Перейти до змісту

Діти і гроші


laska

Рекомендовані повідомлення

 Часто чую від сина, що однокласник (10 років) заробляє гроші допомагаючи татові прибирати власне подвір"я.

Вчора почула від знайомої, що знайшла спосіб покращити рівень навчання сина, оплачуючи йому кожну "10", "11", "12".

Озвучила це своєму сину і у відповідь почула здивування: - це ж мої оцінки, мої знання і вони для мене!

А як ви ставитесь до подібних мотиваторів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мда... Тоді хай діти платять за те, що ми їм готуємо їсти і т.д.

Тупо звісно. Але якщо інші методи не діють... Просто так дитину виховали от і все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Виховати людину, єдиною метою якої буде заробляння бабла, і подати шклянку води собі в старості від неї теж буде коштувати гривню, нє?

Зі. Колись в дитинстві бабуся мені з братом сказала, що буде платити за кожного зібраного жука з картоплі по копійці. Три дні підряд ми заробляли по три карбованці. Потім бабуся відмовилась від такої мотивації, пенсія не потягне. Довелось збирати жуків на "обчєствєнних началах" :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вопрос не имеет однозначного ответа, психология детского контингента очень и очень разнообразна.Нужен индивидуальный подход к каждому, грубо говоря,определю это присказкой :Что русскому защастье, счастье то немцу беда...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене в дитинстві була інша мотивація - "4" за четверть - канікули за книжкою, ніякого гуляння.

ех... важке дитинство.... )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

кстати, можно создать отдельную тему для обмена опыта родителям, название можно оформить так : "Діти і..." ведь после буквы і можно написать что угодно... и Интернет, и деньги, и ровесники, и телевиденье...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Часто чую від сина, що однокласник (10 років) заробляє гроші допомагаючи татові прибирати власне подвір"я.

Вчора почула від знайомої, що знайшла спосіб покращити рівень навчання сина, оплачуючи йому кожну "10", "11", "12".

Озвучила це своєму сину і у відповідь почула здивування: - це ж мої оцінки, мої знання і вони для мене!

А як ви ставитесь до подібних мотиваторів?

Моє імхо: платити тупо за оцінки - тупо, треба, щоб дитина розуміла, що освіта - це інвестиція в її майбутнє. Привчати дітей працювати за гроші - добре, головне щоб дитина знала, що входить в її обов'язки, а за що можна гроші отримати, щоб це не перейшло в площину: "а чо це я повинен мити після себе тарілку, давай 10грн, тоді подумаю". Є звичні хатні обов'язки, які всі роблять і які не оплачуються, а є такі, які дитина робити не повинна, наприклад, зібрати листя в саду сьогодні мав тато, але тато хоче подивитися футбол, і якщо дитина хоче, то може отримати за це декілька гривень. Для чого це потрібно? - це нормальне фінансове виховання, на жаль, класична освіта не дає розуміння дитині звідки беруться гроші, куди діваються, природу кредитів і т.д. Нинішня криза - доказ нашої фінансової безграмотності, коли наша освіта і батьки не дали таких знань, через те що самі виросли в іншій державі, з іншою економікою. А тепер тільки дурень не торочить, що кредит - то зло, хоча кредити також різні бувають.

І не забувати, що написав Гетто: все індивідуально.

п.с. Власних жевжиків немає. :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Фінансова мотивація для дитини - (Особливо оцінки), потім може мати місце махінація, показувати щоденник із "отриманою чесно" оцінкою.

Це має бути, як допомога.

Допоможи мені, і я тобі допоможу.

Має мати місце "власні кошти". Це спонукання дитини до якоїсь елементарної фінансової незалежності.

Але їх не просто дати, а дати за щось. Дати змогу дитині "заробити", щоб вона знала, що гроші тяжко заробляти. (а не взяти на поличці, чи в шкатулці, чи деінде).

Допоможи мені зібрати комп'ютера комусь-там. Подай, піднеси, потримай, допоможи. А потім, із зароблених грошей, якусь не дуже значну суму за допомогу дати дитині. Буцім то заробила. Стимул до подальшої допомоги.

