Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

Прагнення до абсолютної точності похвальне, але в реальних умовах це дуже рідко буває. Треба зважати на застосування пристрою. В техніці завжди є певні допуски.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Мене вже давно турбує питання, як правило у бюджетних БЖ для ПК стоять біполярні транзистори у високовольтній частині, цікаво, якщо підібрати хороші по параметрам польовики, наскільки це вплине на ККД блока живлення?

ЗІ Питання чисто теоретичне.

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як би це давало якійсь відчутний ефект чи економію то ставили б саме польовики :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

HWman, ефект дасть, хоч і невеликий, виграєш пару ватт на нагрів ключів. От тільки підбором одним польовиків справа не обмежаться, там прийдеться пів гарячої сторони перероблять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

fI8ac8C2YR4.jpg

85cb231779e17bf73e2f9fbdb2c258dd.jpg

0Ut_dCOOIU4.jpg

Ну хіба не краса?

Взято звідси http://habrahabr.ru/post/230711/

Змінено користувачем HWman
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Точність приблизно така як і малювати маркером.

До речі про спец. маркери:

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Точність приблизно така як і малювати маркером.

До речі про спец. маркери:

Улибнуло, я то маркером перебивав поки незнав як ЛУТом користуватись

Друзі підкажіть толкову пропорцію для хлорного заліза, бо вже набридло по 4 години травити міні плату,

можливо я щось неправильно роблю?

посуда - емність з під упаковки торта (незнаю як зветься та пластикова коробка), ну і хлорне заліза залите кипяточком

завтра буду травити 4 плати попробую витравити за вашими рекомендаціями

буду радий вислухати любу критику

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Voronin10,

- робиш двохконтурний підігрів розчину (себто банку опускаєш в миску і в мисці регулярно підливаєш кипяток)

- юзаєш повітряний компресор і "харчову" ємність

ЗИ - пероксидом не пробував але кажуть шо нормально валить, вродь на ізіелектроніксі десь бачив

во - http://we.easyelectronics.ru/evsi/nemnogo-o-travlenii-plat.html

Змінено користувачем amadey777
  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Voronin10,

- робиш двохконтурний підігрів розчину (себто банку опускаєш в миску і в мисці регулярно підливаєш кипяток)

- юзаєш повітряний компресор і "харчову" ємність

ЗИ - пероксидом не пробував але кажуть шо нормально валить, вродь на ізіелектроніксі десь бачив

во - http://we.easyelectr...lenii-plat.html

Дяку, я ото відкрив америку, ТРАВЛЕНИЕ ПЕЧАТНЫХ ПЛАТ ПЕРЕКИСЬЮ ВОДОРОДА АКА ЛИМОННОЮ КИСЛОТОЮ

статтю пречитав пару раз тиц, 3%перекис водню(100г) + 100г лимонної кислоти і ложка столової солі - все праильно? завтра спробую

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точність приблизно така як і малювати маркером.

До речі про спец. маркери:

Улибнуло, я то маркером перебивав поки незнав як ЛУТом користуватись

Друзі підкажіть толкову пропорцію для хлорного заліза, бо вже набридло по 4 години травити міні плату,

можливо я щось неправильно роблю?

посуда - емність з під упаковки торта (незнаю як зветься та пластикова коробка), ну і хлорне заліза залите кипяточком

завтра буду травити 4 плати попробую витравити за вашими рекомендаціями

буду радий вислухати любу критику

а методом фоторезиста не пробували робити? як на мене один із самих доступних методів виготовлення ПП, фоторезист завжди є на космодромі, а плівку для друку можна дістати в магазині канцеляріїї(по луцьку правда трохи треба пошукати, але всеж можна найти), ну струйний принтер це гадаю не проблема!

по процесу скажу що пару разів тренування саме над правильним нанесенням фоторезисту, його просушуванням а далі все легко получається!

при чому точність до 0,1мм., і ніяких станків не потрібно видумувати

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Точність приблизно така як і малювати маркером. До речі про спец. маркери:
Улибнуло, я то маркером перебивав поки незнав як ЛУТом користуватись Друзі підкажіть толкову пропорцію для хлорного заліза, бо вже набридло по 4 години травити міні плату, можливо я щось неправильно роблю? посуда - емність з під упаковки торта (незнаю як зветься та пластикова коробка), ну і хлорне заліза залите кипяточком завтра буду травити 4 плати попробую витравити за вашими рекомендаціями буду радий вислухати любу критику
а методом фоторезиста не пробували робити? як на мене один із самих доступних методів виготовлення ПП, фоторезист завжди є на космодромі, а плівку для друку можна дістати в магазині канцеляріїї(по луцьку правда трохи треба пошукати, але всеж можна найти), ну струйний принтер це гадаю не проблема! по процесу скажу що пару разів тренування саме над правильним нанесенням фоторезисту, його просушуванням а далі все легко получається! при чому точність до 0,1мм., і ніяких станків не потрібно видумувати

дякую за відео, тепер я для себе досить багато уяснив

шкода що я не закінчив 9, багато для себе почерпнув би

Змінено користувачем Voronin10
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Я розводив на листку в клітинку, переносив на фольгований матеріал, свердлом робив дірки, малював лаком і травив хлорним залізом, травлення займало від 30 до 60 хв., розчин був теплим. Правда це було на початку 90-х, тоді ще не було лазерних принтерів :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я розводив на листку в клітинку, переносив на фольгований матеріал, свердлом робив дірки, малював лаком і травив хлорним залізом, травлення займало від 30 до 60 хв., розчин був теплим. Правда це було на початку 90-х, тоді ще не було лазерних принтерів :)

в 2007-2008 я малював маркером для підпису дисків, було діло :_02:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Правда це було на початку 90-х, тоді ще не було лазерних принтерів :)

Наприкінці 80-х Apple вже активно продавала свої Apple LaserWriter, правда вартували вони в районі тисячі доларів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

статтю пречитав пару раз тиц, 3%перекис водню(100г) + 100г лимонної кислоти і ложка столової солі - все праильно? завтра спробую

Солi ложки 3 - вона каталiзатор.

Води ще додайте. I градусiв 50 температура.

Я саме так i травлю. Травить - бомба. Одне бiда - щоразу новий розчин робити (через добу вже не працюе).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перший раз пробував сплав Розе. Мало не спалив стару сковороду =)

Треба шось на зразок резинового шпателя шоб зчищувати надлишок сплаву, тоді акуратніше виходить.

IMG2014110_6617485_14604519.jpg

Змінено користувачем amadey777
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Адрайвер,для живлення світодіодів ,можете "спаять"?

а купити, що дорого?

все можна, головне поставити правильно задачу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...