Перейти до змісту

Волиньгаз обнаглів!


Рекомендовані повідомлення

ну а по другому - маячня - як можуть власники квартир утримувати у належному стані завнішні газові труби, до яких вони не мають права лізти без спеціального дозволу, проходження спеціальних тренінгів та інструктажів???

Ну, власник - це ж не тільки дядя Пєтя. Це може бути і ТзОВ "Рога і копита" ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну, власник - це ж не тільки дядя Пєтя. Це може бути і ТзОВ "Рога і копита" ;)

я маю на увазі - зовнішній газопровід багатоквартирного будинку - його хто обслуговує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Повинні за яким принципом? Згідно якогось графіку, чи як?

Про ПТО я писав раніше. Є графіки ПТО на сайті Волиньгазу. На підставі чого вони їх складають - питати в них. Але в нових Правилах пише:

5.4. Технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах.

Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

Над цим пунктом треба добре подумати. :)

я маю на увазі - зовнішній газопровід багатоквартирного будинку - його хто обслуговує?

та певно на балансі у волиньгазу. А от внутрібудинкові - то ЖЕК, або власник квартири.

Тут ще є момент з новим законом про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках. Довго писати те що знаю, а знаю мало. :) Тому краще самому спробувати прочитати :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, про твою вентиляцію:

6.6. Вентиляційні канали газифікованих приміщень повинні відповідати вимогам ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення" та ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування".

6.7. Вентиляційні канали необхідно виводити вище зони вітрового підпору, а при розташуванні поряд з димовими трубами - мати висоту, що дорівнює висоті цих труб.

Dream, я нічого не зрозумів :(

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, :) вентканал кухні, де встановлено плиту газову, (твій випадок, нє?) повинен виходити наприклад вище гребня даху на 0,5м. А не просто через стіну назовні.

В ідеалі на кухні має бути 2 вентканали: в один підключаєш витяжку, а інший служить для природної вентиляції.

Якщо ж є лише один вентканал, то я рекомендую ставити комбіновану решітку, в яку зверху включається витяжка, а знизу є невелика решітка для природньої вентиляції. АЛЕ! Особисто в мене, в "панельці", при включенні витяжки на 2й та 3й швидкості, а часом, за певних кліматичних умов, той й на 1й швидкості, витянуте витяжкою повітря вдувається назад через ту решіточку в кухню. :( Зараз думаю над вдосконаленням - поставити якусь решітку або невелику перегородку у вентканалі, яка б направляла потік повітря з витяжки під кутом до стінки вентканалу вверх. :)

Змінено користувачем Dream
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цивільний кодекс України. Стаття 311. Право на недоторканність житла

1. Житло фізичної особи є недоторканним.

2. Проникнення до житла чи до іншого володіння фізичної особи, проведення в ньому огляду чи обшуку може відбутися лише за вмотивованим рішенням суду.

3. У невідкладних випадках, пов'язаних із рятуванням життя людей та майна або з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, законом може бути встановлено інший порядок проникнення до житла чи до іншого володіння фізичної особи, проведення в них огляду та обшуку.

4. Фізична особа не може бути виселена або іншим чином примусово позбавлена житла, крім випадків, встановлених законом.

Що має більшу юридичну силу? Якісь "правила", чи цілий кодекс?

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

AgentSmith13, чорті шо і шо небудь. Тобі треба газ вдома чи ні? Якщо треба, то варто домовлятись з Волиньгазом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, :) вентканал кухні, де встановлено плиту газову, (твій випадок, нє?) повинен виходити наприклад вище гребня даху на 0,5м. А не просто через стіну назовні.

В ідеалі на кухні має бути 2 вентканали: в один підключаєш витяжку, а інший служить для природної вентиляції.

