Перейти до змісту

Луцьк туристичний


Рекомендовані повідомлення

Луцьк знаходиться у списку історичних населених місць України, затвердженого Кабінетом Міністрів, як не як місто вперше згадане в Іпатіївському літописі в 1085 році, тобто вже існувало на той час. Офіційно, на Волині лише одне місто старіше за Луцьк: Володимир-Волинський - 988 рік.

image.thumb.png.850f64b17087e80e218af68d88696adc.png

 

Сьогодні вийшла новина, щоб не продовжувати офтоп в темі про перенесення старого ринку вирішив створити нову тему.

У Луцьку реставрують башту Чорторийських і монастир єзуїтів: що зміниться (фото)

Роботи здійснюються в межах реалізації транскордонного проєкту “Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історичної та культурної спадщини у Луцьку та Любліні”, який впроваджує виконавчий комітет Луцької міської ради спільно з Адміністрацією міста Люблін Республіки Польща. Проєкт отримав співфінанасування з коштів ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020” Європейського інструменту сусідства.

Загалом бюджет проєкту становить близько 1 млн 600 тисяч євро, з яких мільйон 130 тисяч витратять на луцькі пам’ятки.

Змінено користувачем nickel
  • +1 4
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

38 минут назад, Bliksss сказал:

Я  ще разок запитаю, в чому ти бачиш той "потенціал"? 

Таке враження, що ти не вірно розумієш слово "потенціал". Це не те що ми вже маємо, а те, що ми можемо мати, можемо створити, можемо використати. Потенціал в Луцька є, туризму - немає.

Цитата

Для прикладу, візьмемо фуд-фест, скрізь фіскальні чеки видаються?

А мають видаватися? Наскільки я в курсі подій, то повальна фіскалізація тільки запроваджується.

Цитата

Питання, скоріше риторичне, і має бути адресоване контролюючим органам... Є якась статистика, про податки, точніше - про суму податків, які отримало місто - від цього дійства? Не в загальному, а конкретна цифра від конкретного заходу? Звісно, "щось" дали історико-культурному заповіднику (у вигляді плати за вхід), яким є Луцький замок, але, це в будь-якому випадку мали дати.

Не треба шукати пряму вигоду. Є вигода від будь-якого бізнесу, яка не помітна, яку неможливо облікувати: люди тратять гроші, отже хтось отримає зарплату вчасно, хтось не закриє бізнес, а це вже добре. Не знайшов статті, де була вказана якась страшна цифра, здається, 95% бізнесу, що відкривається в Луцьку, закриваються в перший же рік. Так не повинно бути, це дуже погана статистика.

Цитата

А витрати на прибирання після цих "заходів", оплату працівникам заповідника, додаткова витрата електроенергії, можу і далі продовжити список витрат, питання, а чи буде там профіт?

Витрати мають бути всі покриті організаторами. Якщо це міська рада, то нею.

Цитата

P.S. Даіалог - продовжимо, тема - цікава, часу не дуже вистачає на переписку.

Форум - це не публічний чат, тут текст від тебе не втікає. Маєш час - читаєш чи пишеш, в цьому його перевага.

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво, а обведене міськрада планує якось, кхм, приховати? Прикрасити? Зробити менш помітним? Хоча я собі навіть не уявляю як :)

Spoiler

Capture.thumb.JPG.013a2c2f0941f651a528b8ecae57312a.JPG

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У Луцька дійсно є потенціал. Але, щоб його розкрити треба дуже дуже дуже багато зробити. І ринок -це одна з цих речей.

Тому що зараз гостей хочеться везти в замок в фургоні без вікон і випустити біля самих воріт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О! Як раз розвиваю тему (як керуючий на даний момент  хостелом) От такий "флаер" получився :)

Підправте, як щось забув :)

 

ЗАПРОШУЄМО НА УІК-ЕНД З "ПАРАСОЛЬКОЮ"
 
Давайте помандруємо на вихідні по старовинному, затишному і фестивальному Луцьку
 
 
зображення(1).jpg
 
Чекаємо Вас щоп’ятниці в луцькому готелі-хостелі «Парасолька», що розташований в історичній частині міста.
 
П’ятничного вечора підемо на нічну екскурсію зі смолоскипами містичними куточками міста в супроводі середньовічного  екскурсовода-«привида».
 
