Перейти до змісту

Світло без світла


Рекомендовані повідомлення

10 годин тому, Bliksss сказано:

як саме? що вони мають зробити?

Ну наприклад шукати і закупляти промислове обладнання (запасне), яке дозволить оперативно ремонтувати розхєрачені мережі/об'єкти, тобто те яке стоїть на водоканалах, на електропідстанціях, а не страдати хєрньою типу поставити вуличний генератор для підзарядки телефонів.

9 годин тому, Bliksss сказано:

ну прям таки в Норільську якомусь, а не в Луцьку))) в самому гіршому сценарії - в квартирі - буде "плюсова" температура, що робити - написав вище.

Суть написаного була в тому, що та палаточка з підігрівом десь на вулиці за великим рахунком нічого не міняє, теплом не запасешся і додому не занесеш. Так, в квартирі буде плюсова температура, нахукаєм/напукаєм, звісно під одіялами не задубієш насмерть. Шкода нема кого для підігріву під одіяло покласти, всі по Європах :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Подивись ціну одного трансформатора з 100-500 кВ на 10 кВ, яких нема в Україні і потрібно привозити зза-кордону і можливо навіть під замовлення і тоді зрозумієш чому неможливо  оперативно ремонтувати розхєрачені об'єкти.

Змінено користувачем Black
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Black сказано:

Подивись ціну одного трансформатора з 100-500 кВ на 10 кВ, яких нема в Україні і потрібно привозити зза-кордону і можливо навіть під замовлення і тоді зрозумієш чому неможливо  оперативно ремонтувати розхєрачені об'єкти.

Про що і мова була, чому я і назвав ці задачі більш глобальними і чому саме ними варто займатись владі, а не перейматись вуличними генераторами для зарядки тіліпончиків. А що, краще розпорошувати кошти на ці ігри з тепловими пушками і гріти вулицю ? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто я висловлююсь за те, щоб кошти, час і зусилля спрямовувались ОДРАЗУ на точкове вирішення вузького місця, але яке дозволить одним махом вирішити проблему скажімо для 20 тис. споживачів, замість того щоб розкидати кошти на дрібні, популістські, а головне ТИМЧАСОВІ рішення ! Ось головна думка мого повідомлення. І, як на мене, краще побути скажімо 2 тижні і без працюючої послуги  і без "палаточки допомоги", але потім все ж таки отримати працюючу вдома послугу, ніж бавитись 4 місяці з "палаточкою допомоги".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

3 хвилин тому, SergLutsk сказано:

Про що і мова була, чому я і назвав ці задачі більш глобальними і чому саме ними варто займатись владі, а не перейматись вуличними генераторами для зарядки тіліпончиків. А що, краще розпорошувати кошти на ці ігри з тепловими пушками і гріти вулицю ? 

для таких глобальних задач треба накупити на лише один Луцьк кілька запасних котелень, кілька насосних станцій, кілька повноцінних електропідстанцій, кілометри кабелів, труб..

взявши два трансформатора і кілька насосів (умовно) абсолютно немає гарантій що цим перекриються можливі руйнування. передбачити куди прилетить і що саме зруйнує - неможливо.

купити "про запас" дублікат всієї інфраструктури - теж неможливо в нинішніх реаліях

  • +1 5
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

39 хвилин тому, vampirich сказано:

для таких глобальних задач треба накупити на лише один Луцьк кілька запасних котелень, кілька насосних станцій, кілька повноцінних електропідстанцій, кілометри кабелів, труб..

Може краще за ті гроші ППО закупити????

Змінено користувачем volks
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

58 хвилин тому, volks сказано:

Може краще за ті гроші ППО закупити????

Це звісно теж треба, але ! По-перше це не в повноваженнях цивільної влади міст. По-друге, гадаю, що ціна ппо ще на порядок вища від тих же насосів чи трансформаторів. Ну і найголовніше, що черга і дозвіл на його придбання, навіть якщо вистачить коштів, то це всеодно питання політичне і вирішується виключно на вищому рівні країни. Так що це абсолютно різні питання, що не пересікаються. А от що купувати владі міста за бюджет міста - це цілком в силах вирішити самій владі міста. Звісно що на все і одночасно теж не запасешся, ну значить визначати пріорітетні і першочергові покупки по мірі розвитку ситуації, якось так.

Як от недавно проскакувала інформація про скількись там мільйонів на квіти, зелені насадження. Гадаю можна не продовжувати, що квіти можуть почекати. Чи навіть укладання незвершених тротуарів і т.д.

Змінено користувачем SergLutsk
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

48 минут назад, volks сказал:

Може краще за ті гроші ППО закупити????

ППО також потрібно. Але треба розуміти що ППО не дасть 100% гарантії захисту. А щоб вивести трансформатор з ладу причому назавжди досить одного влучання. 

Не треба мати ілюзій. Якщо рашисти отримають балістичні ракети з ірану, то життя всіх різко ускладниться. Бо балістичну ракету перехопити набагато важче. І комплекси ПРО не дадуть 100% гарантії також. Навіть ті ж Patriot.

Я вже не кажу про гіперзвукові ракети типу "Кинжал", шанси на перехоплення яких близько нуля. 

