Перейти до змісту

Світязь міліє


jack74

Рекомендовані повідомлення

14 годин тому, Lisovic сказано:

Нема снігу зимою - немає води весною. Я перед цими дощами ішов на роботу через рибальський півострів, понад Дніпром, на Дніпрі була відсутня течія, за майже 6 років в Києві я такого ні разу не бачив. Хоча рибачу на Дніпрі регулярно.

Дощі восени насичують грунтові води. Сніг взимку дає більше весняні повені. А для Світязя певно важливі  дощі та сніг. 

Карстове озеро

Цитувати

За умовами живлення можна виділити три основні групи карстових озер:

1. Що живляться поверхневими водами;
2. Що живляться підземними водами
3. Змішаного живлення

 

https://uk.wikipedia.org/wiki/Світязь

Цитувати

На Світязі випадає за рік у середньому 543 мм опадів. Найдощливішого 1974 року тут випало 843,6 мм опадів. Живиться Світязь переважно підземними та атмосферними водами.

 

Підземні води теж від опадів залежать. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 93
  • Створено
  • Остання відповідь
10 годин тому, volks сказано:

Але кругообіг води в природі ніхто не відміняв. От і маємо за вікном те, що маємо.

Я про це вище казав десь. Рано чи пізно, природа всю ту воду поверне. Ще й з прибутком :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 09.05.2020 at 00:57, natalka) сказано:

Природні зміни звичайно суттєві, але те що робить ЛЮДИНА заради наживи ТУТ і ЗАРАЗ призведе реально до катастрофи...

а як Ви виміряли вплив людини?

On 09.05.2020 at 00:57, natalka) сказано:

серйозну стурбованість у громадськості викликає масовий розвиток ягідництва на берегах Прип’яті біля села Положеве Шацького району. Зараз тут розводять лохину на площі 160 гектарів, у планах власників наростити плантації ще більш як на сто. В умовах засушливого клімату, не характерного раніше для Волині, лохина потребує штучного поливу. За даними керівника громадської організації «Чисте довкілля Волині» Ігоря Мерленка, який виступив з доповіддю на цю тему, для зрошення плантацій згодом потрібно буде понад чверть мільйона кубометрів води за сезон. До того ж, фільтруючи через легкі ґрунти, вона забруднюватиме річку Прип’ять, оскільки плантації лохини розташовані всього за кілька десятків метрів від річки. Тож за пропозицією одного із учасників зустрічі, слід подумати про обмеження зростання плантацій лохини на цій екологічно ранимій території.

...

Наприкінці засідання його учасники визначилися із планом роботи та першочерговими завданнями басейнової ради у 2020 році. Найголовніше з них: зберегти Прип’ять для наступних поколінь багатоводною і чистою.

давайте перевіримо якось дані Ігоря Мерленка.

беремо 160+100 отримуємо 260га плантацій.

260 х 10 000 = 2.6 млн.кв.м Ігор пропонує залити 0.25 млн.куб.м води - це виходить 25 млн літрів води, або майже 10 літрів на квадратний метр.

поріявняємо з середньомісячною кількістю опадів - https://meteo.gov.ua/ua/33067/climate/climate_stations/16/3/ в серпні це в середньому 60мм, тобто 60 літрів на квадратний метр.

виходимо з того, що лохина вологолюбна рослина, типова для Полісся, і не вимагає додаткового поливу в цих кліматичних умовах (само собою, не потребує поливу в стані зимового спокою).

тут можна намалювати пару висновків. якщо опади в нормі - полив не потрібен в принципі.

якщо в серпні випаде на 15% менше норми опадів - то всього запасу поливу, розрахованого Ігорем, не вистачить і на один місяць, не кажучи вже про цілий сезон. а випасти може значно менше, і значно більше норми. тому розрахунки Ігоря - це просто якісь розрахунки.

 

можливо, через плантації лохини, зміліло озеро і в сусідній області? http://religionpravda.com.ua/2020/01/16/У-монастирі-РПЦвУ-на-Рівненщині-перес/

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, rrid сказано:

тому розрахунки Ігоря - це просто якісь розрахунки.

може це такий хитрий хід, типу, дайте мені грошей (або скидку) на артезіанську скважину, щоб я з річки воду не черпав.

1 година тому, rrid сказано:

для зрошення плантацій згодом потрібно буде понад чверть мільйона кубометрів води за сезон.

Ну і знову ж - звідки він взяв ці цифри? Хто йому сказав, що його лохина стільки потребує води?

