Занять очередь на границе))

у центрі комплектування 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, nickel сказано:

Взагалі треба думати не лише про світло. Якщо і далі буде прилітати, то може і вода зникати і газ і інші комунальні зручності (гаряча вода, тепло). 

Також про це думав. От реально, відсутнімть  електрики в помешканні- це те, що приносить найменше незручностей.

Найбільше турбує відсутність води. Ні поїсти, ні помитись, ні в туалет сходити.

Ну і взимку опалення.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 хвилин тому, volks сказано:

відсутнімть  електрики в помешканні- це те, що приносить найменше незручностей.

Спірне твердження в сучасному світі,  як мінімум через холодильник.  Скажімо так -- перше переривання постачання десь так на добу-півтори створить велику проблему з  вмістом морозилки. А добу--дві без води якось можна перекантуватись, зробивши якийсь запас . 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Unknown сказано:

Спірне твердження в сучасному світі,  як мінімум через холодильник.  Скажімо так -- перше переривання постачання десь так на добу-півтори створить велику проблему з  вмістом морозилки. А добу--дві без води якось можна перекантуватись, зробивши якийсь запас . 

Морозилка витримує до тижня. А вміст холодильника чудово себе почуває на балконі.

І ми говоримо не про добу-дві. Тому що на такий період можуть хоч всі комунікації одночасно відрубати і особливих незручностей не буде.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, volks сказано:

Морозилка витримує до тижня.

Ти тестував? Я дуже сумніваюсь,  що більше ніж 1,5-2 доби не підніметься температура близько до нуля.  Ніби й не смертельно,  але не особливо добре для продуктів.  Ще залежить,  наскільки завантажена морозилка -- чим більша вага її вмісту,  тим більш інерційна і довше буде тримати "холод".

Про холодильник я і не писав,  бо ж зима на носі... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Unknown сказано:

Ти тестував? Я дуже сумніваюсь,  що більше ніж 1,5-2 доби не підніметься температура близько до нуля.  Ніби й не смертельно,  але не особливо добре для продуктів. 

В родичів 5 днів світла не було. І витримало. Не розмерзлось.

А взагалі навіщо в нинішній ситуації щось багато тримати в морозилці???

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, nickel сказано:

Взагалі треба думати не лише про світло. Якщо і далі буде прилітати, то може і вода зникати і газ і інші комунальні зручності (гаряча вода, тепло). Тому кожен для себе має скласти табличку чи в Екселі чи на папірці чи уявну і продумати усі можливі ситуації і методи їх вирішення. Наприклад що буде робити, якщо одночасно пропаде електрика і тепло, чи вода і газ, електрика, газ і вода і т.д. І тоді думати на чому готувати їсти, як обігріватися, де брати питну воду, якщо її не буде 1 день, 1 тиждень, 1 місяць, як митися і т.д. 

Ведмідь все життя не миється,і нічого,здоровий).

А серйозно,то все залежить від терміну відсутності того ж світла.

Якщо його не буде більше тижня ,і влада повідомить що ще тиждень і далі не чекати- то в місті  більшості населення взагалі нема що робити .

А в селі в кожній хаті є грубка та криниця.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Nokian сказано:

 

А в селі в кожній хаті є грубка

В газифікованих селах не в кожній

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, romanc сказано:

Буржуйка + элементы Пельтье.

Вони ще продаються?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 хвилин тому, Nokian сказано:

Якщо його не буде більше тижня ,і влада повідомить що ще тиждень і далі не чекати- то в місті  більшості населення взагалі нема що робити

В багатоповерхівках так точно. Хоча ж викладають відео з  Маріуполя, де без всіх комунікацій якось (чомусь) живуть вже кілька місяців. Ну але я навіть не знаю і не розумію як до цього можна підготуватись. Підготувати казанок і дрова щоб готувати під під'їздом ?! Чи як ?! Набирати воду в річці, тоді іти під свій під'їзд, там її на дровах гріти, а тоді нести додому щоб підмитись, так чи шо ? 

Ну якщо живеш в своєму будинку, маєш криницю/скважину і трохи котлєту грошей на запастись генератором та паливом для світла/опалення, газовими балонами/дровами для опалення/готування, ну то можна жити. При умові що заробляєш/маєш гроші поповняти енергоресурси. Але це все абсолютно не діє в квартирі. 

Змінено користувачем SergLutsk
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Підготувати казанок і дрова щоб готувати під під'їздом

Газовий балон з конфоркою.

Або туристична кухня на газових балончиках. Головна проблема - вода.

Змінено користувачем volks
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, SergLutsk сказал:

В багатоповерхівках так точно. Хоча ж викладають відео з  Маріуполя, де без всіх комунікацій якось (чомусь) живуть вже кілька місяців. Ну але я навіть не знаю і не розумію як до цього можна підготуватись. Підготувати казанок і дрова щоб готувати під під'їздом ?! Чи як ?! Набирати воду в річці, тоді іти під свій під'їзд, там її на дровах гріти, а тоді нести додому щоб підмитись, так чи шо ? 