 
 
зображення(5).jpg
 
 
   Після сніданку  в суботу пройдемося до середньовічного замку Любарта (згадали 200-гривневу купюру?)
 
 
зображення(6).jpg
 
зображення(7).jpg
 
 
піднімемося на В’їздну вежу, і зробимо знімки міста з висоти пташиного польоту.
 
B4_12479_Luzk.wjisdna-wecha3.jpeg
 
Після обіду в піцерії «Антіка» можемо вирушити до музею авангардного мистецтва в розважальному центрі «Адреналін-сіті».
зображення(9).jpg
 
зображення(10).jpg
 
 
 
 
 
Вечеря в «Парасольці» дружнім колом.
 
 
зображення(11).jpg
 
Image 155.jpg
 
Неділя – два варіанти:
 
  1. Їдемо до старовинного Володимира-Волинського, заснованого великим князем Володимиром-хрестителем.
зображення(12).jpg
 
 
 і відвідуємо старовинний монастир в с. Зимне.
 
Другий варіант – мандруємо до міста Острог, де знайомимося з незвичною архітектурою одної з найстаріших вищих шкіл України – Острозькою академією,
 
 
 
музеєм грошей, книгодрукування:
 
DSC_2403.jpg
 
 
та  інше.
 
Як варіант може бути знаменитий музей Волинської ікони в Луцьку
 
зображення(14).jpg
 
 
та музей «Скансен»  (музей українського побуту під відкритим небом),
 
 
зображення(15).jpgзображення(16).jpg
 
 
зображення(17).jpg
 
медова хата, і задоволення від того, що за ці вихідні Ви витратили орієнтовно 1000 гривень, а вражень отримали набагато-набагато більше /public/img/emoji/1f60a.png
 
 
Додаткові послуги (транспортне обслуговування) можуть бути надані за попередньо погодженою з Вами ціною.  Зважаючи на вигідне розташування нашого хостелу, екскурсії можуть бути пішохідними, або громадським транспортом.  Поїхали! /public/img/emoji/1f609.png
 
зображення.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Змінено користувачем Harddriver
Форум - плуг (
  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, Harddriver сказал:

О! Як раз розвиваю тему (як керуючий на даний момент  хостелом) От такий "флаер" получився :)

Підправте, як щось забув :)

Жодне зображення не загрузилося.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, nickel сказано:

Луцьк знаходиться у списку історичних населених місць України, затвердженого Кабінетом Міністрів, як не як місто вперше згадане в Іпатіївському літописі в 1085 році, тобто вже існувало на той час. Офіційно, на Волині лише одне місто старіше за Луцьк: Володимир-Волинський - 988 рік.

Я вірно зрозумів, що потенціал Луцька - на рівні Турійська, і значно поступається потенціалу Володимира?

Чи до чого була взагалі ця цитата? В наступному пості ти пишеш:

22 годин тому, nickel сказано:

слово "потенціал". Це не те що ми вже маємо, а те, що ми можемо мати, можемо створити, можемо використати. Потенціал в Луцька є, туризму - немає.

 

І потенціал в Луцька є, і туризм є. Причому, на мою глибоко суб'єктивну думку, рівень туризму в нас приблизно відповідає рівню потенціалу ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, rrid сказал:

нас приблизно відповідає рівню потенціалу ;)

От ніразу не так. Міста роблять туризм на рівному місці. А в нас є як мінімум замок. Але все інше в ..опі.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, volks сказано:

Міста роблять туризм на рівному місці

тут мали б бути приклади, інтернет-адреси, ... але я їх не побачив?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 минут назад, rrid сказал:

Я вірно зрозумів, що потенціал Луцька - на рівні Турійська, і значно поступається потенціалу Володимира?

Не вірно. 

14 минут назад, rrid сказал:

Чи до чого була взагалі ця цитата? 

Кому я маю пояснювати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 28.11.2019 at 13:54, nickel сказано:

Як добре, що ти це написав. А тепер порівняй ринок Любліна з нашим. Ще питання будуть? 

