Перейти до змісту

Війна, ч 3 (дай Бог остання й переможна)


Рекомендовані повідомлення

 

 

 

Oleksandr Danylyuk кілька днів тому звертав увагу на надлишкову кількість Джавелінів, які купує одна з балтійських країн і припускав, що кінцевий користувач все ж таки знаходиться південніше і східніше.

А я от прочитав про те, що Державний концерн "Укроборонпром"планує з Huta Stalowa Wola спільно робити самохідну артилерійську установку 155 мм.

Це польське підприємство давно намагається створити дляMinisterstwo Obrony Narodowej таку артсистему. Втім, польського станом на тепер у їхній розробці - САУ Krab - не так вже й багато. Башта у Краба від британців ( BAE Systems ), власне гармата - французька ( Nexter Systems ). Шасі мало би бути польським, але якось не вийшло таке, як треба. Думали про турецьке в 2013, але в 2014 все ж уклали контракт на південнокорейське (120 одиниць, 310 млн $).

І от тепер ми читаємо, що поляки хочуть створювати з українцями 155 мм гармату на українському шасі від Оплоту. Що це може означати з огляду на викладене вище. Далі просто логіка без якихось "інсайдів".

Оскільки поляки з 90-их років не змогли створити власні ані башту, ані гармату, то навряд чи вони мають сподівання зробити це в кооперації з українцями. Шасі ж - українське. Отже, поляки можуть внести в кооперацію лише чужі - французькі та британські - технічні рішення. Звісно, що вони не мають права це робити без згоди французів та британців. Думаю, варіант кооперації заради експорту теж варто відкинути, оскільки Польща в цьому проекті насамперед заради забезпечення власних потреб у зброї і її потужності найближчі роки будуть зайняті саме цим.

Думаю, це просто схема за якою країни НАТО під виглядом кооперації двох дружніх країн здійснюватимуть прямі поставки компонентів летальної зброї, які Україна не може самостійно створити у короткостроковій перспективі. Не секрет, що є проблемою зношенність стволів крупнокаліберної артилерії. Під час інтенсивних боїв 2014-початку 2015 ресурс багатьох САУ добряче скоротився, бо темп нашого вогню часто був просто адовий. Свого виробництва поки немає. Щоб налагодити треба кілька років за умови нормального фінансування, потім випробування... Плюс проблема боєприпасів. Той факт, що йде одразу розробка під натівський 155 мм, а не 152 мм радянський калібр може свідчити, що є думка про майбутнє забезпечення снарядами. 152 мм ми в РФ уже мабуть не будемо купувати, правда?

Тож, можливо, обережно можна припустити, що це реальний проект з вирішення проблеми обороноздатності країни (думаю цей пункт точно в першій десятці за пріоритетом) за участі Альянсу. Ну а далі, як то кажуть, додумайте самі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 18,4 тис
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Дещо неочікувано...

 

Боевики покинули Коминтерново, - пресс-центр АТО

 

"Благодаря эффективному сотрудничеству руководства АТО и международных наблюдателей, оперативному информированию общественности о ходе событий и строгому соблюдению украинскими подразделениями условий прекращения огня контролируемые властью Российской Федерации бандформирования отступили.


Сначала они поспешно увели из н.п. Коминтерново оборудование и тяжелое вооружение, а потом поселок постепенно покинули и сами члены незаконных вооруженных формирований"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дебальцевський плацдарм

Відразу перше що кидається в очі

Подразделения, участвующие в обороне Дебальцевского плацдарма зимой 2015 года:

128-я ОГПБр,
17-я ОТБр,
1-я гвардейская ОТБр,
30-я ОМБр,
54-й ОРБ,
РТГр 169-й УЦ «Десна»,
79-я ОАЭМБр,
24-я ОМБр,
57-я ОМПБр,
26-я ОАБр,
27-я РАБр,
44-я ОАБр,
55-я ОАБр,
101-я ОБрО ГШ,
13-й БТРо «Чернигов – 1»,
25-й БТРо «Киевская Русь»,
40-й БТРо «Кривбасс»,
42-й БТРо «Рух Опору»,
батальон НГУ имени Кульчицкого,
8-й батальон НГУ,
батальон «Донбасс» НГУ,
милицейский батальон «Киев – 2»,
батальон патрульной милиции «Чернигов»,
милицейский батальон «Артёмовск»,
милицейская рота «Свитязь»,
3-й полк СпН,
8-й полк СпН,
73-й МЦ СпП,
91-й ОПОЗ,
Международный миротворческий батальон имени Джохара Дудаева.