на Закарпатті люди полуницю і капусту на десятках гектарів вирощують і не кричать, що їм води мало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Volyniaka сказано:

Хтось може фотки викласти: Світязь наповнюється (дощі то йдуть) ?

є онлайн камери. МОжеш сам глянути .

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 10.05.2020 в 13:20, sergkots сказал:

Це на яку площу лохини стільки води? 

Бондар злодій - це я знаю з дуже багатьох джерел. Але чи винна лохина в обмілінні Світязя?

П.С. 

З такими витратами води краще гідропоніку ставити - значно більша врожайність.

Цитата

....Зараз (2019-ий рік) тут розводять лохину на площі 160 гектарів, у планах власників наростити плантації ще більш як на сто

А хто ж знає точну площу плантацій станом на зараз?

На гідропоніку - треба витрачатись. А так воду весь час брали на халяву і без дозволів (кримінальну справу не просто так завели)

Цитата

Це ви бачите ставки, а я бачу накопичувальні резервуари. В мене це не є водний об’єкт. Тому що, якщо є водний об’єкт, то міняється цільове призначення землі. Є перелік споруд, які входять у водний об’єкт. В мене воно під то не підпадає

 

На рахунок потреби в поливі (це залежить від способу поливу і стадії розвитку рослини). Але приблизизні цифри отакі:

Цитата

"...Якщо це крапельний полив, для продуктивного ягідника потрібно близько 22 літрів щодня".

...Гектар лохини – це приблизно 3 тисячі кущів

Заявлений підприємством максимальний об’єм на одноразовий полив на одну рослину складає лише 3,2 літри. 

Приблизно можна порахувати і  масштаби можна уявити...

 

Ось ще один коментар  Доктора технічних наук, професора кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки Національного університету водного господарства та природокористування

Цитата

«Практично вся вода, що подається на полив при вирощуванні лохини, втрачатиметься на випаровування та транспірацію і не поповнюватиме ґрунтові води."

 

І зі свіжої статті на ВН, встановили 5 основних причин обміління: кліматичні умови, інтенсивне водокористування, застаріла та неефективна меліоративна система, можливий вплив Хотиславського кар’єру, недосконалість управління та недотримання водного законодавства.

Як гарно цю причину назвали і поставили на 2-ге місце... "інтенсивне водокористування"....

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 01.06.2020 в 19:21, rrid сказал:

а як Ви виміряли вплив людини?

давайте перевіримо якось дані...

Якщо чесно, останнім часом, майже всі Ваші повідомлення - пропускаю, не читаю... В усіх темах... :blush: І відповідати Вам взагалі не хочеться, бо потім переглядати ці "простині" немає ні часу ні бажання (в них майже нічого не міняється).

Ви економіст, Ви бачите в основному тільки цифри. Вам абсолютно не цікава суть кримінальних справ, висновків комісії, дослідження спеціалістів саме в цій сфері.

Ви берете цифри і робите свої "експертні математичні" висновки.

Мене це дратує, але Ви вправі робити те що хочете і як хочете.  Так само як і я: хочу читаю, хочу не читаю, хочу відповідаю, не хочу і не відповідаю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

12 хвилин тому, natalka) сказано:

Ви бачите в основному тільки цифри. Вам абсолютно не цікава суть кримінальних справ, висновків комісії, дослідження спеціалістів саме в цій сфері.

Наталя, завдяки місцевим  "спеціалістам своєї сфери", одна з дружніх компаній втратила десятки тисяч гривень - і мій аудит дозволив "на цифрах" виявити певну недостачу компетентності. можливо, я й не правий, але цей досвід екстраполюю на весь професорський склад СхЄНУ (особливо з ректором-фізкультурником на чолі!).

суть кримінальних справ - я бачив, як свого часу відривались і закривались кримінальні справи в групі компаній, та й роботу за фахом починав в компанії, в якій на той момент була перевірка з обласної податкової міліції - тому також бачив, якими "об'єктивними" бувають причини для відкриття кримінальної справи.

тому на емоції я не зважаю, а на факти й цифри.

25 хвилин тому, natalka) сказано:

Мене це дратує, але Ви вправі робити те що хочете і як хочете.

але Ви маєте право на свої емоції.

спеціально для Вас дозволю собі навести висновок експертів, які я поділяю (зовсім без цифр не вдалось :)):

Цитувати

Якщо б взагалі зупинити будь-яку діяльність на території Шацького поозер’я, то рівень Світязю піднявся би максимум на три сантиметри.

