Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Нда і з фізикою проблеми і читать не вмієм... Вже неодноразово писалось що для акумулятора напруга значення не має, важливий струм. А стосовно літію напругу в кінці заряду потрібно не обмежувати а відмикати акумулятор від зарядки, інакше може статись теж саме що і у тому ролику який розміщений вище.

Ідеальний варіант це використати спеціалізований контролер для зарядки літію, ось наприклад геть простенька схема http://payalo.at.ua/index/miniatjurnaja_usb_zarjadka_dlja_li_ion_akkumuljatorov/0-222

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нда і з фізикою проблеми і читать не вмієм... Вже неодноразово писалось що для акумулятора напруга значення не має, важливий струм. А стосовно літію напругу в кінці заряду потрібно не обмежувати а відмикати акумулятор від зарядки, інакше може статись теж саме що і у тому ролику який розміщений вище.

Ідеальний варіант це використати спеціалізований контролер для зарядки літію, ось наприклад геть простенька схема http://payalo.at.ua/...uljatorov/0-222

За силку сенкі а от на рахунок "Нда і з фізикою проблеми і читать не вмієм..." то не всі фізику вчать так усєрбно як ви, часу скільки ж пройшло, а читати вмію просто перепитую навіть дещо уточнюю.

Світ не обмежується лише вашим його світоглядом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то не всі фізику вчать так усєрбно як ви, часу скільки ж пройшло

Ну так у всіх часу вже пройшло огого. А якщо немає бажання розібратись і вивчити основи, то краще поміняти рід занять, оскільки рано чи пізно може статись так що через нерозуміння процесів станеться біда, це я говорю з власного досвіду ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось саме тому і спитав тут щоб не було біди :)

А хоббі то є хоббі і ніякі "раджу змінити" не проженуть його.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нда і з фізикою проблеми і читать не вмієм... Вже неодноразово писалось що для акумулятора напруга значення не має, важливий струм. А стосовно літію напругу в кінці заряду потрібно не обмежувати а відмикати акумулятор від зарядки, інакше може статись теж саме що і у тому ролику який розміщений вище.

Ідеальний варіант це використати спеціалізований контролер для зарядки літію, ось наприклад геть простенька схема http://payalo.at.ua/...uljatorov/0-222

ви трохи не праві.

HWman чесно поцікавився в тому що він не знає, але звинувачувати людину в незнаннях фізики не варто. а от лінь да, погуглити можна було б.

тепер по суті — літієвий акумулятор заряжається не струмом, а напругою! це дуже важливо, адже найменше відхилення від вольтажу призведе до виходу з ладу елементу, а то й розгерметизації. пари літія хоч і приємно чимось солодким пахнуть, але шкідливі для здоров'я це точно.

Є питання по літієвих батареях:

Попала мені до рук BL-5J - не заряджалась напруга на ній була 0.1 В я вже описав в іншій темі(я думаю ті хто тут тусуються бачили яким чином вдалось мені повернути її до життя).

Отже перевірив ємність - 1000 мА/год має 100%(навантаження у 50 міліампер тримає 20 годин тобто напруга на 20-й годині була на ній 3.5 В).

Отже питання, для мене є найкращим рішенням заряджати її від юсб ПК, я хочу зробити колонки маленькі. тобто щоб вони і живились від юсб і заряджалась батарея.

Яким чином зробити так щоб напругу на юсб 5.2 В збавити до 4.1, я думав резистор якийсь поставити чи діод.

І ще одне питання чи корисно для батареї так от робити з резистором чи бачив на барахолці продають вампірчик на юсб

http://board.lutsk.u...ttach_id=124768

Які можуть бути думки? колонки тягнуть 250 міліампер на макс гучності а на напрузі від батареї працює нормально.

ЗІ все це треба зробити як можна по менше.

по-перше слід знати що аккумулятори бувають літій-іонні і літій-полімерні (є й інші, але вони нас не цікавлять)

відповідно для них:

номінальна напруга 3,6 та 3,7 вольт

мінімальна робоча 3,0 та 3,0

максимальна 4,1 та 4,2

максимальна напруга і є кінцевою напругою заряду!!

деякі сучасні батареї зберігають шанс працювати знову при глибокому розряді аж до 2,7-2,8 вольта.