 Мені от цікаво це якому мудаку(всі й так знають його) в голову прийшла така геніальна ідея на такому малому участку фронту зосередити таку кількість різних підрозділів, в нас мабуть суперзвязок і суперзлагодженість між всіма цими підрозділами. Замість того щоб закрити напрям одною бригадою чи кількома БТГр, командування яких єдине і всі знають хто за що має відповідати і що робити, і існує хоч якась злагодженість та взаємодія між підрозділами, так ні робиться щось взагалі неймовірне що й в військовій історії ніде не знайдеш.

Змінено користувачем Dieselsmart
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маршал Жуков, це ви? Закідать протівніка мясом? 

Я не читав статті, але... 

Є така приказка, що в команді 20% роблять роботу, а другі 80% їм просто не заважають.

Так от, для довідки - щоб ті, которі "СпН" зробили свою роботу, потрібно, щоб ті, хто ОМБР - зробили свою роботу. При одній бойовій задачі у одних основний пристрій - снайперський прицел, а у інших - ЛОПАТА! І саме цікаве, що і перші і другі працюють, щоб треті зробили свою роботу!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

difoto, ні мабуть ви той маршал...

А ви хоч знаєте які завдання виконує  "СпН", які ОМБР, які ОПОЗ, а для яких завдань готувались  підрозділи НГУ????

А тепер уяви собі яким чином організувати тилове забезпечення всіх 30ти(лише на цій ділянці) підрозділів якщо штаби частин з відповідальними офіцерами знаходяться невідомо де а підрозділи бригади розкидані по всьому фронту, як звязати всі підрозділи ефективним звязком?

Про бойове злагодження мабуть взагалі нічого не чув? то про що далі тут говорити... Жуков.

а це вам ні про що не говорить???

 

 

 А модель управления огнём через несколько штабов снижала эффективность такой помощи на порядок. Только в финальной части сражения эта порочная практика была временно отложена и корректировщики практически напрямую работали со стволами «старшего брата», что дало очевидный и сокрушительный результат для противника.

цікаво чи відбувся б такий відступ якби підрозділ був однією одиницею а не складався з групи з кількома командирами частина з яких захотіла собі відступити

 

 

На первых минутах боя Нацгвардия, шедшая вторым эшелоном, отступила к «броне» и уехала. 

більш ніж впевнений що єдине командування не допустило б такої промашки а техніка була б вкопана скрізь однаково

 

По словам очевидцев, украинская техника не была вкопана, танки и МТЛБ не имели капониров и противотанковые пушки на танкоопасных направлениях стояли открыто, являясь лёгкой мишенью.

 


Є така приказка, що в команді 20% роблять роботу, а другі 80% їм просто не заважають.

ви по приказках і далі живіть. якщо за такою приказкою жити то з гівна країна не скоро вибереться.

 

Змінено користувачем Dieselsmart
  • +1 2
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дяденька, не стреляйте, я русский: полковник ЗСУ розповів подробиці затримання ГРУшників

http://www.youtube.com/watch?v=ZPS6RzNY3Xg

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Павел Казарин
Антология трусости
Сьогодні о 10:013543514

Последний год довольно часто встречаю тех, что претендует на то, чтобы быть "над схваткой". Обычно их логика сводится к тому, что Украина мало чем отличается от России. Мол, в одной стране славят Сталина, а в другой – УПА. Мол, люди гибнут не только от российских снарядов, но и от украинских. Мол, в России бьют за желто-голубой флаг, а в Украине – за георгиевскую ленту. И рефреном идет тезис о том, что всем нужен мир.

Подобная логика очень удобна. Она позволяет носить белые одежды, заниматься абстрактным "толстовством" и претендовать на универсальное миролюбие. И у меня к этим людям только один простой проверочный вопрос.

Украинская армия находится на территории России, или российская армия находится на территории Украины?

Ответ на этот вопрос расставляет все по местам. Потому что бессмысленно сравнивать СМИ страны-агрессора и страны-жертвы и находить пропаганду по обе стороны границы. Война имеет свою жестокую логику – в ней невозможно участововать, не снимая белых перчаток. В любом конфликте всегда есть потери от "дружественного огня", снаряды падают не только на вражеские позиции, но и в жилые кварталы, от мародерства и взяток на блокпостах не застрахована ни одна армия в мире. И единственный этический маркер сосредоточен в том, кто первый вывел свою армию из казарм и посадил на броню.

