Перейти до змісту

Чи вірить ваша дитина в Св. Миколая? ПРОблема!


Basil

Рекомендовані повідомлення

Прошу поради у психологів, бажано дитячих...

Проблема наступна.

Моїй дочці десятий рік. Вона дуже вірила в Св. Миколая і Діда Мороза. Притому так вірила щиро, що всім у своєму класі то доказувала... А сьогодні в нас стрес, вона підозрює, що його не існує і закотила істерику, що ми стільки років її обманювали, наполягаючи на тому, що він все-таки існує.

І ось проблема. Що робити?

Далі наполягати, що все-таки Св. Миколай існує? Якби не зовсім правильно, бо обман.

Як правильно пояснити дитині, що не існує та вийти із стресової ситиації?

Можливо трохи сумбурно виклав свої, думки, звиняйте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я не психолог, але скажу як підліток) Я думаю, що багато дітей в такому віці вже усвідомлюють, "що до чого". Тобто в класі її можуть з насмішками переконувати в тому, що діда мороза немає, а це все роблять батьки.

Проблему в принципі можна вирішити, якщо подарунок під подушку покласти під ранок, але потрібно зробити це демонстративно (але не надто), щоб дитина помітила. Ну, а потім залишається тільки провести невеличку бесіду на рахунок того, що ваша дівчинка вже доросла і повинна знати дещо. Типу що усі батьки в якійсь мірі є тими дідами морозами чи святими Миколаями, тому що робити дива для дітей - це їх обов'язки і вони лише хочуть зробити дітей щасливими.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я колись, маючи років надцять, теж геть не вірив у Діда Мороза. Аж поки до нас не завітав черговий Дід Мороз привітати мене і молодшого брата. Ну, я на правах старшого брата висловив свою точку зору про костюм, накладну бороду і все таке. Але Дід Мороз не розгубився: він дістав свій паспорт і передав його мені. На першій сторінці писало: "Мороз Василь Іванович".

От так от.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

скажіть, що Св.Миколай подарунки передає через вас, а дитину, щоб не цькували, навчіть відповідати фразою про сусліка :_07:

upd: розкажіть дитині історію про Миколу Чудотворця і поясніть, що це така традиція. думаю дитині буде цікаво послухати. це як варіант

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О, як усе запущено - у наш час інформації для реального сприйняття світу достатньо, і для дітей також. Не ображайтесь, але Ви напевне трішки призупинили прогавили час, коли потрібно дітям роз*яснювати про дійсний стан речей. Свою доньку (яка трохи наївна була ) я переконував від протилежного - навмисне розказував про явно нереальні речі, і донька здогадувалась, що я вигадую, все робилося з гумором, Напевно, потрібно якимось чином поговорити і переконати доньку, спробуйте, також, щоб донька змогла потрохи висновки робити в міру своїх спостерігань і досвіду, а Ви їй у цьому допоможете. Удачі. :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дайте почитати дитині історію про св.Миколая - це пізнавально - вона багато зрозуміє. Ми з чоловіком кладемо діткам подарунки від Миколая як під подушку так і просто вручаємо в руки, пояснюючи, що Миколай допоміг татові заробити гроші, щоб купити подарунок від нього.

Між іншим, я працюю в Агенції святкових подій і в нас є послуга: Миколай Додому! і Дід Мороз Додому! Якщо надумаєте - звертайтесь.

http://board.lutsk.ua/topic/148652-mikolai-dodomu/

http://board.lutsk.ua/topic/148635-dd-moroz-dodomu/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас теж проблема,дочці в маленькій школі(церква Відродження) вчителька сказала,що діда Мороза немає. А це ходять перевдягнені дядькі. Дитині 5 років,нафіга вони таке роблять? Дітям потрібно чудо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас теж проблема,дочці в маленькій школі(церква Відродження) вчителька сказала,що діда Мороза немає. А це ходять перевдягнені дядькі. Дитині 5 років,нафіга вони таке роблять? Дітям потрібно чудо.

Готують до реального життя, повного несправедливості, брехні і зла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В 5 років це дуже жорстоко.... Часто дорослим чуда не вистачає, нащо забирати в дітей....

