Перейти до змісту

Дискримінація за мовною ознакою


Plum

Рекомендовані повідомлення

На офіційному сайті мобільного оператора Білайн в Україні (www.beeline.ua) стартова сторінка по замовчуванню завантажується на російській мові. Неодноразово на різних форумах це питання піднімалось писались листи, але все марно. Для прикладу, сайти інших МО дотримуються такої політики, що все ж спочатку йде державна мова, а потім вибираєш за бажанням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 122
  • Створено
  • Остання відповідь

Один з найбільших банків України -- Приватбанк -- вперто веде дивну політику по просуванню російської мови в маси. При оформленні кредитів пропонують заповнити анкету, пункти в якій надруковані російською, при дозвоні на гарячу лінію 8-800-500-00-30 у відповідь чуємо російськомовний автовідповідач без можливості вибрати іншу мову. Стартова сторінка на сайті www.privatbank.ua -- російськомовна (ну, хоч є можливість перейти на українську версію сайта по ссилці).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Mala:

Аналогічний випадок був у нас в Бердянську в 2004 році -- на весь центр міста ми знайшли лише одну дитячу книжку українською мовою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ИМХО, конечно, но резкая отмена почти всех русских школ - немного дискриминация русского языка.

тут аналогия гордиевого узла неуместна. следует это делать не так резко.

я не хочу сказать, что этого делать не надо, но с места в карьер - может вызвать больше отрицательных эмоций.

ну и Пушкин, Некрасов, Лермонтов и Достоевский в переводе - это зло...

;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на пляшках з пивом,пишуть "пИво" ;)

А якщо серйозно,то дуже важко знайти українські караоке-пісні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Криму, де проживають за різними оцінками 600 - 800 тис. українців, функціонує лише 5 україномовних шкіл. Для порівняння: в Австралії, де проживають 35 тис. українців, існує 15 шкіл, для 220 тис. ук-раїнців Аргентини відкрито 73 школи, для 155 тис. українців Бразилії - 12, для 150 тис. наших співвітчизників у Словаччині - 156 шкіл. Цей ряд можна продовжувати... Хочу нагадати, що в названих державах українська мова не є державною.

урл

:D

щось урл не працює

P.S.

ну знач так напишу http://ukrlife.org/main/svitlica/klass.htm

в мене паше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ИМХО, конечно, но резкая отмена почти всех русских школ - немного дискриминация русского языка.

тут аналогия гордиевого узла неуместна. следует это делать не так резко.

я не хочу сказать, что этого делать не надо, но с места в карьер - может вызвать больше отрицательных эмоций.

ну и Пушкин, Некрасов, Лермонтов и Достоевский в переводе - это зло...

;)

різке закриття шкіл - брехня. де факти? Я добре памятаю як це було. Старші класи довипускали, Вчиталі старались все пояснювати на російській (якщо були проблеми), 100% укр. навчання починалось тільки з 1-го класу, нагрузка в середніх класах збільшувалась на укр. мову.

переклад - теж

взагалі пост вражає своєю нісенітнецею.

Виходить Гамлет це теж зло. Виходить що діти в школі на зарубіжці не вчать твори на російській мові- брехня.

Я вам скажу що визиває роздратування. Це те що діти вільно володіють українською мовою, а батьки так і не навчились за все своє життя, а це і 20-30,40 років.

От вам приклад переконання пересічного ....

ФАКТИ, де факти хоч один. Домовлялися ж.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ФАКТИ, де факти хоч один. Домовлялися ж.

vanus, тебе ведь не 15 лет, не строй незнайку...

каких ты фактов хочешь? или ты хочешь сказать, что количество русских школ в Луцке не сократилось до минимума. и то, 5-я школа не полностью русская. а именно русские школы были в свое время переполнены до отказа. в классах было по 40 человек.

а в Луцке очень много военных, которые про украинский язык и не слышали в жизни.

и целые районы этими военными заселены, поэтому, в "русском квартале" даже на бытовом уровне украинский язык не используется...

ну, еще по теме: на форуме начали "зажимать" английский язык. кое-какие надписи поменялись на русские. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було в Ялті в 2005му році.

Приїхали з дружиною на відпочинок, зачелились в "Інтурист" і пішли в ресторан на першому поверсі готелю перекусити з дороги. Замовили пельменів. Принесли. Дружина в мене просить: "сходи до бармена, попроси оцту і перцю."

З "оцтом" я видєлуватись не став, сказав:

- Дайте будь-ласка уксус і перець.

Бармен дав мені оцту і "ввічливо" запитав:

- І чіво?

Я:

- Перець!

- Чьо?!!!

- Перець!!! - показую на перечницю.

До нього нарешті доходить, чого мені треба. Подає мені перечницю і "виправляє" мене на весь зал:

- ПЄРЄЦ!!!!