Про це заявив начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Назарій Поліщук, інформує ІА «Конкурент».
 

.

Цитувати

Світязь критично міліє. За два останні роки вода впала на 45 сантиметрів.

Про це розповів начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Назарій Поліщук.

З його слів, є дві основні причини цього екологічного лиха. Перша – природна. Глобальне потепління, маловоддя та відсутність опадів змушує волинську перлину втрачати воду.

«В квітні випало всього лиш 18 % від норми опадів. Це була критично мала маса води. Якщо говорити про травень, то ситуація покращилася. Тому що випало 151 %. І це добре, це нас тішить», – каже пан Назарій.

Друга причина – людське втручання. Воду у великому обсязі використовують сільськогосподарські підприємства, приватні господарства та комунальники. Проте її основною не можна назвати, каже фахівець.

«Якщо говорити мовою цифр, то це у відношенні 1 до 10. Якщо б взагалі зупинити будь-яку діяльнісь на території Шацького поозер’я, то рівень Світязю піднявся би максимум на три сантиметри. Це максимум», – розповідає Назарі Поліщук.

але ж Ви шукаєте новини, які більше до вподоби Вам :)?

30 хвилин тому, natalka) сказано:

Ви вправі робити те що хочете і як хочете.  Так само як і я: хочу читаю, хочу не читаю, хочу відповідаю, не хочу і не відповідаю.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

30 минут назад, rrid сказал:

суть кримінальних справ - я бачив, як свого часу відривались і закривались кримінальні справи в групі компаній, та й роботу за фахом починав в компанії, в якій на той момент була перевірка з обласної податкової міліції - тому також бачив, якими "об'єктивними" бувають причини для відкриття кримінальної справи.

Про свій досвід я розповідати не буду... ;)

Назарій Поліщук, думку якого Ви поділяєте досвідчений експерт? Має великий досвід напевно в цій сфері...

 

Цитата

але ж Ви шукаєте новини, які більше до вподоби Вам :)?

Так я шукаю... В мене є одна дуже велика "проблема" :mellow: - завищене почуття "справедливості".  І саме воно не дає мені спокою, і я постійно шукаю і шукаю...

Треба з цим щось робити :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, natalka) сказано:

"...Якщо це крапельний полив, для продуктивного ягідника потрібно близько 22 літрів щодня".

...Гектар лохини – це приблизно 3 тисячі кущів

Я прочитав, що ви не любите цифри, але в даному випадку потрібно рахувати:

 

22 літра * 3 000 кущів * 200 Га = 13 200 000 літрів = 13 200 мводи *100 днів = 1 320 000 м3 води за сезон?

 

Площа Світязя 25 км2 * 0, 01 м = 250 000 м3 води - це 1 см рівня води

 

1 320 000 м3 води / 250 000 м3 = 5,28 см рівня води

 

В розрахунках я взяв все по крайніх показниках - площу лохини, те що вода не повернеться в ґрунт а вся випарується, площу лише Світязя а не всіх шацьких озер, не врахував опадів взагалі.

 

Але якщо Бондар отримає по заслугам то це буде добре.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 минут назад, sergkots сказал:

Я прочитав, що ви не любите цифри

я економіст :D

Можете ще порахувати що вирощується вона вже не перший сезон і цифри деякі умовні (не факт що граничні)... 

7 минут назад, sergkots сказал:

Але якщо Бондар отримає по заслугам то це буде добре.

Враховуючи досвід в нашій країні це майже не реально. Відкупиться.  Тим більше якщо бізнес приносить надприбутки... і якщо є ще впливові бізнес партнери..

Але коли у майже всіх новинах пишуть що Світязь міліє виключно через відсутність опадів  і багато хто це повторює, то я не можу просто мовчати про не менш суттєву причину як ""інтенсивне водокористування".

А тим більше не реагувати на новину, що окремому п-ву дозволили в даний час, враховуючи всі обставини (в т.ч. погодні) ще збільшити відбір води й додатково з Припяті... ( і доречі в басейні Припяті і на території Рівненської, і Житомирської областей теж вже є такі плантації...)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 годин тому, natalka) сказано:

 і доречі в басейні Припяті і на території Рівненської, і Житомирської областей теж вже є такі плантації...)

тобто ви таки вірите в те, що у всьому винна лохина?

