Перейти до змісту

СССР - що це і як там було


jack74

Рекомендовані повідомлення

  • Відповідей 461
  • Створено
  • Остання відповідь

Не Монтана і всього 7 мелодій, а не 16 як в "оригінала" ;)

Я колись ще школярем на Монтану заробив продаючи захисні плівки на неї по 1 рублю. Плівка - це скотч наклеєний на поліетиленову плівку. Скотч попався такий, що легко від поліетилену відставав, а від скла - ні. Поки все продав, часи подорожчали з 40 рублів до 45, але мені вистачило. Монтану виміняв в однокласника-мажора на справжні Casio з калькулятором, водонепроникні і також з мелодіями. :) Причому ініціатором обміну був він, настільки Монтана була популярною. Потім десь знайшов і Монтану, коли мода на них пройшла. Валяються і Касіо і Монтана, але обоє добряче пошарпані.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене була "електроніка".

А перед тим ще якісь  рідкокристалічні з кнопками :)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Zheny@ сказал:

У мене була "електроніка".

А перед тим ще якісь  рідкокристалічні з кнопками :)

 

А в мене був годинник з калькулятором. А в друга такий, який говорив "девитянадцать часов девитянадцать минут"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І в мене були з 1985-го року часи Касіо (оригінал), "позолочені", сім мелодій. Дядько рідний, моряк, привіз з Японії, сам він жив у Владивостоці. Ото я в школу з 10-ти років модний ходив)). Ще Монтан тоді не було, та й по якості ті Монтани булу не порівняти з Касіо...Монтани були якісь більш легкі і хліпкі, шолі... А Касіо вещь, монолітні такі ходікі)).

 

Ось такі в мене були

 

 

clock013_001_l-casio-vintage-retro-gold-goud-or-horloge-montre-watch.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, vaz75 сказал:

@nickel бизнисменн, аднако 
:)

Та це було краще ніж в батьків клянчити та й не купили б вони мені такий годинник (дорогий). :) А заробити на той час мені було легше ніж зараз, маючи стартовий капітал заначку. Тоді можна було на пустому місці заробити. Наприклад, робили брелкі "із гавна і палок", з двох прозорих шматків пластику, в які зажимали дві картинки з імпортних журналів. В основному тьотки, не обов'язково голі. Хоча на голих попит був шалений. За прозорий пластик навіть лінійки шкільні йшли, бо навіть прозорий пластик був дефіцитом.

4 часа назад, Юріч сказал:

І в мене були з 1985-го року часи Касіо (оригінал), "позолочені", сім мелодій. Дядько рідний, моряк, привіз з Японії, сам він жив у Владивостоці. Ото я в школу з 10-ти років модний ходив)). Ще Монтан тоді не було, та й по якості ті Монтани булу не порівняти з Касіо...Монтани були якісь більш легкі і хліпкі, шолі... А Касіо вещь, монолітні такі ходікі)).

Тому я, з радістю, й махнувся своїми Монтанами на Касіо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 минут назад, nickel сказал:

Та це було краще ніж в батьків клянчити та й не купили б вони мені такий годинник (дорогий). :) А заробити на той час мені було легше ніж зараз, маючи стартовий капітал заначку. Тоді можна було на пустому місці заробити. Наприклад, робили брелкі "із гавна і палок), з двох прозорих шматків пластику, в які зажимали дві картинки з імпортних журналів. В основному тьотки, не обов'язково голі. Хоча на голих попит був шалений. За прозорий пластик навіть лінійки шкільні йшли, бо навіть це (прозорий пластик) було дефіцитом.

 

 

Та навіть пляшкі пішов здав (5 пляшок - цілий карбованець), не те що зараз (хоча зараз не знаю ціни на пляшки, а ось років з 5 назад пам'ятаю назбиралось на роботі ящиків 5-6 пляшок, викидати шкода, вирішили здати...помили, загрузили в авто, привезли, здали - 17 грн. Аху@ть. Я більше часу потратив, щоб їх помити, ніж вони того вартували...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Юріч сказал:

 

ТАху@ть. Я більше часу потратив, щоб їх помити, ніж вони того вартували...

мав схожу ситуацію, здав на 35 гривень 4 роки тому

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

колись вода 10 копійок вартувала, а пляшка 20. як надщерблена пляшка попадала, то ціла біда була

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, n_a_p сказано:

колись вода 10 копійок вартувала, а пляшка 20. як надщерблена пляшка попадала, то ціла біда була

мені здається, що це літрова молочна 20 коп. була, а з під пива-води 0,5 - 15 коп.

Хоча, я про середину 80-х. раніше - не пам'ятаю ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Bliksss сказал:

мені здається, що це літрова молочна 20 коп. була, а з під пива-води 0,5 - 15 коп.

