Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

abffacb2b7927b27f67b720c336e3587.jpg

2f195281a1b49ff2c3523ec95386ea1a.jpg

855ee397ded99edeca5760289c8c2f07.jpg

a5239428c278d1d2b97417485ea2440c.jpg

8 ват +/- 1 ват.

Використав:

Трансформатор від старого магнітофону 9 В + конденсатор на 1000 мкФ для не тільки зглаження пульсацій, а і для піднімання напруги до 11.9 В замість 10.

90 см світлодіодної стрічки, метр не витягував трансформатор.

Міст на 1 А.

Власне лампа.

Найбільше мороки доставило клеїння стрічки на лампу, блін майже пів години провозився. Тестую...

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На профільних форумах, рукоблудство з світлодіодною стрічкою рахуєьбся дурним тоном :)

  • +1 1
  • -1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викинув трансформатор нафік, грівся він, певно десь щось коротить...

dc5cae5fe2df7d058b9d5949a92ddc9c.jpg

Вирішив залишити міст із конденсатором, тим більш конденсатор давав ефект такого собі "затухання" повільного, як у потужних автомобільних ламп

513b0ab1cf8adc4ace595e09e2316a63.jpg

Прибрав половину стрічки, мені вистачає цілком 40 см.

1ccffb357a68dca9cd2ea8454c537077.jpg

Власне так виглядає "затухання"... продовжується близько хвилини.

Лампа може працювати від постійного і від змінного струму, моста я не прибирав для того щоб подати на діоди трохи меншу напругу аніж ту яка на акумуляторі, для збільшення ресурсу, та і я люблю перепутати полярність часом...

47c0ab6e99c2fd5381a0bf1e182be118.jpg

Заживити також можна від адаптера

27619852_2714.jpg

Жере лампа всього 103 мА при напрузі 13 В. світить більш ніж достатньо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заживити можна і без великого і тяжкого трансформатора а напряму від мережі через гасячий конденсатор з випрямлячем.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Но етому надо учіццо... А судя с предидущіх постов - лєнь... Патаму і трансфарматари грєюццо, а вілісіпєд нє ізобрєтаєццо...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дик там і учіццо то і не особо много надо, так школьний курс фізики + простєнька книжечка про основи електроніки, ну і желаніє і терпєніє шоб прочитати профільні статті, яких ща очень много і в яких всьо вже розписано і розжовано (і як ото ми учились без отого інтернету?).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хм... як видно на фото транс скоріш за все купався... навіть на хх гріється... проте його відсутність відв'язує від розетки а малий струм споживання дає можливість через інвертор заживити її навіть від старої батареї від мобільного де ще є кілька сотень мА/год...

Все розписано і розжовано, да це легко казати коли за плечима не мало практики і досвіду...

Мій рівень - знайти вигорівшу деталь на платі випаяти її і надіятись, що заміна її допоможе... якщо ж я можу відрізнити склотекстоліт від гетилаксу це ж не робить мене професіоналом, правда?

Звісно можна зробити чудовий імпульсний блок живлення з використанням, шо там, ШИМ, де буде захмарний ккд, низькі пульсації, розміром із сірниковий коробок, але для цього треба спец. обладнання, осцилограф, LC метр... чого вартує робота з SMD компонентами, з моїм 65 ватним паяльником це взагалі досягнення буде припаяти резистор чи конденсатор...

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, розписано і розжовано там якраз для початківців і нічого там складного нема. Ти ж пробуєш робити в обхід азів електроніки, тоді да все складно і непонятно, за стільки часу, скільки ти тут топчешся на місці, в кам'яному віці, вже можна було вивчити ази і почати рухатись далі до сучасних технологій.

п.с. для збору більшості ШИМ осцилограф непотрібний (та і з ним ще треба вміти працювати, і розуміти що він там показує). А проблема з SMD вирішується покупкою вітчизняного паяльника на 25Вт за 15грн.