Якщо ж є лише один вентканал, то я рекомендую ставити комбіновану решітку, в яку зверху включається витяжка, а знизу є невелика решітка для природньої вентиляції. АЛЕ! Особисто в мене, в "панельці", при включенні витяжки на 2й та 3й швидкості, а часом, за певних кліматичних умов, той й на 1й швидкості, витянуте витяжкою повітря вдувається назад через ту решіточку в кухню. :( Зараз думаю над вдосконаленням - поставити якусь решітку або невелику перегородку у вентканалі, яка б направляла потік повітря з витяжки під кутом до стінки вентканалу вверх. :)

В мене взагалі вентканалу немає. В мене квартира 2-кімнатна на 1 поверсі, а в решти людей по стояку квартири 3-кімнатні. Кухні у них знаходяться там де в мене (не в мене) кімната для смітника сміттєпровода. А в мене кухня на другій стороні будинку, де в людей звичайні кімнати без вентканалів. Не знаю чи так по проекту чи попередня хазяйка накуєвертила, але в доках так і зазначено.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Лічильник і всі прилади були перевірені ще навесні, боргів за комуналку, і газ, відповідно, немає і не було, які в них питання можуть бути? По принципу - "ось, ми придумали нове правило, а тепер плати штраф, бо нам гроші треба"? Ну, нема в нас документів ніяких на вентканали, зате є доки на плиту, і колонку, де чорним по українському написано - сертифіковане, введене в експлуатацію... А те, що хтось вирішив нагрітися на зміні норм якихось, якось трошки по барабану. Знайшли час - тарифи і так огого. Краще б свою "прить" показували в роботі з реальними боржниками, особисто чув про випадок - знайомі розповідали, що є в них в будинку квартира, яка принципово не платить нічого, крім світла і інету (бо "рубанути" можна і ззовні). Мотивація - "грошей нема, тарифи високі, самі винні, і вааще, х*лі вони мені зроблять". І при тому весело катають на машинах, і взагалі живуть "на широку ногу". От якби показово рубанули таким газ, з міліцією, виконавцями, і конфіскацією НА ДОРОЗІ машинки, хоча б пару раз, з висвітленням в ЗМІ, то й не було б мегаборгів без поважної причини. Зрозуміло, буває таке - втратив роботу, не заплатив місяць, два (сам так банку боргував раз, в 2007-2008 кризу, як "за власний" відправили), але ЗАРОБИВ, ВІДДАВ, ЗАБУВ. А "системних", які працюють, кошти мають, мають по пару квартир і будинків, і тупо плюнули ("забули", "ніколи", "нє до тєбя щас") - карати так, щоб 10-му поколінню заказав. Чув випадок, коли за містом приїхали до "бізнесмена" газ відрізати, то і зайнятість пройшла, і квитанцію про оплату за півгодинки сам привіз, аж перечіплявся, так що методи є, на жаль в нас думають, що дієвіше "гемороїти" все, що рухається і дише, ну правильно, то ж простіше так, думати не треба.
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобі треба газ вдома чи ні? Якщо треба, то варто домовлятись з Волиньгазом.

Так вони мені відключать газ хіба разом із цілим стояком. І якщо хоч комусь одному з цілого стояка включать, то включать і мені, інакше ніяк. Стояк іде через квартиру а не через під'їзд чи фасад. Ще 1 нюанс, на першому поверсі піді мною є квартира в якій взагалі нікого не було вже пару років, що там з боргами я не знаю, але газ їм точно не відключили досі.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, ужос. :)

То в тебе витяжка просто через стіну і ззовні на стіні решітка? Чи просто в стіні отвір, закритий з обох сторін решітками?

Для нормальної вентиляції було б нормально трубу 150тку (наприклад, каналізаційну) кинути ззовні поверх гребня даху. Це як варіант. А взагалі дивитись, звичайно ж, треба. :)

Який в тебе жек?

За великим рахунком я жекам співчуваю - у старих будинках отаких порушень через одного. Не дай бог, хто траванеться чадним газом, то вигрібати буде жек.

Правда за новими Правилами:

ІІІ. Загальні положення

3.3. Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

"Знайомство з новими Правилами" ;)

та слухай, не то слово. :) Я тут заодно вияснив що з 01.01.2014 новий дбн "опалення, вентиляція і кондиціонування" і новий дбн "НАСТАНОВА З МОНТАЖУ ВНУТРІШНІХ САНІТАРНО-ТЕХНІЧНИХ СИСТЕМ". Прозріваю від читання. :)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

nickel, ужос. :)

То в тебе витяжка просто через стіну і ззовні на стіні решітка? Чи просто в стіні отвір, закритий з обох сторін решітками?

Електрична витяжка через стіну + капішон з клапаном, щоб вода не затікала і вітер не задував.

