Перейти до змісту

Дискримінація за мовною ознакою


Plum

Рекомендовані повідомлення

націоналісти в жоден історичний період в жодній країні

не сприймали раціональних тверджень.

тому сперечатися з цим відсталим печерним тупим націоналізмом

так само безглуздо.

Це ви, шановний, по собі судите?

От я вважаю себе націоналістом, і я цим пишаюсь. І завжди готовий вести конструктивну розмову, спираючись на факти, і просто поважаючи думку іншої сторони, на відміну від інших, які тільки машуть прапором і відразу кидаються з кулаками коли сказати немає чого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 122
  • Створено
  • Остання відповідь

я от подумав-тут у темі говорять про придушення будь-якої мови в Україні..можливо, існує якась змова німих та неписьменних проти усіх мов в Україні????

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для декого, хто в танку досі, в такому віці!

Географічно Велика Волинь (Волинь, Рівненщина) - це Полісся. Прізвище Поліщук - походить від жителя Полісся - полішука. Тобто, всі хто географічно проживає на цій території - відповідно..(це звичайно "утрірую".)

І кому не подобається наша "полішуцька" мова, чи ще якісь там нюанси- Велкам ту Раша.. і нема чого тут всіх обзивати. Я, для прикладу, пишаюся тим, що я живучи на Україні, маючи російське прізвище та корені - розмовляю українською.

P.S. забув додати, на поліссі є ще один вид "полішуків" - затятих - "из грязи да в Князи". . із села да в міліцію/ДАЇ....

яка в ср.. Раша? полішуцька мова - це, шановний, наші дурнуваті русизми і жаргонізми. хоча полішуки не в мові пізнаються. полішуки пізнаються в менталітеті :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я більше ні слова не напишу в цей топік.

націоналісти в жоден історичний період в жодній країні

не сприймали раціональних тверджень.

тому сперечатися з цим відсталим печерним тупим націоналізмом

так само безглуздо.

немає переконливих аргументів?

http://www.opera.com/download/languagefiles/

Улюблений браузер доводиться використовувати з англійським інтерфейсом. На жаль, українська мова не доступна :-(

відвідай оце: http://localize.org.ua/old/2008/01/18/oper...ki-movni-fajly/ тут є український інтерфейс до улюбленого браузера :lol:

яка в ср.. Раша? полішуцька мова - це, шановний, наші дурнуваті русизми і жаргонізми. хоча полішуки не в мові пізнаються. полішуки пізнаються в менталітеті

звідки такі сміливі аргументи? з власного досвіду? не варто всіх під один гребінець гребсти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Працюючи в Україні я хочу спілкуватися українською мовою. Я ж не їду в Москву і починаю там відстоювати своє право на спілкування рідною мовою. Якби працював за кордоном - за пару місяців вивчив би мову на рівні, достатньому для спілкування. І це є нормально.

А от те, що в Україні мені нав'язують спілкування російською мовою - це не нормально. Це і є проявом дискримінації.

Я в той теме уже одному борцу за справедливость писал, напишу и здесь, еще раз. Я не пришел к вам в дом с автоматом и не заставлял прочитать мое объявление и отречься от украинского языка. Я всего лишь добавил требования к вакансии. Очень уж мне понравилась тема про "3 вакансии" и реакция на нее подростка под ником "Виктория". Хотелось такой же фейерии у себя в топике, но... программисты - народ более спокойный, по определению.

Ну чого, тут я згідний з Саня. Шукаючи роботу в Китаї я б вчив китайську мову. А на Україні -- українську мову. Можна зрозуміти ще, якби в оголошенні писали "Для роботи потрібне знання російської мови" -- це інша справа, бо робота може бути тісно пов'язана з російськими фірмами. А вимагати резюме тільки російською - це занадто.

Ви, напевне, не зовсім правильно зрозуміли те повідомлення. Я ні в кого нічого не вимагав, просто заздалегідь попередив про мовні приорітети. І, звичайно, після того повідомлення, я би розглянув резюме на український мові, але відхилив би його, оскільки людина, яка не бачить різниці між вимогами при прийомі на роботу і шовінізмом, у мене в колективі не приживеться. Доречі, за вашою версією, я там і креативних людей притискаю, та й ініціативні повинні були обуритись, якби не розуміли би тої ж самої різниці в термінах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

говорили балакали, сіли і заплакали. це короткий підсумок дискусії.