В том же Сталинграде мирное население погибало не только от немецких бомбардировок, но и от советских артподготовок. Потому что килограммы железа не всегда летят туда, куда предполагалось. Но общий консенсус состоит в том, что жертвы среди мирного населения лежат на совести вермахта. Потому что именно немецкие солдаты пересекли государственную границу 22 июня.

Можно сколько угодно критиковать информационную политику Киева, но это не уравнивает ее с информполитикой Москвы. Можно сколько угодно писать про абсурдность принимаемых Верховной Радой законопроектов, но ни один из них не позволял Киеву ввести войска на территорию соседней страны. Зато я прекрасно помню, как год назад обе палаты российского парламента предоставили такое право российскому президенту.

И нет смысла обсуждать, что затем это разрешение отозвали. Потому что война началась даже не в тот момент, когда прозвучал первый выстрел на Донбассе, а в тот, когда российская армия вышла на крымские улицы. Те, кто любят говорить о том, что присутствие российских солдат на Донбассе не подтверждено официально, забывают о том, что они есть на полуострове. Даже если бы этим все и ограничилось – сама по себе "крымская весна" дает четкий ответ на вопрос о том, кто в нынешней войне агрессор, а кто жертва.

Рассказывать про "взаимную атмосферу ненависти", которой надо "положить конец", конечно, удобно. Не надо нырять в пыльные словари в поисках значений слов "контрибуция", "репарации", "трибунал". Можно безадресно рассуждать о том, что "все плохие". Что ж, вполне возможно, что в мирное время "все" очень даже "плохие", но война – это слишком тяжелая гиря на чаше моральных весов, чтобы ее можно было уравновесить абстрактными разговорами о "геополитике".

Если какая-то страна становится агрессором, то все издержки и жертвы войны ложатся преимущественно на нее – вне зависимости от маркировки конкретных снарядов и мин. Если страна становится агрессором, то коллективная моральная ответственность ложится на каждого ее гражданина. Статус агрессора – это вообще та история, которая тянет за собой сильный логический ряд, от которого уже не удастся отмахнуться. И отсидеться в ментальном бомбоубежище под названием "постим котят вконтакте" уже не получится.

И поэтому я прекрасно понимаю тех, кто сводит весь пафос своей позиции к фразам "все виноваты" или "никто не виноват". Им всего лишь страшно. Страшно брать ответственность, страшно делать выбор, страшно назвать вещи своими именами. Но только почему они решили, что трусость – это позиция?

"Крым.Реалии"

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Провокационный рейс. Какой подарок готовил Кремль на Новый год.

https://www.youtube.com/watch?v=E87Y9EYmGkw

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З полону бойовиків звільнили ще одного українського бійця - Анатолія Полякова, який пробув у бойовиків 9 місяців.

CXagyLeWYAAlKic.jpg

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Провокационный рейс. Какой подарок готовил Кремль на Новый год.

https://www.youtube.com/watch?v=E87Y9EYmGkw

скоріше за все глюк транспондерів або приймачів флігтрадара.

достатньо лише глянути на збільшену карту польоту літака в точці розвороту на Україну і зрозуміло що такі викрутаси як там жоден гражданський літак не зробить. далі час рейсу збігається з аналогічними а якби такий крюк зробили то він би дуже відрізнявся, третє це те що він долетів аж до запорізької області і наші його не побачили?

Змінено користувачем Dieselsmart
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

третє це те що він долетів аж до запорізької області і наші його не побачили?

 

Ну , в нас колись німці через всю країну пролетіли  і ніхто не побачив =)

Я тоді якраз чергував  на КП =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 
 
2015-12-30

 

Президент Украины Петр Порошенко, Президент Франции Франсуа Олланд, канцлер Германии Ангела Меркель и Президент России Владимир Путин договорились продлить срок действия договоренностей, достигнутых в Минске (Беларусь), на 2016 год. Об этом говорится в сообщении пресс-службы Президента России, передают Українські Новини.

В среду состоялся телефонный разговор лидеров Украины, Германии, России и Франции.