Для нормальної вентиляції було б нормально трубу 150тку (наприклад, каналізаційну) кинути ззовні поверх гребня даху. Це як варіант. А взагалі дивитись, звичайно ж, треба. :)

Мені за той капішон вже писали, щоб демонтував. Я уявляю, що буде якщо я каналізаційну трубу на 9 поверхів ззовні захєрачу. "Зрадіють" навіть сусіди.

Який в тебе жек?

2

Змінено користувачем nickel
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

про газовиків - у них є такі прилади - тоді Велкам, немає - будь ласка - йдіть пасти корів.

Ну, газовики не знаю, у нас, ніби, не газовики перевіряли.

Хоча і втих є свої "методи" доіпатися.

Типу газова плита не під вентиляційним отвором стоїть.

Чи там, фоточка далеко. З рештою, якби знайти усі ці норми, можна було б з ними в суді порозмовляти. У разі якихось там штрафів і т.д.

перевіряти вентканали має право будь-який субєкт господарювання який має на те відповідну ліцензію, не лише волиньгаз.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мені за той капішон вже писали, щоб демонтував.

хто писав?

Я уявляю, що буде якщо я каналізаційну трубу на 9 поверхів ззовні захєрачу.

то в тебе 9типоверхівка? Оо Тоді, канєшна, варіант з кантрубою не зовсім гарно буде. :)

Короче, якщо ніхто незаяпує і в кухні газ довго не горить, то не заморочуйся. :)

перевіряти вентканали має право будь-який субєкт господарювання який має на те відповідну ліцензію, не лише волиньгаз.....

волиньгаз якраз і не перевіряє двк. Волиньгаз може кратність і заземлення написати. Я ж і двк перевіряю, і кратність визначаю, і заземлення міряю. А часнікам і угоду даю - ту, про яку jack74 писав вище. ;)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хто писав?

ЖЕК :)

якщо ... в кухні газ довго не горить, то не заморочуйся. :)

А якщо горить? Просто цікаво чим чрєвато, витяжка ж працює.

Змінено користувачем nickel
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все робиться для того,щоб всіма правдами і неправдами зайти в ВАШУ квартиру і нацепити там незакону пломбу.клієнт від страху накладе повні штани-підпише кабальний договір(хоча в нього і старий дійсний.при реорганізації підприємства-всі права і обовязки переходять від старого до нового облгазу в повному обсязі),дозволить поставити безплатний лічильник(за дві тис.грн.). В результаті цей лох буде переплачувати за лічильник,плюс кожен місяць до нього буде ходити наглий дядя чи тьотя і буде качати права. Я вигнав газовщика при спробі поставити мені пломбу.Купив датчик газу-і на поріг не пускаю ніяких газовщиків.Тіпа йдіть на...,я вас не визивав-спрацює датчик,тоді позвоню.плачу за девять кубів,ніяких махлювань з лічильником,і ніхто не шастає!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо горить? Просто цікаво чим чрєвато, витяжка ж працює.

фізика процесу така, що для згорання кубу газу треба приблизно 10 кубів повітря. Тобто щоб нормально згорав газ, треба дати доступ свіжому повітрю, що робиться або шляхом відкривання вікна в кухнях, або через припливний вентотвір в паливних. В результаті згорання газу утворюються купа шкідливих забруднюючих речовин: оксид вуглецю, діоксид азоту, метан, оксид діазоту, діоксид вуглецю, різні неметанові леткі органічні сполуки. І от якщо в тебе в кухні немає природньої вентиляції, то оте все розходиться по кухні і прилеглих приміщеннях. Відкривання ж вікна для вентиляції часто може не давати потрібного ефекту, оскільки може бути випадок, що з вікна кухні повітря з кухні задуває через усю квартиру або в вентиляцію санвузла, або ж витягує через вікна, що виходять на протилежну сторону будинку. Якщо ж для згорання газу недостатньо кисню в повітрі (вигорів), то газ починає "чадити", викидуючи більшу кількість оксидів азоту.

Про ідеальну систему вентиляції кухні я вже писав. :)

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фізика процесу така

Виходить, зимою власники колонок і пластикових вікон по ідеї повинні чадіти? Щось я за собою таке не помічав, навіть в періоди коли надворі -20 (пластикові вікна навіть на кухні нахлухо задраяні, працює газова колонка), а за день всі члени сім'ї прийняли ванну і наварили жратви. Хоча із логікою 1 куб газу на 10 кубів повітря погоджуюсь.

