Перейти до змісту

Дискримінація за мовною ознакою


Plum

Рекомендовані повідомлення

mrZED +1

Те і мав на увазі. От мене дивує те, що ті хто активно боряться за українську мову (правильніше сказати проти російської) і називають себе патріотами, вовсю користуються англійською (на скільки її знають).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 122
  • Створено
  • Остання відповідь
вовсю користуються англійською (на скільки її знають).

логічно, адже англійську всі вивчають і хоч трохи розуміють, а от російську не розуміють усі. та зрештою англійська не така агресивна до української мови, от саме тому внона не викликає антипатії, як російська.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тільки що виступала Ані Лорак, співала англійською (як і всі представники України перед нею у попередні роки) -- питається "а чого!?" (ми проти засилля тільки "языка", чи в даному випадку рідну мову можна на другий план поставити, заради перемоги?).

я умер пацталом , прашу кремиравать.

ЗЫ смайлы ставить нету сил.

ЗЗЫ да и нет таких.

ЗЗЗЫ чем больше студентов на борде - тем интереснее БАШа она становится , 100%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В той рік, коли перемогла Руслана, коментатор розповідав правила Європейської мовної спілки, яка і проводить це шоу, та й так частенько про них згадують перед конкурсом. Так що якщо ви дійсно такі фанати Євробачення, то немає чого задавати безглузді питання. Раніше дозволялось співати англійською, французькою... і ще здається якоюсь мовою. Зараз правила походу дещо змінились, але тут дійсно можна розгледіти факт дискримінації. Багато країн співали своєю національною мовою (та ж Албанія), а для інших що, якісь обмеження. Якщо так, то скажімо носіїв тієї ж російської мови значно більше ніж албанської, але слов'яни співаються свої пісні на "імпортній" мові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прояви дискримінації на форумі - Вакансия. Программист PHP

Забыл добавить: резюме и общение - ТОЛЬКО на русском.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В точку... але братя "саседі" щас будуть знов свою ідеологію пропихать.. А наразі.. я ніхт ферштейн "руській язик"..принципово.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я ніхт ферштейн "руській язик"..принципово.

пі***ш!

И про идеологию у расейскамовных тоже. (Я праильно понял смысл слова " саседе "? )

Идеология - она у партий, которые пургу в моск завинчивают тебе и ромахе энд Ко. :)

Я вот на своем маленьком примере приведу общий случай:

ничего, что верховный жрец луцкого велокомьюнити (да , за скромность мою призов мне не видать :)) базарит па-руски?

Что плохого каждый из вас видит в том, что русскоговорящие организовывают Велодень и Ассоциацию велосипедистов Луцка, разрабатывают ПО для Луцких фирм, имеют в Луцке бизнес, платя все налоги.... ( продолжите сами, не маленькие ) ??

Все эти высокие и не очень фразы про рідну мову - это не плохо и я всё понимаю, но после того, как на вопрос "который час" получаешь ответ "я твоєї псячої мови не розумію!" - приходишь к выводу, что лучше уж гавкать, чем хрюкать и мычать! Ибо человек человека всегда поймет, а свинья - собаку....

ЗЫ без обид.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

прикро вражає, те що у багатьох компаній сайти недержавною мовою. я надсилав листи із проханням зробити укр версію сайту, а то дискримінуєте мене за мовною ознакою, але відповіді чіткої не отримав. писали, що мова це не головне, аби лиш сайт був нормальним, а от в одному листі написали, що я ФАШИСТ!

А ты провокатор, однако ;) Неудивительно, что один из ответов был таким. Не даёт покоя случай, когда кто-то - вроде бы даже успешно - судился из-за того, что инструкция к "Таврии" была на русском языке? ;)

логічно, адже англійську всі вивчають і хоч трохи розуміють, а от російську не розуміють усі. та зрештою англійська не така агресивна до української мови, от саме тому внона не викликає антипатії, як російська.

Английский более лоялен к украинскому? Насмешил. Честно ;)

А почему ты спокойно воспринимаешь WWW-адреса? Неужели приятно видеть корявое http://board.lutsk.ua (без смягчающего апострофа!!!) - ведь намного красивее смотрелось бы ґтпп://Дошка.Луцьк.Уа ;)

И неужели ВСЕ учат английский? У меня очень много знакомых, которые знают немецкий, французский или испанский, но английский для них - сплошная тарабарщина...

Открою тебе одну страшную (!) тайну - русский язык отличается от украинского не настолько, чтобы его не понимать ;)

Я почему-то понимаю и украинский, и русский, и беларусский, и польский, и частично, наверное, половину югославских языков + экс-чехословацкие... Не делай из себя посмешище, а ля так нелюбимые тобой "москали": "Што-што ви сказалі?" ;)

И прекрати уже кидаться на русский язык - это же не красная тряпка, а ты не загнанный бык на арене в Мадриде; не порть себе нервы ;)

Я уважаю людей, которые отстаивают право своей нации на самоопределение, свободу, язык и другие ценности. Знаю одного такого у нас - многие его знают - и он для меня всегда будет эталоном истинного Патриота Украины.