наступне. з кожною батареєю іде як правило контролер, який слідкує за струмом КЗ, і інколи вольтажем… але покладатися на нього не потрібно.

щодо струму заряду:

при глибокому розряді від 2 вольт рекомендую піднімати акуратно напругу при струмі не більше 0,1А

обов'язково слід дивитись на корпус. якшо батарея здувається — їй гаплик. в смітник її.

в нормальному діапазоні напруг струм заряду має бути не більше 1С. тобто для аккума 1000ма/год струм заряду буде нормальний до 1А

далі зарядка продовжується при обмеженій максимальній напрузі з струмом що поступово зменшується, і закінчиться коли він пропаде.

літієвий акумулятор може бути постійно включений на зарядці. перезарядка цому не страшна.

ЮСБ жабка в твому випадку буде ідеальним варіантом — недорогим і малим в габаритах.

розроби правильну підключку, аби +5 вольт з ЮСБ не потрапило на акуум.

і не забувай слідкувати за розрядом аккумулятора. я на колонках уже декілька банок вгробив довгим прослуховуванням і забуванням вимкнути колонки…

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цікаво жабка вимкне зарядку коли акум буде заряджений, чи там просто резистор стоїть і все? просто це діло принципу, викинути 15 грн скажемо за резистор і парочку світлодіодів якось не дуже хочеться...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman чесно поцікавився в тому що він не знає, але звинувачувати людину в незнаннях фізики не варто.

Чоловіку вже декілька раз давали відповіді на подібні питання, а він всеодно їх задає знову. Щоб вивчити закон ома і зрозуміти як працюють прості елементи, особливих знань не потірбно, потрібно тільки бажання.

тепер по суті — літієвий акумулятор заряжається не струмом, а напругою!

Що справді? Зробіть цікавий дослід, берем потужний лабораторній блок живлення, здатний видати великий струм ( так з 10А для надійності) і можливістю виставлення напруги 4,1 В, і підключіть туда звичайний розряджений літієвий акумулятор але без схеми захисту, побачите фокус ;)

Інколи перед тим як написати якусь дурницю, краще справді погуглити ;)

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

те що сила струму прямо пропорційна напрузі і обернено пропорційна опору кола(провідника) це я знаю але ж я не питався про закон Ома я спитав про те що мені не дуже відоме, да саме те що елементарне для вас.

Ще раз повторюватись не буду, я вже писав про це(про світогляд).

;)

Ну а лабараторний блок на 10А думаю не в кожного під рукою, он у мене китайський бж з регуляцією напруги 3-4,5-6-7,5-9-12 на 1000 міліАмпер але реально там 600-700. Наразі мені цього повністю вистачає. ;)

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тепер по суті — літієвий акумулятор заряжається не струмом, а напругою!

Що справді? Зробіть цікавий дослід, берем потужний лабораторній блок живлення, здатний видати великий струм ( так з 10А для надійності) і можливістю виставлення напруги 4,1 В, і підключіть туда звичайний розряджений літієвий акумулятор але без схеми захисту, побачите фокус ;)

Інколи перед тим як написати якусь дурницю, краще справді погуглити ;)

шановний, ви певно полінились прочитати те що я написав, бо відповідь я дав ґрунтовну і розширену. в тому числі і про струм:

в нормальному діапазоні напруг струм заряду має бути не більше 1С. тобто для аккума 1000ма/год струм заряду буде нормальний до 1А

а щоб не було зайвих суперечок звернемося наприклад до любого "незалежного" сайту з поясненнями в графіках як заряжати літієві батареї

acclz2.gif

щодо мене, то я перечитав багато статей по різних типах акумуляторів, більше того, з літієвими акумуляторами уже давно працюю на практиці, і за свої слова відповідаю

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Натрапив в інеті на статейку http://microsin.ru/content/view/1042/43/ вроді саме те що мені і треба, давно хотів зібрати лаб. блок живлення регульований... от і там є L1 а я панічно боюсь тому, що нема чім ці мікро Генрі поміряти... питання чи можна у луцьку купити готову схемку стабілізатора? якщо так то за скільки? заодно і старий тестер найде своє призначення ато він тільки вміє напругу міряти і все.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Натрапив в інеті на статейку http://microsin.ru/c...t/view/1042/43/ вроді саме те що мені і треба, давно хотів зібрати лаб. блок живлення регульований... от і там є L1 а я панічно боюсь тому, що нема чім ці мікро Генрі поміряти... питання чи можна у луцьку купити готову схемку стабілізатора? якщо так то за скільки? заодно і старий тестер найде своє призначення ато він тільки вміє напругу міряти і все.