от якраз мовні приорітети це і дискримінація у чистому виді, без домішок і сторонніх включень.

мені начхати на ті мовні приорітети, мені на роботі дали анкету заповнювати російськомовну анкету, але я її заповнив українською, якби зробили зауваження чи поставили мовне питання - прочитав би їм лекцію про мовне питання шовінізм, ксенофобію, та інші не менш важливі речі на даний момент.

хто платить - той і музику замовляє. а із іншого боку не варто лизати сраку російськомовним роботодавцям, моє керівництво балакає російською, а зі мною українською, але окремі працівники прилизуються і балакають із керівництвом російською, що є неприпустимо, на мою думку. тут головне мати чітку, стійку, іноді агресивну позицію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

НАВОДИМ ПРИКЛАДИ ДИСКРИМІНАЦІЇ!!!!!

канчай флудить

Так надо же выяснить, что есть дискриминация. А то так можно и второй Нюрнбергский процесс на ровном месте открыть.

skinik

причем тут ксенофобия? написано же - требования! ну не поймет никто из будущих сотрудников его украинский, зачем же его лишний раз отвлекать? Конечно, если тебе дать определять, что в моей жизни допустимо, а что нет, я бы, наверное, вагоны разгружал. Но раз тебе такого права не давали, то о какой "агрессивной позиции" может идти речь? Шли себе письма, переводи сайты на украинский - тебе никто не запрещает. И, skinik, перед тем, как писать что-то грузное в ответ - прочитай подпись к этому сообщению, хорошо?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ПРИКЛАДИ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

1) у Криму дуже мало українських шкіл, попри велику кількість українців. у Австралії і то більше україномовних шкіл, при меншій кількості українців.

2) на сході недолюблюють україномовних, називають западенцями і бандерівцями.

3) український інтернет переважно російсьмовний іноді без україномовних версій сайту. приклади: nic.ua, dns.com.ua, hvosting.ua, biketrial.kiev.ua ...

4) назви багатьох регіональних доменів - російськомовні, що є яскравим прикладом поєднання безграмотності і ксенофобії. kiev.ua - український домен. столиця називається КИЇВ, за нормальною логікою, домен мав би бути kyiv.ua а маємо протилежне, що є ксенофобством, називати українські домени російськими іменами.

П.С. щось надто агресивно ведуть окремі представники форуму, роблять із мухи слона, як у прикладі із укр доменними іменами.

П.П.С. якщо ніхто із співробітників не зромуміє української - то це клінічний випадок, як можна жити на Україні і не розуміти укр мову, яка подібна до російської. якщо дехто вважає себе придатним для розвантажування вагонів - я не винен. підпис прочитав. вас лічити не збираюся, я не лікар, вам може бути байдужою моя думка, що не викликає подиву, так як я цього очікував від людей такого типу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ПРИКЛАДИ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

1) у Криму дуже мало українських шкіл, попри велику кількість українців. у Австралії і то більше україномовних шкіл, при меншій кількості українців.

- Я б додав поки що російськомовних українців.

- У Австралії та інших країнах (диаспорських регіонах) усі україномовні школи приватні, на державному рівні українська мова не підтримується, просто виконуються права регламентовані конституцією.

- У президента України діти навчаються у приватній англомовній школі. Відмічу окремо: НЕ УКРАЇНСЬКІЙ з поглибленим вивченням англійської, а англомовній (викладання англійською) у якій є уроки української :). Який приклад?

2) на сході недолюблюють україномовних, називають западенцями і бандерівцями.

Це особисто Ваш стереотип. Країна велика і багатонаціональна. Якщо декілька випадків прирівнювати до національної трагедії, то зайти можна дуже далеко.

3) український інтернет переважно російсьмовний іноді без україномовних версій сайту. приклади: nic.ua, dns.com.ua, hvosting.ua, biketrial.kiev.ua ...

4) назви багатьох регіональних доменів - російськомовні, що є яскравим прикладом поєднання безграмотності і ксенофобії. kiev.ua - український домен. столиця називається КИЇВ, за нормальною логікою, домен мав би бути kyiv.ua а маємо протилежне, що є ксенофобством, називати українські домени російськими іменами.