"Лидеры обстоятельно обсудили остающуюся напряженной и нестабильной ситуацию на юго-востоке Украины в контексте реализации согласованных 12 февраля 2015 года в Минске договоренностей. Условлено продлить срок их действия на 2016 год", - сказано в сообщении по итогам разговора.

Отмечается, что будут продолжены и личные контакты руководителей четырех стран по реализации "минских договоренностей".

Как сообщало агентство, "Нормандская четверка" договорилась активизировать работу по подготовке выборов на Донбассе. Кроме того, МИДы "нормандской четверки" запланировали встречу на конец января 2016.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Об этом говорится в сообщении пресс-службы Президента России. Це так феєрично постити новини з параши, а що в нас вже усьо нормуль немає війни всі жвием дружно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Об этом говорится в сообщении пресс-службы Президента России. Це так феєрично постити новини з параши, а що в нас вже усьо нормуль немає війни всі жвием дружно?

Ну не знаю, порох так нормуль і по дружньому тисне руку ВВХ при зустрічах ніби той і не є президентом країни-агресора.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ПОлітика це тобі не пісюни під одіялом дьоргати. так що тупо не звізди. Не знаєш на читай якщо знаєш нім чи францмову. http://www.elysee.fr/communiques-de-presse/article/entretien-format-normandie-2/ http://www.bundesregierung.de/Content/DE/Pressemitteilungen/BPA/2015/12/2015-12-30-telefonat-normandie.html

  • -1 9
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ПОлітика це тобі не пісюни під одіялом дьоргати. так що тупо не звізди. Не знаєш на читай якщо знаєш нім чи францмову. http://www.elysee.fr/communiques-de-presse/article/entretien-format-normandie-2/ http://www.bundesregierung.de/Content/DE/Pressemitteilungen/BPA/2015/12/2015-12-30-telefonat-normandie.html

Йа, йа, дастіш фантастіш. Же суі лє Корбян.

Фоткі, де порох тисне руку хутіну, постити не буду, щоб не травмувати твою психіку.

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

школота.

Не переживай. Скоро ти закінчиш школу, подорослішаєш, почнеш зустрічатися з дівчатами (а може й не з дівчатами, судячи з того, як часто ти згадуєш сексменшини у своїх дописах ;) ) і тоді перестанеш смикати сам собі пісюна під одіялом.
  • +1 4
  • -1 7
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

йди, хлопче, вчи уроки, одягай костюма оленя, лягай спати і чекай на діда мороза :)

  • +1 1
  • -1 12
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Українці відповіли на російську пісню про гумконвой.

http://glavcom.tv/video/16480.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ітогі підібєм за 2015 рік по бронєтехніці: новинки про які ми дізнались цього року! 
- активно розвиваєтся сегмент легких бронеавтомобілів і колісних БТР:
а) Дозор-Б - скоро у військах. На жаль, дуже й дуже затримався
б) Варан - макет
в) Тритон - на виході, думаю, на випробуваннях наступного року буде.
г) Козак-2 - поставляється. 
д) Богдан-6 - близький до завершення. Поставки малі (наче кілька штук?)
е) Лінійка БТР від Ленкузьні - "Арбалет" - уже вариться корпус, як мінімум. Це добра новина
є) Варта-2 для НГУ. Незрозуміло навіщо. Проте, доки не до жиру, може й це треба.

- Активно працює приватний бізнес: названі вище машини (Варан, Козак, Козак-2, Богдан, Богдан-2, Тритон, Арбалет, Варта, а ще Фіона, Шрек, Спартан, Кугуар - все це поставки з недержавних підприємств) 
- БТР-4 з Дойцем показали. Сподіваюсь на розвиток теми наступного року.
- Шрек і Фіона пішли до НГУ. Кількості невідомі, але періодично з'являютья у кадрі то тут, то там. Таких машин треба більше.
- Додброньовані КрАЗи (і МАЗи) з'являютьсу у ЗСУ і НГУ. Треба більше.
- БТР-3 і БТР-4 прийняті на озброєння і йдуть у серію для ЗСУ й НГУ. 
- буде розроблятись самохідний міномет БТР-4Е

По колісній темі повне буяння варіантів і фантазії! icon_e_smile.gif

А по гусеничній техніці скромніше, але є: 
- ще сирий варіант модернізації БМП-1
- ще не менш сирий варіант важкого БМП від "Азова"
- анонсований (ще раз) випуск "Оплотів" для ЗСУ
- анонсована 155 мм польсько-українська гавбиця 
- анонсована якась версію Т-64Б ("Булату"?) із потужнішим двигуном.