Ну якщо живеш в своєму будинку, маєш криницю/скважину і трохи котлєту грошей на запастись генератором та паливом для світла/опалення, газовими балонами/дровами для опалення/готування, ну то можна жити. При умові що заробляєш/маєш гроші поповняти енергоресурси. Але це все абсолютно не діє в квартирі. 

повірь, вже якщо буде як ти описав то гроші не будуть потрібні, сумніваюсь що хтось буде продавати харчі, хіба буде бартер, як казав знайомий з Харкова міняв хліб на цигарки.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, MACCEN сказано:

повірь, вже якщо буде як ти описав то гроші не будуть потрібні, сумніваюсь що хтось буде продавати харчі, хіба буде бартер, як казав знайомий з Харкова міняв хліб на цигарки.

 

Біля кордону з Польщею не будуть нічого продавати? Ну-ну...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, MACCEN сказано:

міняв хліб на цигарки.

це - якщо хліба дофіга, інакше - хз, як можна - хліб на цигарки міняти? 

Змінено користувачем Bliksss
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, MACCEN сказано:

повірь, вже якщо буде як ти описав то гроші не будуть потрібні, сумніваюсь що хтось буде продавати харчі, хіба буде бартер, як казав знайомий з Харкова міняв хліб на цигарки.

 

Ну гроші будуть потрібні завжди, принаймні вільно конвертовані валюти. А бариги, що захочуть нагрітись на біді людей, повірь, теж знайдуться. Питання було в іншому: що при відсутності трьох базових комунікацій багатоквартирні будинки перестають бути адекватним способом проживання. І мене смішать при цьому 2 улюблених нині заяви влади:

1. типу запасіться усім необхідним на випадок таких обставин (ну можна зробити запас води дома на 1-2-3 дні, ну не на 2 ж тижні ! А світло в павербанк запасти ? В батарейки ? В свічки ? А опалення в яке місце запасти? Всі ці запаси можливі і можуть в чомусь виручити буквально на пару днів, але аж ніяк не на тижні чи місяці !)

2. що вони готують пункти обігріву, з генераторами, тепловими пушками, гарячим чаєм, ковдрами. Ну бляха я навіть не знаю, то мені що жити в тому пункті ? Чи перед сном сходити погрітись, зарядити телефон, випити чаю і повернутись в замерзлу квартиру, в якій до ранку дати дуба ? Я чесно не розумію чим ті пункти мають нас спасти. Та я можу нахрін обійтись без телефона, без тої підзарядки, але не можу без води і тепла, а дома їх не буде.

Тому я абсолютно не розумію, чим ці їхні заклики можуть мене виручити.

Таке враження, що вони спрямовані скоріше як обнадійлово підбадьоруючі гасла, аніж реальне практичне вирішення проблем. Десь недавно прочитав, як Кличко когось там закликав надати Україні ковдри, щоб не дати замерзнути українцям. Бля, вони серйозно ?! От вже чого-чого, а ковдри ми вже якось маємо, знайдемо самі собі ! А вони вже би краще зосередились на серйозніших і глобальніших задачах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 хвилин тому, SergLutsk сказано:

А вони вже би краще зосередились на серйозніших і глобальніших задачах.

як саме? що вони мають зробити?

Змінено користувачем Bliksss
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, volks сказано:

Головна проблема - вода.

не буде проблеми, проходили вже в 90-х, зараз - вже не так все зроблено, тому - не буде проблем, таких як... не буду казати де.

Змінено користувачем Bliksss
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Тому я абсолютно не розумію, чим ці їхні заклики можуть мене виручити.

а ніяк, вони не так сказали, логічніше - "якщо маєте змогу" - купіть павербанки і т.п.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Та я можу нахрін обійтись без телефона, без тої підзарядки, але не можу без води і тепла, а дома їх не буде.

ти це серйозно?  не в пустелі живеш, не в окупації...яка проблема з водою? вода - буде, з теплом - напряг, але ж не Північний полюс... 

да, вдома може води і не бути, не така вже і проблема - враховуючи "обставини". Війна на дворі - проснись!

з дітьми, малими - біля мами поклав, або всі четверо разом (мама+тато+2 дітей, з власного досвіду) під двома ковдрами - і так тепло і приємно ))

Змінено користувачем Bliksss
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, SergLutsk сказано:

і повернутись в замерзлу квартиру,

ну прям таки в Норільську якомусь, а не в Луцьку))) в самому гіршому сценарії - в квартирі - буде "плюсова" температура, що робити - написав вище.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, SergLutsk сказано:

Я чесно не розумію чим ті пункти мають нас спасти. 

 

Пошукай в інтернеті відео про Алчевськ у 2006 році

Всіх не обігріють 100%, але трошки людей таки врятують

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...