Український інтеренет "переважно" приватний, тому "хто платить, той музику і замовляє". Статистика з переходів на український чи російський інтерфейс показує на необхідність вибору стартового інтерфейсу. Ми ж ідем у Европу з її економічними законами - більший попит - більше грошей. Невже Ви думаєте, що маючи статистику з повального переходу на український інтерфейс власник не поставив би його стартовим. Хоча б для зменшення трафика т а навантаження? :)

А чому не kiyv? Теж недалеко від логіки! Хто сказав, що "игрек" читається як українське "и"?

І взагалі мене дивує - як молодий чоловік 20 років, може розказувати мені, як воно було за "сов'єтів" (дуже не люблю цього слова, Чому не перевести "радянських часів"), і як за них поводились з українською мовою. Українською мовою газет, радио і телепрограм було більше ніж за часи незалежности.

Маємо в сім'ї дві російські фамілії (дружина і я, соответственно с русскими корнями причём жена 50% :)). Я разговариваю на русском, жена на украинском мы даже этого не замечаем, дочь свободно говорит на обоих, плюс английский и немецикий. При общении стараюсь говорить на том языке, на котором разговаривает собеседник (если собеседник не перешел на тот язык, на котором заговорил я). И никогда не было проблем. Но когда я слышу со стороны (разговаривая совершенно с другим собеседником) "чому ти падлюка розмовляешь не державною мовою", у меня наливаются глаза кровью. Был такой случай в 1991, я был куратором со судентами в колхозе в с. Мерва. (в тему топика о фактах).

И пока тема двуязычия не перестанет обсасываться на политическом уровне, не будет толку в этом вопросе никогда. Нужно выполнять законы, учитывая и обязанности и права.

Со временем все станет на круги своя.

Я считаю себя украинцем (двуязычным :) пока) и люблю свою Украину (родину) и всегда стану на ее защиту,

но хочу заметить (ИМНО), что крайний национализм ни одну державу не привел к благоденствию и всегда заканчивался крахом, отвергнутый как политика насилия.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1) у Криму дуже мало українських шкіл, попри велику кількість українців. у Австралії і то більше україномовних шкіл, при меншій кількості українців.

Когда ты был в Крыму и был ли ты там вообще? От кого там ты слушал украинскую речь, кроме как от приезжих? О каких крымских украинцах может идти речь?

2) на сході недолюблюють україномовних, називають западенцями і бандерівцями.

У нас ситуация обратная. И чем же мы тогда лучше их?

3) український інтернет переважно російсьмовний іноді без україномовних версій сайту. приклади: nic.ua, dns.com.ua, hvosting.ua, biketrial.kiev.ua ...

Я тебе могу привести такой же список, где нет русских версий сайта. И что, это смертельно? Вот только не надо рассказывать о том, что украинский - это государственный язык и всё обязано быть на нём.

4) назви багатьох регіональних доменів - російськомовні, що є яскравим прикладом поєднання безграмотності і ксенофобії. kiev.ua - український домен. столиця називається КИЇВ, за нормальною логікою, домен мав би бути kyiv.ua а маємо протилежне, що є ксенофобством, називати українські домени російськими іменами.

Ксенофобия - это твоё отношение ко всему русскому, как ни печально. А касаемо названия доменов на русском - почитай, когда создавались эти домены и подумай, какой язык тогда был в ходу. Видимо, проще - из-за лени или нежелания - оставить всё, как есть, чем переназывать их.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дивлюся цей цирк - смішно робиться. На купі форумів бачив подібні теми - ніде сторони не могли дійти згоди.... Невже у вас всіх немає інших занять, як ото ображати одне одного? Та якби ви всі з таким же ентузіазмом добивалися, припустімо, ремонту доріг, ачи озеленення нашого міста - то ви б досягли приголомшливих результатів! По-моєму, у нас є добра купа значно важливіших нагальних питань, аніж питання мови.

І ще: подивіться що в світі робиться! Йдуть війни через мову, через релігію, гинуть тисячами люди! Хочете щоб так само було? Схаменіться, поки не пізно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дивлюся цей цирк - смішно робиться. На купі форумів бачив подібні теми - ніде сторони не могли дійти згоди.... Невже у вас всіх немає інших занять, як ото ображати одне одного? Та якби ви всі з таким же ентузіазмом добивалися, припустімо, ремонту доріг, ачи озеленення нашого міста - то ви б досягли приголомшливих результатів! По-моєму, у нас є добра купа значно важливіших нагальних питань, аніж питання мови.