п.п.с я от смд паяю паяльником на 72Вт правда імпортовим ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чергова спроба винайти велосипед http://elwo.ru/publ/...tr_dt/1-1-0-243

teslit-3-.jpg

Тільки автор не я :)

Відразу ж повторив так як мав 5 різних батарей від телефонів...

5512007cbc3d7da09711d4bdfd7480f2.jpg

36c4187e9264543d3fc3ffb4884e30bb.jpg

2eb85870995c6d1286694ee09cc71abc.jpg

Якось міряв їх ємність, повністю заряджав, подавав навантаження у 50 мА на них і заміряв час до позначки 3.3 В.

Одна і друга мала близько 500 мА/год...

Ах да, літійєві акуми вибухонебезпечні.. тра ля ля, думаю всі вкурсі, обережно з ними, особливо КЗ не можна допускати коли батарея гола, без контроллера.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Допоможіть підібрати аналог до транзистора в статті хотілось би доступний і дешевий. Мені головне аби був доступний і дешевий, погуглити по підбору транзисторів я зможу але гугл не скаже які є доступні транзюкі як і в плані ціни, так і наявності у магазинах/точках.

І ще одне, допоможіть будь ласка розібратись із програмою

laxoR.png

Не можу зрозуміти, це воно рахує типу пару проводів, аля + та -, чи втрати на одному проводі, тобто треба виставляти 2 шт. ?

Неуч, знаю, дарма не почав займатись такими речами в серйоз раніше, а зараз вже не те, вже не так цікаво як раніше...

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Допоможіть підібрати аналог до транзистора

КТ818ГМ (БМ,ВМ)

а взагалі аналогів безліч. Ідеш на ринок і питаєш в продавців транзистор p-n-p структури на напругу більше 50В і струм 10А

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
  • 2 тижня потому...

привіт всім. є creative p580 а ось пульт був втрачений, чи може взятись хтось за роботу з дистанційним керуванням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Народ, у кого є можливість - заміряйбе будь ласка скільки споживає міліампер підсвітка LCD дисплея 16/2 або 20/4 при напрузі у 3.5 В.

Маю кілька тестерів і не один не міряє міліампери, а якщо виставити 10А то там похибка значна буде.

Цікавлюсь бо хочу зробити регулювання яскравості підсвітки, а чуть що порти палити не охота. Да транзистор - простіше нема куди але мені здається що можна обійтись і без нього...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Без транзистора не можна. струм приблизно від 30 до 60 мА за даташитом для WH1602B, може відрізнятися залежно від виробника і типу підсвітки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому не можна? я ж на нього не буду всі 5 В подавати, ланчпад при true на порту видає 3.5 В згідно закому Ома струм теж буде менший, чи не так?

Пробував живити від стабілізатора плати а не через порт то світить більш менш нормально, можна навіть сказати достатньо, а підключати до порта - боюсь...

Наразі маю 1602A але щось там не бачу що написано скільки треба для підсвітки взагалі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тому що будь-який "чих" зі сторони дисплея, і кінець порту. Маєш бажання позбутись МК, твоє право.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ, у кого є можливість - заміряйбе будь ласка скільки споживає міліампер підсвітка LCD дисплея 16/2 або 20/4 при напрузі у 3.5 В.

Маю кілька тестерів і не один не міряє міліампери, а якщо виставити 10А то там похибка значна буде.

Цікавлюсь бо хочу зробити регулювання яскравості підсвітки, а чуть що порти палити не охота. Да транзистор - простіше нема куди але мені здається що можна обійтись і без нього...

В твоєму пості 376, видно на фотці мультиметр. Невже він неміряє мА (поле DCA)? :)

А взагалі він і мікроампери може заміряти....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не міряє, тому мультиметру 6-й рік пішов, він то показує щось типу 13 мА але мені здається що це неправильно, багато він пережив, я ще в дитинстві його мучив добряче, розібрав і почав крутити підстроювані резистори Гг, було тоді цікаво, що то таке, що воно робить... ех :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чергова спроба винайти велосипед http://elwo.ru/publ/...tr_dt/1-1-0-243

Тільки автор не я :)

Відразу ж повторив так як мав 5 різних батарей від телефонів...