Хоча переважно взимку на кухні мікровентиляція на вікні присутня, плюс провітрювання при потребі відкриванням вікна частково чи повністю, плюс сифонить з-під дверей в під'їзд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я неодноразово зустрічав в квартирах заліплені скотчем вентрешітки на кухнях-паливних. Вгадайте чому? :)

Змінено користувачем Dream
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я неодноразово зустрічав в квартирах заліплені скотчем вентрешітки на кухнях-паливних. Вгадайте чому? :)

Бо в тих вентканалах аж мох поріс всередині на стінах і звідти смердить, особливо з тої вентиляції що в туалеті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я неодноразово зустрічав в квартирах заліплені скотчем вентрешітки на кухнях-паливних. Вгадайте чому? :)

Бо в тих вентканалах аж мох поріс всередині на стінах і звідти смердить, особливо з тої вентиляції що в туалеті.

бггггг

бо немає притоку повітря в квартиру і котел чи плита газова для згорання газу затягують зовнішнє повітря через вентканал, тобто створюється зворотня тяга.

Часом при рівних температурах на зовні і в приміщенні теж може бути зворотня тяга у вентканалах - з санвузла тягне у кухню, або навпаки. Але то тимчасово, як правило.

Виходить, зимою власники колонок і пластикових вікон по ідеї повинні чадіти?

колонки і плити газові, порівнюючи з котлами, фігню газу спалюють - шоб траванутись продуктами згорання від плити, тре доооовго палити. :) Змінено користувачем Dream
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобі треба газ вдома чи ні? Якщо треба, то варто домовлятись з Волиньгазом.

Так вони мені відключать газ хіба разом із цілим стояком. І якщо хоч комусь одному з цілого стояка включать, то включать і мені, інакше ніяк. Стояк іде через квартиру а не через під'їзд чи фасад. Ще 1 нюанс, на першому поверсі піді мною є квартира в якій взагалі нікого не було вже пару років, що там з боргами я не знаю, але газ їм точно не відключили досі.

Відключать хіба в КВАРТИРІ, куди й*х потраплять... На роботі я. Крапка.

  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

фізика процесу така

Виходить, зимою власники колонок і пластикових вікон по ідеї повинні чадіти? Щось я за собою таке не помічав, навіть в періоди коли надворі -20 (пластикові вікна навіть на кухні нахлухо задраяні, працює газова колонка), а за день всі члени сім'ї прийняли ванну і наварили жратви. Хоча із логікою 1 куб газу на 10 кубів повітря погоджуюсь.

Хоча переважно взимку на кухні мікровентиляція на вікні присутня, плюс провітрювання при потребі відкриванням вікна частково чи повністю, плюс сифонить з-під дверей в під'їзд.

Я наприклад взимку тримаю вдень вікно на мікро, бо якщо навіть при закритому вікні помити посуд - то відчувається неприємний гарячих запах - то від колонки...а якщо вікно на мікро - то цього запаху немає - закриваю вікно тільки на ніч, або ..якщо не користуюсь колонкою при умові температури за бортом - великий мінус!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раз пішла така п'янка то нагадаю собі і вам:

Чадний газ (окис вуглецю) — безколірний газ без запаху (!!!). Головна небезпека полягає в тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, заміняє кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).

Отруєння може статись під час роботи бензинових двигунів, при згорянні природного газу, при пожежах та на деяких промислових об'єктах. Велика кількість смертельних випадків відбувається у закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією (!!моє виділення!!), наприклад, в гаражах.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом

• головний біль, нудота;

• задуха;

• сплутаність свідомості;

• м'язова слабість;

• червоний колір обличчя; Тривала дія чадного газу може привести до смерті.

Перша допомога при отруєнні чадним газом

Негайно викличте машину «швидкої медичної допомоги».

• Постраждалого необхідно винести на свіже повітря. Рятівники не повинні знаходитися під дією чадного газу тривалий час. Пам'ятайте, що звичайний протигаз не захищає від цього газу. Для надійного захисту потрібний гопкалітовий патрон або ізолюючий протигаз.

• Кращим засобом лікування є тривале дихання киснем.

Середнє і важке отруєння не буду цитувати - нагуглите самі. :) Та й надіюсь, що і до легкого отруєння діло не дійде. тьху-тьху. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...