Негативні явища:
- за два роки війни не вироблена концепція развитку БТТ (армія не знає що їй треба!)
- не ведуться роботи по новому танку і БТР-9 (сподіваємось, що ми просто про це не знаємо!)
- не ведутся работы по ВБМП, а саме він повинен стати основою на "передку"
- досі не налагоджено виробництво і поставки у войска нової ДЗ (про КАЗ, взагалі мовчимо!)
- ідея закупки "Оплотів" не зрозуміла 
- відсутня обов'язкова установка противо-кумулятивних екранів
- переживання за тайський контракт по тим самим "Оплота" для Таїланду
- На жаль, поки не побачили масової модернізації БТР-60/70, БРДМ-2 до рівня "Свитязя"/"Хазара" (з боковими дверями, ремоторизацією, додбронюванням).
- незадовільна модернізація бронетехніки досі не враховано досвід боїв - не розроблено модернізацію Т-64Б до рівня російського Т-72Б3. 

 
 

Невеликі підсумки 2015-го року по артилерійському озброєнню, САУ, РЗСВ:

- розроблено і випробується 82 мм міномет "Верба"
- показаний екземпляр модульної РЗСВ "Верба" (одні верби!) від ХКБМ
- анонсовано і початі роботи по відновленню випуску САУ на ХТЗ (мова про "Гвоздику", але є сподівання, що це може бути 152 мм САУ)
- анонсовано розробка і виробництво україно-польського 120 мм самохідного міномета на базі БТР-4Е (установка башти польського "Рака")
- анонсовано розробку і виробництво україно-польської 155 мм САУ на базі "Оплота"
- випуск 30 мм гармат у Кам'янці-Подольському розвивається активно
- КБЮ публиковало информацию о работах по созданию систем РСЗО (вероятно что то типа Смерч)
- початок виробництва стволів для ЗСУ-23-2
- розробка гранатомету УАГ-40
- міномет 60 мм (міни болгарські)

Вперше за довгі руки відбулось суттєве зрушення у галузі артилерії і РЗСВ.

Проте, немає інформації по роботі 
- з артстволами 
- та модернізації 2С3
- та ремоторизації 2С3.


Підсумки 2015-го року по новинкам ППО:
- Призначено генерального конструктора з роробки ЗРК
- Визначено план дій і приоритети його роботи:
• Зенітні ракетні комплекси з дальністю дії до 50 кілометрів та їх складові частини (розробка) 
• Зенітний ракетний комплекс “Стрела” (модернізація) 
• Зенітний гарматно-ракетний комплекс “Тунгуска” (модернізація) 
• Зенітний ракетний комплекс “Оса” (модернізація) 
• Зенітний ракетний комплекс “Бук М1” (модернізація, доробка) 
• Зенітний ракетний комплекс “С-125” (модернізація) 
• Зенітна ракетна система (комплекс) “С-300П” (модернізація, доробка) 
• Зенітні ракетні системи та комплекси середньої дальності та зенітні керовані ракети до них (розробка)
- Ремонтуються С-300ПТ/ПС і "Бук-М1" - цього року 5-6 дивізіонів (?)
- Модернізована С-125Д2 мало не попала на озброєння
- Говорять про модернізацію і повернення "Кубів"
- По поставкам 36Д6 і 80К6 цього року інформації не було


Підсумки 2015-го року:

По літакам:
- Ан-132 - дізнались про спільний проект із арабами. І проект рухається. Підписані домовленості. Перед Новим роком засвітився корпус.
- Ан-178 - навіть якісь там протоколи намірів набирає, що непогано, проект розвивається
- Ан-178 - показали другий
- Л-15, наче, будуть випускати. Причому, наступного року вже буде якийсь рух
- показали по ремоторизації Ан-70 - була картинка, але більше нічого
- щось там оживився Антонов по власному бойовому літаку
- Ан-148 замовили 2 для ЗСУ
- виконали індійський контракт по ремонту Ан-32
- купу літаків повернули до лав ПС

У цілому, досить непогано, рухаються.

Негатив по літакобудуванню:
- Київ і Харків зупинили виробництво - заводи стоять. Надія на Ан-132 і Ан-178
- бойові літаки поки не модернізуються, а тільки капіталяться (окрім Л-39)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...