Якось міряв їх ємність, повністю заряджав, подавав навантаження у 50 мА на них і заміряв час до позначки 3.3 В.

Одна і друга мала близько 500 мА/год...

Ах да, літійєві акуми вибухонебезпечні.. тра ля ля, думаю всі вкурсі, обережно з ними, особливо КЗ не можна допускати коли батарея гола, без контроллера.

Уже більше року користуюсь модернізованими кронами.

вважаю, що в 6F22 є ще 2 мінуси: мала ємність і дорогі акумуляторні версії.

Моя версія має 2 лі-полімерні акуми ~300 mah з старих мр3 плеєрів.

на "дупі" розміщене стандартне гніздо 3,5 від навушників для зарядки. Це мій домашній стандарт для техніки, яку я обладнав акумуляторами.

76Kiwvl8FZQ.jpg

IxDGabw5_nI.jpg

l9OH_PNCPGA.jpg

9bkkQGBImiE.jpg

ogJ0N8T6bTE.jpg

щодо "подавання" навантаження то треба було до 3,0В спустити.

щодо вибухонебезпечності… хотів я фаєршоу устроїти вдома. маю декілька непрацюючих 18650.

є з клапаном, який спрацював, є з дуже малою ємністю, а є короткозамкнуті.

коротше поставив я в дворі 3 відеокамери на запис за склом, притарабанив модернізований блок живлення АТХ'вий

включив і почав подавати на них від 3 вольт до 16.

один чи два екземпляри нагрілись до 50 градусів десь (пізніше рукою трогав :_39: ), причому струм практично був на нулю…

а потім я підключив короткозамкнений акум і БЖ приказав довго жити…

загалом я дуже розчарувався, ніяких салютів не було…

доречі запах літія чули? такий приємний, ядовитий зараза :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не міряє, тому мультиметру 6-й рік пішов, він то показує щось типу 13 мА але мені здається що це неправильно, багато він пережив, я ще в дитинстві його мучив добряче, розібрав і почав крутити підстроювані резистори Гг, було тоді цікаво, що то таке, що воно робить... ех :(

А чим неподобається струм 13мА? Навіть таке г-но як АЛ301 хаває десь 20мА. Заглянь в даташит там будуть всі ТХ.

А з мультиметром розібрався як працює?

щодо вибухонебезпечності… хотів я фаєршоу устроїти вдома. маю декілька непрацюючих 18650.

є з клапаном, який спрацював, є з дуже малою ємністю, а є короткозамкнуті.

коротше поставив я в дворі 3 відеокамери на запис за склом, притарабанив модернізований блок живлення АТХ'вий

включив і почав подавати на них від 3 вольт до 16.

один чи два екземпляри нагрілись до 50 градусів десь (пізніше рукою трогав :_39: ), причому струм практично був на нулю…

а потім я підключив короткозамкнений акум і БЖ приказав довго жити…

загалом я дуже розчарувався, ніяких салютів не було…

доречі запах літія чули? такий приємний, ядовитий зараза :)

Припиняйте клонувати Руйнівників міфів. :)

Змінено користувачем V.Wolf
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чим неподобається струм 13мА? Навіть таке г-но як АЛ301 хаває десь 20мА. Заглянь в даташит там будуть всі ТХ.

А з мультиметром розібрався як працює?

Та немає у даташиті, там є тільки для схеми характеристики, для підсвітки щось ніде не бачу.

Як працює приблизно маю уявлення але тоді коли розбирав - абсолютно не мав. Чи ти мав на увазі як користуватись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От цікаво яким чином у тестері все влаштовано? Я одного разу виставив межу на 2 В і втикнув поміняти, ну і подав десь 13 вольт, що у 6 раз вище межі... а тут блін на 1 вольт більше і все, горить порт більше нічого не виводить...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...