Ринок Любліна я бачив від замку в Любліні (наживо). І той ринок мало відрізняється від нашої, скажімо, Варшавки. Для естета, на фоні вилизаного історичного Старого міста Любліна - аж ніяк не менш гидко, ніж Старий ринок в Луцьку. Тобто, все пізнається в порівнянні. Крім того, потенціал ;) Луцька дозволяє "причесати" Старий ринок мінімум до формату Варшавки, а як максимум - стилізувати зовнішній вигляд ринку під Середньовіччя (хоча чомусь міркую, що рівень антисанітарії тої епохи - явно був неспівмірно вищий, і запахи відповідні). Ще питання будуть?

 

On 28.11.2019 at 13:54, nickel сказано:

Тобто якщо ніхто такого не написав, то все гуд? Пишуть, коли є про що писати. Про Львів пишуть, бо є що. Про якийсь мухосранськ не пишуть, бо там немає нічого і ніхто туди не їздить.

Тут  ти знову сам собі суперечиш. Пишуть не про міфічний потенціал, пишуть - про атракції.

Наприклад, є таке собі село Залісся Чортківського району Тернопільської області - підозрюю, що це класичний мухосранськ в твоєму розумінні. Але туристів там буває, можливо, не менше, ніж в Луцьку (ну, можливо, без врахування Бандерштату). Здогадаєшся, чому?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, rrid сказал:

Здогадаєшся, чому?

Якщо хочеш щось сказати, то кажи, бо якщо не хочеш какати, то й не муч попу.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, rrid сказал:

Ринок Любліна я бачив від замку в Любліні (наживо). І той ринок мало відрізняється від нашої, скажімо, Варшавки. Для естета, на фоні вилизаного історичного Старого міста Любліна - аж ніяк не менш гидко, ніж Старий ринок в Луцьку. Тобто, все пізнається в порівнянні. Крім того, потенціал ;) Луцька дозволяє "причесати" Старий ринок мінімум до формату Варшавки, а як максимум - стилізувати зовнішній вигляд ринку під Середньовіччя (хоча чомусь міркую, що рівень антисанітарії тої епохи - явно був неспівмірно вищий, і запахи відповідні). Ще питання будуть?

Так. Ринок існує з... ладно давай візьмемо лише часи незалежної. Скільки базарники його вже лижуть і скільки ще часу потрібно щоб вони його нарешті вилизали?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 минут назад, rrid сказал:

Тут  ти знову сам собі суперечиш. Пишуть не про міфічний потенціал, пишуть - про атракції.

Якраз і не суперечу, все правильно про потенціал не пишуть, тому про ЛЬвів пишуть, а про Луцьк не пишуть. Якщо ми реалізуємо наш потенціал у атракції, тоді і про Луцьк будуть писати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, nickel сказано:

Не вірно. 

Кому я маю пояснювати?

на мою глибоко суб'єктивну думку, твої твердження місцями взаємносуперечливі, і висновки не зовсім (або й зовсім не) відповідають. тому можеш пояснити мені. або Бліксу - він також не розуміє, в чому саме ти бачиш туристичний потенціал. ВЕЛИКИЙ потенціал.

таке ж прохання до:

8 годин тому, volks сказано:

У Луцька дійсно є потенціал

 

Що саме дозволить Луцьку на рівних конкурувати з іншими туристичними  центрами?

нехай не з Ордосом, а хоча б на національному рівні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 минуты назад, rrid сказал:

на мою глибоко суб'єктивну думку, твої твердження місцями взаємносуперечливі, і висновки не зовсім (або й зовсім не) відповідають. тому можеш пояснити мені. або Бліксу - він також не розуміє, в чому саме ти бачиш туристичний потенціал. ВЕЛИКИЙ потенціал.

таке ж прохання до:

Немає взаємосуперчливості, є нерозуміння з твоєї сторони.

2 минуты назад, rrid сказал:

Що саме дозволить Луцьку на рівних конкурувати з іншими туристичними  центрами?

нехай не з Ордосом, а хоча б на національному рівні?

Перечитай мої пости, почни з теми про старий ринок. Я не маю бажання, повторювати відповідь, лише тому що ти повторюєш запитання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, nickel сказано:

Немає взаємосуперчливості, є нерозуміння з твоєї сторони.

Перечитай мої пости, почни з теми про старий ринок. Я не маю бажання, повторювати відповідь, лише тому що ти повторюєш запитання. 

