Перейти до змісту

Протест проти прийняття закону про мови. Єднаймося до опору!


Prosto

Рекомендовані повідомлення

Було на попередній сторінці тиждень назад.

То тіпа всьо? Расходімся?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 527
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Було на попередній сторінці тиждень назад.

То тіпа всьо? Расходімся?

Ну точно не сходитись =)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прикметно, що майже ­ніхто з критиків Ківаловсько-­­Колесні­ченкового закону до проблеми співвідношення прав і обов'язків так і не ­дійшов – чи то просто не усвідомлюючи важли­вості цієї проблеми, а чи, навпаки, надто добре розумі­ючи, що у нашій засадничо непра­вовій державі обсяг прав і обов'язків визначають собі самі держслуж­бовці, а не їхні ­клієнти­­громадяни. ­Здається, лише журналіст Борис ­Бахтєєв, слідом за Володимиром ­Куликом, зауважив, що державна мова – хоч одна, хоч дві, хоч чотири – "це передусім обов'язок самої держави. В особі її чиновників, зокрема". Натомість для громадян державна мова – це не обов'язок, а право, зокрема, право отриму­вати повну й вичерпну офіційну інформацію зручною для громадянина, а не для чинов­ника мовою. "Власне, ­розв'я­зання мовної ­проблеми, – ­писав Бахтєєв, – є дуже й дуже ­простим: коли в моєму ­­діалозі з чиновником – я, а не чинов­ник, буду вирішувати, якою ­мовою той діалог вести; коли чиновник підлаштовуватиме­ться під мене – а не вимагатиме, щоб я підлаштовувався під нього, – лише тоді жодна офіційна багатомовність не буде ­страшною.

Повністю ТУТ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ця гілка обговорення називається "Протест проти....", але я так розумію, що у волинському вимірі протести проти прийняття закону про мови носять виключно формальний характер на рівні заяв окремих фракцій облради/райрад. Хтось може подумати "та Волині це не стосується - це ж цілком україномовний регіон" і - помилиться. Якраз Волинь, а точніше - волиняни є одним із засобів тотальної русифікації України (як вірно підмітили вище інші дописувачі).

Один мій знайомий (лучанин, який навчався у Львові) згодом переїхав до Києва, де прожив вже багато років. Спілкуючись як з волинськими, так і з галицькими вихідцями, він завжди відмічав наскільки високий рівень комплексу меншовартості саме у своїх, у волинян. Більшість, потрапивши в рускагаварящую срєду сталіци швиденько перейшли зі свого україномовного суржика на суржик російський. Кожен з нас чув ці перли, чи не так?

До речі, цей знайомий, коли очолив відділ великої фірми отримав від свого керівництва рекомендацію "перейти в коллективе на русский, иначе подчиненные и партнеры не поймут", яку відразу з вдячністю відкинув. Вже біля 10 років весь колектив звертається до нього виключно українською.

Власне, ця добровільна русифікація це щось таке, на що ніяк не знаходжу відповіді. Чого ми це робимо у власній країні? Що нас заставляє? Відмазки типу "так на роботі заставлять" або "партнери так говорять" не сприймаються. Бо ж ці тєпєрь сталічниє гаварят на понятном язикє в метро та на вулицях, на базарі, купуючи у тітоньки картоплю.

Та й сам Луцьк може неабияк розсмішити у цьому плані. Скільки раз доводилося чути в місті, в маршрутках, в кафе рускую рєчь, набуту носієм української максимум 2 роки тому, від якої вуха пов'яли би не лише у Толстого, але й у Лімонова. (В луцькій маршрутці по телефону "Скора буду, я уже на мостє" або "аткройте передніє двєрі). Це що, престиж говорити па-рускі? Може це піднімає статус?

Усі ми тут живемо і добре уявляємо реальну мовну ситуацію на Волині та кількість дійсно етнічних російськомовних громадян, які ну ніяк не можуть заставити себе розуміти та говорити українською.

