Перейти до змісту

Світязь міліє


jack74

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, Volyniaka сказал:

тому учасники засідання вирішили припинити засідання, а наступне провести у закритому режимі.

Копія того як робив Аверс, коли Гунчик з Волиньприродресурсом воював, то відразу на наради вривались. Всі ЗМІ під кимось і коли шкурні інтереси зачипають, то відразу своїх шавок-журналістів засилають :) То ж все очевидно як воно в нас на Волині робиться. А журналюги потім так себе у груди б'ють, що такі чесні, такі незалежні, "білі і пухнасті" ...:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 93
  • Створено
  • Остання відповідь
1 година тому, ForZa сказано:

...А журналюги потім так себе у груди б'ють, що такі чесні, такі незалежні, "білі і пухнасті" ...:)

Мене відразу (ще навіть не читаючи) покоробив заголовок. Про журнашлюх і говорити нічого. А от про "закриті слухання" по цьому питанню, було б цікаво дізнатись. А все тому що, недалі як сьогодні, дзвонила мені одна жіночка з Пульмо, так казала, що всі знають, що біди від лохинових плантацій, вірніше від їх поливу з сведловин, абсолютно неконтрольованих і, фактично, безплатних для власників.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Volyniaka сказал:

Мене відразу (ще навіть не читаючи) покоробив заголовок. Про журнашлюх і говорити нічого. А от про "закриті слухання" по цьому питанню, було б цікаво дізнатись. А все тому що, недалі як сьогодні, дзвонила мені одна жіночка з Пульмо, так казала, що всі знають, що біди від лохинових плантацій, вірніше від їх поливу з сведловин, абсолютно неконтрольованих і, фактично, безплатних для власників.

 От саме про це я і хотіла написати, коли шукала тему про Світязь...

Природні зміни звичайно суттєві, але те що робить ЛЮДИНА заради наживи ТУТ і ЗАРАЗ призведе реально до катастрофи...

Дощі пройшли, трохи рівень води піднявся... так, а ще зимою не "вирощують" лохину...

 

Всі місцеві знають і дуже часто пишуть в коментарях до новин, що реальне ОСНОВНА причина такого стрімкого  обміління Світязя через плантації лохини. Тільки офіційні джерела вперто ігнорують це. Всі хто їздив раніше на Світязь і їздив в останні 1-2 роки напевно помітив скільки по боках від траси зявилось так званих "резервуарів" з водою для поливу лохини, яку викачують через свердловини.  А основне живлення Світязя - це підземні води, які до нього вже тупо не доходять в необхідній кількості. 

Для того щоб це зрозуміти не потрібно бути навіть екологом.  Зате в нас комісії з "викладачів вузів економічних дисциплін/теоретиків/фінансистів" вивчають вплив Білоруського карєру на рівень води в Світязі... Отаке... :angry:

 

Так от ще одну новину прочитала, яку також не дуже поширюють інші ЗМІ, і хочу залишити її тут, для того зоб всі запам'ятали "Хто, де і коли"... Вона не про Світязь, а про ще одну важливу водойму...

Волинському підприємству дозволили брати воду з Прип’яті на полив лохини

Цитата

15 квітня сектор Держводагентства у Волинській області видав дозвіл на спеціальне водокористування підприємству «Волинська ягідка».  Їм дозволили брати воду з річки Прип’ять від витоку до державного кордону для зрошення плантацій лохини у Шацькому районі, навіть попри те, що на початку року ягідне підприємство засвітилося в екологічному скандалі, пов’язаному з обмілінням озера Світязь. У 2018 «Волинська ягідка», що формально належить родичам депутатів Волинської облради В'ячеслава Богдана та Володимира Бондаря...

 Як підприємству по якому пару місяців тому відкрито кримінальне провадження, дають новий дозвіл???

 

І доречі тільк ж в листопаді 2019 року була   "басейнова рада річки Припять"  На якій також обговорювали  

Цитата

що серйозну стурбованість у громадськості викликає масовий розвиток ягідництва на берегах Прип’яті біля села Положеве Шацького району. Зараз тут розводять лохину на площі 160 гектарів, у планах власників наростити плантації ще більш як на сто. В умовах засушливого клімату, не характерного раніше для Волині, лохина потребує штучного поливу. За даними керівника громадської організації «Чисте довкілля Волині» Ігоря Мерленка, який виступив з доповіддю на цю тему, для зрошення плантацій згодом потрібно буде понад чверть мільйона кубометрів води за сезон. До того ж, фільтруючи через легкі ґрунти, вона забруднюватиме річку Прип’ять, оскільки плантації лохини розташовані всього за кілька десятків метрів від річки. Тож за пропозицією одного із учасників зустрічі, слід подумати про обмеження зростання плантацій лохини на цій екологічно ранимій території.