Підказати дитині ДЕ і ЯК можна заробити грошей. Літні сезонні заробітки. (Лікарські трави, помити авто сусіду, чи там ще щось).

Приклад із подвір'ям - гарний приклад. Син виступає в ролі садівника (прибиральника, якщо хочете). Типу "Тато, навіщо платити двірнику/садівнику - давай це зроблю я, а ти заплатиш мені!" А батькові без різниці кому платити. В цьому випадку - гроші не виходять за межі сім'ї.

говорити можна багато..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Может и не по теме, но связано с детьми и деньгами, вот мне по работе время от времени доводится решать такую проблему, распечатка на принтере стоит 40 коп, подходит девочка, 4 класс, ей задали реферат, нашел я его, спрашиваю, на сколько страниц он должен быть, она отвечает: учительница сказала, что не меньше 5 стрн. 5x0,40 =2 грн. я ей говорю, у тебя есть 2 грн ? она отвечает:нету, только 70 коп.И так печально смотрит на меня,

что я делаю? я говорю: сегодня у нас праздничный день, и я распечатаю тебе бесплатно.И она с радостью схватив этих 5 листов реферата, бежит довольная домой. Я правильно всё делаю?

P.S. Со студентами - лентяями я жесткий

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знаю що в деяких європейських країнах це є нормою.. Починаючи з підліткового віку батьки за певну роботу дають дітям гроші, щоб привчати почуть заробляти їх самостійно.

Типу спочатку татові за 5 євриків поможе листя загребти, потім сусіду за десятку газона постриже і т д..

Це у нас вважаються батьки сволочами, які не забезпечують дітей до самої їх пенсії.

а там відучилися - і все.. Молодь розраховує лише на власні сили

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як на мене тут дуже тонка межа: з одного боку хочется дитині дати

нормальне фінансове виховання

і навчити правильно розпоряджатися грішми. А з іншого треба слідкувати щоб не

Виховати людину, єдиною метою якої буде заробляння бабла, і подати шклянку води собі в старості від неї теж буде коштувати гривню,

Власного досвіду в мене поки не багато. Син поки "заробляв" тільки колядками та щедрівками. Потім ми ішли в Там-там і там він сам вибирав собі що купити. Ми з чоловіком могли додати йому 3-4грн. Що можу сказати - підхід до вибору іграшки трохи відрізнявся від звичного :smile3: - був більш прискіпливим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Давненько було :blush: ...

Жили в маленькому містечку. Тато от тільки став підприємцем.

Ще поки і далі тяжко жити, бо гроші з неба не падають, але ж ПІДПРИЄМЕЦЬ!!! Власне кафе (фігня, що купа боргів :D ).

Брати вирішили заробити гроші. Десь в полі накрали кукурудзи і пішли на базарчик продавати :0005: .

Мамі про це сказала сусідка (типу ай-яй-яй :0001: ). Мусила йти купувати в них всю кукурудзу. Ось так. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Десь в полі накрали кукурудзи і пішли на базарчик продавати
:D:g05:

Жесть, а мы в детстве варили леденцы, знаете, такие, на воде, сахаре и уксусе, и продавали, уже и не помню за сколько, но спрос был неплохой, ещё вкладыши от жвачек дональд продавали, ууу…. как вспомнить, то что мы тогда не продавали :D:g05:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я теж проводив такий експеремент: 10 - 3 грн, 11 - 4 грн, 12 - 5 грн для 5 класу і вдвічі більший тариф для 9 класу. У дітей є потреба на кишенькові гроші, але ось "заробляти" їх чи випрошувати у батьків, дідусів з бабусями, це як кому до вподоби. Результати експеременту: донька (5 клас) і до сьогодні в суботу отримує чесно зароблені 20-35 грн, (успішність виросла в рази, + шопінг в суботу-неділю робить на свій розсуд, щоденник на підпис заставляти приносити непотрібно); син ( 9 клас) після кількох вдалих тижнів - здався і змінив тактику на допомогу по господарству (стрижка газону), а зимою, взагалі, ні до чого не хоче братись (і коштів не просить, і до роботи його не заставиш, і до навчання теж). Ото ж робимо висновки: в молодшому віці це досить вагома мотивація, а в старшому (перехідному) - .....