Я був в шоці...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ФАКТИ, де факти хоч один. Домовлялися ж.

Ти з"їздь у Київ і постарайся поцікавитися працевлаштуванням на серйозних фірмах на український і російській мові і сам побачиш факти!

А ще столиця столиця України......

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про російські школи у Луцьку. Дурне це все. У нас як я бачу люди ті що бажють навчатися ідуть у будь-яку школу(яка ближче). Як вчився в школі(4) то там було щось біля 10 учнів молодших класів(яких я чув) і розмовляли російською мовою і нема ніяких проблем у нас навчатися. А чого 5-а стала менш російська а тому що ситуація з мовою у нас менш складна аніж на сході наша мова тут швидко освоюється - російські класи просто недозаповнювалися - був недобір та й усе....

Приклад дискримінації.......У Києві проведення семінарів та презентацій нових товарів від відомих торгових марок ведеться російською мовою...Приклад-презентація Україні Asus eeePC.

Дуже цікавий випадок стався зі мною у школі на уроці зарубіжної літератури......один учень запитав на уроці "а чому ми вивчаєм твори російських авторів російською мовою"? На що була дана відповідь-твір вивчається мовою оригіналу якщо мова ця зрозуміла учням-відповідь: ми ж необов'язково маєм знати іноземну мову-давайте краще на рідній - так комфортніше і зручніше- і 100% усі знають ... після невеличкої дискусії вивчення твору продовжилось українською мовою(ми ж не в російській школі навчаємося)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

діти вільно володіють українською мовою, а батьки так і не навчились за все своє життя, а це і 20-30,40 років

Ребёнок в полтора-два года может выучить, точнее получить очень хорошие задатки для изучения двух-трёх, даже большего количества иностранных языков. Взрослому выучить язык НАМНОГО труднее. А если учесть то, что родители росли в русскоговорящем обществе и сейчас у них наверняка круг общения тоже русскоязычный... а дети в садиках и школах, во дворе (дети ведь не делят друзей на "москалей" и "хохлов" - по крайней мере, в "детском" возрасте) практически постоянно слышат украинский язык... Что же тут удивительного, что дети свободно говорят на украинском?

Ради интереса, попробуй выучить беларусский, например, или шведский, насколько легко они тебе дадутся? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Один з найбільших банків України -- Приватбанк -- вперто веде дивну політику по просуванню російської мови в маси. При оформленні кредитів пропонують заповнити анкету, пункти в якій надруковані російською, при дозвоні на гарячу лінію 8-800-500-00-30 у відповідь чуємо російськомовний автовідповідач без можливості вибрати іншу мову. Стартова сторінка на сайті www.privatbank.ua -- російськомовна (ну, хоч є можливість перейти на українську версію сайта по ссилці).

Як працівник цього банку, можу сказати, що усі накази та інформаціїні листи надходять виключно російською. Був випадок, коли працівники відділу безпеки відсилали звіт на офіс в Дніпропетровську - їм прийшла відповідь з проханням переробити його на російську мову. "Відєтєлі, оні нє панімают."

Доречі це у більшості банків так, принаймні в Правекс банку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Работал у нас электрик по фамилии Гребенёв со своей фамилией в паспорте.

Кадровик обнаружил несоответствие фамилии государственному языку и соответственно исправил на "Гребеньов".

Электрик оформляет инвалидность и больше года не может получать пенсии- разные фамилии.

Дискриминация присутствует, причина- понятна.

ЗЫ В тридцатые годы нашу бабушку после переезда из Сумской области в Тульскую переименовали- была Олена, а стала Оля. Она пенсию так и не получила, причина та же. Аналогия налицо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

новость баян но все же. налицо дискриминация украинского языка.

"В Луцке избили украиноязычных негров"

"Следственным департаментом Луцкого горотдела УМВД Украины возбуждено уголовное дело факту хулиганства, вследствие которого пострадали трое граждан Уганды.

Как сообщила следователь городского управления МВД Ольга Пархомюк, вечером 6 июля в одном из летних кафе Луцка возникла потасовка между тремя темнокожими молодыми людьми и местными жителями. Один из иностранцев был ранен из газового пистолета.

Пострадавшие оказались гражданами Уганды. Они приехали в Луцк, чтобы вместе с еще одним соотечественником записать на студии Олекса украиноязычный музыкальный альбом.

В результате инцидента в кафе солист группы получил повреждение мягких тканей лица. После того, как пострадавший получил медпомощь (на рану пришлось наложить швы), он определенное время не сможет работать над записью альбома, - сообщает ЗІК.

Следственным департаментом Луцкого горотдела УМВД Украины возбуждено уголовное дело по факту хулиганства. Ведется следствие.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

новость баян но все же. налицо дискриминация украинского языка.

