Перейти до змісту

Олігархи


nickel

Рекомендовані повідомлення

Только что, Zheny@ сказал:

в ІТ-шників це в програмістів. Там реально в хороших програмерів високі доходи.

Я поїхав на заробітки з воскваленого в одах "Модерна!" і з їхніх " високих " ЗП. Моя ЗП була на 2018 рік  ~7500-8000 грн. В той час коли прибиральниця там само мала ~6000.

Я поїхав на Зп 2800зл (на ті гроші  17000+ грн)

Женя я бачив твої резюме на Борді і вимоги по зарплаті, я бачив резюме інших. Я бачив як ви коментуєте ту чи іншу зарплату з пропозиції роботи. Мені до ваших зарплат було далеко. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 152
  • Створено
  • Остання відповідь
2 хвилин тому, nickel сказано:

Женя я бачив твої резюме на Борді і вимоги по зарплаті, я бачив резюме інших. Я бачив як ви коментуєте ту чи іншу зарплату з пропозиції роботи. Мені до ваших зарплат було далеко. 

Але ти розумніший за мене, бо зміг побудувати будинок, а я , нажаль, не зміг..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

50 хвилин тому, nickel сказано:

Маєш вибір: або платити іпотеку 1-2% банкіру або отримувати пасивний дохід у 5%. Що обереш?

хм... а якщо ти маєш вибір: або отримувати пасивний дохід у 5-10%, або втрачати цих 5-10%, ще й тратитись на ремонти, які ніколи не окупляться - чому ти вибрав другий варіант? натякну - ти не живеш з батьками ;)

 

іпотека 1-2% - виберу із задоволенням, бо це дає (наразі) можливість отримувати пасивний дохід у 5-10%, і, можливо, стати олігархом ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

55 minutes ago, nickel said:

Давай ти мені скажеш. Маєш вибір: або платити іпотеку 1-2% банкіру або отримувати пасивний дохід у 5%. Що обереш?

коли доводиться орендувати житло, то вибір очевидний

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 минуты назад, Cherman сказал:

Щось я таких людей не дуже часто зустрічав.

Ми маємо стати таким першим поколінням, бо наші батьки жили в СРСР, а не Україні, не всі змогли пристосуватися до нового ладу. І серед моїх знайомих таких є досить багато, хто думає чи будує чи навіть вже придбали житло для дітей. Але у всіх на рівні батьківських інстинктів або не знає вже куди бабло дівати. А от осмисленої допомоги, з роз'ясненням дитині, з послідовним навчанням фінграмотності і сам не бачив ні разу. Взагалі навіть якщо відкинути мою філософію про раціональність батьківської допомоги, то фінансовій грамотності своїх дітей в нас ніхто не вчить, принаймні в моєму оточенні. Навіть сам термін нам ріже вухо і ми намагаємося його не вживати.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Cherman сказал:

Насправді, в фінансовому плані, будинок легше побудувати, ніж купити квартиру. У випадку з квартирою, або анальне кредитне рабство, або потрібна вся сума відразу. Будинок можна будувати поступово - спочатку купити участок, потім фундамент, коробка і т.д. Так, це муторно, але, якщо не гнатися за декількаповерховими хоромами - цілком можливо.

Колись 20 річним пацаном я дискутував з другом, що краще вкласти гроші в бізнес, а вже на дохід від бізнесу побудувати будинок, а мій опонент вважав за краще потроху будувати будинок. Я вважав що по моєму буде швидше. Так от той товариш вже живе у власному будинку, який будував на вчительську зарплату і підробіток фото- і відеозйомкою. Будував як ти кажеш, одна зарплата - машина піску, друга - машина щебеню і по чуть-чуть звів. А я досі і без бізнесу і без власного будинку. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 хвилин тому, nickel сказано:

Колись 20 річним пацаном я дискутував з другом, що краще вкласти гроші в бізнес, а вже на дохід від бізнесу побудувати будинок, а мій опонент вважав за краще потроху будувати будинок. Я вважав що по моєму буде швидше. Так от той товариш вже живе у власному будинку, який будував на вчительську зарплату і підробіток фото- і відеозйомкою. Будував як ти кажеш, одна зарплата - машина піску, друга - машина щебеню і по чуть-чуть звів. А я досі і без бізнесу і без власного будинку. :)

якщо в тебе в 20 років була вся сума, достатня для купівлі будинку - то за інших рівних умов ти був правий, якщо твій дохід від бізнесу перевищує плату за зйомне житло. але якщо в 20 років ні в тебе, ні в друга не було грошей - то він був мудрий фінансист, а ти - мрійник-теоретик :)

 

але дуже сильно залежить від "точки входу" - на початку 2000-х, купівля нерухомості сама по собі була достатньо вигідним бізнесом (ти ж сам писав про ділянки на Омелянику по 50 баксів в 90-х), але нерухомість сильно подешевшала в 2009р, а потім в 2014.