Дійсно, після останійх подій хочеться говорити ще чистішою мовою та розмовляти нею виключно з усіма співгромадянами, незважаючи на стадію їхнього комплексу меншовартості та лінгвістичні (розумові) здібності

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

менi зразу згадуется репортаж з прибалтики, коли звiльни якусь бабусю з заводу, на якому вона пропрацювала 45 рокiв, за незнання якогоiсь з прибалтiйських мов (не памьятаю де конкретно в прибалтицi це було ). Ради приколу дiлився цiею новиною з росiйськими соклановцями, вони щиро обурювалися, що мол якi скоти прибалти, бабусю за незнання мови вигнали з роботи. На мое питання, що мол, а нiчо, що за 45 рокiв, мову навiть мавпа вивчити могла, зазвичай не мали нiчого вiдповiсти, або несли якийсь бред :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Син президента, депутат від Партії Регіонів Віктор Янукович напише заяву, що не голосував за мовний закон.

Про це він сказав в коментарі «Українській правді».

«Я знаю, що це проблема, і я однозначно буду писати заяву про те, що не голосував», - сказав Янукович-молодший, який 3 липня був на автогонках, а не в парламенті.

На питання, чи знає він позицію президента щодо мовного закону, Янукович-молодший відповів: «У мене такий же доступ до президента, як і у всіх».

«Я вважаю, що це питання сильно політизується і вважаю, що в державній політиці, зокрема мовній, потрібно прагнути до того, щоб всі громадяни відчували себе комфортно», - заявив він.

При цьому на запитання чи відчуває він дискомфорт у мовній сфері, Янукович-молодший відповів, що завжди почувається комфортно.

Коментуючи свою участь у парламентських виборах як кандидата, він заявив, що це питання вирішиться на з'їзді.

На питання, що він подарував батькові на день народження, син президента відповів - спілкування.

Джерело: Українська правда

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Син президента, депутат від Партії Регіонів Віктор Янукович напише заяву, що не голосував за мовний закон.

Про це він сказав в коментарі «Українській правді».

«Я знаю, що це проблема, і я однозначно буду писати заяву про те, що не голосував», - сказав Янукович-молодший, який 3 липня був на автогонках, а не в парламенті.

На питання, чи знає він позицію президента щодо мовного закону, Янукович-молодший відповів: «У мене такий же доступ до президента, як і у всіх».

«Я вважаю, що це питання сильно політизується і вважаю, що в державній політиці, зокрема мовній, потрібно прагнути до того, щоб всі громадяни відчували себе комфортно», - заявив він.

При цьому на запитання чи відчуває він дискомфорт у мовній сфері, Янукович-молодший відповів, що завжди почувається комфортно.

Коментуючи свою участь у парламентських виборах як кандидата, він заявив, що це питання вирішиться на з'їзді.

На питання, що він подарував батькові на день народження, син президента відповів - спілкування.

Джерело: Українська правда

ви не зрозумійте мене неправильно,

але після цеї цитатки мені син цього президента видається якимось адекватнішим, ніж син попереднього...

Він не стоматолог, як нєкоториє сини....

..Но такі дєпутат... Да.. Кончений...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.pravda.com.ua/news/2012/07/17/6969000/

До акції під Українським домом на захист мови мають масово долучитися громадські організації з усієї України.

Про це повідомив активіст акції Олександр Солонтай в ефірі телеканалу ТВі.

Він розповів, що "у середу о 13 годині буде важливе оголошення з цього приводу".

"Поки у нас все без змін. Головними є голодувальники, які розпочали голодування більше 10 діб тому. З 7 осіб, які голодують з першого дня акції, залишилося тільки троє", - уточнив активіст.

"Однак, ці голодувальники все більше і більше розуміють, що одним голодуванням ми справу не вирішимо", - заявив Солонтай.

"Мова йде про те, що збираються громадські організації, і їх збирається все більше і більше, і з ними прямо зараз йде зустріч голодувальників з приводу того, щоб до акції масово з усієї України долучилися загальноукраїнські, місцеві, регіональні ГО, незалежно від політичних поглядів і партійних окрасів", - уточнив він.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні під час зустрічі народного депутата від Партії регіонів Олени Бондаренко з колективом обласної клінічної лікарні в місті Рівне народну обраницю змусили говорити українською мовою. Про це повідомляє прес-служба Української народної партії.