Но когда дело доходит до вот такой радикальной истерии в "жареных" темах - мне стыдно за представителей этой нации.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Открою тебе одну страшную (!) тайну - русский язык отличается от украинского не настолько, чтобы его не понимать ;)
Питання тоді в іншому -- чому деякі люди на Україні заявляють мені "Я нє панімаю тєбя, скажи чєлавєчєскім язиком"? Не хотілося б думати, що деякі російськомовні люди настільки тупі, що не можуть зрозуміти мову, дуже схожу на свою, при тому що ця мова є державною в їх країні. В той час як україномовні українці без проблем розуміють російську, а велика частина і польську.

Особисто я російську мову розумію без проблем. І розмовляю нею не гірше ніж українською, хоч і з акцентом. Але принципово ніколи не буду розмовляти російською з громадянином України (за винятком переписок в ICQ з деякими дорогими серцю людьми), тому що люблю українську мову, а співрозмовник, як громадянин України, зобов'язаний її розуміти.

Я чув як Shkoder, наприклад, говорить українською. Акцент звичайно є, але сама українська мова напевно більш чиста, ніж моя. А по мові Difoto (і усній і письмовій) взагалі інколи не скажеш, що він етнічний росіянин і його рідна мова російська. І Shura при бажанні досить непогано розмовляє і пише українською. Так що "тупі російськомовні" -- швидше виняток ніж правило ;), і їх проблема не в тому, що вони не розуміють української, а в тому що не хочуть полюбити мову держави, яка є їхньою домівкою.

Головне -- бажання навичитись використовувати державну мову, хоча б при спілкуванні з її носіями. Але поки держава не почне думати про людей, то і люди не почнуть задумуватись над мовою. В першу чергу потрібно щоб люди були гордими, що вони українці і живуть на Україні, а тоді в них самих з'явиться бажання розмовляти українською, щоб оточуючі знали, що вони українці. Я люблю Україну тому що це моя Батьківщина, край моїх батьків, дідів і прадідів. Цю любов мені прививали з дитинства. Я патріот України, тому і ціную все українське, в тому числі мову. Завсім інше діло -- діти росіян, яких доля закинула на Україну. Їх вчили любити і цінувати зовсім інші речі і цінності. Щоб вони полюбили україську мову -- необхідно щоб вони стали українцями в душі, патріотами України. А це не можливо, поки держава і влада не дадуть підстав для цього. Майдан 2004 року став потужним стимулом для зростання почуття патріотизму і зокрема для переходу на українську. Я знаю багатьох людей, які після Майдану почали розмовляти переважно українською, хоча раніше розмовляли виключно російською. І в Києві до україномовних людей почали ставитись по-іншому, з повагою. Багато російськомовних перстали виористовувати термін "западенци". Але наша влада зробила все для того, щоб почуття патріотизму в людях придушити, а зростити розчарування. Так що зараз єдине, що можуть зробити "прості смертні" україномовні -- показати на своєму прикладі і на своїй толерантності -- хто такі патріоти, за що і як ми любимо Україну. Саме тому я вважаю, що такі люди як Zibers приносять Україні і українській мові більше шкоди, ніж користі. Це не патріоти, а "бєспрєдєльщики", анархісти. Своїми діями вони провокують конфлікти, через які навряд чи хтось буде поважати Україну, українців і все українське. Через неприязнь до них люди будуть здобувати неприязнь до всього українського. Величезним досягнення Майдану і його гордістю була якраз майже повна відсутність конфліктів. Цього шляху і потрібно дотримуватись. Тільки відсутність конфліктів може викликати повагу і гордість, а відповідно і відродити патріотизм. Хоча в першу чергу це стосується ситуації всередині України і стосунків між українцями, незалежно віж їхньої мови, кольору шкіри і форми очей. А що стосується зовнішньополітичних стосунків, то на мою думку нам не потрібно боятись показати свої зуби, якщо будуть повторюватись заяви, схожі до тих що робив Лужков і інші російські політики. Бо чим довше ми будемо мовчати, тим більше "сусіди" будуть собі дозволяти. Це все дуже схоже на "побутово-комунальний конфлікт", тільки більш масштабний. Ми дозволили бувшій дружині поставити на ніч машину в наш гараж, який під після розлучення лишився нам взамін золотого кольє з діамантами, яке забрала жінка. А зранку жінка каже що це і не наш гараж зовсім, а її, бо вона не має куди подіти свою машину.