І ще: подивіться що в світі робиться! Йдуть війни через мову, через релігію, гинуть тисячами люди! Хочете щоб так само було? Схаменіться, поки не пізно...

+10

И я о том же.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

skinik

Дело не в мнении и не в клинических случаях. Дело в людях, которые, вместо того чтобы спросить, сразу делают одни им понятные выводы.

Где там украинская компания? Нет там украинской компании!

Где там люди, живущие на Украине? Нет там людей, живущих на Украине(кроме меня, но это, как ты сказал - клинический случай).

Одного не пойму - откуда это желание увидеть то, чего нет, а потом отыметь в мозг всех?

А по поводу доменов можно сказать только то, что это частное. И именно частнику решать, как поступать. Ведь написать письмо - много ума не надо, а сайт перевести - это работа, причем много работы. Если бы мне пришло письмо с просьбой сделать украинскую версию сайта, то я бы просто назвал цену этой работы. Согласен платить - почему бы и не перевести?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дело не в мнении и не в клинических случаях. Дело в людях, которые, вместо того чтобы спросить, сразу делают одни им понятные выводы.

от і я про це. але ж пише "резюме абізатєльна на русскам".

Я тебе могу привести такой же список, где нет русских версий сайта. И что, это смертельно? Вот только не надо рассказывать о том, что украинский - это государственный язык и всё обязано быть на нём.

будь ласка приведи спосок російських сайтів із українським інтерфейсом без російського. здається, ти не зрозумів сут справи. я мав на увазі, що я як україномовний громадянин України позбавлений права читати українські сайти рідною мовою.

Когда ты был в Крыму и был ли ты там вообще? От кого там ты слушал украинскую речь, кроме как от приезжих? О каких крымских украинцах может идти речь?
то може Крим ісконно русская зємля?
Ксенофобия - это твоё отношение ко всему русскому, как ни печально.

це твоя приватна думка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ursa

а нижче у вікіпедії пише:

Ксенофобию часто отождествляют с национализмом, однако между этими понятиями есть существенное отличие: приверженцы националистических взглядов не обязательно испытывают негативные чувства к другим нациям, этносам или религиям.

читав?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от і я про це. але ж пише "резюме абізатєльна на русскам".

Ага, только это ж не тебе в личку написано, правда? И тебя никто не заставляет искать тайный смысл в чужих речах. Ты программист и хочешь работать на той должности? Ну так хоти, никто же тебя не ограничивает. Я, вон, не прочь в Гугле работать - и ничего, хочу потихоньку. Или ты на речевой оборот обиделся? Так тебе же никто ПЕРСОНАЛЬНО ничего не предлагал. Ну отошли в личку претензию, объясни причины недовольства, модератору пожалуйся, наконец. Зачем искать что-то там, где его нет? Черный ворон на дереве - это черный ворон на дереве, а не знак свыше. И, к слову... нет никакой ложки.

здається, ти не зрозумів сут справи. я мав на увазі, що я як україномовний громадянин України позбавлений права читати українські сайти рідною мовою.

Ты права от обязанностей отличаешь? У тебя есть право читать украинскую версию моего сайта, а у меня есть право ее не делать. Государство - другое дело. Если у государства нет украинской версии - тогда жалуйся, имеешь право. И госструктура, если ей на это выделили деньги, обязана тебя обеспечить госязыком. А никто из людей тебе ничем не обязан - как только до тебя это дойдет, жить в Украине станет чуть-чуть полегче.

читав?

Так ты как раз и есть - ксенофоб. Кстати, а чего ты статью на википедии на украинский не перевел? Или письмо уже ушло?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

шановний diezel

прочитай свій підпис і вдумайся в його зміст.

а єслі, а єслі... от якби у роті росли гриби, то і до лісу не треба було ходити.