"В Луцке избили украиноязычных негров"

Пострадавшие оказались гражданами Уганды. Они приехали в Луцк, чтобы вместе с еще одним соотечественником записать на студии Олекса украиноязычный музыкальный альбом.

Взагалі-то, де факт того, що негрів побили саме із-за їх наміру записати україномовну пісню? Ніде про це не йдеться, так що питання мовної дискримінації тут притягнуте "за вуха". Расизм - явний, не заперечую. Але якщо ці хлопці з Уганди прибули, щоб записати українською мовою щось на зразок того, як вже один чорношкірий співає - "Я шоколядний зяяц, я лясковий мірзавєц, я слядкій на всє сто - о, о, о" - то я за расизм.

Костя, а може, це ти так "шутіш" таким прикладом?

А ось відвертий приклад дискримінації української мови - це вбивство 8 травня 2000 року у м. Львові співака Ігоря Білозіра.

У фатальний вечір 8 травня 2000 року на проспекті Шевченка теж були правоохоронці. Однак вони не перешкоджали двом молодикам жорстоко бити Ігоря Білозора. Виявилось потім, що один із них був сином першого заступника начальника львівської міліції.
А причиною їх звірячого вчинку було те, що Ігор Білозір дозволив собі заспівати за столиком кав`ярні українську пісню.

Оце - дискримінація за мовною ознакою...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=21561&hl= на українському форумі створена тема з назвою на англійській мові
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=21561&hl= на українському форумі створена тема з назвою на англійській мові

Чогось ти промовчав про те, що велика частина топіків тут же мають назви російською мовою, і не тільки назви. Знайшов до чого придертись, да? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ось відвертий приклад дискримінації української мови - це вбивство 8 травня 2000 року у м. Львові співака Ігоря Білозіра.

У фатальний вечір 8 травня 2000 року на проспекті Шевченка теж були правоохоронці. Однак вони не перешкоджали двом молодикам жорстоко бити Ігоря Білозора. Виявилось потім, що один із них був сином першого заступника начальника львівської міліції.
А причиною їх звірячого вчинку було те, що Ігор Білозір дозволив собі заспівати за столиком кав`ярні українську пісню.

Оце - дискримінація за мовною ознакою...

Сам Ігор Білозір у кав’ярнях чи ресторанах ніколи не співав ані своїх, ані чужих пісень, стверджують його близькі. Не співав він і того травневого вечора. Але є «друзі», які завжди ліпше знають, чого бажає душа митця. А надто, коли оковита (за рахунок завжди щедрого композитора) додає натхнення. Саме такий чоловік приєднався до товариства Білозора, а коли почув за сусіднім столиком пісні Висоцького і Розенбаума, вирішив показати «клятим москалям», хто в домі господар: затягнув пісню Білозора «Перший сніг».

Приклад дискримінації української мови... Во Львове... Грустно...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=21561&hl= на українському форумі створена тема з назвою на англійській мові

Чогось ти промовчав про те, що велика частина топіків тут же мають назви російською мовою, і не тільки назви. Знайшов до чого придертись, да? :lol:

я просто не є таким диким українофобом , а раз ти так щиро вболіваєш за українську мову то думаю, повинен бути послідовним у своїх діях

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я просто не є таким диким українофобом , а раз ти так щиро вболіваєш за українську мову то думаю, повинен бути послідовним у своїх діях

MANJAK11, ти вже вдруге плутаєш поняття "українофоб", і "українофіл"...

Закінчення "-фоб" - від слова "фобія" - страх, боязнь... Закінчення "-філ" - щось типу "любити" (зоофіл, некрофіл, Теофіл :lol: )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навеяно топигом...

Plum в своем разделе запрещает писать на русском или украинском названия компаний\фирм\марок (GeForex, Radeon, и т.д.), ну че не дискриминация :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навеяно топигом...

Plum в своем разделе запрещает писать на русском или украинском названия компаний\фирм\марок (GeForex, Radeon, и т.д.), ну че не дискриминация :lol:

Це не дискримінація, це правильно, тому що якщо я буду шукати інфу по продукції Samsung, я введу для пошуку саме слово "Samsung", а не Гнусмас, самсунг, самвсуньг чи інші слова.

А от у Львові податок на рекламу (з вивісок над різними закладами) в три рази більший, якщо вивіска - іноземними буквами. Тому у Львові є заклад "Йеллоу субмарін" :)

Дискримінація наліцо....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

you will get huge number of results entering gnusmas instead of samsung, approx 133 thousands, so there the fuck is language blocking? for your Yarchik nickname you can have only 8k results over google and less than 6k over rambler. keep going and you'll be real internet superstar :smile3:

ps. thanks for kitten recipe gone off from you subscribe :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...