Ні ,наказати чуваків, які незаконно черпають воду з річок у своїх цілях і ще й у таких масштабах - обов'язково потрібно.

 

Але обміління водойм - це глобально по планеті.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 годин тому, sergkots сказано:

В розрахунках я взяв все по крайніх показниках - площу лохини, те що вода не повернеться в ґрунт а вся випарується, площу лише Світязя а не всіх шацьких озер, не врахував опадів взагалі.

 

А повертається мабуть всі 95% в грунт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вирощування лохини це більш корисна річ, ніж парити дупу на пляжі і скиглити що щось обміліло. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 годин тому, natalka) сказано:

Назарій Поліщук, думку якого Ви поділяєте досвідчений експерт? Має великий досвід напевно в цій сфері...

як мінімум, він - посадова особа державного органу  - начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, тому компетенції й спеціалістів відповідного профілю в нього явно має бути більше, ніж в інженера-будівельника, цілого проФФесора ;)

21 годин тому, natalka) сказано:

Але приблизизні цифри отакі:

Цитувати

"...Якщо це крапельний полив, для продуктивного ягідника потрібно близько 22 літрів щодня".

Наталя, у Вас є вдома/на офісі/в батьків кімнатні рослини? Ви можете собі уявити, як кожна доросла рослина, яку можна вирощувати в горщику нехай 30 літрів, буде отримувати полив 22 літри щодня?

будь-які заяви будь-яких експертів треба по можливості перевіряти на елементарний здоровий глузд...

 

19 годин тому, sergkots сказано:

1 320 000 м3 води за сезон?

 

В розрахунках я взяв все по крайніх показниках - [майбутню] площу лохини, те що вода не повернеться в ґрунт а вся випарується, не врахував опадів взагалі.

 

.

вузькопрофільний фахівець вважає, що води потрібно в багато разів менше:

Цитувати

керівник підприємства та in-vitro лабораторії Долина Агро ООО Олег Базюк у ході ягідного форуму «S-Fruit Transformation»: Soft and Stone Fruits International Value Chain Forum, передає Kurkul.com.

За словами фахівця, лохина — приболотна культура. Вона випаровує багато вологи в процесі росту. Близько 1 тис. куб. м води потрібно для 1 га культури.

тобто можливий максимальний вплив (без опадів) - це в межах 1см рівня води в Світязі, при площі лохини 200га, якщо знехтувати опадами, іншими озерами й грунтовими водами.

тобто в межах статистичної похибки.

можна заглиблюватись і далі - на якому саме місці розташовані ягідники, тобто брати в розрахунок транспіраційний коефіцієнт тієї ж ділянки землі зі "старою" рослинністю, і порівнювати з транспіраційним коефіцієнтом нового ягідника, і т.д.

поки офіційна цифра - менше 200га ягідників, проти 1373.2га боліт Шацького НПП, які заросли (несподівано?) болотними рослинами з високим транспіраційним коефіцієнтом (в т.ч. ягідними).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

20 годин тому, natalka) сказано:

завищене почуття "справедливості"

 

19 годин тому, natalka) сказано:

Відкупиться. 

 

в мене той бізнес асоціюється зі словом "бандитський" - з часів таких публікацій кількарічної давнини: Розвести на лохину

зважаючи на те, що плантації (як в статті) розміщені подалі від стороннього ока, то цілком можна припустити, що можуть мати місце зловживання щодо належного оформлення плати за водокористування.

але найбільш схоже на те, що бізнес хочуть "подоїти". а далі чи недолугі журналізди підняли хай по своїй ініціативі, що лохина висушує Світязь (особливо якщо зважити, що як мінімум частина з тих 160га за десятки кілометрів від озера), чи це вони відпрацювали чиєсь завдання - навряд чи ми дізнаємось.

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування 11 листопада 2019 року за ініціативи народного депутата України, першого заступника голови Комітету Степана Івахіва відбувся круглий стіл на тему: «Обміління Шацьких озер: причини, наслідки, рішення».

так само не факт,що дізнаємось, чи є з'язок з тим, що впливовий місцевий нардеп є першим заступником профільного комітету...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 hour ago, alexvvv said:

Вирощування лохини це більш корисна річ, ніж парити дупу на пляжі і скиглити що щось обміліло. 

Скоро в них замість туристів будуть майже колумбійські розборки за лохинові плантації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 minutes ago, Ko3bMa said:

Скоро в них замість туристів будуть майже колумбійські розборки за лохинові плантації.

