Перейти до змісту

Штрафування підлеглих


Vadimm

  

111 користувач проголосував

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

Я його під..бував за компанію з його односельцями, хоча сам був молодший за нього і худіший, постійно з ним бився, хоч і не перемагав))). Але такого ... як він гріх було не попустити. Ще запам*яталась його одна фраза: "Тиї Луцькиї такиї слува знають шо я і не чув".

Ти - звичайне тупориле бидло. Нажаль, таких багато, але з ними мона дуже просто боротись - тре поставити те бидло в такі умови, шоб воно, або совісно працювало і отримувало за то зп, або йшло нахер і іпало мозг яокмусь іншому директору. Бидло - воно і в африці бидло. Ти даєш йому роботу, пробуєш чомусь навчити, а у відповідь отримуєш хамовате - "а хулє мене клієнти за*обують? Патаму я їм і хамлю." Хамиш ти, а страждає фірма. Бачили, знаємо.

Мої працівники штрафувались за тупість, за прчу клієнтського обладнання, за брехню і т.п. Штрафи були адекватними і людина завше знала за шо її штрафують. Накосячив - відповідай! от і все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 104
  • Створено
  • Остання відповідь

Мікс, ти трохи відділяй мух від котлет. Ти сам не дуже виділяєшся ввічливістю на форумі, тому давай не будем "апрєдєлять" хто бидло хто нє. І ти не знаєш як я працюю і як я себе поводжу з клієнтами. А якби уважніше читав, то побачив що я принципово не проти штрафів, але введених цивілізовано, якщо є кнут, то повинен бути і пряник, і якщо умови отримати кнута на кожній конторі є, то пряніка - не на кожній. Не сумніваюсь що коли до тебе влаштовується новий працівник ти йому кажеш - за те-то і те-то ти можеш отримати штраф, а за це - премію. Якщо штрафуєш (заслужено) вибірково - то ти сам нічим від бидла "Кожне чмо, яке було присунуте в Луцьк з далекого лісу таким же чмом" не відрізняєшся.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Штраф дає можливість дисциплінувати людину, наприклад треба заповняти бланк тільки так як треба, а часто народ робить не так як треба, ось для цього й треба штрафувами рубльом щоб був уважнішим і наполегливішим працівник.

2. Такі вже люди всі, працюють тільки тоді коли є кнут і пряніки, правда є люди які нормально працюють і без кнута, але таких меншістьч им більшість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В головном офисе одной международной компании решили показать пример толерантности. Постановили устроить гей-фестиваль из представителей всех офисов. В украинский офис пришла разнарядка — прислать трёх геев. Менеджмент крепко задумался. Созвали собрание, начали думать. Придумали. Вышло постановление: руководители подразделений, которые достигнут самых низких результатов за квартал, едут на гей-парад. Такого производства, продаж, маркетинга, рекламы и снабжения компания не видела никогда — производительность повысилась на 200% и выше. И менеджмент добился своих результатов — и прибыль получили, и пидорасов выбрали.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

tarasmv написав доволі вдало, як на мене, лише доповню:

Система штрафів буде ефективною і справедливою в руках порядного і совісного керівника. У всіх інших випадках неправомірне, несправедливе зняття зароблених коштів працівника не заставлять довго працювати на такому підприємстві.

Цілком з тобою згідний.Двома руками підпишусь під цим

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаєте, напевно штрафування підлеглих говорить про нездатність керівника найняти відповідний персонал, навчити його правильно виконувати свою роботу і ефективно керувати. Керівникам - професіоналам своєї справи, просто непотрібно штрафування підлеглих.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаєте, напевно штрафування підлеглих говорить про нездатність керівника найняти відповідний персонал, навчити його правильно виконувати свою роботу і ефективно керувати. Керівникам - професіоналам своєї справи, просто непотрібно штрафування підлеглих.

Ну дууууже цікава думка :D.

Ви займали хоч раз в житті керівну посаду :blink: ???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаєте, напевно штрафування підлеглих говорить про нездатність керівника найняти відповідний персонал, навчити його правильно виконувати свою роботу і ефективно керувати. Керівникам - професіоналам своєї справи, просто непотрібно штрафування підлеглих.