тільки наскільки повний твій допис? будинок на продажу в Боратині - хіба не твій бізнес? тобто, в друга є актив, який за загальною класифікацією Кійосакі є пасивом, а в тебе є квартира, в якій ти живеш (ти ж не платиш оренду?), та є інвестиції в бізнес? якщо наразі вартість твоїх активів перевищує вартість активів друга, і твої активи генерують тобі більший прибуток, ніж в друга - то ти стратег і зробив все вірно, навіть не маючи власного будинку... але ж ти не написав про це :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хтось вірить історіям Леоніда Ройтмана?

Чи він просто все придумав, щоб його з тюрми випустили?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 hours ago, rrid said:

іпотека 1-2% - виберу із задоволенням, бо це дає (наразі) можливість отримувати пасивний дохід у 5-10%, і, можливо, стати олігархом ;)

 

То ти зібрався ставати олігархом на квартирантах, яким ти здаватимеш хрущі, куплені в іпотеку під 1-2%? Я правильно зрозумів?))))) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  

9 часов назад, Zheny@ сказал:

А не у кожного є змога і хист навчити дитинку вдома того, що вона "повинна вміти" ідучи в садок!   І нічого смішного тут не повинно бути. Отак і виростають уроди які сміються із тих, хто щось менше в житті вміє чи знає чи не зміг досягнути і т.д.

 

Скажу так нормальна мама якщо сидить в дома з дітьми то робить все щоб їх розвивати й грається, вчить чомусь і так далі. А тупа курка тільки тикає телефона або телевізора аби дитина їй не мішала, тому така дитина відстає від тої, яка постійно зацікавлює дитину й тим самим її розвиває.

 

6 часов назад, nickel сказал:

 А якщо серйозно то у фінансовій грамотності, якій також треба вчити своїх дітей разом з свідомою батьківською допомогою.

 

Почав робти з малим експеримент (малому 4 з половиною роки)

Мій малий не хоче ходити в садочок, то хоче то не хоче, крики й кіпіш. Напевно трохи балуваний, тому що як зайде в магазин будь-який то випросить якусь "фігню", чи то вафельку, пряніки, чи щось таке для себе ну просто дуже необхідне.

То вирішили зробити так.

Він знає що тато ходить на роботу й за це отримує гроші, за які тато платить за квартиру, одежу їжу і т.д., та може купити йому якусь іграшку чи не тільки іграшку.

Так як в мами й тата немає змоги глядіти його цілий день, то йому треба ходити в садок, тому це його робота, на яку не всі звичайно хочуть ходити але є таке слова "треба".

Сказали йому що платять зарплату тільки тим хто без кіпішу ходить в садочок, платять. Але так, якщо зранку кіпіш і все таке інше то зарплата урізається до нуля і всеодно він піде силою в садок і т.д. А якщо все ОК, то зарплата в повному обсязі виплачується кожен день (хоча мені друг казав що так не правильно, зарплату треба платити в кінці тижня).

 

Що ми маємо після місяця експерименту.

1. Малий почав менше зранку кіпішувати й скандалити з приводу того що не хочу в садок.

2. Почав збирати гроші на щось толкове - лего, машинкі якісь цікаві і т.д.

3. Почав більш конкретизувати свої бажання не по типу там хочу і те і се, а хочу от наприклад набор "щенячий патруль", чи "лего майнкрафт".

4. Вже коли тиждень часу ходить без кіпішу навіть почав просити прибавки до зарплати мотивуючи це тим що він гарно ходить в садок і не робить нерви зранку батькам :), бо хоче швидше назбирати на свою забаганку. Також за це може отримати вихідний якщо "ну вже край не хочеться от завтра йти в садок", і то такий тільки вихідний коли нема занять по типу гуртка якогось.