Для тих, кому не терпиться подискутувати ще раз повторюсь -- я не русофоб, я українофіл. Я не проти російського/англійського/китайського/сомалійського, я за українське. І дискутувати краще в ПМ або в іншому топіку, щоб не розізлити Модератора ;)

А цей топік взагалі можна закрити, свою задачу він виконав -- показав, що в одній з західних областей України російська мова не притісняється, і одночасно з цим державна мова зазнає деяких утисків по всій території України, а найбільше на сході або східними фірмами/підприємствами/установами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Ді Фото

пі***ю! ;) , бо "ніхтферштейн" поголовно в містах - Одесі та Севастополі.

І різниця в мові не стає для мене такою принциповою, поки жоден з опонентів не почне пропихати "свой язик" за головний в розмові.

Мій пост був чисто провокаторським і стосувався лише деяких форумчан та "деякі люди на Україні заявляють мені "Я нє панімаю тєбя, скажи чєлавєчєскім язиком"?" ака Plum. ;).......

2 Plum. А як шановний стосовно правил форуму не ображати ? РО собі дай - ібо я образився на "приносять Україні і українській мові більше шкоди, ніж користі. Це не патріоти, а "бєспрєдєльщики"...." я сатаніст - і моє бачення світу відрізняється від більшості і не є навязуванням своїх думок.

Є твердолоби, які йдуть в штикі, і продовжують твердить що і вони є українцями і розмовляти на укр. мові не бажають і в наглу роблять вираз обличя що тебе не розуміють, а саме деякі "державні мужі", "Члени партій" і т.д.

З.І. Я тілько із РО виліз за те що "москалів" назвав чисто українським словом - "москаль", і по їх бл*****кім Віп проханям та "зловживанням своїми правами" отримую РО напостой. "В жопу таке ставлення" до інших членів форуму! Свободи слова і вільності думки !

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Питання тоді в іншому -- чому деякі люди на Україні заявляють мені "Я нє панімаю тєбя, скажи чєлавєчєскім язиком"?

невоспитанное быдло. так же как и те, которые заявляют "я вашої собачої мови не розумію"

у культурного человека язык не повернется подобное заявить.

да, могут не понять некоторых слов. при этом переспросят, уточнят, и дадут ответ на поставленный вопрос.

а мизерный процент "непонимающих" как назло оказывается самым крикливым

и по их крикам и создается общее впечатление, что какой-то язык притесняется.

нормальные люди ведь с лозунгами подобными не ходят. они более важным делом заняты.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мій пост був чисто провокаторським і стосувався лише деяких форумчан та "деякі люди на Україні заявляють мені "Я нє панімаю тєбя, скажи чєлавєчєскім язиком"?" ака Plum. :).......

Был такой исторический персонаж - поп Гапон, рекомендую узнать чем он закончил и кто это сделал. (это по поводу провокаторства)

я сатаніст - і моє бачення світу відрізняється від більшості і не є навязуванням своїх думок.

Извини, но видно что все как раз наоборот, причем с переходом на личности. (имхо)

З.І. Я тілько із РО виліз за те що "москалів" назвав чисто українським словом - "москаль", і по їх бл*****кім Віп проханям та "зловживанням своїми правами" отримую РО напостой. "В жопу таке ставлення" до інших членів форуму! Свободи слова і вільності думки !

Не плохо было бы знать что это слово означает в историческом контексте ))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прояви дискримінації на форумі - Вакансия. Программист PHP
Забыл добавить: резюме и общение - ТОЛЬКО на русском.

Простите, но КОГО в той теме дискриминируют??? Тех, кто не знает русского? Ну так это их проблемы. Я в свое время в поисках работы переворошил онлайн кучу вакансий, в том числе многие исключительно на английском, CV требовалось отправлять тоже исключительно на инглише, общение с работодателями - тоже на нем же. И это вакансии в Украине!!! Ну так что, это дискриминация тех, кто не знает в совершенстве английский? Блин, я же не кричу о том, что если я не знаю китайского, то я не получу работу представителя дистрибютора, допустим, китайского автопрома. Не возмущаюсь, мол - какая дискриминация, ужас просто! И еще как правильно подметил админ serega - да я готов выучить хоть тюркский, если это будет стоить того. :) Не дословно, но абсолютно с ним согласен.

Действительно, некоторым не мешало бы повылезать из танков. :) Научитесь наконец отличать грешное от праведного.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Працюючи в Україні я хочу спілкуватися українською мовою. Я ж не їду в Москву і починаю там відстоювати своє право на спілкування рідною мовою. Якби працював за кордоном - за пару місяців вивчив би мову на рівні, достатньому для спілкування. І це є нормально.

А от те, що в Україні мені нав'язують спілкування російською мовою - це не нормально. Це і є проявом дискримінації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А от те, що в Україні мені нав'язують спілкування російською мовою - це не нормально. Це і є проявом дискримінації.