Зокрема, привітавшись зі старшими сестрами, завідувачами відділень та лікарями українською мовою, Бондаренко попросила дозволу у присутніх в залі медиків проводити зустріч рідною їй російською мовою.

Почувши це, завідувач одного з відділень медустанови і колишній його головний лікар, заслужений лікар України Мирослав Семанів, який сидів у першому ряду, підняв руку і від імені колективу звернувся до Бондаренко з такими словами: «Шановна народний депутат України Бондаренко! Ми всі знаємо вас як затяту захисницю відмираючих регіональних мов - гагаузької, угорської, румунської і особливо російської. У нашому регіоні більшість населення користується українською мовою, яка не вимирає. Тому просимо вас як державного службовця першого рангу користуватися державною мовою».

Після такого прохання зал вибухнув оплесками.

Однак довго Оленаі Бондаренко не витримала - всього годину, після чого знову вибачилася і продовжила розмову російською мовою.

http://galinfo.com.ua/news/114341.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Однак довго Оленаі Бондаренко не витримала - всього годину, після чого знову вибачилася і продовжила розмову російською мовою.

Встати і вийти всім

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://vidsich.org.ua/archives/3794

14 липня в селі Ветли Волинської області, червоні бандити побили дівчину та хлопця, які в рамках кампанії “Помста за розкол країни” поширювали листівки з роз’ясненням, чому не можна голосувати за уродженця цього села – першого заступника віце-спікера Верховної Ради Адама Мартинюка.

Кампанія “Помста за розкол країни” охопила вже два десятки мажоритарних округів і далі шириться по всій Україні. Її мета – відсторонення від влади тих, хто проголосував за антиукраїнський законопроект Ківалова-Колесніченка “Про засади державної мовної політики”. А Мартинюк не лише голосував, але й особисто, порушивши всі можливі норми регламенту Верховної Ради, керував цим злочинним голосуванням.

Ми вважаємо, що для України буде ганьбою, якщо від краю, де зародилася УПА, до парламенту пройде комуніст, який, використовуючи свою посаду, цілеспрямовано “підгодовує” свій майбутній мажоритарний округ. І якщо комуністи дозволяють собі навіть на Волині бити людей, то що вони собі дозволятимуть в інших областях, прийшовши до влади?

Як відповідь на комуністичне свавілля активісти кампанії планують найближчим часом здійснити чисельний агітаційний похід на округ віце-спікера і закликають всіх адекватних бажаючих долучитися до цього походу особисто або допомогти йому фінансово (гроші потрібні на друк листівок і транспортні витрати).

Виявляється, не тільки в ПР є "бойовики", а й в комуняк. Взагалі дивно, що в нашій області Мартинюк має великі шанси пройти в ВР знову, це свідчить про "затурканість" електорату в селах, щось там десь поміг, поремонтував - "наш барін-благодєтєль"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мартинюк має великі шанси пройти в ВР знову, це свідчить про "затурканість" електорату в селах, щось там десь поміг, поремонтував - "наш барін-благодєтєль"

не просто благодєтєль, а постійний, який постійно щось робив для свого району, а не тільки перед виборами. Так що нічого дивного :), а враховуючи що більшість населення пенсінери-"комуністи", яким сниться СССР і все на халяву, то шанси він має досить непогані :)

От тільки Історія з бойовиками честі йому не робить, напевно хтось хотів вислужитись перед ним....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Непоганий ролик "Відсічі" по темі топіка...

На останніх секундах на задньому плані слоган: Займіться ділом, а не языком.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9402102_91840a.jpg

14 липня на НСК "Олімпійський" під час матчу 1-го туру УПЛ проти донецького "Металурга" ультрас "Динамо" вивісили банер з написом: "В Україні 46 мільйонів язиків, але мова у нас одна". При цьому співали гімн України. Таким чином, ультрас біло-синіх висловили свій протест проти мовного закону Ківалова-Колесніченка.

"Одразу кілька ініціативних фанатських груп висловили бажання підготувати якийсь текст з цього питання. З кількох ідей зупинились на цій, вона сподобалась більшості. Задум виник десь за тиждень до матчу. Пару днів це все обговорювалось між усіма зацікавленими людьми",- каже Gazeta.ua Петро, член одного з ультрас-угрупованнь.