 

1 година тому, nickel сказано:

Якщо хочеш щось сказати, то кажи, бо якщо не хочеш какати, то й не муч попу.

додам до твоїх слів : і не створюй теми, як не маєш що сказати. або якщо вже потрудився створити тему, по якій вже все сказав в іншій темі (темах) - будь ласкавий, насмикай своїх же цитат, які повинні розкрити всю сутність глибин твоїх глиб.

 

Приклад з хутором Млинки, який відноситься до села Залісся - це приклад реальної, а не надуманої туристичної атракції, куди  приїздять тисячі туристів. Без багатомільйонних бюджетів, без купи персоналу в місцевих органах влади, без багатомільйонних вливань в рекламу, без віртуального потенціалу - там є реальні печери. І вже на основі унікального природного чуда - печер - почала формуватись інфраструктура - інструктори, провідники, проживання, харчування, організація турів, спортивний і комерційний спелеотуризм.

 

А Ордос - приклад "реалізації потенціалу" і "створення атракції". Сюди ж можна додати Бандерштат - так, атракцію можна створити. Але, по-перше, витрати на "створення" ("реалізацію потенціалу") неспівмірні, по-друге, такий "авторський" фестиваль легко перенести в іншу локацію (приклад - фестиваль Шешори).

 

1 година тому, nickel сказано:

Так. Ринок існує з... ладно давай візьмемо лише часи незалежної. Скільки базарники його вже лижуть і скільки ще часу потрібно щоб вони його нарешті вилизали?

чому тільки останні надцять років? ринок супроводжував замок практично весь час існування замку, та й локація його мінялась в межах пару сот метрів, ні?

за моїми спостереженнями, базарники ринок не "лижуть" - низи не хочуть, і верхи не хочуть.

а щоб прибрати сморід в окремих локаціях ринку - треба політична воля керівництва міста й ринку і декілька днів. щоб змінити зовнішній вигляд - треба політична воля керівництва міста й ринку і лічені місяці (в сезон, звісно - зимовий період не рахуємо). невже не помічав, як змінювався вигляд Варшавки, Північного ринку, ринку на ЛПЗ, і т.д. ще запитання?

всі інструменти для цього є, немає тільки бажання. але стоп... про це я вже писав у відповідній темі. тому доречно буде процитувати одного форумчанина:

2 годин тому, nickel сказано:

Перечитай мої пости, почни з теми про старий ринок.

на цю сентенцію можу відреагувати ще так: не вказуй мені, з чого мені починати, і я не буду казати, куди тобі йти...

 

... а поки констатую, що в темі, яку ти створив, по суті - ти не спромігся практично нічого написати.

про туризм, як він виникає, як розвивається - нічим не проявив свої знання.

туристичного досвіду також не дуже проявив.

зате встиг показати риторику й відстоювання позиції, як в одного з тутейших форумчан, котрий є фанатом однієї з високотехнологічних фінських корпорацій (котра стрімко втратила позиції на ринку, заодно продемонструвавши, як створена атракція може легко й швидко програти новоствореним атракціям, які будуть більш везучі ;) ).

  • Ха-ха 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, nickel сказал:

Скільки базарники його вже лижуть і скільки ще часу потрібно щоб вони його нарешті вилизали?

з чого ти взяв, що його мають вилизувати базарники ? Без адміністрації ти сам, грубо кажучи, й перднути не можеш. Думаєш, якщо б зараз поставили б питання *прилизати* Старий ринок чи перенести на ГПЗ, його б не *вилизали* б за пів року ? Знову ж таки з подачі й під керівництвом адміністрації. Але кому воно нахєр треба ? Треба земля, як і на Ювілейному

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, rrid сказал:

додам до твоїх слів : і не створюй теми, як не маєш що сказати. або якщо вже потрудився створити тему, по якій вже все сказав в іншій темі (темах) - будь ласкавий, насмикай своїх же цитат, які повинні розкрити всю сутність глибин твоїх глиб.