кто тебе это навязует?

ну смешно...

да вы сами себе врага придумали и воюете с ним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну чого, тут я згідний з Саня. Шукаючи роботу в Китаї я б вчив китайську мову. А на Україні -- українську мову. Можна зрозуміти ще, якби в оголошенні писали "Для роботи потрібне знання російської мови" -- це інша справа, бо робота може бути тісно пов'язана з російськими фірмами. А вимагати резюме тільки російською -- це занадто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

блін.

яка дискримінація!!

будьте попроще, і не будьте такими дріб*язковими. це по-полішуцьки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

будьте попроще, і не будьте такими дріб*язковими. це по-полішуцьки

Це сказала галичанка, яка любить волинську горілку, луцький бар "Майдан", поліських хлопців...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тату, я вас проігнорую, бо дядя Шура зараз вліпить РО саме мені, а не Вам.

дискримінують де?

скільки по роботі не телефонувала на схід і південь -- пробачте, переважна більшість людей переходили зі мною на українську і говорили практично без акценту. а з тими, хто не переходив, ми один одного прекрасно розуміли.

хтось писав, що діти не вчать російську в школах, а от тексти їм перекладати дають.

от біда

ми теж вчили російську лише в 3му класі. і це не заважає розуміти мову і грамотно нею писати.

єдине, проти чого я буду, атк це проти російської - як другої державної

ІМХО

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо фірма офіційно працює в Україні, то й документація має вестися українською мовою. Резюме, анкета, особова картка мають бути українською. Якщо ж це державна робота і ти йдеш туди службовцем, то просто зобов'заний знати державну мову. І не лише знати, а й використовувати її в своїй діяльності.

Звісно, якщо по роботі доводиться спілкуватися з різними людьми, то знання іноземних мов лише вітається.

Чому в українських банках спілкуються російською? Так, потім дівчата переходять на українську, але чому замість "Добрий день" я чую "Здраствуйте"? Неповага до власної мови?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

чому замість "Добрий день" я чую "Здраствуйте"? Неповага до власної мови?

дівчата думаюь, що можливо ви незнаєте укр мови, і тому кажуть на общєпонятному. бугуто фірм працюють нелегально і напівлегально тому і доки ведуть як бажають.

будьте попроще, і не будьте такими дріб*язковими. це по-полішуцьки

хехе, ми всі поліщуки.

живий приклад наїзду за мову:

був взимку у Києв з другом, зустріли ще одного знайомого-киянина, почали спілкуватися, а потім він каже: "а может на рускій пєрєйдьош" .

те що російськомовні пишуть ПЗ і роблять велодні - це прекрасно, але хотілося щоб воно було українське, не лише за ареалом походження а і за суттю. от товариство Open Scource пише проги із укр інтерфейсом, а наші місцеві прогери не завжди це роблять. іноді мотивують це тим, що рускій общєпонятєн. згоден, російську мову розуміємо, але хочеться на українській мові, своя сорочка ближче до тіла.

Открою тебе одну страшную (!) тайну - русский язык отличается от украинского не настолько, чтобы его не понимать

дане твердження має і зворотню силу, тобто російськомовні розуміють українську мову. але ж вимагають резюме на російській мові, вдаючи що не розуміють української. ось це і є дискримінація.

чому нелюблять російську? а тому, що це агресивна мова, колонізаторська, совєти намагалися підігнати українську під російську змінюючи правопис під російський. були заборонні циркуляри і укази, на державному рівні мову визнавали діалектом російської, говорили, що це мове селян і неграмотних. і цей стереотип живе і досі, варто із ним боротися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.opera.com/download/languagefiles/

Улюблений браузер доводиться використовувати з англійським інтерфейсом. На жаль, українська мова не доступна :-(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

будьте попроще, і не будьте такими дріб*язковими. це по-полішуцьки

хехе, ми всі поліщуки.

вы может и полищуки...

но избавьте и меня в полищуки записываться...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вы может и полищуки...

но избавьте и меня в полищуки записываться...

"Сідай, синку -- я і так бачу, що ти не москаль" (с) бородатий анекдот про негра в львівському трамваї.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для декого, хто в танку досі, в такому віці!

Географічно Велика Волинь (Волинь, Рівненщина) - це Полісся. Прізвище Поліщук - походить від жителя Полісся - полішука. Тобто, всі хто географічно проживає на цій території - відповідно..(це звичайно "утрірую".)

І кому не подобається наша "полішуцька" мова, чи ще якісь там нюанси- Велкам ту Раша.. і нема чого тут всіх обзивати. Я, для прикладу, пишаюся тим, що я живучи на Україні, маючи російське прізвище та корені - розмовляю українською.

P.S. забув додати, на поліссі є ще один вид "полішуків" - затятих - "из грязи да в Князи". . із села да в міліцію/ДАЇ....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...