Хоча, я про середину 80-х. раніше - не пам'ятаю ^_^

 

Пляшка горілчана, винна, пивна або лимонадна 0,5 л – коштувала 12 коп. (але це до вересневого 1981 року подорожчання на спиртне, коли разом з алкоголем зросла і заставна ціна на стеклотару, яка стала оцінюватися в 20 копійок за пляшку);
- пляшка винна 0,7 л – 17 коп.;
- пляшка молочна 0,5 л -15 коп.;
- пляшка молочна 1,0 л – 20 коп.;
- банка сметанна – 10 коп.;
- банка майонезна – 3 коп. (чому, до речі, незрозуміло – майонезна і сметанна банки були практично однакові);
- банка проста літрова – 10 коп.;
- банка проста трилітрова – 40 коп.

  Це найпопулярніші варіанти посуду, були ще й інші. Пляшки з-під шампанського як і інший неликвидний посуд не приймалися, точніше приймалися по 10 коп, але в спеціальних пунктах. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 minutes ago, Юріч said:

банка майонезна – 3 коп. (чому, до речі, незрозуміло – майонезна і сметанна банки були практично однакові);

нафіга було приймати банки від того, чого у вільному продажу не було ))

та й аналізи треба ж було у чомусь здавати.

 

як колись співав Висоцький:

Затем врачи нас всех забрали на заметку,
Велели всем они покакать на газетку,
И как сказала тётя Соня с Молдаванки -
Засрали все, бля, с-под майонеза банки!
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@SunSeth , та я вже зрозумів, що в тебе і м'ячі по захмарним цінам були, і майонезу днем з вогнем не знайдеш)). А я чомусь завжди міг купити майонез. Якщо що, то ходив в гастрономи #4 (зараз Рівненська 109) і #61 (зараз Відродження 18).

 

І раз ти згадав за аналізи, то срали в сірникові коробки (ще той маразм), а в майонезні банки сцяли :D.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та був той майонез. Памятаю добре. Не проблема була придбати.

А банки трішки відрізнялись. Майонезна була під закрутку, а сметанкова під фольгу і трішки товстіша.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Юріч та я вже зрозумів, що в тебе ссср - то початок 90-х і за м'яч 45 рублів при зарплаті 150 - то фігня, дядьків, які привозили позолочені годинники 10-річній дитині у мене не було. Навмисно перепитав у матері про майонез - хєр там він просто так був в магазині. Треба було діставати або замовляти у "Столі замовлень" і така х-ня була, ага я пам'ятаю. Ще скажи що в першій половині 80-х було масла дох@я і не треба було стояти за ним в черзі півдня і давали 1 пачку на рило, тому чергу займали всією сім'єю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

Працює до сих пір.

Ці годинники і в 90х були відносно популярні, принаймні серед школоти )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@SunSeth , відповідаю тобі останній раз, по пунктам, раз ти читаєш мене неуважно і сперечаєшся в цій темі, питаючи факти у мами (і чому я не здивований). 

1. В мене срср - це з 1975-го по 1990- й рік (те що пам'ятаю по цінам - з 1983-го), про це я вже не раз писав.

2. М'яч, дуже хороший шкіряний м'яч, закордонний, преміум, вартував 35 карбованців при середній зарплаті 160 крб. Зараз при середній зарплаті приблизно в 4 тис. грн, ну хай 5 тис (як пишуть в різних статистиках, хоча я в те мало вірю), дуже хороший футбольний м'яч зараз вартує 1,5 - 2 тис. грн.

3. Годинник був не позолочений, а "позолочений" (саме я писав це слово в лапках, що означає, що то таке покриття жовтого кольору, аж ніяк не золото).

4. Про масло. Дефіцит був, я не говорив, що його не було, але ми говорили саме про майонез. В мене з купівлею цього продукту проблем ніколи не було. От з відсутністю тари ( ящики для пляшок) при здачі тих самих пляшок, я стикався дуже часто :).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 minutes ago, Юріч said:

питаючи факти у мами (і чому я не здивований)

хотів типу під'їбати? не вдалось. питав, щоб пересвідчитись зайвий раз у тому, що точно пам'ятаю сам. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@SunSeth Чому ти такий злий? Тебе все з тих часів, що люди пишуть, дратує, то може назад в утробу залізеш або на іншу планету перелетиш, щоб не чути і не читати що люди пишуть?! :) Може будеш поважати думку інших? Тобі щось тоді не подобалось - це твоє, хтось ділиться своїм і у людей свої погляди і сприйняття того часу, то що, якщо з твоїм не співпадає, то "розірвати" людину? Поважай інших!!!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, SunSeth сказано:

Навмисно перепитав у матері про майонез - хєр там він просто так був в магазині.

точно,

олівє робили коли вдавалося добути майонез, зазвичай Львівський

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

точно,

олівє робили коли вдавалося добути майонез, зазвичай Львівський

а де добували дохтурську ковбасу та горошок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Zevs_Isver сказал:

точно,

олівє робили коли вдавалося добути майонез, зазвичай Львівський

І горошок купувався коли завезли і завжди стояв в холодильнику до свята, бо потім не купиш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

17 хвилин тому, case_l сказано:

а де добували дохтурську ковбасу та горошок?

о, блін, горошок, точно.....

(відвик вже від того що чогось може не бути)

пробували самі закривати але не стояв довго, банки "стріляли"

 

з ковбасою було легше, замінювали на любительську,

(якщо було багато сала - виколупували)

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...