5. Менше капризнічає бо знає що гроші треба заробити й так далі, тому більш став дисциплінований в тому що якщо кажеш йому те, що ти хочеш щоб купити треба три місяці ходити в садок. Тоді каже ой так дорого, давайте щось інше виберу, або буду збирати далі :)

 

Також впровадили експеримент щоб менше сидів за компом та в гаджетах, це вже не на грошах. А на свідомості, не можна сидіти довго бо можна досидітись до окулярів, та й тьотя окуліст казала що довго сидіти не можна, тому без кіпішу пограється чуть і переключається на інші свої іграшки, не завжди так, доводиться нагадувати але всетаки менше почав сидіти. Та й натякаєм що якщо сидить так щоб дивився щось толкове то дивиться що з чого зроблено, є канал такий "как это сделано", мультки "фіксіки", ну ще "барбоскіни" й ще купу такого цікавого, тупі якісь мульти перестав дивитись, каже якісь не цікаві стали.

 

На гроші не перводимо допомогу, тарілку занести свою, прибрати після себе, це якби так треба, ми допомагаємо йому скласти іграшки тому що за день всю кімнату закладає якимись аеродромами, космольотами й ще тільки не чим, і то тільки там де можна, а це пів кімнати :) Якщо десь насмітить сам бере швабру й витирає, так криво і не завжди якби правильно, але за це хваилимо. Добре хоча б сам проявляє в цьому ініціативу. Так само й інколи помиеє посуд. Стараємся робити все щоб міг сам себе обслужити скажем так, щоб пілся себе залишав мінімум клопоту.

 

PS: Може якийсь психолог скаже що це не правильно, й дитина почне все потім робити тільки за гроші, час покаже. Поки гроші отримує за те що ходить в садочок, ну це його от така відповідальна робота, вже якби дорослий то мусить ходити так само як і тато на роботу. Бо якщо не буде ходити не отримає те що хочеться :)

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, MACCEN сказано:

Що ми маємо після місяця експерименту.

шантаж ще ніколи експериментом не називали :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 hours ago, nickel said:

Давай ти мені скажеш. Маєш вибір: або платити іпотеку 1-2% банкіру або отримувати пасивний дохід у 5%. Що обереш?

Скажу навіть більше: за рік назбиралось трохи побутової техніки вдома для оновлення, в листопаді пробігся по основних рітейлерах (розетка, комфі, алло, фокстрот..) перед цим моніторивши ціни декілька місяців і взяв усе через покупку частинами (2 банки, 8-11 платежів). Потім (суто заради інтересу) проглянув умовно "сірі" бази і побачив, що асортимент не завжди той самий + гарантія ніяка, а потенційна економія склала б лише трохи більше тисячі гривень (десь 3-4% від суми, яку б мав відразу віддати). Так що так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

25 хвилин тому, xc90 сказано:

взяв усе через покупку частинами

Це називається розстрочка, а не кредит.

Ну і від питання, поставленого @nickel-ом, ухилився.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

35 minutes ago, Zheny@ said:

Це називається розстрочка, а не кредит.

Ну і від питання, поставленого @nickel-ом, ухилився.

Окей, тобто розстрочка - ок, кредит (з низькою відсотковою ставкою) - не ок.

 

Питання @nickelє дещо дивним в плані з чого я маю отримувати ті 5% пасивного (схоже, підрозуміває під собою наявність чималої суми вже на руках чи житла самого для здачі в оренду).

 

Економіка, імхо, працює коли є оборот грошей. Коли громадяни ховають під матрас купують долари на чорний день - який тут рух грошей?

p.s. Ми є трохи різними поколіннями (я ровесник @Cherman)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, xc90 сказал:

Питання @nickelє дещо дивним в плані з чого я маю отримувати ті 5% пасивного (схоже, підрозуміває під собою наявність чималої суми вже на руках чи житла самого для здачі в оренду).

Якщо уважно прочитати написане мною, то нічого дивного немає. Але писати простіше ніж читати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Just now, nickel said:

Якщо уважно прочитати написане мною, то нічого дивного немає. Але писати простіше ніж читати.

Роз'яснити детальніше, звідки взялись ті 5% пасивного - то надто складно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 минут назад, xc90 сказал:

Роз'яснити детальніше, звідки взялись ті 5% пасивного - то надто складно.