Спробуй в обмежений ФЗП найняти кваліфіковані кадри (особливо зараз, коли ФЗП всі намагаються мінімізувати якомога більше). От і наймаєш "найменше із зол". Потім це зло вчиш, бережеш і лілеєш, а воно отримавши лвл ап іде до іншого роботодавця або ж створює подібні теми на форумі чи чмирить керівництво, утішаючись своєю незамінимістю. Як би там не було кадри міняються майже постійно. Залишаються на одній роботі дуже рідко - коли все чи майже все влаштовує (ггг) або коли думають, що вони отримують більше ніж того варті.

З.І. Людина яка ніколи не наймала інших на роботу і якій не приходилось приймати рішення про стягнення (далеко не всі тішать цим своє его, ага) ніколи об'єктивно не буде сприймати ситуацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви займали хоч раз в житті керівну посаду ???

вот с этого надо и начнать!!!

и дело не в том, начальник или нет, дело в понимании что ты несёшь ответственность

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А невже крім фінансового покарання, більше немає методів впливу?

Мені здається що ми зараз дійшли до того, що більшість людей і так працює в умовах підвищеного тиску і стресу, більше часу люди проводять на роботі, ніж з сім'єю. У багатьох зарплати й так вистачає лише на самі примітивні потреби, фактично це кріпацтво, тільки "цивілізоване".

А може ще запровадити методи фізичного покарання, спізнився на роботу - отримай пару батогів, помилка в роботі, ще парочку?

Я декілька років працював керівником, приходилося й звільняти, але я ніколи не штрафував і завжди відстоював своїх підлеглих перед вищестоящим керівництвом.

І коли штрафували нас,завжди хотілося спитати: а куди ж йдуть ті штрафи, де вони осідають? Якби вони включалися в премію працівникам які гарно попрацювали, це більш-менш прийнятно, а коли вони просто осідали в керівника - це на мою думку огидно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Знаєте, напевно штрафування підлеглих говорить про нездатність керівника найняти відповідний персонал, навчити його правильно виконувати свою роботу і ефективно керувати. Керівникам - професіоналам своєї справи, просто непотрібно штрафування підлеглих.

блін, чувак, про що ти говориш :sq_ye: який професіоналізм керівника. Не городи фігні, сам недавно звільнився, то шо ти звільнився із за того що ти був невідповідальний, і роки роботі на посаді були ізза того, що керівник непрофесіонал, чи із за того що ти тримався за дану роботу.штрафування інколи залежить від здатності працівника підлаштовуватися, або "розказувати" керівнику в гарній формі, що він неправий, і цей штраф є несправедливий(тобі це відомо як нікому іншому)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А невже крім фінансового покарання, більше немає методів впливу?

Мені здається що ми зараз дійшли до того, що більшість людей і так працює в умовах підвищеного тиску і стресу, більше часу люди проводять на роботі, ніж з сім'єю. У багатьох зарплати й так вистачає лише на самі примітивні потреби, фактично це кріпацтво, тільки "цивілізоване".

А може ще запровадити методи фізичного покарання, спізнився на роботу - отримай пару батогів, помилка в роботі, ще парочку?

Я декілька років працював керівником, приходилося й звільняти, але я ніколи не штрафував і завжди відстоював своїх підлеглих перед вищестоящим керівництвом.

І коли штрафували нас,завжди хотілося спитати: а куди ж йдуть ті штрафи, де вони осідають? Якби вони включалися в премію працівникам які гарно попрацювали, це більш-менш прийнятно, а коли вони просто осідали в керівника - це на мою думку огидно.

На кожному підприємстві є своя метода заохочення. Не варто розглядати стягнення як абсолютне зло.

Можу сказати особисто за себе, що за грубі порушення (так, в нас були порушення розписані по категоріям) знімали місячну премію. 2 грубих порушення на протязі місяця - віддавали трудову на руки. За відсутності грубих порушень на протязі року виплачували 13-ту ЗП. Усі порушення документально фіксувалися і подавалися керівництву, а стягнення враховувались при нарахування ЗП. Від балди ніхто гроші нівкого не забирав і не клав собі в кишеню. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

працював керівником

Якщо дуууже грубо, то:

За провину дітей не треба наказувати, а:

варіанти на вибір :D

ніколи не штрафував

1. нехай шкодять й надалі;

приходилося й звільняти

2. відразу вигнати з дому.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дітей потрібно виховувати, і діти є такими як бог послав, а працівників можна вибирати.