П.С. Кошти на харчування отримують додатково.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навчити заробляти працею-правильно. платити за оцінки чи хатні обов"язки, які просто ділять між собою в сім"ї, себто дбають один про одного- це лажа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

навчити заробляти працею-правильно. платити за оцінки чи хатні обов"язки, які просто ділять між собою в сім"ї, себто дбають один про одного- це лажа.

От щойно те ж саме колега по роботі озвучила.

Типу в сім'ї не повинно бути обов'язки за гроші. Допомогти мені в моїй роботі (бізнесі) - це інше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 Часто чую від сина, що однокласник (10 років) заробляє гроші допомагаючи татові прибирати власне подвір"я.

Вчора почула від знайомої, що знайшла спосіб покращити рівень навчання сина, оплачуючи йому кожну "10", "11", "12".

Озвучила це своєму сину і у відповідь почула здивування: - це ж мої оцінки, мої знання і вони для мене!

А як ви ставитесь до подібних мотиваторів?

Одна справа, коли платяться гроші за оцінки. З моєї точки зору - це додаткова мотивація для дитини вчитися раз (адже на протязі 12-ти років втуплювати одне і теж саме - "вчися і це тобі потім пригодиться" - може сприйнятися дитиною як просто слова) і, по друге, це підіймає рівень дитини у своїх же очах - "я не просто так беру гроші в тата/мами - я їх заробляю!".

А що стосується прибирання свого ж подвір"я за гроші - тут треба розібратися. Якщо дитина перебрала на себе роботу прибиральника/садівника - то звачайно ж платити потрібно, але коли тато/мама прибирають самі, а дитині платять кошти, щоб вона їм допомогла - імхо це не правильно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще трішки із спостережень... Одному учневі мама обмежила доступ до комп"ютера у своїх якихось виховних цілях. Через деякий час, будучи відмінником, він починає приносити негативні оцінки за контрольні. Виявилось, що за гроші він виконував контрольні однокласникам із забезпечених сімей, звісно, свою просто не встигав виконати.  Зароблені у такий спосіб гроші витрачав на інтернет-клуби. 

P.S. Мене ніколи не карали ні у який спосіб за негативні оцінки чи поведінку, хоч бувало всяко. Бо для мене найгірше покарання було, це розчарувати маму і втратити і її довіру. Якось такий мотив спрацював і на медаль, і червоний диплом.  А де ж мотивація у вигляді - просто зробити приємне? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А взагалі, laska, можу вашу сім'ю тільки вітати з тим, що в теперішній ситуації в державі вдалось виховати в сина якісь інші пріоритети, крім гонитви за грошима.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може прозвучить незвично, але в мене інколи буває навпаки, гроші мені додає чи "позичає" до зарплати донька :D В неї своя каса і економити їй вдається краще, ніж мені :blush: По-моєму, вона вже знає їх ціну. А оцінки за гроші (зараз вона лише в першому класі) вважаю неприпустимим, хоча можу порадувати якоюсь приємністю ( наклейками, кіндером чи ін.) за "вдалий" в школі день. Не привчаю її й до оплати домашньої праці, прийде час, маючи голову на плечах, навчиться заробляти. Кишенькові невеликі гроші й так даю, даючи можливість самій вирішувати чи купити щось зараз чи почекати, докласти і купити щось значиміше пізніше. А як буде в старшому віці - поживем-побачим, скажу тільки, що в моєму дитинстві батьки мені не платили ні за оцінки, ні за домашню роботу, хоч знаю, що як бачитимуть потребу додадуть і так :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А розкажіть мені, як з дєдушками-бабушками боротись?

це форс-мажор - непереборна сила

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А розкажіть мені, як з дєдушками-бабушками боротись?

О-о-о, Di, це непереможний контингент. Тільки відстань, навіть в межах одного міста, якось допомагає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...