Треба вивчати досвід тих країн, які мали таку ж ситуацію. У Європі то щось схоже було у бувшій Югославії 90-ті, або варіант Грузії у 90-ті. Чи сумний досвід наших міст, які живуть зараз під обстрілами.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Black сказал:

Подивись ціну одного трансформатора з 100-500 кВ на 10 кВ, яких нема в Україні і потрібно привозити зза-кордону і можливо навіть під замовлення і тоді зрозумієш чому неможливо  оперативно ремонтувати розхєрачені об'єкти.

я як інженьор електротехнічної хвірми можу запевнити що проблема далеко навіть не в ціні і поставці. там ще купа бюрократично-формальних процедур: починаючи від тендеру, розробки проекту, конструкторська робота, постач/виробництво, будівельні роботи на об'єкті, і десь аж на 100500 місці монтаж самого транса (якщо проблема була лише в ньому, що дуже малоймовірно, бо є ще купа металоконструкцій типу порталів, опор для зонів, тр-рів струму, напруги, роз'єднувачів, опнів і т.д., я вже мовчу про лотки під якими ще достобіса кабелів, а якщо ще й під роздачу попало РП із шафами, то там все, капут - це рік мінімум). і вишенька на торті, підготовка і захист виконавчої документації в обленерго. 

П.С. мене рідні та знайомі питають чи ми зараз не на розхват, а я не знаю чи то сміятись чи то плакати...

Змінено користувачем x9teen88
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Спасєніє утопающіх - дєло рук самих утопающіх як завжди. У Львові мерія компенсовує 50% вартості генератора для багатоквартирних будинків. Ну в принципі це буде ціна, як до прильотів, бо бариги вирішили нажитись і накинули 100% до вартості, дивився по графікам на хотлайні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, Black сказано:

Спасєніє утопающіх - дєло рук самих утопающіх як завжди. У Львові мерія компенсовує 50% вартості генератора для багатоквартирних будинків. Ну в принципі це буде ціна, як до прильотів, бо бариги вирішили нажитись і накинули 100% до вартості, дивився по графікам на хотлайні.

Не тільки наші бариги. На Алегро газові балони за два тижні  зі 190 стали 290

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

41 хвилин тому, volks сказано:

Не тільки наші бариги. На Алегро газові балони за два тижні  зі 190 стали 290

 

Вчора купив на Алегро за 712 грн, оскільки все вдома на електриці - https://epicentrk.ua/ua/shop/mplc-gazova-plita-happy-home-bdz-155-a-bdz-155-a-1ed43153-c0ed-65de-a523-17d850876b23.html Хай поштою вийде доставка ще 100 грн, за тиждень прийде з Польщі. Наглі бариги а..лі і ще якісь дебіли купують напевно, раз такі ціни ставлять.

 

Купував фільтр паливний і нові пластикові деталі на VAG з Польщі навіть, бо тут ціна просто неадекватна. Реал-авто ставить ціну, а коли замовляєш - озвучують в рази більшу.

Змінено користувачем Black
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 хвилин тому, Black сказано:

Хай поштою вийде доставка ще 100 грн, за тиждень прийде з Польщі.

А як там замовити в Україну?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, volks сказано:

А як там замовити в Україну?

 

Через мейл-форвардерів. Купував на ебеї кепку, заплатив за доставку з Британії 18 грн, коли Нова пошта по Україні брала 45.

Змінено користувачем Black
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 часа назад, volks сказал:

Також про це думав. От реально, відсутнімть  електрики в помешканні- це те, що приносить найменше незручностей.

Найбільше турбує відсутність води. Ні поїсти, ні помитись, ні в туалет сходити.

Ну і взимку опалення.

Маріупольці відчували щей відсутніть будинку, та й на вулиці небезбечно... 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, volks сказано:

Може краще за ті гроші ППО закупити????

де? на аліекспресі?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, volks сказано:

На Алегро

якщо без жартів, то ППО - навіть за гроші зараз неможливо купити, немає в наявності. Можна було б купити -  вже давно б купили. Деякі системи є в наявності - просто не хочуть продавати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не спец, але чув що нам більше потрібна ПРО - проти ракетна оборона.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, sergkots сказано:

Я не спец, але чув що нам більше потрібна ПРО - проти ракетна оборона.

іранські дрони і ракети дешевші за про і електростанції, тому війну так не виграти, потрібен ракетний меч, а не щит 

Змінено користувачем case_l
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, case_l сказано:

іранські дрони і ракети дешевші за про і електростанції, тому війну так не виграти, потрібен ракетний меч, а не щит 

Згідний. 
Південмаш чим зараз зайнятий?

Та й завод Антонова представляв дрони свої колись. 
Про приватних виробників можна згадати ще.
Нам ракети та безпілотники з нуля не потрібно робити. 

Певно все ж таки хтось при владі гальмує це все.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

у мене така ідея , не смійтесь тільки, що важливі об"єкти можна було б захистити як в другу світову війну - загороджувальними аеростатами з сітками. Я так розумію що треба на метрів 20 в висоту сітку поставити і вона мопеда зловить

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 хвилин тому, sergkots сказано:

Згідний. 
Південмаш чим зараз зайнятий?

в розробку сапсан/грім з 2014 року вклали "0" грн, в цьому винні клоуни і наркомани

 

  • Дякую! 1
  • Cумний 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

29 хвилин тому, taurus07 сказано:

у мене така ідея , не смійтесь тільки, що важливі об"єкти можна було б захистити як в другу світову війну - загороджувальними аеростатами з сітками. Я так розумію що треба на метрів 20 в висоту сітку поставити і вона мопеда зловить

захиститись можна тільки тим, що знищимо пускові

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...