...

Наприкінці засідання його учасники визначилися із планом роботи та першочерговими завданнями басейнової ради у 2020 році. Найголовніше з них: зберегти Прип’ять для наступних поколінь багатоводною і чистою.

 А ось в такому стані початок річки...

Не та сьогодні Прип’ять

 

Я просто не знаю що і кому ще треба робити, щоб це все почали "помічати" там де потрібно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви серйозно?

Через лохину обміліли річки і озера?   Всю воду від поливу вбирає лохина? Всю до останньої краплі? Нічого в землю не повертається?

Я писав вище, в минулому році водоспад Вікторія висох. Теж через лохину?

Чув від незнайомого чоловіка в тому році, він розповідав, що причина у якомусь джерелі поруч озера, що його ніби, чи то чимось привалили, чи замулилося. Стир обмілів. Теж лохина винна!

 

Все це наслідки меліорації 70-80х років на Поліссі.

Їжджу до тещі майже під Білорусь ,  все обміліло,  і дуууже давно, і там ніякої лохини ніхто не вирощує. Хоча води там завжди було вагон, люди копали ставочки поруч городів, щоб вода сходила. В травні картоплю садили, бо вода по щиколотку стояла!

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кого в Гуглі забанили, то простий запит, і не полінуйтеся почитати, що робиться не лише на Волині!

 

А чинушам, вигідно просто спихнути причину на лохину, простіше ж цапа-відбувайла знайти  серед "бізнесменів" і "оштрафувати", ніж розібратися в причині!

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Zheny@ сказал:

Ви серйозно?

Через лохину обміліли річки і озера?   Всю воду від поливу вбирає лохина? Всю до останньої краплі? Нічого в землю не повертається?

Я писав вище, в минулому році водоспад Вікторія висох. Теж через лохину?

Чув від незнайомого чоловіка в тому році, він розповідав, що причина у якомусь джерелі поруч озера, що його ніби, чи то чимось привалили, чи замулилося. Стир обмілів. Теж лохина винна!

 

Все це наслідки меліорації 70-80х років на Поліссі.

Їжджу до тещі майже під Білорусь ,  все обміліло,  і дуууже давно, і там ніякої лохини ніхто не вирощує. Хоча води там завжди було вагон, люди копали ставочки поруч городів, щоб вода сходила. В травні картоплю садили, бо вода по щиколотку стояла!

 

 

 

Я серйозно. І я пишу про конкретну водойму. А не пр всі. Прочитайте друге речення мого повідомлення.

Про меліорацію на Поліссі - це окрема тема. Теж буваю, знаю. Там інші причини. 

Бачу саме на Світязі Ви останнім часом не були...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Zheny@ сказал:

А чинушам, вигідно просто спихнути причину на лохину, простіше ж цапа-відбувайла знайти  серед "бізнесменів" і "оштрафувати", ніж розібратися в причині!

Так от ніхто і не спихає. Вивчіть детальніше тему.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Об'єм водної маси складає 180.8 млн.куб.м.,

Скільки років потрібно качати, щоб ТАК обмілів Світязь?

 

Це екологічна катастрофа, а не техногенна. людина винна, звісно, але то було давно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минут назад, Zheny@ сказал:

Я писав вище, в минулому році водоспад Вікторія висох. Теж через лохину?

 

13 минут назад, Zheny@ сказал:

Все це наслідки меліорації 70-80х років на Поліссі

 

Еее, а водопад висох теж через меліорацію на Поліссі ? :D

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 годин тому, Юріч сказано:

Еее, а водопад висох теж через меліорацію на Поліссі ? 

ой смішно!

Я писав про засуху на Поліссі. І фраза стосувалася виключно того. БО навіть в інших абзацах написана.

А про водоспад навів приклад, що в минулому році засуха була страшна у світі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та не в лохині там діло, на поліссі з водою вже мабуть років з 10 помітні проблеми і кожного року стає все гірше. Просто зараз це вже почало відображатись на великих озерах і всі звернули увагу. На стоході вже давно не було великих розливів, а в деякі роки він навіть з берегів не виходив, впринципі так само як і стир. Повисихали невеликі болота до яких не добралась меліорація, в лісових озерах сильно впав рівень води. В минулому році з братом покатались трохи по лісі, то там де раніш шоб збирати журавлину треба було в чоботях ходити, то ми спокійно в кросівках ходили і не намокли. Озеро в сусідньому селі, де раніше всі купались, в кінці літа перетворилось майже на болото.