Ти спочатку видав свою відповідь і лише зараз звернувся по роз'яснення, а мало б бути навпаки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 minutes ago, nickel said:

Ти спочатку видав свою відповідь і лише зараз звернувся по роз'яснення, а мало б бути навпаки.

Женя каже, що я ухилився, ти кажеш - видав відповідь. Істина, як завжди, десь посередині :)

Ладненько, спасибі за увагу.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, xc90 сказал:

Женя каже, що я ухилився, ти кажеш - видав відповідь. Істина, як завжди, десь посередині :)

Ладненько, спасибі за увагу.

Ти дав відповідь, в якій ухилився від мого запитання. Але роз'яснення тобі чогось тільки після зауваження Жені знадобилися. Але то таке.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 minute ago, nickel said:

Ти дав відповідь, в якій ухилився від мого запитання. Але роз'яснення тобі чогось тільки після зауваження Жені знадобилися. Але то таке.

Давай без порожньої балаканини і на конкретному прикладі, з балабольством на форумі все добре.

 

Ситуація з життя: людина закінчує ВНЗ, йде на роботу (окей, може вже працювати на останніх курсах). За рік-два (особливо, якщо працюють двоє) назбирується 10-20% суми першого внеску за житло. Далі є варіант з'їхати в своє житло і платити залишок суми під 1-2% річних. Де в цій схемі програш і де цій умовній сім'ї мати можливість отримувати 5% пасивного прибутку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, xc90 сказал:

Давай без порожньої балаканини і на конкретному прикладі, з балабольством на форумі все добре.

 

Ситуація з життя: людина закінчує ВНЗ, йде на роботу (окей, може вже працювати на останніх курсах). За рік-два (особливо, якщо працюють двоє) назбирується 10-20% суми першого внеску за житло. Далі є варіант з'їхати в своє житло і платити залишок суми під 1-2% річних. Де в цій схемі програш і де цій умовній сім'ї мати можливість отримувати 5% пасивного прибутку?

Це ситуація з чийого життя? :) Розкажи де ти маєш іпотеку під 1-2%? :) Давай ми або про сферичного коня у вакуумі або якщо хочеш від мене конкретні цифри, то і від себе реальні цифри пиши. Хоча можеш і не писати, мені не принципово.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 minutes ago, nickel said:

Це ситуація з чийого життя? :) Розкажи де ти маєш іпотеку під 1-2%? :) Давай ми або про сферичного коня у вакуумі або якщо хочеш від мене конкретні цифри, то і від себе реальні цифри пиши. Хоча можеш і не писати, мені не принципово.

Ситуація з життя мого і наступного покоління. Питання номер 2 - відповідь

17 hours ago, xc90 said:

Уявімо райдужне майбутнє України зі ставками на іпотеку 1-2%

 

Я теж зрозумів твоє задкування, також можеш не відповідати. Я написав максимально детальну ситуацію. Проблема лише в тому, що ти безапеляційно заявив на початку, що кредити - то добро лише для банкірів. Я ж вважаю їх чималим фактором розвитку економіки (можна навіть подивитись ставки депозитів в нас і за кордоном. І де ми, а де вони).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, xc90 сказал:

Ситуація з життя мого і наступного покоління. Питання номер 2 - відповідь

 

Я теж зрозумів твоє задкування, також можеш не відповідати. Я написав максимально детальну ситуацію. Проблема лише в тому, що ти безапеляційно заявив на початку, що кредити - то добро лише для банкірів. Я ж вважаю їх чималим фактором розвитку економіки (можна навіть подивитись ставки депозитів в нас і за кордоном. І де ми, а де вони).

Насправді я маю більше 5% річних з своїх заощаджень у валюті, а от іпотеки у 1-2% ще й в гривні немає ніхто. Тому ти можеш продовжувати про свого сферичного коня у вакуумі і вірити у кредитне щастя. А я буду і далі "задкувати" :)

Для економіки важливі кредити для бізнесу, а не для населення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 minutes ago, nickel said:

Для економіки важливі кредити для бізнесу, а не для населення.

Спасибі, для мене все зрозуміло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, xc90 сказал:

Спасибі, для мене все зрозуміло.

Для мене все зрозуміло було ще після 2008, надивився на тисячі щасливих власників кредитів. Банківська система досі не відійшла від такого двигуна економіки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...