Так ты как раз и есть - ксенофоб. Кстати, а чего ты статью на википедии на украинский не перевел? Или письмо уже ушло?
хоч посміявся. хєхє!
А никто из людей тебе ничем не обязан - как только до тебя это дойдет, жить в Украине станет чуть-чуть полегче.
балотуйся в президенти! будеш керувати країною, і буде всім лєгчє. а от якби такі російськомовної національності діяли в інтересах України була б ідилія.
Ага, только это ж не тебе в личку написано, правда? И тебя никто не заставляет искать тайный смысл в чужих речах. Ты программист и хочешь работать на той должности? Ну так хоти, никто же тебя не ограничивает. Я, вон, не прочь в Гугле работать - и ничего, хочу потихоньку. Или ты на речевой оборот обиделся? Так тебе же никто ПЕРСОНАЛЬНО ничего не предлагал. Ну отошли в личку претензию, объясни причины недовольства, модератору пожалуйся, наконец. Зачем искать что-то там, где его нет? Черный ворон на дереве - это черный ворон на дереве, а не знак свыше. И, к слову... нет никакой ложки.

це тобі diezel в лічку написали? яке ти маєш до цього відношення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

це тобі diezel в лічку написали? яке ти маєш до цього відношення?

Ты вот сейчас понял, что сказал? Мое объявление обвинили в дискриминации украинского языка. Причем обвинил человек, никоим образом ни ко мне, ни к должности не относящийся. Мне, как бы, не лень объяснить, но ведь меня никто даже не спросил. Заметь - не оправдаться, а просто объяснить! И как, каким боком, тут пробегает моя личка?

балотуйся в президенти! будеш керувати країною, і буде всім лєгчє. а от якби такі російськомовної національності діяли в інтересах України була б ідилія.

Если я завтра одену вишиванку, стану говорить всегда на украинском языке и кричать про дискриминацию украинцев - ты согласен за меня голосовать? Неважно, какой я человек, что у меня в голове, что я делал раньше, правда? Идиллия - это "резюме і спілкування - тільки на українській мові"? Или я неправильно тебя понял?

И вообще, что такое - "інтереси України"? Вот, например, по моей работе 3-4 человека в месяц узнают, что такое Украина. Да-да, представь себе, есть люди, которые, несмотря на победы на Евровидении, выход с 1/8 финала ЧМ по футболу и прочие достижения, не знают что такое Украина вообще! И вот, работая со мной, - узнают. Они имя мое, не то, что выговорить, написать правильно не могут, а про Украину спрашивают. Но!... тут нет ничего, что бы подходило под понятие "інтереси України" - это чистый бизнес. И если бы мне завтра предложили за деньги представлять "інтереси України", предложивший был б послан. Потому что это - не моя работа. Те два скромных "если", которые ты узрел в моем посте, как раз и относилить к тем, чья работа - представлять "інтереси України".

И, грибы во рту, это еще не самое худшее, что может случиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ты вот сейчас понял, что сказал? Мое объявление обвинили в дискриминации украинского языка. Причем обвинил человек, никоим образом ни ко мне, ни к должности не относящийся. Мне, как бы, не лень объяснить, но ведь меня никто даже не спросил. Заметь - не оправдаться, а просто объяснить! И как, каким боком, тут пробегает моя личка?

бла-бла-бла, це занадто розумні фрази для мого сприйняття. говорипопростіше, не всі ж такі розумні як ти.

Или я неправильно тебя понял?

неправильно зрозумів. ідилія це комплексна річ.

И вот, работая со мной, - узнают

дарма тебе не включили в список великих українців.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бла-бла-бла, це занадто розумні фрази для мого сприйняття. говорипопростіше, не всі ж такі розумні як ти.

"говорипопростіше" - не по адресу, это напоминает мне цитату с оригинального баша - http://www.bash.org/?38182

дарма тебе не включили в список великих українців.

А что мне в этом списке делать? Я не украинец, я - серб. Мы, сербы, списков не любим, у нас, у сербов, это называется "дрочить на рейтинг". Потом приходит американский дядя - и бомбит по тому же списку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я українець, і як ти ставишся до росіян :lol: ?

Врагофф нада знать по їменам :rolleyes:

Никак не отношусь. У меня лицо такое: в евросоюзе я, вроде как, нормальный гражданин, спокойно себе живу, перемещаюсь и все такое, но стоит мне приехать в Киев, Москву, Донецк или какой другой мегаполис из обрусевших - сразу менты мордой в капот и полный шмон. За паспортом можно даже не рыпаться - пристрелят на месте. А если еще и небрит... Я уже и не волнуюсь вообще; это же не мои проблемы - правда? Можно просто не ездить туда - что я с успехом и делаю. А враждовать? Это не для меня, для этого у нас специальные люди есть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...