Нічого нового

 

На Волині «Мукачеве-2»: тітушки, міліціонери, зброя і переділ бізнесу

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, rrid сказал:

як мінімум, він - посадова особа державного органу  - начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області, тому компетенції й спеціалістів відповідного профілю в нього явно має бути більше, ніж в інженера-будівельника, цілого проФФесора ;)

То вже ж і погугліть коли він ним став )))  Ну і так посадовці нам завжди кажуть правду.

Цитата

Наталя, у Вас є вдома/на офісі/в батьків кімнатні рослини? Ви можете собі уявити, як кожна доросла рослина, яку можна вирощувати в горщику нехай 30 літрів, буде отримувати полив 22 літри щодня?

Так, так, порівнювати "лохину" з звичайним кімнатним вазоном це так логічно і професійно... Як х.. з пальцем...

Ви цитуєте фрази зацікавлених осіб... Все те що я і писала -  марна трата часу...

Цитата

але найбільш схоже на те, що бізнес хочуть "подоїти". а далі чи недолугі журналізди підняли хай

І ще раз повторюсь ЗМІ навпаки дуже і дуже не висвітлюють цю версію. Наради в облраді по цій темі хочуть проводити "ЗАКРИТІ", не відкриті. Думайте.

Про це говорять в основному прості мешканці тих районів, і деякі науковці - все.

Я не буду Вас переконувати. Ваша позиція мені зрозуміла. 

 

 

Цитата

Вирощування лохини це більш корисна річ, ніж парити дупу на пляжі і скиглити що щось обміліло. 

А Ви теж з тих хто не думає за майбутнє (бо нафіга, я ж того не побачу?), за екосистему, за те що скоро і прісна врода буде дефіцитом,; з тих  для кого "глобальне потепління" це просто якась маячня?

Споживацьке відношення до всього? - треба брати поки є?

 

 
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

33 хвилин тому, Ko3bMa сказано:

Скоро в них замість туристів будуть майже колумбійські розборки за лохинові плантації.

полішуки багато платять податків із заробітку на туристах?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 годин тому, natalka) сказано:

Так, так, порівнювати "лохину" з звичайним кімнатним вазоном це так логічно і професійно... Як х.. з пальцем...

хоч я не експерт в х..х, але і це також підвладне волі чисел, навіть анігдот є в тему:

Спойлер

У селі Вілларібо і Віллабаджо міряли пісюни, виявилося що середній розмір: - в Вілларібо - 14 см. - в Віллабаджо - 18см.

Звідки ж така різниця?

Все просто: в Вілларібо міряли лінійкою, а в Віллабаджо проводили опитування.

якщо у вас різниця в розмірах з пальцями до десяти разів - ви попали на опитування :)

22 годин тому, natalka) сказано:

І ще раз повторюсь ЗМІ навпаки дуже і дуже не висвітлюють цю версію.

те, що ви раніше не помічати цього - це не обов'язково ваша вина, швидше це недопрацювання їхніх піарщиків:)

22.07.2019  http://kordon.in.ua/article/svitiaz-prodovzhuie-znevodniuvatys-berehova-liniia-vidiyshla-vhlyb-vzhe-na-100-metriv-145516/

6 серп. 2019 р https://m.day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/kudy-vtikaye-svityaz

24.08.2019 http://kordon.in.ua/news/obmilinnia-svitiazia-iaka-ymovirnist-znevodnennia-ozera-cherez-pidpryiemstva-shcho-vyroshchuiut-lokhynu-149048/

27 жовтень, 2019 http://www.volynpost.com/news/151065-ozero-svitiaz-vid-obmilinnia-mozhe-vriatuvaty-snizhna-zyma

3 січня 2020 https://www.pravda.com.ua/news/2020/01/3/7236532/

ТРК Аверс YouTube - 17 січ. 2020 р. https://www.youtube.com/watch?v=W6ifkeSBOFU
свіжіших сьогорішніх і наводити не буду, але ще в минулому році на загальноукраїнських ресурсах почали порівнювати х... з п... писати про те, що одна з причин обміління Світязю - плантації лохини.
 
22 годин тому, natalka) сказано:

Наради в облраді по цій темі хочуть проводити "ЗАКРИТІ", не відкриті. Думайте.

думаю так. облраді нас*ати на обміління Світязя, а бабло вони люблять.

 
П.С. Ви знаєте озеро Нечимне? а знаєте, що там екологічна катастрофа? http://www.golos.com.ua/article/277188
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...