"На створення такої текстівки (не зовсім коректно це називати банером) потрібно 30 хвилин і 2 балони фарби. Використовуються заготовлені трафарети з усіма літерами абетки, тому все виходить так швидко. Одна людина малює, ще декілька допомагають подати, розгорнути. Текстівки кожен раз роблять різні люди", - каже він.

"Як матеріал використали найдешевшу підкладочну тканину. Звичайно ж її купляли, нас ніхто не спонсорує, все робиться за власний кошт. Скільки вона коштує? Точну ціну не скажу, але немало. Зазвичай, подібні акції оплачуються з загального фонду, який утворюється від продажу ультрас-атрибутики та абонементів на ультрас-сектори, цього разу одна ініціативна група вирішила взяти витрати на себе", - зазначив Петро.

Пронести її на стадіон було непросто.

"Дуже мала вірогідність того, що з нинішньою ситуацією в країні такий текст дадуть пронести на стадіон. Існує неймовірна кількість способів занести текстівку на сектор, не буду розповідати який з них ми використали цього разу. Взагалі, проносом банерів на трибуни займається служба безпеки стадіону, всі питання вирішуються з ними. Чи є такі проблеми в єврокубкових матчах? У нас поки не було ігор в єврокубках на НСК Олімпійський після реконструкції, тому не можу відповісти де проблем більше. Але, зазвичай, немає різниці", - зазначив уболівальник.

Чимало динамівських фанів — російськомовні.

"Більшість ультрас вільно володіє і російською, і українською, але державна мова у нас одна, тому абсолютно всі схвально віднеслись до такої акції. Це не позиція невеличкої групи людей - це позиція всіх ультрас "Динамо". До речі, всі сайти динамівських ультрас україномовні", - підкреслив він.

Цікавлюсь, чи слід очікувати повторення подібних акцій.

"Вже кілька років поспіль всі нові пісні і "заряди", які виконують ультрас на трибуні, створюються лише українською мовою. Це не дуже швидкий процес, але україномовний репертуар постійно збільшується. Цього разу ми показали своє ставлення до закону, але своє ставлення до української мови ми показуємо постійно", - резюмував Петро.

Джерело: http://gazeta.ua/art...t/445892/comm/1

ЗІ. Вирішив ще (чере 10 хвилин) додати відео

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 липня на НСК "Олімпійський" під час матчу 1-го туру УПЛ проти донецького "Металурга" ультрас "Динамо" вивісили банер з написом: "В Україні 46 мільйонів язиків, але мова у нас одна". При цьому співали гімн України. Таким чином, ультрас біло-синіх висловили свій протест проти мовного закону Ківалова-Колесніченка.

На матчі Дніпро-Таврія також був банер "Одна краіна - одна мова", не такий великий правда.

Під час трансляції його в кінці матчу показали. І ще перед початком матчу показали сектор з вболівальниками Дніпра, які дружно співали гімн

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Криму охорона пансіонату на вході до пляжу щоразу запитувала: - Вы местные?

Чоловік відповідав: - Местные.

Мені пригадався епізод з фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь" і на чергове запитання я відповіла: - Тутешні!

Більше охорона нас жодного разу не чіпала :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Национальный состав населения Украины в 1897, 1926, 1939, 2001 годах - инфографика

| Втр, 2012-07-24 07:38

image002.jpg

Публикуемые ниже статистические данные, наложенные на «картинку», объясняют объективность появления на карте мира Украины как нового независимого государства. А также почему в нашей стране будет тесно «русскому миру», навязываемого Украине Москвой.

Вверху на карте: Этнический состав населения

Национальный состав населения по губерниям, 1897 год:

foto%202.jpg

Этнический состав населения в округах и наиболее крупных городов Украинской ССР и прилегающих территорий РСФСР (России) и БССР (Беларуси) по состоянию на 1926 год:

foto%201.jpg

Этнический состав населения областей украинской ССР и прилегающих территорий РСФСР согласно переписи 1939 года:

foto%203.jpg

Этнический состав населения независимой Украины по состоянию на 2001-й год:

foto%204.jpg

Источник: Роман Днепр с вікі-коммонз

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...