Давай домовимося: ти мені не будеш казати що робити чи писати, а я не буду казати куди тобі йти? Решту прокоментую пізніше, якщо домовимося.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, MANJAK11 сказал:

з чого ти взяв, що його мають вилизувати базарники ? Без адміністрації ти сам, грубо кажучи, й перднути не можеш. Думаєш, якщо б зараз поставили б питання *прилизати* Старий ринок чи перенести на ГПЗ, його б не *вилизали* б за пів року ? Знову ж таки з подачі й під керівництвом адміністрації. Але кому воно нахєр треба ? Треба земля, як і на Ювілейному

Ну так логіка проста: Спроба перенести ринок не перша, і кожного разу бажання перенести ринок у міської влади виникало з однієї і тієї ж причини (принаймні так озвучували, наскільки це було щиро зараз немає значення): насрачено, захаращено і не облагороджено. Зараз, коли постала загроза примусового переїзду/закриття, базарники створили ініціативну групу, збирають якісь підписи, кажуть, що готові облагородити за свій кошт, аби залишили на старому місці. Так інстинкт самозбереження і здоровий глузд мав би заставити створити ініціативну групу ще після першої спроби, хай би ця група дибала адміністрацію і хай би разом з адміністрацією і міською владою прилизали базар до нормального вигляду і цим самим вибили єдиний козир у міської влади у боротьбі з старим ринком. Всі інші аргументи проти старого ринку не мали б такої підтримки від лучан, як цей єдиний. Але кому воно нахєр треба?

 

п.с. На всякий випадок нагадаю, що тема про туризм. Доцільність переносу/непереносу/існування/неіснування старого ринку готовий обговорювати у відповідній темі. :)

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, rrid сказал:

Що саме дозволить Луцьку на рівних конкурувати з іншими туристичними  центрами?

Як мінімум привести в порядок Старе місто і Центральну частину. 

Причому ремонти мають бути якісні, а не такі як на Братковського. Класнючу вулицю зробили , а через декілька років виглядає так як то десятиліттями не ремонтували. І так всюди.

Що стосується загальної концепції, то ми не Львів. Ми тиха провінція. В неділю в другій половині дня в районі ринку така блага тиша. Це і треба обігрувати. Розробити пішохідні маршрути. Щоб Лесі Українки проходили на всю довжину з нормальним переходом у Старе місто. Зробити нормальну набережну. Зробити сучасний парк, а не ту совдепію, що тулять зараз. Для цього потрібні нормальні архітектори, а не ці всеукраїнські конкурси, в яких, таке враження, що птушники беруть участь. 

Також в межах вулиць Шопена, Винниченка, Волі є прикольні вулички. Ті самі ж музеї на Шопена, бот сад, дитяча залізниця.

В закладах харчування потрібно зробити ставку саме на кухню і інтер'єр, а не на цирк як у Львові.

При грамотному плануванні маршрутів думаю вистачить де погуляти вікенд з ночівкою.

А ще плюс бандерштат, фуд фест і т.д.

І ще багато всього можна писати.

Але для цього потрібно загальну концепцію розвитку міста, а не так як в нас роблять аби зробити.

 

Ось круте інтерв'ю. Вперше я згідний з усім ледь не 100%

https://www.volynnews.com/news/all/lutsk-iak-misto-korotkykh-vidstaney-interviu-z-dyzaynerom-levkom-davydiukom/?fbclid=IwAR09srqw5C2eDatOXITmGwT_kXyYr4RufO5578oRSM0K8SC-aHtFiVXgJts

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

здається, вже була якась схожа тема на Борді... зара пошукаю

 

ПиСи: ... з тим пошуком на Борді... не знаходжу... там було щось типу "що показати у Луцьку гостям"...

 

Змінено користувачем jack74
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 29.11.2019 at 21:08, nickel сказано:

Давай домовимося: ти мені не будеш казати що робити чи писати, а я не буду казати куди тобі йти? Решту прокоментую пізніше, якщо домовимося.

ні. я перший написав:

On 29.11.2019 at 17:45, rrid сказано:

не вказуй мені, з чого мені починати, і я не буду казати, куди тобі йти...

якось вже з нокіаном домовляйся, на яких умовах ти будеш йому відписувати :) маєш що (чим, як) прокоментувати - то коментуй, не маєш - не коментуй: твоя воля, твій вибір ;)

поки що - тема на борді є, тема ци понтенціал - не розкритий... тримай все це і далі в собі, а далі кожен по наповненню теми зробить для себе висновки сам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 минут назад, rrid сказал:

ні. я перший написав:

Візьми цукерку, заслужив.

Змінено користувачем nickel
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...