Клімат міняється стає тепліше, зими нормальної вже давно не було, а нема снігу немає весною води. В цьому році буде ще гірше, так як зими як такої вже не було. На Дніпрі рівень води вже такий як був в кінці минулого літа, а це ще навіть жари немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проблема з прісною водою не тільки в України. Куди дівається прісна вода по всьому світу?

 

Ось, найглибше озеро світу - теж міліє:

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, Lisovic сказано:

Клімат міняється стає тепліше, зими нормальної вже давно не було, а нема снігу немає весною води.

НІФІГА!

То лохина винна! 

Вирубати всю її! Без неї жили і далі житимемо!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@sergkots омг,  немає у нас тега "сарказм"..  чого тебе мій допис так здивував?

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Zheny@ сказал:

@sergkots омг,  немає у нас тега "сарказм"..  чого тебе мій допис так здивував?

 

 

 

Бо ти сам не розумієш гумор, раз так відреагував на мою іронію.

 

19 часов назад, Zheny@ сказал:

Я писав про засуху на Поліссі.

 

19 часов назад, Zheny@ сказал:

про водоспад навів приклад, що в минулому році засуха була страшна у світі.

 

То ти вже оприділись, про що ти пишеш))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 годин тому, Zheny@ сказано:

@sergkots омг,  немає у нас тега "сарказм"..  чого тебе мій допис так здивував?

 

 

Не зрозумів сарказм ввечері.

По темі - попитайте в селах скільки криниць висохло, там теж лохину посадили? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, sergkots сказал:

...По темі - попитайте в селах скільки криниць висохло, там теж лохину посадили? 

Ну раз так багато "дурних" питань, то напевно я таки щось не дуже зрозуміло написала. Хоча дехто навіть не читав і не обдумував прочитане. От Женя відписався за 4 хвилини після повідомлення, з критикою. Це 100% що він посилання які я вставила не читав. Тому напевно і важко зрозуміти те що я хотіла донести. Комусь не цікаво, хтось не бачить проблеми.

Тому спробую пояснити іншими словами

Я написала

Цитата

Природні зміни звичайно суттєві, але те що робить ЛЮДИНА заради наживи ТУТ і ЗАРАЗ призведе реально до катастрофи.

Я взагалі не заперечую що клімат змінюється, опадів мало і реально це все призводить до обміління наших водойм

Але тепер уявіть, коли з отієї і так вже максимально обмілілої річки, з сьогоднішнього дня, ще будуть вибирати щодня по 500-800 кубів води за добу!!!  Що з неї і за скільки часу стане? 

Припять доречі (ота велика річка що протікає через Білорусію, Україну і впадає в Дніпро), починається в нас на Волині... І саме з її "початку" дозволили забирати воду.

І ще на рахунок Світязя, в тій географічній частині Полісся, є багато озер. У всіх цих озер аналогічно так критично осінню минулого року впав рівень води чи тільки у Світязі??? 

 

Це як бурштин, ті хто не бачить що залишається після видобутку його, не бачать і проблем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 хвилин тому, natalka) сказано:

вибирати щодня по 500-800 кубів води за добу!

Це на яку площу лохини стільки води? 

 

Бондар злодій - це я знаю з дуже багатьох джерел. Але чи винна лохина в обмілінні Світязя?

 

П.С. 

З такими витратами води краще гідропоніку ставити - значно більша врожайність.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
2 годин тому, MaestroA сказано:

Центральний пляж Світязя сьогодні:

  Показати прихований контент

 

це погано чи добре?

Не слідкую просто :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, Zheny@ сказано:

це погано чи добре?

Не слідкую просто :(

Останній раз бачив Світязь і цей пляж в середині червня минулого року. Тоді рівень води візуально був в нормі. У порівнянні з роком тому сьогодні виглядає погано: вода відступила, намело коси. Хоча, місцевий чоловік казав, що після останніх двох дощових тижнів ситуація несуттєво покращилася.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, MaestroA сказано:

Останній раз бачив Світязь і цей пляж в середині червня минулого року. Тоді рівень води візуально був в нормі. У порівнянні з роком тому сьогодні виглядає погано: вода відступила, намело коси. Хоча, місцевий чоловік казав, що після останніх двох дощових тижнів ситуація несуттєво покращилася.

 

Ну так 2 роки толкових дощів не було. Криниці в селах попересихали. Навіть в тих, де до найближчої плантації лохини кілометрів 150.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нема снігу зимою - немає води весною. Я перед цими дощами ішов на роботу через рибальський півострів, понад Дніпром, на Дніпрі була відсутня течія, за майже 6 років в Києві я такого ні разу не бачив. Хоча рибачу на Дніпрі регулярно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 часов назад, Lisovic сказал:

Нема снігу зимою - немає води весною

Але кругообіг води в природі ніхто не відміняв. От і маємо за вікном те, що маємо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...