Мій син в свої 8 навіть на хвильку не сумнівається в існуванні Миколая і Діда Мороза. :) З ним і я вірити починаю :)

Нічого поганого в цьому не бачу. Якщо подарунки кладуть мама з татом, то не означає що Миколая нема :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

була думка сказати своему шестирiчному сину, що Миколая та Дiда мороза нема, але передумав, хай поки що ще живе мрiями, це ж так приемно, мрiяти, головне вiд мрiй не переходити до повного розчарування життям

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо чесно, тоя теж вірив і якоюсь частинкою душі вірю і посей день що Миколай і Дід мороз існує, хоча давно сам збагнув що Мріяти нам допомагають батьки.

Дітям потрібно чудо. -- 100% поки вони ще немають власного маленького чуда яке буде радіти їхнім подарункам

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої діти (18 і 9 років) свято вірять і чекають і Миколая і Діда Мороза і мене в цьому переконують. Минулого року вони знайшли свої подарунки під подушками. а я під своєю теж знайшла подарунок. На моє щире здивування і запитання:- "Звідки ж це? Хто приніс?",- менший син відповів:- "Як звідки? Святий Миколай приніс!" При цьому він так змовницьки перезирнувся зі старшою донею.

Звичайно, вони знають, хто кладе подарунки під подушки. Але і цього року ритуал дотримано. Листи написані, Миколай їх прочитав і виконає побажання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Які деякі дорослі приземисті, але самі нишком вірять саме в новий рік в те, що всетаки є Дід Мороз, який щось да й зробить накраще для тебе, чи там ще кому.

Я б сказав так "Маленька моя, так здавна повелося що всі люди вірять в чудо, тільки мало хто на людях в цьому признається, щоб не засміяли, і ті хто з тебе зараз сміється теж вірять у вигаданих героїв. Тому й вигадали СВ. Миколая, Діда Мороза, всіляких там фей. Я коли був маленьким теж думав що ці герої справжні, але коли підріс зрозумів що це вигадані герої, але ж якось хочеться думати що вони справжні. Я думаю тобі самій цікавіше вважати що цукерки тобі приніс не я чи мама, а святий Миколай, думаю вони навіть якісь смачніші чим просто якби ми тобі їх купили. Вірь в чудеса тому що вони мусят бути, і не обов,язково про це всім говорити. Ми ж то з тобою знаємо що чудеса бувають (тут можна підморгнути таємничо, обійняти та поцілувати, і сказати, а от коли будеш себе погано вести то замість подпрунків під ялинкою буде різочка).

Якось так, думаю після цього ваша доня все зрозуміє, і зробить правильні висновки.

Прикол в тему з життя, товариш один пииколов:

Каже, дивлюсь мала племінниця фотоапаратом грається, вийшов з кімнати, прихожу вже десь немає його, кажу так строго (а сам бачу його на ліжку): Де фотоапарт куди поділа?А вона: я не знаю. Він:як так? А вона чуть не плачучи уаже: я не брала, то напевно мишка вкрала :-)дитині років 7 десь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут, мабуть, головне не забувати, яку альтернативу солодощам готує Миколай ;)

А якщо треба розказати, то може батькові вдягнути бороду і шубу, а потім при дитині то зняти і розказати, що він працює на Миколая.

Типу, там кожен тато є, але ніхто нікому про це не каже. Таємниця ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Basil, дай їй подивитись мульт "Полярный экспресс". Там гарна ідея висвітлюється - дзвоник Санта Клауса чує тільки той, хто в нього вірить.

Когда-то большинство моих друзей могли слышать колокольчик. Но шли годы, и он умолк для всех них. Даже Сара однажды поняла, что больше не слышит его сладкий звон. Но, хотя я уже подрос, колокольчик все еще звенит для меня, как и для всех, кто действительно верит

Після цього мені вдалося дуже гарно пояснити своїм малим, що Дід Мороз існує, тільки хто в нього не вірить - ніколи його і не побачить... А тому й нема сенсу невірячим доводити, потрібно просто тихенько вірити :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В нас теж проблема,дочці в маленькій школі(церква Відродження) вчителька сказала,що діда Мороза немає. А це ходять перевдягнені дядькі. Дитині 5 років,нафіга вони таке роблять? Дітям потрібно чудо.

Тема власне про Св Миколая, Дід Мороз це його радянський замінник/альтернатива, бо в совку хтось же мав дарувати подарунки дітям в грудні. Якщо в таких церквах немає святих (бо їхні вчення їх видкидають), тому і Св. Миколая і його замінника Діда Мороза теж нема - все цілком очікувано і передбачувано.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитала усе написане і хочу зауважити, що той хто підтримує у дітях віру в чудеса має рацію! Було багато гарних думок і пояснень, та основна ідея для мене (як для психолога і для мами) полягає в наступному: в житті кожної людини є місце для дива(чуда), а для дитини диво прсто необхідне!