Якщо не подобається працівник то не обовязково стояти у нього весь час за спиною і чекати на помилку, можна з ним про це поговорити, а звільняти це завжди крайній випадок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

можна з ним про це поговорити

З реклами :D : Ви хочете поговорити про це?..

Добре. Згрубша не підійшло, напишу примітивний приклад.

Ви - керівник.

Я бухгалтер.

Ми співпрацюємо уже 5 років.

Все супер. Ви задоволені моєю роботою, я задоволена оплатою (преміюванням).

Аж раптом - весна. Я закохалась, закрутилась...

Не здала важливий звіт. Через тиждень - перевірка.

Результат: великий штраф підприємству.

ВИ:

1.Платите штраф самі. Я ніяк для себе не відмічаю свій "прокол", хоча ми й поговорили "по душам".

Через деякий час (в мене ж любов) роблю так само - результат такий самий.

2.Штрафуєте мене (я залишаюсь без премії) і всі наступні рази, коли мені хочеться з коханим довше поніжитись в ліжку, я буду знати що це виллється мені в мінус кілька сотень гривень. Все роблю вчасно.

3. Звільнення і довгі пошуки:

Ви - хорошого бухгалтера

я - пристойної роботи

Приблизно так. Суть, думаю, зрозуміла. То як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оксана у Вашому прикладі здається передбачений трудовим законодавством випадок, коли працівник наносить фінансову або матеріальну шкоду підприємству, через недбалість і тут нічого дивного що з вас знімуть премію. Але ви написали про премію, а я мав на увазі зарплату. Знімати премію це одне, а коли керівник одною рукою начисляє зарплату, а другою знімає за нікчемні провинності нормальні гроші (причому з основної зарплати) - це зовсім інше.

І в принципі це все ідивідуально, є різні фірми, різні керівники, різні провинності і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

випадок, коли працівник наносить фінансову або матеріальну шкоду підприємству, через недбалість

А за що ще штрафують?

керівник одною рукою начисляє зарплату, а другою знімає за нікчемні провинності нормальні гроші (причому з основної зарплати) - це зовсім інше.

Як це так? На основну ЗП є наказ і законодавство.

Куди її знімають?

І в принципі це все ідивідуально, є різні фірми, різні керівники, різні провинності і т.д.

+100
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

tarasmv (03 квітня 2011 - 23:47) писал:

випадок, коли працівник наносить фінансову або матеріальну шкоду підприємству, через недбалість

А за що ще штрафують?

можуть за запізнення на 5 хвилин, за брак через раптову несправність обладнання (коли працівник не може попередити появу браку), через те що вдягнувся невідповідно до корпоративного стилю і таке ін. Воно то ніби виглядає як недбалість/матеріальна шкода, але, наприклад, запізнення у 99% випадків значної шкоди не завдає, одяг також, а брак в такому випадку - не з вини працівника.

tarasmv (03 квітня 2011 - 23:47) писал:

керівник одною рукою начисляє зарплату, а другою знімає за нікчемні провинності нормальні гроші (причому з основної зарплати) - це зовсім інше.

Як це так? На основну ЗП є наказ і законодавство.

Куди її знімають?

основна ЗП може формуватись ставка=мінімалка, все інше в конверті - відсотки з виробітку, з них і знімуть. Можливо собі в кишеню (це якщо метою є не тільки покарання але й нажива), а можливо на преміювання. Ідеально для мене - сумма премій формується суммою штрафів у певному періоді. З "хорошим" керівником можна залишитись на голій ставці.

Oksana04, я не сперечаюсь з вами, логіка правильна, але нюанси мають місце, а ви узагальнюєте.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це все було реакцією на:

Знаєте, напевно штрафування підлеглих говорить про нездатність керівника найняти відповідний персонал, навчити його правильно виконувати свою роботу і ефективно керувати. Керівникам - професіоналам своєї справи, просто непотрібно штрафування підлеглих.