Дякую.

В цій схемі дроссель працює як фільтр , його номінал не критичний .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

. от і там є L1 а я панічно боюсь тому, що нема чім ці мікро Генрі поміряти..

Індуктивності ( дроселя) продаються як радіоелементи ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Иии незнав... можливо хтось підскаже чи реально роздобути цю мікросхемку у нас в місті, цікаво скільки вона вартуватиме ?

А дана схемка ж буде працювати наступним чином: якщо транс буде на 35 вольт 2 ампери(після моста) то при вихідній напрузі у 12 вольт і струмі у 3 ампери буде брати з транса всього 35 в ~1.1-1.3 А так я розумію?

ЗІ даний рівень складності я осилю :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Натрапив в інеті на статейку http://microsin.ru/c...t/view/1042/43/ вроді саме те що мені і треба, давно хотів зібрати лаб. блок живлення регульований... от і там є L1 а я панічно боюсь тому, що нема чім ці мікро Генрі поміряти... питання чи можна у луцьку купити готову схемку стабілізатора? якщо так то за скільки? заодно і старий тестер найде своє призначення ато він тільки вміє напругу міряти і все.

Дякую.

заказували готові такі плати з китая декілька штук. одна згоріла в краштесті — невитримала чи то вхідної напруги чи то КЗ…

в луцьку на заказ або ратекс або точки на варшавці чи старому привезуть, якщо у них нема в наявності.

за ціною МС по україні можна купити готову плату, ато й дв,і з китая, нажаль…

дросель можна виколупати з старого комп. БП, чи перемотати якийсь відповідним проводом.

мікросхему тре буде крутити на радіоатор, при 3А грітиметься. дросель теж.

щодо розрахунків, в принципі ти правильно прикинув.

Змінено користувачем laser
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підкажіть будь ласка як підключити перимикач щоб підсвічування працювало при вимкненому стані і чи є взагалі у ньому функція підсвічування ( у неті девився ніби є і тимбільш 3 вихода на корпосі)

post-14977-0-60038100-1333100759_thumb.j

post-14977-0-49614000-1333100760_thumb.j

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

між центральним і боковими "методом научного тика" є два можливих варіанти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

між центральним і боковими "методом научного тика" є два можливих варіанти

При підключенні і включанні кнопки засвічується підсвічування як зробити щоб при вмиканні загорялось загальне джерело а при вимкненні підсвічування Змінено користувачем Tom
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо ще актуально, різібрав я свій пристрій з такими вимикачами. судячи зі схеми підключення там можливі наступні варіанти

cxema.png

(нумерація для наглядності, може не співпадати)

я підозрюю що у вас перший варіант — перші два виводи замикаючі, третій — тільки для підсвітки.

а вам потрібно другий або третій варіант, де підсвітку можна буде підключити при розімкнутих контактах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо ще актуально, різібрав я свій пристрій з такими вимикачами. судячи зі схеми підключення там можливі наступні варіанти

cxema.png

(нумерація для наглядності, може не співпадати)

я підозрюю що у вас перший варіант — перші два виводи замикаючі, третій — тільки для підсвітки.

а вам потрібно другий або третій варіант, де підсвітку можна буде підключити при розімкнутих контактах.

розібрався я вийшло так що перший і третій контакт потрібно між собою зєднати перемичкою і тоді при вимкненому стані світеться підсвітка
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ролик розміщено щоб народ поламав голову, чи самі хочете знати в чому прикол?

Якщо перше то буду мовчати :_07:

Якщо друге дам посилання на пояснення :)

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо струм постійний, то це не можливо, а от якщо змінний, то нічого дивного. З двома світлодіодами взагалі елемнетарно получається, а от з трьому треба трохи постаратися, щоб зробити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...