Як вийти з ситуації коли дитину уже "просвітили"? Є багато способів, все дуже індивідуально, та основне , що має почути ваша дитина (маю на увазі того хто ставив запитання, бо для менших дітей потрібно сказати трохи інакше) це пряме і безапеляційне ствердження, що дива існують тільки творить їх не завжди той дідусь з бородою.

Бачте шановні, віра сама по собі творить чудеса (і я зараз не про релігію), віра, можна так сказати є однією із складових людської особистості. Тільки на хвилину уявіть, яким би було наше життя без віри - у любов, у людей, у завтрашній день, у себе і ще багато у що.Зневірена змалку людина має мало шансів на щасливе життя. Універсальних рецептів не має, варто підібрати слова так, щоб дитині стало зрозуміло - Святий Миколай, Дід Мороз це диво яке існує тільки тоді коли ми вірем (здається хтось уже писав), але трапляється воно не тільки у вигляді цукерок і подарунків, диво приходить у різних образах : нові друзі, бажані перемоги, і тд і тп. Із досвіду який прозвучав і знаючи свою дитину підберіть необхідні слова і зробіть це щиро, тоді дитина зрозуміє більш глибоку суть цього свята і повірить вам.

Моя дитина (10р.) беззаперечно вірить у дива, у Св. Миколая, у Діда Мороза і інше. Він вірить у хороше і добре і завжди за це винагороджений, наприклад: виграв творчий конкурс у Там-Тамі, зайняв перше місце, він постійно знаходить гроші (5,2,10 гривень), йому постійно таланить у іграх типу "Монополія" ітаке інше.Нехай дитина візуалізує свої бажання, а ви її у цьому допоможіть (хоча це окрема і довга тема).

То ж насправді вибір за вами, якщо ви забажаєте бачити свою дитину щасливою і успішною - потурбуйтесь про це ще в її дитинстві.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Святи́й Микола́й або Мико́ла (270 /286/ — 6 грудня326 /345, 351/) — єпископМир (Лікія, сучасне Демре, Анталія, Туреччина), християнський святий, відомий як Миколай Чудотворець.

Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого .

зараховується до лику святих: як такий опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців, і лучників. Визнається Патроном міст Амстердам (Нідерланди), Барі (Італія), Бар (Україна), Луцьк (Україна), Барранкілья (Колумбія).

Змалку Миколай був дуже релігійним і вирішив присвятити своє життя богослужінню.

По смерті батьків йому залишається великий спадок. Він вирішує роздарувати майно потребуючим і здійснює цей задум протягом тривалого часу. Подібні випадки доброчинності достеменно відомі та підтвердженні історичними фактами.

Помер приблизно у 345 році. День смерті Святого Миколая відзначають як день Святого Миколая, або просто Миколая щороку 6 грудня за старим стилем (церкви, що користуються Григоріанським календарем) та 19 грудня за новим стилем (у 20 — 21 столітті)(церкви, що користуються Юліанським календарем)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Мій в курсі, що Миколай усе передає через батьків, бабів, дідів, дятьків, тьотьків, кумів. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто сказав, що не існує?? У кожного з нас свій Миколайчик. Ми чекаємо щось від рідних та близьких під подушкою зранку :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Діда Мороза є онука, яка йому допомагає, а в Санта Клауса нікого немає, ельфи йому допомагають, а це вже якась нечиста сила, шайтан аднако :-).

Так що можна вважати Св. Миколая родичем Діда Мороза :-).

Саме в новорічну ніч люди чекають чуда, під бій курантів (прикро що в Україні їх немає) загадують бажання. І саме за 5 хв. До Нового Року хочеться заспіати "песенку про пять минут"…

Якщо подумати, то всі ми діти, так яке ми маємо право удітей забирати віру в чудеса…

Тільки самі винні що діти поаірять скоріше в людину павука чи в те, що Дід Мороз заморозить всіх поганок, які отравляють нам життя.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

мое мнение к первому посту : врать не стоит доверие потеряете. но вам решать!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Так і є, дива існують, але тільки для тих, хто в них вірить. Тому треба закалючати віру з малечку. Не обов'язково релігійну, а віру в себе, в успіх, в те, що дитина хоче реалізувати в своєму житті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...