І ще я хотіла б почути щось про:

А невже крім фінансового покарання, більше немає методів впливу?

Тому і написала такий приклад.

нюанси мають місце, а ви узагальнюєте

І в принципі це все ідивідуально, є різні фірми, різні керівники, різні провинності і т.д.

+100

Ми ж не будемо тут розбирати кожен окремий випадок штрафування.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...

Ап-ну я темку.

Потрібні витяги з законодавства, де чітко вказано, що штрафувати заборонено.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ап-ну я темку.

Потрібні витяги з законодавства, де чітко вказано, що штрафувати заборонено.

Кодекс законів про працю

Стаття 127. Обмеження відрахувань із заробітної плати

Відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України.

Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу:

1) для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не поверненого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстав і розміру відрахування. У цих випадках власник або уповноважений ним орган вправі видати наказ (розпорядження) про відрахування не пізніше одного місяця з дня закінчення строку, встановленого для повернення авансу, погашення заборгованості або з дня виплати неправильно обчисленої суми;

2) при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки. Відрахування за ці дні не провадиться, якщо працівник звільняється з роботи з підстав, зазначених в пунктах 3, 5, 6 статті 36 і пунктах 1, 2 і 5 статті 40 цього Кодексу, а також при направленні на навчання та в зв'язку з переходом на пенсію;

3) при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (стаття 136).

Це - виключний перелік. За порушення трудової дисципліни відрахування із заробітної плати неможливі.

Інша справа, якщо в людини заробітна плата на руки 5000 грн., але по документах оклад - 900 грн., а решта - типу премія. Тоді можна наваяти внутрішні документи, які дадуть змогу знімати цю премію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації (стаття 136).

А хіба юристи підприємства не можуть скласти універсальний документ, в якому зазначалося б , що перекур під час роботи шкодить підприємству у розмірі ХХ гривень?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вставлю своїх п'ять копійок.

Штраф в форматі "поколупався в носі, плюнув в потолок і вирішив оштрафувати" - дурість, якою, на жаль, страждають дуже багато керівників.

А от штраф "як інструмент" дуже корисна штука.

Пишу з власного досвіду.

1. Дисциплінарний інструмент. Зараз існує багато типів внутрішньої політики на підприємстві. Наприклад той же Гугль, де все організовано по принципу життя в комуні, оскільки там ставка на резульат... Але переважна більшість схиляється до давно існуючих стандартів. Дисциплінарно можна регулювати ключові елементи, головне не перегинати палку.

У мене, наприклад, була проблема з ростом дебіторської заборгованості (боргів клієнтів). До яких тільки методів не вдавались, але форматом "давайте про це поговоримо" далеко не заїхали. Ввели штраф за приріст і бонус за скорочення, потім штраф за перевищення лімітів і ситуація сама вирівнялась за два-три місяці. Аналогічно вирівняли ситуацію з витратами на пальне і т.д. Тобто штрафи дисциплінують в дотриманні певних ключових моментів.

2. Штраф, як елемент певної політики. Наприклад у формулі розрахунку зарплати закладав збалансовано і премії і штрафи. Коли ознайомлював працівників з формулою, то переважна більшість зразу прораховувала для себе топові показники. Якщо працівник показував динаміку, виконання планів, контролював витрати, то отримував дууууже пристойну з/п. А якщо працівник був середнячком, то штрафи нівелювали премії і в результаті маємо те, шо маємо.

А далі відбувся такий фокус. Один з працівників поставив собі за мету взяти топ по формулі. Піднатужився - взяв і всі інші, дивлячись на нього, самі потянулись в гору. В результаті економічна вигода для підприємства в рази покривала додаткові витрати на з/п.

3. Штраф, за підлеглих. Напартачили працівники - впиляв по керівнику. До такого методу треба вдаватись крайнє рідко і обережно, але в певних моментах така форма "стимуляції" розвиває командний дух. Підлеглі відчувають вину втричі більшу і урок для цілої команди (підрозділу). Розвиває згуртованість.

Тобто основний меседж який - якщо у вас керівник не ідіот, то штрафами він просто хоче добитись поставлених цілей, а іншими методами цього зробити практично не можливо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...