Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Те що Ви виставили напругу це добре, але я ще раз повторю слова з попереднього повідомлення - ГОЛОВНЕ СТРУМ. Тому краще поміряти струм який проходить зараз через світлодіод.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привіт, громадо. Прошу відгукнутись власників паяльної станції, треба відяху прогріти. Духовку не пропонувати. За контакти майстра цієї справи теж буду вдячний :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

042.jpg

В этом случае его номинал уменьшится в четверо (относительно) и регулировать скорость вращения крыльчатки станет возможно в более широком диапазоне.

Тобто якщо я маю резистор на 680 Ом то при такому підключені я отримаю резистор на 170 Ом так?

Ато кулер повністю зупиняєся від 680 ом а такі пятипатнікі на дорозі не валяється...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А для чого ?

Змінено користувачем Mykola81
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От що цікаво, то це те, що на кожну глуху (для тебе) стіну ти шукаєш готову відповідь у громади.

Не пояснення, а саме готову відповідь.

А взяти книжку аба тойже інтернет і самому дійти так це чи не так слабо?

Я от , наприклад, кажу що той хто тобі таке сказав (чи написав в неті) дурак, причому в чотири рази більший від звичайного ( в квадраті тобто).

А ти спробуй довести що я не правий.

ПС Дам підказку. Паралельне зєднання опорів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, при такому включені максимальный опір буде 170 Ом, але при середньому положенні ручки, при відхилені в ту чи іншу сторону опір буде падати.

ІМХО краще зробити реобас на напівровідниках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мiж iншим я зараз з телефону, нема нi трафiку нi бажаня читати, вчити, да i не спецiалiст я.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що фізику в школі вже не модно вчити? Це все (випадок з ресистором) шкільний курс фізики.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що фізику в школі вже не модно вчити? Це все (випадок з ресистором) шкільний курс фізики.

Нажаль мозок людини влаштований таким чином, що та інформація якою не користується відправляється подалі, тобто все має свої пріоритети, давно не користувався ось і забулось... в школі якби вчився такі питання не задавав.

Та і простіше спитати у когось на форумі і паралельно робити свої справи...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Ось завжди хотів зробити щось подібне , цікаво скільки грошей треба на таке диво техніки?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Світлодіод обійдеться десь в 10-15$, драйвер ще десь 10-20$.

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я на днях купив китайський бж 3-12в 1000 міліампер дав 35 грн. хоча я впевнений що можна дешевше, просто часу не було...

498_1.jpg

Поставити зробити перетворювач дс-дс, аля драйвер, або погратись вторинною котушкою...

Єдиний мінус - великий

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Драйвер це не простий перетворювач дс-дс, це стабілізатор струму, та і використовувати потрібно буде імпульсній стабілізатор бо аналоговий буде грітись сильно.

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо бж від кампа(лінія 3.3 в), он на барахолці по 30 грн продають, там ампер буде "з головою"

Змінено користувачем HWman
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, причому тут ампераж бж? для потужних світлодіодів дуже важливий споживаний струм, якщо він почне зростати то світлодіод дуже швидко вийде з ладу. А споживаний струм залежить в першу чергу від напруги живлення і від характеристик самого кристалу, а оскільки кристал напівпровідниковий то ці характеристики залежать від багатьох чинників а в першу чергу від температури. І шоб не спалити світлодіод потрібно забезпечити постійну величину споживаного струму, для цього і використовують драйвер який фактично і є стабілізатором струму.

п.с. при сталій напрузі, струм споживання світлодіода буде залежати від температури, при нагріві світлодіода струм буде зростати, відповідно світлодіод почне грітися сильніше через що струм стане ще більшим і так поки світлодіод не вийде з ладу повністю.

Змінено користувачем Lisovic
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та зрозумів я, драйвер це так зараз стабілізатори називають, а я думав то така програмка маленька яка каже комп'ютеру як користуватись тим чи іншим пристроєм, нажаль моя задумка замінити всі лампи розжарення ледами не перспективна для мене...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ше одна задумка реалізувати ніяк немає можливості, такий собі перетворювач напруги, суть заключається в тому що реле (при увімкненому стані одна пара контактів замикається а друга розмикається) підключити таким чином щоб та пара контактів які замкнені у вимкненому стані була підключена до самого реле тобто починає періодично вмикаитсь/вимикатись а по другій парі контактів можна пустити наприклад + постійного струму, далі цю імпульсну напругу подати на трансформатон 12-ти вольтовий на первинній котушці ми отримаємо примножену напругу залежно від трансформатора, такий собі перетворювач напруги із двох деталей.

Змінним резистором можна регулювати частоту, головне аби реле витримувало постійні переривання...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от цікаво як воно буде на ділі у мене є одне реле але воно вже підгорівше результат не той, підключав до 12 ти вольт а трансформаторчик був на 3 вольта прикольно було дуга майже на сантиметр била. І ніякої мороки з паяльником тєкстолітом і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мене напастой ті дроселі і котушки індуктивності напрягають де ті Генрі треба міряти, от і не хочу братись і за трансформатори теж асобо нема бажання

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... на трансформатон 12-ти вольтовий на первинній котушці ми отримаємо примножену напругу залежно від трансформатора, такий собі перетворювач напруги із двох деталей....

... не хочу братись і за трансформатори теж асобо нема...

Береш цей готовий 12В трансформатор, поверх обмоток намотуєш ще 1 обмотку з 10-20 витків, додаєш потужний транзистор, 1-2 резистори і маєш те, що хотів, але набагато надійніше і простіше................

Не бажаєш мотати 10 витків - мультивібратор в поміч:

http://forum.cxem.net/index.php?showtopic=25471

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не бажаєш мотати 10 витків - мультивібратор в поміч:

http://forum.cxem.ne...showtopic=25471

А я якось забув як робив так щоб світлодіодікі мігали по черзі, дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мене напастой ті дроселі і котушки індуктивності напрягають де ті Генрі треба міряти, от і не хочу братись і за трансформатори теж асобо нема бажання

як правило в трансфоматорах індуктивність не міряють, і там тре вміти рахувати не генрі а витки, розраховувати січення сердечника і знати розуміти зо 5-10 простих правил що не є важким і осилить любий школяр, який вчив фізику і математику. На допомогу прийдуть совєцькі довідники (благо тепер в інтернеті їх тьма, шастати в бібліотеці чи де інде не треба 21 століття йомайо) -- це взагалі сама краща навчальна література. Всьо розписано від азів до високопарних математичних методик. З найдоступнішого для сприйняття рекомендую літературу від "МРБ".

з індуктивностями важче, так, особливо коли прибори для їх визначення коштують не дешево...

Забий на реле.

Дивись блокінг-генератор, щось типу http://permob.narod.ru/our05.htm

... не хочу братись і за трансформатори теж асобо нема...

Береш цей готовий 12В трансформатор, поверх обмоток намотуєш ще 1 обмотку з 10-20 витків, додаєш потужний транзистор, 1-2 резистори і маєш те, що хотів, але набагато надійніше і простіше................

Не бажаєш мотати 10 витків - мультивібратор в поміч:

http://forum.cxem.ne...showtopic=25471

а я б рекомендував піти дальше на TL494

як я раніше панічно не боявся мікрух і ШИМ все ж таки осилив і це =)

приклад до біса простої і ефективної схеми

01.GIF

мікросхему і транс можна виковиряти зі старого компового БЖ, що значно дешевше покупки нових деталей ;) незабуваючи обмотки трансформатора увімкнути навпаки -- з режиму пониження на режим повишення напруги.

Змінено користувачем laser
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...